О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 111 "О бюджете города Аркалыка на 2009 год"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22 апреля 2009 года № 142. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 28 апреля 2009 года № 9-3-106
В соответствии со статьей 109 и пунктом 5 статьи 242 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения и дополнения в решение "О бюджете города Аркалыка на 2009 год" от 19 декабря 2008 года № 111 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-98, опубликованное 10 января 2009 года в еженедельной газете "Арқалық Хабары" за № 1), ранее внесены изменения и дополнения решениями "О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 111 "О бюджете города Аркалыка на 2009 год" от 16 января 2009 года № 120 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-101, опубликованное 10 апреля 2009 года в еженедельной газете "Торғай" за № 14):
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
доходы - 2546948 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 753399 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 4897 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1704 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов – 1786948 тысяч тенге;
затраты - 2554920,4 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – (-7972,4) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет привлечения свободного остатка бюджетных средств в сумме 7972,4 тысяч тенге".
пункт 3 дополнить абзацами:
"Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, полученные из республиканского и областного бюджетов:
текущие трансферты:
расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 53015,0 тысяч тенге, для создания 440 социальных рабочих мест, и 150 мест по молодежной практике;

2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 "Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 142 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 28 сәуірде № 9-3-106 тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 109-бабы мен 242-бабының  5-тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-3-98 санымен тіркелген, 2009 жылғы 10 қаңтардағы "Арқалық Хабары" № 1 апта сайынғы газетінде жарияланған), бұрын "2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 "Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 120 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-3-101 санымен тіркелген, 2009 жылғы 10 сәуірдегі "Торғай" № 14 апта сайынғы газетінде жарияланған) шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2546948 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 753399 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4897 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1704 мың теңге;
ресми трансферттердің түсімдері – 1786948 мың теңге;
2) шығындар - 2554920,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялары бойынша қалдықтар – 0,0 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – (-7972,4) мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 7972,4 мың теңге сомасындағы бюджет қаражатының бос қалдығын тарту есебінен бюджет тапшылығын өтеуді қамтамасыз ету".
3-тармақ келесі абзацтармен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттен алынған ағымдағы насаналы трансферттер және дамуға трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын:
ағымдағы трансферттер:
440 әлеуметтік жұмыс орындарын, және жастар тәжірибесі бойынша 150 орын құру үшін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 53015,0 мың теңге сомасында;

на ремонт государственного коммунального предприятия "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области дополнительно выделены 14000,0 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет трансфертов из республиканского бюджета в сумме 178,0 тысяч тенге, на обеспечение подъемных выплат работникам сферы здравоохранения;
на ликвидацию несанкционированных свалок, приведение свалок твердобытовых отходов в соответствие с санитарными нормами, грейдирование дорог, озеленение, ремонт и ограждение общественных объектов в сельских населенных пунктах в сумме 5800,0 тысяч тенге;
трансферты на развитие:
на развитие объектов коммунального хозяйства дополнительно выделены 200000,0 тысяч тенге, в том числе:
реконструкция канализационных коллекторов от канализационных очистных сооружений (Узел "А") до накопителя сточных вод города Аркалыка в сумме 200000,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения дополнительно выделены 30026,0 тысяч тенге, в том числе:
реконструкция разводящих сетей водопровода по проспекту Абая города Аркалыка 22261,0 тысяч тенге;
строительство резервуара на насосной станции "Ближняя" города Аркалыка 7765,0 тысяч тенге;
Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрено:
уменьшение доходов в городской бюджет на сумму 40000,0 тысяч тенге;
уменьшение суммы трансферта на 180000,0 тысяч тенге, полученного из республиканского бюджета;
возврат целевых трансфертов на сумму 7972,4 тысяч тенге."
Приложения 1, 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель очередной восьмой сессии
Аркалыкского городского маслихата          А. Кан
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       К. Агуанов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования города Аркалыка"
________________ Н. Гайдаренко
24.04.2009
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
города Аркалыка"
_____________ А. Мухамбетжанова
24.04.2009
Исполняющая обязанности
Начальника государственного
учреждения "Налоговое управление
по городу Аркалыку налогового
Департамента по Костанайской области
налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан"
______________ З. Кабенова
24.04.2009
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата
от 22 апреля 2009 года
№ 142
Бюджет города Аркалыка на 2009 год
(тыс. тенге)
Категория
Уточненный бюджет на 2009 год
Класс             Наименование
Подкласс
I.Доходы

Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылуэнергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынды жөндеуге қосымша 14000,0 мың тенге бөлінген;
ауылды елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға арналған республикалық бюджет трансферттерінің есебінен денсаулық сақтау саласының жұмыскерлеріне көтерме ақысын қамтамасыз етуге 178,0 мың теңге сомасында;
рұқсат етілмеген үйінділерді жоюға, тұрмыстық қатты қалдықтарының үйінділерін санитарлық нормаларға сәйкес келтіруге, жолдарды тегістеуге, ауылдық елді мекендердегі қоғамдық объектілерді қоршауға, жөндеуге, көгалдандыруға 5800,0 мың теңге сомасында;
дамуға трансферттер:
коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға қосымша 200000,0 мың теңге бөлінген, соның ішінде:
Арқалық қаласының канализациялық тазарту ғимараттарынан ("А" Бекеті) бастап сарқынды суларды жинағышына дейінгі канализациялық коллекторларын қайта жаңартуға 200000,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға қосымша 30026,0 мың теңге бөлінген, соның ішінде:
Абай даңғылы бойындағы ажыратқыш су құбырларының желілерін қайта жаңарту 22261,0 мың теңге;
Арқалық қаласының "Ближняя" сорғы станциясындағы резервуардың құрылысына 7765,0 мың теңге;
2009 жылға арналған қалалық бюджетте мыналар қарастырылғаны есепке алынсын:
қалалық бюджетке кірістердің 40000,0 мың теңге сомасына азаюы;
республикалық бюджеттен алынған трансферт 180000,0 мың теңгеге азаюы;
нысаналы трансферттерді 7972,4 мың теңге сомасында қайтару.".
1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының
Кезекті VIII сессиясының төрағасы          А. Кан
Арқалық қалалық мәслихатының
хатшысы                                    Қ. Ағуанов
КЕЛІСІЛДІ
"Арқалық қаласының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ Н. Гайдаренко
24.04.2009
"Арқалық қаласының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________ А. Мұхамбетжанова
24.24.2009
"Қазақстан Республикасы қаржы
Министрлігінің салық комитеті
Қостанай облысы бойынша салық
Департаментінің Арқалық қаласы
бойынша салық басқармасы"
мемлекеттiк мекемесi бастығының
міндетін атқарушы
________________ З. Кабенова
24.04.2009
Арқалық қалалық мәслихатының
2009 жылғы 22 сәуірдегі № 142
шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті
(мың теңге)
Санаты
2009 жылға нақтыланған бюджеті
Сыныбы                      Атауы
Iшкi сыныбы
І.Кiрiстер