О городском бюджете на 2010-2012 годы
Решение Актауского городского маслихата от 22 декабря № 27/239. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актау от 24 декабря № 11-1-121
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 10 декабря 2009 года № 21/252 «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2061 от 23 декабря 2009 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2010 - 2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 147 382 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 873 649 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 342 136 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 653 991 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 277 606 тысяч тенге;
2) затраты – 14 149 079 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 340 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 340 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 241 027 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 241 027 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 248 064 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 248 064 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 340 тысяч тенге;
погашение займов – 49 034 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 291 758 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 09.02.2010 года № 29/252 (вводится в действие с 01.01.2010); от 06.04.2010 № 31/265 (вводится в действие с 01.01.2010); от 04.06.2010 № 33/290 (вводится в действие с 01.01.2010); от 27.07.2010 № 34/304 (вводится в действие с 01.01.2010); от 07.10.2010 № 35/316 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.11.2010 № 37/329 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15,8 процентов;
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам – 100 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;

2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 27/239 шешімі. Ақтау қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 24 желтоқсанда № 11-1-121 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 75 бабынына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1тармағының 1) тармақшасына және облыстық мәслихаттың «2010 - 2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/252 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 2061 болып тіркелген) сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1) кірістер – 14 147 382 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 873 649 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 342 136 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 653 991 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 277 606 мың теңге;
2) шығындар бойынша – 14 149 079 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 340 теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 340 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 241 027 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 241 027 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 248 064 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 248  064 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 340 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49 034 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 291 758 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.02.09 № 29/252 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.04.06 № 31/265 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.06.04 № 33/290 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.27 № 34/304 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.07 № 35/316 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.30 № 37/329 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. Салықтық түсімдер бойынша қалалық бюджетке кірістер бөлу нормативтері мыналар бойынша төмендегідей көлемде белгіленгені ескерілсін:
төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы –  15,8 пайыз;
қызметін біржолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталмайтын жеке табыс салығы – 100 пайыз;

социальный налог – 15,7 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 09.02.2010 года № 29/252 (вводится в действие с 01.01.2010); от 06.04.2010 № 31/265 (вводится в действие с 01.01.2010); от 04.06.2010 № 33/290 (вводится в действие с 01.01.2010); от 27.07.2010 № 34/304 (вводится в действие с 01.01.2010); от 07.10.2010 № 35/316 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.11.2010 № 37/329 (вводится в действие с 01.01.2010).
3. Утвердить социальные выплаты отдельным категориям граждан, выделяемые из городского бюджета в следующих размерах:
1) ежеквартальную социальную помощь в размере 1,5 месячных расчетных показателей:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
вдовам участников Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак;
получателям государственных социальных пособий по инвалидности;
получателям государственных социальных пособий по возрасту;
получателям государственных социальных пособий по потере кормильца (на детей);
2) ежемесячную социальную помощь в размере 1-го месячного расчетного показателя:
исключен;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
вдовам участников Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак;
получателям государственных социальных пособий по инвалидности;
одиноким пенсионерам;
3) ежемесячную дополнительную надбавку:
персональным пенсионерам областного значения в размере 1 - го месячного расчетного показателя;
на внутридомовое обслуживание электроустановок участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны, почетным гражданам города в размере 58 тенге;
персональным пенсионерам республиканского значения в размере 5 - ти месячных расчетных показателей;
4) ежемесячную социальную помощь детям инвалидам с детства, воспитывающимся и обучающимся на дому в размере 5 месячных расчетных показателей;
5) единовременную социальную помощь в честь государственных праздников Республики Казахстан и знаменательных дат:
ко Дню Победы в Великой Отечественной войне (9 мая) перечень получателей и размер социальных выплат устанавливаются в соответствии с постановлением акимата Мангистауской области;
искючен;
одиноким пенсионерам старше 70 лет в размере 2-х месячных расчетных показателей;
ко Дню инвалидов (второе воскресенье октября):
инвалидам всех групп, инвалидам с детства, детям-инвалидам в размере 2-х месячных расчетных показателей;
ко Дню Конституции Республики Казахстан (30 августа):
получателям государственных социальных пособий по потере кормильца (на детей) в размере 2-х месячных расчетных показателей;
ко Дню города:
почетным гражданам города в размере 10 - ти месячных расчетных показателей;
5-1) ежемесячную компенсацию расходов по коммунальным услугам участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 3-х месячных расчетных показателей.

әлеуметтік салық – 15,7 пайыз.
Ескерту. 2 - тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.02.09 № 29/252 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.04.06 № 31/265 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.06.04 № 33/290 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.27 № 34/304 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.07 № 35/316 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі);  2010.11.30 № 37/329 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
3. Қалалық бюджеттен бөлінетін, азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік төлемдер мынадай көлемде бекітілсін:
1) 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлері;
мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар;
жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар;
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар (балаларға);
2) 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі ай сайынғы әлеуметтік көмек:
алынып тасталды;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлері;
мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар;
жалғызілікті зейнеткерлерге;
3) ай сайынғы қосымша үстемақы:
облыстық маңыздағы дербес зейнеткерлерге 1 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
қаланың құрметті азаматтарының, Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектерінің үй ішіндегі электр қондырғыларының қызмет етуіне 58 теңге;
республикалық маңыздағы дербес зейнеткерлерге 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде»;
4) 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде үйден оқып және тәрбиеленетін бала кезден мүгедек балаларға ай сайынғы әлеуметтік көмек;
5) Қазақстан Республикасының мемлекеттік мерекелері мен атаулы күндер құрметіне бір жолғы әлеуметтік көмек:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің күніне (9 мамыр) әлеуметтік төлемдердің мөлшері мен алушылар тізбесі Маңғыстау облыс әкімдігінің қаулысына сәйкес белгіленеді;
алынып тасталды;
70 жастан асқан жалғызілікті зейнеткерлерге 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Мүгедектер күніне (қазанның екінші жексенбісі):
барлық топтағы мүгедектер, бала кезден мүгедектер, мүгедек-балаларға 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының Конституция күніне (30 тамыз):
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (балаларға) 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қала күніне:
қаланың құрметті азаматтарына 10 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
5 - 1) коммуналдық төлем ақыны өтеу үшін Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне ай сайынғы жәрдем ақыны 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
70 жастан асқан жалғызілікті зейнеткерлерге 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Мүгедектер күніне (қазанның екінші жексенбісі):
барлық топтағы мүгедектер, бала кезден мүгедектер, мүгедек - балаларға 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының Конституция күніне (30 тамыз):
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (балаларға) 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қала күніне:
қаланың құрметті азаматтарына 10 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;

6) единовременную материальную помощь:
участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и инвалидам Чернобыльской АЭС на изготовление зубных протезов до 10 000 тенге;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны стоимость годовой подписки периодической печати по выбору на один экземпляр областной общественно-политической газеты;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на приобретение медикаментов при амбулаторном лечении в размере 5000 тенге;
малообеспеченным и остро нуждающимся гражданам в критических жизненных ситуациях, исходя из имеющихся средств в городском бюджете;
7) социальную помощь выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения в государственных высших учебных заведениях Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями и дополнениями, внесенными решением Актауского городского маслихата от 06.04.2010 № 31/265 (вводится в действие с 01.01.2010).
3 - 1. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
17 545 тысяч тенге – на обеспечение материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего образования по предмету «Самопознание»;
9 950 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
19 497 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны к 65-летию Победы в Великой отечественной войне;
1 583 тысяч тенге – на обеспечение проезда участников и инвалидов Великой отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
3 517 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
725 тысяч тенге – на проведение протиэпизоотических мероприятий.
184 927 тысяч тенге – на увеличение государственного заказа в дошкольных организациях образования.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3 - 1 в соответствии с решением  Актауского городского маслихата от 09.02.2010 № 29/252 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 06.04.2010 № 31/265 (вводится в действие с 01.01.2010); от 27.07.2010 № 34/304  (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.11.2010 № 37/329 (вводится в действие с 01.01.2010).
3-2. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на реализацию Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 733 534 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3 - 2 в соответствии с решением Актауского городского маслихата от 09.02.2010  № 29/252 (вводится в действие с 01.01.2010).
3-3. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 360 тысяч тенге;

6) бір жолғы материалдық көмек:
Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне, Чернобыль АЭС мүгедектеріне тіс протездерін дайындауға 10 000 теңгеге дейін;
Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне таңдауы бойынша облыстық қоғамдық - саяси газеттің бір түріне жазылу үшін мерзімді баспасөзге жылдық жазылу құны;
Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне амбулаториялық ем алу кезінде дәрі-дәрмек сатып алуға 5000 теңге көлемінде;
аз қамтылған азаматтар мен аса мүжәлсіз азаматтардың басына қиын жағдай туғанда, қалалық бюджеттің қаражатынан берілетін біржолғы материалдық көмек;
7) Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарындағы оқуды төлеу мақсатымен жалпы орта білім беру мектептерінің түлектеріне әлеуметтік көмек.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.04.06 № 31/265 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3-1. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемде қаралғаны ескерілсін:
17 545 мың теңге – мектепке дейінгі ұйымдарды және орташа білім беру ұйымдарын «Өзін - өзі тану» пәні бойынша материалдармен қамтамасыз ету;
9 950 мың теңге – төменгі күнкөріс деңгейінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге және аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
19 497 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмекті төлеу;
1 583 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің жол жүруін қамтамасыз ету;
3 517 мың теңге – жергілікті атқарушы органның ветеренария саласы бөлімшесін асырауға;
725 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге.
184 927 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыстың артуына.
Ескерту. 3 - 1 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.02.09 № 29/252 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.04.06  № 31/265 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.27 № 34/304 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.30 № 37/329 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
3-2. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау Стратегиясын іске асыруға 733 534 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттері қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 3 - 2 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.02.09 № 29/252 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3 - 3. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте қаралғаны ескерілсін:
360 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;

бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 5 340 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3 - 3 в соответствии с решением Актауского городского маслихата от 09.02.2010  № 29/252 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 30.11.2010 № 37/329 (вводится в действие с 01.01.2010).
3 - 4. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан нa 2005-2010 годы в сумме 88 186 тысяч тенге, в том числе:
32 760 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
55 390 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3 - 4 в соответствии с решением Актауского городского маслихата от 09.02.2010  № 29/252 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 30.11.2010 № 37/329 (вводится в действие с 01.01.2010)..
3 - 5. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республики Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 780 433 тысяч тенге, в том числе:
391 587 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
388 846 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3 - 5 в соответствии с решением Актауского городского маслихата от 09.02.2010 № 29/252 (вводится в действие с 01.01.2010).
3 - 6. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 2 426 357 тысяч тенге на реализацию местных инвестиционных проектов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3 - 6 в соответствии с решением Актауского городского маслихата от 09.02.2010 № 29/252 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата от 30.11.2010 № 37/329 (вводится в действие с 01.01.2010).
3 - 7. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрен возврат ранее выданного кредита на кредитование по «нулевой» ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республики Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 48 975 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3 - 7 в соответствии с решением Актауского городского маслихата от 09.02.2010 № 29/252 (вводится в действие с 01.01.2010).

5 340 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер.
Ескерту. 3 - 3 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.02.09 № 29/252 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен;  өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.11.30 № 37/329 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3 - 4. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін Қазақстан Республикасындағы білімді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 88 186 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:
32 760 мың теңге – мемлекеттік негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерін физика, химия және биология оқу кабинеттерімен қамтамасыз етуге;
55 390 мың теңге – мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім мекемелеріне лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасақтауға.
Ескерту. 3 - 4 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.02.09 № 29/252 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.11.30 № 37/329 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3 - 5. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен 2008 - 2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын icкe асыру шеңберінде нөлдік сыйақы (мүдде) мөлшерлемесі бойынша 780 433 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер мен бюджеттік несиелер қаралғаны ескерілсін, соның ішінде:
391 587 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу;
388 846 мың теңге – инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу.
Ескерту. 3 - 5 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.02.09 № 29/252 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3 - 6. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларының іске асыруға 2 426 357 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 3 - 6 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.02.09 № 29/252 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.11.30 № 37/329 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3 - 7. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын-үй құрылысын дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында сыйақының «нөлдік» ставкасы арқылы тұрғын-үй құрылысына бұрын алынған қарыз бойынша тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға 48 975 мың теңге сомасында қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 3 - 7 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.02.09 № 29/252 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

3 - 8. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на содержание аппарата городского отдела образования, в связи с увеличением штатной численности по защите прав детей в сумме 1 028 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3 - 8 в соответствии с решением Актауского городского маслихата от 06.04.2010 № 31/265 (вводится в действие с 01.01.2010).
3 - 9. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены
целевые текущие трансферты из областного бюджета на реконструкцию здания бывшего детского сада № 10 в 4 микрорайоне в сумме 6 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3 - 9 в соответствии с решением Актауского городского маслихата от 27.07.2010 № 34/304(вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Актауского городского маслихата от 07.10.2010 № 35/316 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.11.2010 № 37/329 (вводится в действие с 01.01.2010).
4. Предоставить право на льготный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) обучающимся и воспитанникам организаций образования очной формы обучения города, согласно порядку, утвержденному решением городского маслихата от 15 октября 2008 года № 13/127.
5. Установить повышенные на 25 процентов оклады и тарифные ставки специалистам государственных организаций образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в сельских населенных пунктах, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить резерв акимата города в сумме 22 506 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Актауского городского маслихата от 04.06.2010 № 33/290 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.11.2010 № 37/329 (вводится в действие с 01.01.2010).
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2010 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета в 2010 году, согласно приложению 5.

3 - 8. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен бала құқығын қорғау бойынша штат санын көбейтуге байланысты білім беру бөлімі аппаратын ұстауға 1 028 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттері қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 3 - 8 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.04.06 № 31/265 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3 - 9. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен 4 шағын аудандағы бұрынғы № 10 балабақша ғимаратын қайта жөндеуге 6 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 3 - 9 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.07.27 № 34/304 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.10.07 № 35/316 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.30 № 37/329 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4. 2008 жылғы 15 қазандағы № 13/127 қалалық мәслихаттың шешімімен бекітілген, анықтайтын тәртіп бойынша, қаладағы білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілер үшін қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жүруге құқық берілсін.
5. Ауылдық елді мекендерде жұмыс жасайтын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының мамандарына осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандармен салыстырғанда, 25 пайызға көтеріңкі жалақы және тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
6. Қала әкімдігінің резерві 22 506 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.06.04 № 33/290 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.30 № 37/329 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. 4 - қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған қалалық бюджеттің 2010 жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 5 - қосымшаға сәйкес 2010 жылы қалалық бюджеттің орындалу барысында секвесторға жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.

9. Утвердить перечень бюджетных программ по селу Умирзак на 2010 год, согласно приложению 6.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                     А. Сугирбай
Секретарь городского
маслихата                               Ж. Матаев
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 30 ноября 2010 года № 37/329
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Актауского городского маслихата от 30.11.2010 № 37/329 (вводится в действие с 01.01.2010).
Бюджет города Актау на 2010 год
Категория
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
класс
Подкласс
1 .ДОХОДЫ

9. 6 - қосымшаға сәйкес Өмірзақ селосы бойынша 2010 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
10. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         А. Сүгірбай
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                 Ж. Матаев
Қалалық мәслихаттың 2010 жылғы
30 қарашадағы № 37\329 шешіміне
1 - қосымша
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Ақтау қалалық мәслихатының 2010.11.30 № 37/329 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2010 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1. КІРІСТЕР

28 842
006
Дополнительное образование для детей
207 033
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
12 579
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 321 113
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
505 918
013
Материально-техническое оснащение государственных органов
1 240
467
Отдел строительства
458 847
037
Строительство и реконструкция объектов образования
458 847
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
585 044
123
Аппарат акима села Умирзак
348
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
348
451
Отдел занятости и социальных программ
568 456
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
47 182
002
Программа занятости
76 722
005
Государственная адресная социальная помощь
15 288
006
Жилищная помощь
11 035
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
288 798
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 585
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 859
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства
20 603
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
57 194
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7 225
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16 505
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
1 583
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим  военную службу в период с 22 июня 1941 года  по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

28 842
006
Балаларға қосымша білім беру
207 033
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
12 579
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1 321 113
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
505 918
013
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарықтандыру
1 240
467
Құрылыс бөлімі
458 847
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
458 847
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
585 044
123
Өмірзақ селосы әкімінің  аппараты
348
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
348
451
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
568 456
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету  үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 182
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
76 722
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15 288
006
Тұрғын үй көмегі
11 035
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
288 798
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 585
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 859
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
20 603
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
57 194
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7 225
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілерінің қызмет көрсетуі
16 505
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
1 583
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген,  оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін»  медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

464
Отдел образования
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6
к решению городского маслихата
от 22 декабря 2009 года № 27/239
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ ПО СЕЛУ УМИРЗАК НА 2010 ГОД
Функцио-наль-
ная группа
Админист-ратор бюджетных программ
Прог- рамма
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
123
Аппарат акима села Умирзак
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

464
Білім беру бөлімі
003
Жалпы бiлiм беру
2009 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 27/239 қалалық мәслихаттың шешіміне
6 - қосымша
2010 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН ӨМІРЗАҚ СЕЛОСІ БОЙЫНША БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМА ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшілігі
Бағдарла-ма
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
123
Өмірзақ селосы әкімінің аппараты
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру

123
Аппарат акима села Умирзак
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
123
Аппарат акима села Умирзак
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
123
Аппарат акима села Умирзак
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

123
Өмірзақ селосы әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
123
Өмірзақ селосы әкімінің аппараты
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
123
Өмірзақ селосы әкімінің аппараты
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру