О бюджете Зерендинского района на 2010-2012 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 12 декабря 2009 года № 22-147. Зарегистрировано Управлением юстиции Зерендинского района Акмолинской области 11 января 2010 года № 1-14-127. Утратило силу - решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 25 марта 2011 года № 37/256
Сноска. Утратило силу - решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 25.03.2011 № 37/256
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2010 - 2012 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 945 607,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 044 319 тысяч тенге;
не налоговым поступлениям – 12 930 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 206 539 тыс.тенге;
поступлениям трансфертов – 1 721 819,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 944 112,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 655,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 655,2 тысяч тенге,
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 000 тысяч тенге, в том числе:
формирование или увеличение уставного капитала – 30 000 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 52 160,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 52 160,4 тысяч тенге:
поступление займов - 24 036 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств 28 505,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 27-168 (порядок введения в действие см. п. 3); от 01.07.2010  № 30-196 (порядок введения в действие см. п. 3); от 21.07.2010 № 31-199(порядок введения в действие см. п. 3); от 10.08.2010 № 32-211(порядок введения в действие см. п. 3); от 03.11.2010 № 34-216(порядок введения в действие см. п. 3); от 06.12.2010 № 35-231(порядок введения в действие см. п. 3).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельного налога на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного не сельскохозяйственного назначения;
земельного налога с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения;
земельного налога с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
всем видам спирта, произведенным на территории Республики Казахстан;
бензина (за исключением авиационного), реализуемого юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды;
дизельного топлива, реализуемого юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
фиксированного налога;
государственной пошлины, взимаемой с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов,  заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям;
государственной пошлины, взимаемой за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния;
государственной пошлины, взимаемой за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы;
государственной пошлины, взимаемой за регистрацию места жительства;
государственной пошлины, взимаемой за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию;

Зеренді ауданының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2009 жылғы 12 желтоқсандағы № 22/147 шешімі. Ақмола облысы Зеренді ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 қаңтарда № 1-14-127 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2011 жылғы 25 наурыздағы № 37/256 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2011.03.25 № 37/256 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Зеренді ауданының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2010 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 945 607,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 044 319 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 930 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 206 539 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 721 819,3 мың теңге.
2) шығындар – 2 944 112,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер – 24 036 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 23 655,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялары бойынша сальдо – 30 000 мың теңге, соның ішінде;
жарғы капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту – 30 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -52 160,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 52 160,4 мың теңге.
қарыздардың түсімі - 24 036 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 27-168 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.01 № 30-196 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.21 № 31-199 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.08.10 № 32-211 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № 34-216 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.06 № 35-213 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудан бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
төлем көзінен ұсталмайтын табыстардан жеке табыс салығы;
бір жолғы талондар бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлік салығы;
жеке тұлғалардың мүлік салығы;
елді мекен жеріндегі жеке тұлғалардың жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және басқа да ауыл шаруашылығы жерлеріне салынатын жер салығы;
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің, жеке нотариустар мен адвокаттардың ауылшаруашылығы жерлеріне салығы;
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің, жеке нотариустар мен адвокаттардың елді мекен жеріндегі жер салығы;
заңды тұлғалардың көлік құралдары салығы;
жеке тұлғалардың көлік құралдары салығы;
біртұтас жер салығы;
Қазақстан Республикасы аумағында өндірілетін барлық спирт түрі;
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сонымен қатар өз қажеттіліктеріне пайдаланатын бензин (авиациялық түрінен басқа);
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сонымен қатар өз қажеттіліктеріне пайдаланатын дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланған үшін төлемдер;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу жинағы;
жекелеген қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жинақ;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдары мен өкілдіктерін есепті тіркеу, сондай-ақ оларды қайта тіркеу жинағы;
кепілдік жылжымалы мүлікті және кеме немесе салынып жатқан кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу жинағы;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ оларды қайта тіркеу жинағы;
жылжымайтын мүлік және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркеу жинағы;
жергілікті маңызы бар жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу алқабында және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру үшін төлем;
бекітілген салық;
мемлекеттік мекемелерге қатысты сотқа берілетін мемлекеттік бажды санамағанда, сотқа берілетін қуыным арыздарынан, ерекше қуыным өндірісі арыздарынан, ерекше өндіріс істері жөніндегі арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, атқару парағының телқұжатын беру туралы арыздардан, аралық (төрелік) сот және шетел сот шешімдерінің мәжбүрлеп орындалуына атқару парақтарын беру туралы арыздардан, сот актілерінің, атқару парақтарының және өзге құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы арыздардан алынатын мемлекеттік баж;
азаматтық хал актілерін тіркеу, сондай-ақ азаматтық хал актілерінің жазбаларын өзгертумен, толықтырумен және қалпына келтірумен байланысты азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерін және азаматтарға анықтамалар беру үшін алынатын мемлекеттік баж;
шетелге шығу және басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына шақыру құқығын беретін құжаттарды ресімдеу, сонымен қатар осы құжаттарға өзгертулер енгізу үшін алынатын мемлекеттік баж;
тұрғылықты жерді тіркеу үшін алынатын мемлекеттік баж;
аңшы куәлігін беру және оны жыл сайын тіркеу үшін алынатын мемлекеттік баж;

государственной пошлины, взимаемой за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией  не более 7,5 Джоуль и калибра до 4,5 миллиметра включительно);
государственной пошлины за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему;
государственной пошлины, взимаемой за выдачу удостоверений тракториста – машиниста;
2) не налоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
административных штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых местными государственными органами;
поступлений дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансирующихся из местного бюджета;
других не налоговых поступлений в местный бюджет;
3) поступлений от продажи основного капитала: поступлений от продажи гражданам квартир;
поступлений от продажи земельных участков;
плата за продажу права аренды земельных участков;
поступлений трансфертов, в том числе:
трансферты из республиканского бюджета;
трансферты из областного бюджета.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрена субвенция, передаваемая из областного бюджета в сумме 1 391 151 тысяча тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов в вышестоящий бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере в сумме 286 783 тысяч тенге.
66 783 тысяч тенге – на повышение заработной платы с 1 апреля 2010 года;
Возврат в областной бюджет указанной суммы трансфертов из районного бюджета определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 27-168 (порядок введения в действие см. п. 3); от 03.11.2010 № 34-216(порядок введения в действие см. п. 3)
5. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 37 981 тысяч тенге, в том числе:
12 285 тысяча тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях образования;

жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруларының әр бірлігін (суық аң аулау, белгі беретін, дәрімен атылатын ұңғысыз, механикалық бүріккіш, аэрозольді және басқа жас ағызғыш немесе тітіркендіргіш заттармен жабдықталған құралдарды, ауыздық қуаты 7,5 Джоульден аспайтын және калибрі қоса санағанда 4,5 миллиметрге дейінгі пневматикалық қаруды санамағанда) тіркеу және қайта тіркеу үшін алынатын мемлекеттік баж;
қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтауға және ұстауға, Қазақстан Республикасының аумағына енгізу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру үшін мемлекеттік баж;
тракторист-машинист куәлігін беру үшін алынатын мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдерден:
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
жергілікті мемлекеттік органдармен салынатын әкімшілік айыппұлдары, өсімақылары, санкциялары, өндіріп алулары;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешек түсімдері;
жергілікті бюджетке өзге салық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
азаматтарға пәтер сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатуға төлем;
4) трансферттер түсімі, соның ішінде:
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер;
облыстық бюджеттен түсетін трансферттер.
3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін 1 391 151 мың теңге сомадағы субвенция ескерілсін.
4. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 286 783 мың теңге сомасында бюджеттік саладағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджетке нысаналы ағымдағы трансферттердің қайтарылуы көзделгені ескерілсін.
Трансферттердің аталған сомасын облыстық бюджетке қайтарылуы аудан әкімдігінің қаулысы негізінде белгіленеді.
66 783 мың теңге – 2010 жылдың 1 сәуірінен жалақыны арттыруға;
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 27-168 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № 34-216 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)шешімдерімен
5. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасында Мемлекеттік білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру бойынша білім беруге 37 981 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде:
12 285 мың теңге – мемлекеттік білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтауға;

11 074 тысячи тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях образования;
5 032 тысячи тенге -для внедрения предмета «Самопознание»;
9 590 тысяч тенге – целевые текущие трансферты на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется  постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 27-168 (порядок введения в действие см. п. 3); от 03.11.2010 № 34-216(порядок введения в действие см. п. 3)
6. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на социальное обеспечение в сумме 20 207,2 тысяч тенге, в том числе:
14 157,2 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне.
исключен
750 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
5 300 тысяч тенге – на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет;
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется  постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 27-168 (порядок введения в действие см. п. 3); от 21.07.2010 № 31-199(порядок введения в действие см. п. 3); от 03.11.2010 № 34-216(порядок введения в действие см. п. 3)
7. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 64 426 тысяч тенге, в том числе:
24 036 тысяч тенге – бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;

11 074 мың теңге – мемлекеттік білім беру мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
5 032 мың теңге – «Өзін-өзі тану» пәнін енгізу үшін;
9 590 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға нысаналы ағымдағы трансферттер;
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 27-168 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № 34-216 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
6. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен әлеуметтік қамтамасыз етуге 20 207,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде:
14 157,2 мың теңге – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген әскери қызметшілерге, соның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылған, әрекетті әскердің құрамына енбеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегіне дейінгі мерзімде әскери қызметті өткерген, «1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германиядағы Жеңіс үшін» немесе «Жапониядағы жеңіс үшін» медальдармен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдары тылда алты айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет еткен) тұлғаларға және біржолғы материалдық төлем етуге және Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерінің Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруге, сондай-ақ Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65 жылдығына Мәскеу, Астана қалаларында өтетін мерекелік шараларға қатысуға сүйелдемейтін тұлғаларға жол ақысын, тамағы мен тұруларына төлем етуге».
алынып тасталды
750 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге;
5 300 мың теңге – 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 27-168 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.07.21 № 31-199 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № 34-216 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 64 426 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде:|
24 036 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қорғау шараларын іске асыру үшін бюджеттік несиелер;

3 392 тысячи тенге – целевые текущие трансферты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
20 523 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
16 475 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
Предусмотреть обеспечение возврата кредитов, выделенных в 2010 году на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельской местности в сумме 380,8 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется  постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 27-168 (порядок введения в действие см. п. 3); от 03.11.2010 № 34-216(порядок введения в действие см. п. 3)
8. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие систем водоснабжения в сумме 129 210 тысяч тенге, в том числе:
60 000 тысяч тенге – на реконструкцию сетей водоснабжения в селе Чаглинка;
60 000 тысяч тенге – на строительство водопровода в селе Зеренда;
4 605 тысяч тенге – на разработку проектно - сметной документации по объекту «Реконструкция сетей водоснабжения в селе Чаглинка Зерендинского района Акмолинской области»;
«4 605 тысяч тенге –на разработку проектно - сметной документации по объекту «Строительство водовода в селе Зеренда Зерендинского района Акмолинской области.
Распределение указанных трансфертов определяется  постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 03.11.2010 № 34-216 (порядок введения в действие см. п. 3)
9. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 41 400,1 тысяч тенге, в том числе:
27 065 тысяч тенге – на функционирование детского сада «Арайлы», построенного за счет средств областного бюджета;
1 385 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
829,1 тысячи тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Зерендинского района и многодетных семей сельской местности Зерендинского района;
9 121 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65 –летию Победы в Великой Отечественной войне и финансовые услуги;
3 000 тысяч тенге – на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий;
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 27-168 (порядок введения в действие см. п. 3); от 21.07.2010 № 31-199(порядок введения в действие см. п. 3); от 03.11.2010 № 34-216(порядок введения в действие см. п. 3)

3 392 мың теңге - ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қорғау шараларын іске асыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттер;
20 523 мың теңге – ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
16 475 мың теңге – эпизоотияға қарсы шараларды өткізуге;
Аталған трансферттерді үлестіру аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді;
2010 жылы ауылдық жерде әлеуметтік саладағы мамандардың әлеуметтік қолдауына бөлінген несиелердің 380,8 мың теңге соммасында қайтаруын қамтамасыз етуді көздеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 27-168 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № 34-216 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
8. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен сумен қамту жүйелерін дамытуға 129 210 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде:
60 000 мың теңге – Чаглинка селосындағы сумен қамту желілерін қайта жаңартуға;
60 000 мың теңге – Зеренді селосындағы су өткізгіштің құрылысына;
4 605 мың теңге – «Ақмола облысы Зеренді ауданының Чаглинка селосындағы сумен қамту желілерін қайта жаңартуға» объекті бойынша жобалық-сметалық құжаттардың әзірлеуіне;
4 605 мың теңге - Ақмола облысы Зеренді ауданының Зеренді селосындағы су өткізгіштің құрылысына» объекті бойынша жобалық-сметалық құжаттардың әзірлеуіне;
Аталған трансферттерді үлестіру аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010.11.03 № 34-216 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
9. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
41 400,1 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер, соның ішінде:
27 065 мың теңге – облыстық бюджет қаражаты есебінен салынған «Арайлы» бала бақшасының қызмет етуіне;
1 385 мың теңге – коммуналдық қызметтер үшін шығындарға Ұлы Отан соғысыны қатысушылар мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек көрсетуге;
829,1 мың теңге – Зеренді ауданының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқыйтын студенттерінің және Зеренді ауданының селолық жерлердегі көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге;
9 121 мың теңге – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген әскери қызметшілерге, соның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылған, әрекетті әскердің құрамына енбеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегіне дейінгі мерзімде әскери қызметті өткерген, «1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германиядағы Жеңіс үшін» немесе «Жапониядағы жеңіс үшін» медальдармен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдары тылда алты айдан кем емес жұмыс істегендерге (қызмет еткен) Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65 жылдығына біржолғы материалдық көмек төлеміне және қаржылық қызметтер»;
3000 мың теңге – жылу беру кәсіпорындарының тұрақты жұмыстарын қамтамасыз етуге;
Аталған трансферттерді үлестіру аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 27-168 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.07.21 № 31-199 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № 34-216 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.

10. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
из республиканского бюджета – 6 480 тысяч тенге, в том числе;
3 000 тысяч тенге – на расширение программы социальных рабочих мест;
3 480 тысяч тенге – на расширение программы молодежной практики;
из областного бюджета - 55 000 тысячи тенге, в том числе:
10 000 тысяч тенге – на текущий ремонт дорог районного значения Зерендинского района;
20 000 тысяч тенге - на текущий ремонт внутрипоселковых дорог в селе Зеренда;
25 000 тысяч тенге - на ремонт центральной котельной в селе Зеренда;
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 27-168 (порядок введения в действие см. п. 3); от 21.07.2010 № 31-199(порядок введения в действие см. п. 3)
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 26 053 тысячи тенге.
Свободные остатки бюджетных средств 28 505,2 тысяч тенге направить на возврат в областной бюджет неиспользованных целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджетов в сумме 12 056,5 тысяч тенге и на выплату заработной платы в сумме 16 448,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 27-168 (порядок введения в действие см. п. 3); от 03.11.2010 № 34-216(порядок введения в действие см. п. 3)
12. Установить размер единовременной выплаты  в честь празднования 65-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 20 тысяч тенге, лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 15 тысяч тенге, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в сумме 10 тысяч тенге и труженикам тыла (в том числе награжденным труженикам тыла) в годы Великой Отечественной войны в сумме 7 тысяч тенге.
13. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
14. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложению 4.

10. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта дайындау стратегиясын іске асыруға қаражат қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджеттен – 6 480 мың теңге, соның ішінде:
3 000 мың теңге - әлеуметтік жұмыс орындары бағдарламасын кеңейтуге;
3 480 мың теңге – жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге;
облыстық бюджеттен – 55 000 мың теңге, соның ішінде:
10 000 мың теңге – Зеренді ауданының аудандық маңызы бар жолдарына ағымдағы жөндеу жасауға;
20 000 мың теңге – Зеренді селосында ішкі кенттік жолдарды ағымдағы жөндеуге;
25 000 мың теңге – Зеренді ауылындағы орталық қазандықты жөндеуіне
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 27-168 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.07.21 № 31-199 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві 26 053 мың теңге сомасында бекітілсін.
28 505,2 мың теңге мөлшеріндегі бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген 12 056,5 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді облыстық бюджетке қайтаруға және 16 448,7 мың теңге сомасын жалақы төлеуге бағытталсын.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010.04.09 № 27-168 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № 34-216 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
12. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге байланысты Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне 20 мың теңге, Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға 15 мың теңге, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғалардың өзге санаттарына 10 мың теңге және Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл қызметкерлеріне (соның ішінде марапатталған тыл қызметкерлеріне) 7 мың теңге сомасында біржолғы төлемнің мөлшері белгіленсін.
13. Ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамту, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерінің жиырма бес пайызға жоғарылауы белгіленсін.
14. 2010 жылға арналған бюджетті орындау кезінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

15. Утвердить бюджетные программы поселка, аула (села), аульных (сельских) округов  на 2010 год согласно приложению 5.
16. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Зерендинского района и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        М.Дюсенов
Секретарь районного маслихата              К.Хасенов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Зерендинского района                  Е.Сагдиев
Начальник налогового
управления Зерендинского
района                                     Е.Наушарипов
Исполняющая обязанности
начальника отдела экономики
и бюджетного планирования
Зерендинского района                       Д.Ашамаева
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного маслихата

15. Кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. Осы шешім Зеренді ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            М.Дүйсенов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    К.Хасенов
КЕЛІСІЛДІ:
Зеренді ауданының әкімі                    Е.Сағдиев
Зеренді аудандық Салық
басқармасының бастығы                      Е.Наушәріпов
Зеренді ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі бастығының міндетін
атқарушы                                   Д.Ашамаева
Зеренді аудандық мәслихатының

104730
2
Начальное, основное, среднее и общее среднее образование
1503689,7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2639
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
2639
464
Отдел образования района (города областного значения)
1501050,7
003
Общеобразовательное обучение
1478002,7
006
Дополнительное образование для детей
23048
04
9
Прочие услуги в области образования
45524
464
Отдел образования района (города областного значения)
28288
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
6479
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района(города областного значения)
4755
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
16912
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
142
467
Отдел строительства района (города областного значения)
17236
037
Строительство и реконструкция объектов образования
17236
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
139884,3
2
Социальная помощь
119349,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119349,3
002
Программа занятости
17912
005
Государственная адресная социальная помощь
1224
006
Жилищная помощь
1122
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41230,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
863
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15052
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
13884
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4784
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
492,2
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

104730
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1503689,7
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2639
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2639
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1501050,7
003
Жалпы білім беру
1478002,7
006
Балалар үшін қосымша білім беру
23048
04
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
130414
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
28288
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6479
004
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
4755
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
16912
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
142
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
102126
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
102126
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
139203,3
2
Әлеуметтiк көмек
119574,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119574,3
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
17912
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1224
006
Тұрғын үй көмегі
1122
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41230,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
863
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15277
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
13884
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
4784
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
492,2
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

7782
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района(города областного значения)
5782
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских)округов
2000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
36613
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
20000
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
20000
473
Отдел ветеринарии района(города областного значения)
16613
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
16613
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9074,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9074
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
4242
018
Материально-техническое оснащение государственных органов
297
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
4535
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
4435
005
Материально-техническое оснащение государственных органов
100
12
Транспорт и коммуникации
43559,0
1
Автомобильный транспорт
32359
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
18521
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
18521
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13838
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
13838
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
11200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11200
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
10000
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
1200
13
Прочие
35046,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
4606
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)

7782
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5782
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
36613
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
20000
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
20000
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
16613
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
16613
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9074,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9074
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4539
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4242
018
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
297
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
4535
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4435
005
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
100
12
Көлiк және коммуникация
44559,0
1
Автомобиль көлiгi
33359
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
18521
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
18521
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14838
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
14838
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
11200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11200
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
10000
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк) және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
1200
13
Басқалар
35046,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
4606
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі

3000
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
300
5
Налог на игорный бизнес
220
2
Фиксированный налог
220
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
5555
1
Государственная пошлина
5555
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов,  заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов,за исключением государственной пошлины с подоваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
4000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
876
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу  на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
185
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
370
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения  охотника и его ежегодную регистрацию
31
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств,снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами,пневматического оружия с дульной энергией не боле 7,5 ДЖ и калибра до 4,5 мм включительно)
31
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
62
2
Не налоговые поступления
13730
01
Доходы от государственной собственности
1200
5
Доходы от аренды  имущества, находящегося в государственной собственности
1200
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
1200
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
12500
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан,за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
12500
05
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами
12500
06
Прочие не налоговые поступления
30
1
Прочие не налоговые поступления
30
09
Другие не налоговые поступления в местный бюджет
30
3
Поступления от продажи основного капитала
4300
03
Продажа земли и нематериальных активов
4300
1
Продажа земли
4300
01
Поступления от продажи земельных участков
4300
4
Поступления трансфертов
1412509
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1412509
2
Трансферты из областного бюджета
1412509
01
Целевые текущие трансферты
02
Целевые трансферты на развитие

3000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
300
5
Ойын бизнесіне салық
220
2
Тіркелген салық
220
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
5555
1
Мемлекеттік баж
5555
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
4000
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
876
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
185
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
370
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
31
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден  жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
31
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
62
2
Салықтық емес түсiмдер
13730
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
1200
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
1200
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
1200
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
12500
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
12500
05
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
12500
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
30
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
30
09
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
30
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
4300
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
4300
1
Жерді сату
4300
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
4300
4
Трансферттердің түсімдері
1412509
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
1412509
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
1412509
01
Ағымдағы мақсатты трансферттер
02
Нысаналы даму трансферттері