О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 111 "О бюджете города Аркалыка на 2009 год"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 16 января 2009 года № 120. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 26 января 2009 года № 9-3-101
В соответствии со статьей 109 и пунктом 5 статьи 242 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения и дополнения в решение "О бюджете города Аркалыка на 2009 год" от 19 декабря 2008 года № 111 (номер государственной регистрации 9-3-98, опубликовано 10 января 2009 года в газете "Арқалық Хабары" за № 1):
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
доходы - 2423929 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 796059 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 3941 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов – 1623929 тысяч тенге;
затраты - 2424616,9 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – (-687,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет привлечения свободного остатка бюджетных средств в сумме 687,9 тысяч тенге."
пункт 3 дополнить абзацами:
"Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, полученные из республиканского бюджета:
текущие трансферты:
на выплату государственной адресной социальной помощи и государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей, в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 31909 тысяч тенге, в том числе:
4011 тысяч тенге - на выплату государственной социальной помощи;
27898 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 78327 тысяч тенге, в том числе:
16387 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного и общего среднего образования;
11082 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
50858 тысяч тенге - на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 980 тысяч тенге.
трансферты на развитие:
на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 180000 тысяч тенге, в том числе:

2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 "Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 120 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2009 жылы 26 қаңтарда № 9-3-101 тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 109-бабы мен  242-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 (мемлекеттiк тiркеу нөмiрi 9-3-98, 2009 жылғы 10 қаңтардағы "Арқалық Хабары" № 1 газетінде жарияланған) шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2423929 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 796059 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3941 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
ресми трансферттерден түсетін түсімдер – 1623929 мың теңге;
2) шығындар - 2424616,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялары бойынша қалдықтар – 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – (-687,9) мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржылындыру (профицитті пайдалану) 687,9 мың теңге сомасындығы бюджет қаражатының бос қалдығын тарту есебінен бюджет дефицитін өтеуді қамтамасыз ету."
3-тармақ келесі абзацтармен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен алынған ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері есепке алынсын:
ағымдағы трансферттер:
өмір сүрудің ең аз мөлшерінің өсуіне байланысты 31909 мың теңге сомасында аз қамтылған жанұялардан 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларды және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге, соның ішінде:
4011 мың теңге- мемлекеттік әлеуметтік көмек төлеуге;
27898 мың теңге - 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларды төлеуге;
Қазақстан Республикасында 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 78327 мың теңге сомасында, соның ішінде:
16387- мың теңге негізгі және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
11082 мың теңге - бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді құруға;
50858 мың теңге - білім берудің мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізуге;
ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саладағы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 980 мың теңге сомасында.
даму трансферттері:
білім объектілерінің құрылысына және қайта құруына сомасында 180000 мың теңге, соның ішінде:

180000 тысяч тенге - реконструкция детского сада на 110 мест;
на развитие системы водоснабжения в сумме 95482 тысяч тенге, в том числе:
95482 тысяч тенге - реконструкция водоснабжения из подземных источников села Фурманово города Аркалыка;
учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены трансферты на развитие, полученные из областного бюджета:
на строительство государственного коммунального жилищного фонда в сумме 3445 тысяч тенге."
Приложения 1, 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель
внеочередной сессии
Аркалыкского
городского маслихата                       А. Жанбаев
Секретарь
Аркалыкского
городского маслихата                       К. Агуанов
Приложение 1
к решению маслихата

180000 мың теңге - 110 орынға арналған бала бақшаны қайта құру;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 95482 мың теңге сомасында, соның ішінде:
95482 мың теңге - Арқалық қаласы Фурманов аулындағы жерасты су көздерінен сумен жабдықтауды қайта жаңарту;
2009 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен алынған даму трансферттері есепке алынсын:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының құрылысына 3445 мың теңге сомасында."
1, 2-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық
қалалық мәслихатының
кезектен тыс
сессиясының төрағасы                          А. Жанбаев
Арқалық
қалалық мәслихатының
хатшысы                                       Қ. Ағуанов
Мәслихатының

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту