О внесении изменений и дополнений в решение XIII сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2008 года N 175 "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение XVI сессии Карагандинского областного маслихата от 20 апреля 2009 года N 210. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 24 апреля 2009 года N 1865
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение XIII сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2008 года N 175 "Об областном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1862, опубликовано в газетах "Орталық Қазақстан" от 27 декабря 2008 года N 199-200 (20583), "Индустриальная Караганда" от 27 декабря 2008 года N 159-160 (20705-20706), следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "100192482" заменить цифрами "108461012";
цифры "28031869" заменить цифрами "28277883";
цифры "358774" заменить цифрами "1110905";
цифры "71801839" заменить цифрами "79072224";
в подпункте 2):
цифры "100376738" заменить цифрами "108499959";
в подпункте 3):
цифры "262232" заменить цифрами "62232";
цифры "850000" заменить цифрами "1050000";
в подпункте 5):
цифры "597024" заменить цифрами "651715";
в подпункте 6):
цифры "597024" заменить цифрами "651715";
цифры "187024" заменить цифрами "241715";
2) в пункте 3:
в подпункте 1):
в абзаце втором слова "Бухар-Жырауского,", "Улытауского,", ", Шахтинск" исключить;
после слов "по 50 процентов" дополнить словами ", Бухар-Жырауского – 40 процентов, Улытауского – 1 процент, города Шахтинск – 5 процентов";
в подпункте 2):
в абзаце втором слово "Улытауского," исключить;
в абзаце втором после слов "по 100 процентов" дополнить словами ", Улытауского – 1 процент";
в абзаце третьем слова "Сарань,", ", Шахтинск" исключить;
в абзаце третьем после слов "по 50 процентов" добавить словами ", городов Сарань, Шахтинск – по 5 процентов";
3) в пункте 7:
цифры "1646726" заменить цифрами "1494059";
4) в пункте 12:
цифры "580687" заменить цифрами "194000";
5) в пункте 13:
цифры "161239" заменить цифрами "163234";

Қарағанды облыстық мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы XIII сессиясының "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" N 175 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының XVI сессиясының 2009 жылғы 20 сәуірдегі N 210 шешімі. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2009 жылғы 24 сәуірде N 1865 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облыстық мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы ХІІІ сессиясының "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" N 175 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізіміне - N 1862 болып тіркелген, 2008 жылғы 27 желтоқсандағы "Орталық Қазақстан" газетінің N 199-200 (20583), 2008 жылғы 27 желтоқсандағы "Индустриальная Караганда" газетінің N 159-160 (20705-20706) газеттерінде жарияланған), келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақтағы:
1) тармақшадағы:
"100192482" сандары "108461012" сандарына ауыстырылсын;
"28031869" сандары "28277883" сандарына ауыстырылсын;
"358774" сандары "1110905" сандарына ауыстырылсын;
"71801839" сандары "79072224" сандарына ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
"100376738" сандары "108499959" сандарына ауыстырылсын;
3) тармақшадағы:
"262232" сандары "62232" сандарына ауыстырылсын;
"850000" сандары "1050000" сандарына ауыстырылсын;
5) тармақшадағы:
"597024" сандары "651715" сандарына ауыстырылсын;
6) тармақшадағы:
"597024" сандары "651715" сандарына ауыстырылсын;
"187024" сандары "241715" сандарына ауыстырылсын;
2) 3 тармақтағы:
1) тармақшадағы:
екінші абзацтағы "Бұқар жырау,", "Ұлытау,", ", Шахтинск" деген сөздер алынып тасталсын;
"50 пайыздан" деген сөздерден кейін ", Бұқар жырау – 40 пайыз, Ұлытау - 1 пайыз, Шахтинск қаласы - 5 пайыз" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшадағы:
екінші абзацтағы "Ұлытау," деген сөз алынып тасталсын;
екінші абзацтағы "100 пайыздан" деген сөздерден кейін ", Ұлытау - 1 пайыз" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші абзацтағы "Саран,", ", Шахтинск" деген сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзацтағы "50 пайыздан" деген сөздерден кейін ", Саран, Шахтинск қалалары – 5 пайыздан" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 7 тармақтағы:
"1646726" деген сандар "1494059" деген сандарына ауыстырылсын;
4) 12 тармақтағы:
"580687" деген сандар "194000" деген сандарға ауыстырылсын;
5) 13 тармақтағы:
"161239" деген сандар "163234" сандарына ауыстырылсын;

6) дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 4487272 тыс.тенге на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
3801957 тыс.тенге – на обеспечение занятости населения;
685315 тыс.тенге – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики.";
7) в пункте 17:
цифры "4267268" заменить цифрами "4266259";
8) дополнить пунктом 19-1 следующего содержания:
"19-1. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 130840 тыс.тенге на реконструкцию жилья государственного коммунального жилищного фонда.";
9) в пункте 21:
цифры "3102270" заменить цифрами "2548278";
10) в пункте 22:
цифры "509016" заменить цифрами "1388525";

6) 15-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"15-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 4487272 мың теңге сомасында, оның ішінде:
3801957 мың теңге - халықтың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуге;
685315 мың теңге - әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.";
7) 17 тармақтағы:
"4267268" сандары "4266259" сандарына ауыстырылсын;
8) 19-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"19-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін қайта жөндеуге 130840 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.";
9) 21 тармақтағы:
"3102270" сандары "2548278" сандарына ауыстырылсын;
10) 22 тармақтағы:
"509016" сандары "1388525" сандарына ауыстырылсын;

157251
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
157251
001
Обеспечение деятельности Управления экономики и бюджетного планирования
157251
2
Оборона
110161
01
Военные нужды
18729
250
Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий области
18729
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18729
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
91432
250
Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий области
91432
001
Обеспечение деятельности Управления по мобилизационной подготовке, гражданской обороне и организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий
31791
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба
52046
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
7595
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5786862
01
Правоохранительная деятельность
5786862
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
5786862
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа внутренних дел, финансируемого из областного бюджета
5579566
002
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности на территории области
204746
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
2550
4
Образование
14338324
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
4412657
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
1660656
006
Дополнительное образование для детей
1450857
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
209799
261
Управление образования области
2752001
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1019604
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
674507
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
237200
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологии государственной системы в сфере образования
464088
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
151585
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования

157251
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
157251
001
Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
157251
2
Қорғаныс
110161
01
Әскери мұқтаждар
18729
250
Облыстың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы
18729
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18729
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
91432
250
Облыстың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы
91432
001
Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
31791
005
Облыстық ауқымдағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
52046
006
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7595
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5786862
01
Құқық қорғау қызметi
5786862
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
5786862
001
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органының қызметін қамтамасыз ету
5579566
002
Облыс аумағында қоғамдық тәртiптi қорғау және қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету
204746
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
2550
4
Бiлiм беру
14338324
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
4412657
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
1660656
006
Балаларға қосымша білім беру
1450857
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
209799
261
Облыстың білім беру басқармасы
2752001
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білiм беру
1019604
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
674507
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
237200
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
464088
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
151585
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

61208
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
10693
271
Управление строительства области
2562056
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2562056
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
6081246
01
Социальное обеспечение
3909044
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1820756
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
1820756
261
Управление образования области
1040566
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1040566
271
Управление строительства области
1047722
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1047722
02
Социальная помощь
1072164
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1072164
003
Социальная поддержка инвалидов
223615
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
163234
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
685315
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1100038
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1100038
001
Обеспечение деятельности Управления координации занятости и социальных программ
77459
004
Создание информационных систем
3900
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
931788
006
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
68212
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
91
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
15024
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
3564
7
Жилищно-коммунальное хозяйство

61208
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
10693
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2562056
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2562056
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6081246
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3909044
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
1820756
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
1820756
261
Облыстың білім беру басқармасы
1040566
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1040566
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1047722
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1047722
02
Әлеуметтiк көмек
1072164
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
1072164
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
223615
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
163234
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орны және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
685315
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1100038
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
1100038
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
77459
004
Ақпараттық жүйелер құру
3900
005
Аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру төңірегінде әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу
931788
006
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру төңірегінде әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге ағымдағы нысаналы
68212
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
91
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға ағымдағы нысаналы трансферттер
15024
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3564
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

850 000
в том числе:
На строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
850 000
Приложение 3
к решению XVI сессии
Карагандинского областного маслихата
от 20 апреля 2009 года N 210
Приложение 3
к решению XIII сессии
Карагандинского областного маслихата
от 12 декабря 2008 года N 175
Перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
1
2
3
4
Инвестиционные проекты
1
Государственные услуги общего характера

850000
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және алуға
850000
Қарағанды облыстық мәслихатының
2009 жылғы 20 сәуірдегі
XVI сессиясының N 210 шешіміне
3 қосымша
Қарағанды облыстық мәслихатының
2008 жылғы 12 желтоқсандағы
XIII сессиясының N 175 шешіміне
3 қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғаның жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен 2009 жылға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
Инвестициялық жобалар
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер