О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 18 декабря 2008 года № 142 "О бюджете города Костаная на 2009 год"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 15 января 2009 года № 152. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 21 января 2009 года № 9-1-115
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и рассмотрев постановление акимата города Костаная, Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения и дополнения в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2009 год" от 18 декабря 2008 года № 142 (номер государственной регистрации 9-1-114, газета "Костанай" от 30 декабря 2008 года № 102):
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) Доходы 13891904 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 9730426 тысяч тенге;
неналоговые поступления 55480 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 758000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3347998 тысяч тенге;
2) затраты 13991754,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 5544 тысяч тенге, в том числе погашение бюджетных кредитов - 5544 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 3053 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 3053 тысяч тенге;
5) дефицит - 97359,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита 97359,5 тысяч тенге".
Пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 17653 тысяч тенге, в том числе на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в сумме 15273 тысяч тенге, на приобретение компьютерных классов в сумме 2700 тысяч тенге;
на укрепление материально технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 55400 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты Акима) в сумме 3534 тысячи тенге;
на устройство сетей уличного освещения дороги на аэропорт в сумме 62000 тысячи тенге;
на благоустройство объектов коммунальной собственности в сумме 65000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 38000 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сумме 120000 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 145000 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 248861 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 745920 тысяч тенге.
Дополнить указанное решение пунктами 5-15-2 следующего содержания:

"Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қостанай облысы Қостанай қалалық мәслихатының 2009 жылғы 15 қаңтардағы № 152 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2009 жылы 21 қаңтарда № 9-1-115 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес және Қостанай қаласы әкімдігінің қаулысын қарап, Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы", мәслихаттың 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешіміне (мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-1-114, 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 102 "Қостанай" газеті) өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер 13891904 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер 9730426 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 55480 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 758000 мың теңге;
трансферттер түсімдері 3347998 мың теңге;
2) шығыстар 13991754,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу -5544 мың теңге, соның ішінде бюджеттік несиелерді өтеу -5544 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 3053 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді иелену 3053 мың. теңге;
5) тапшылық – 97359,5 мың. теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру 97359,5 мың теңге".
Аталған шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5.Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы мақсатты трансферттер және облыстық бюджетін дамытуға трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 17653 мың теңге сомасында, соның ішінде 15273 мың теңге сомасында химия кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға, 2700 мың теңге сомасында компьютерлік сыныптарды иеленуге;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 55400 мың теңге сомасында;
білім алумен байланысты, бөлек шығындарды өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге (әкім гранты) 3534 мың теңге сомасында;
әуежай жолына шығатын көшені жарықтандыру желілерін орнатуға 62000 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерін көріктендіруге 65000 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 38000 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 120000 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 145000 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 248861 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 745920 мың теңге;";
Аталған шешім 5-1, 5-2 тармақтарымен келесі мазмұнда толықтырылсын;

"5-1. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на содержание вновь вводимых объектов образования 26300 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи 2300 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей 14624 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования 20483 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях 2317 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования 586385 тысяч тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда 207413 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 986808 тысяч тенге;
5-2. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год кредитование на строительство и приобретение жилья за счет республиканского бюджета 436000 тысяч тенге.";
Приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции (прилагается).

"5-1. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы мақсатты трансферттер және республикалық бюджетін дамытуға трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
26300 мың теңге жаңадан енгізілген білім объектілерін күтіп ұстауға;
2300 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге;
14624 мың теңге табысы аз отбасылардың ішінен 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге;
20483 мың теңге негізгі орта және жалпы орта білім мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға;
2317 мың теңге медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормасын ұлғайтуға;
586385 мың теңге білім объектілерінің құрылысына және қайта жаңартуына;
207413 мың теңге мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй құрылысына;
986808 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту мен жайластыруға;
5-2.Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджет есебінен 436000 мың теңге тұрғын үйді салу және иеленуге несие беру ескерілсін;"
Аталған шешімнің 2-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын (қоса беріліп отыр ).