О социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Постановление акимата города Лисаковска Костанайской области от 27 января 2009 года № 52. Зарегистрировано управлением юстиции города Лисаковска Костанайской области 2 марта 2009 года № 9-4-138. Утратило силу постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 5 января 2010 года № 1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 05.01.2010 № 1 (вводится в действие со дня принятия).
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Лисаковского городского маслихата от 25 декабря 2008 года № 142 "О бюджете города Лисаковска на 2009 год" акимат города Лисаковска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Виды социальных выплат из местного бюджета согласно приложению.
2) перечень документов, необходимых для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложению.
2. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
3. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Лисаковска" (далее – уполномоченный орган).
4. Выплата всех видов социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с 1 января 2009 года.
Аким города В. Полешко
Приложение № 1
к постановлению акимата
города Лисаковска
от 27 января 2009 года № 52
Виды социальных выплат из местного бюджета
1. Единовременная социальная помощь на организацию подсобного хозяйства лицам, проживающим ниже черты бедности, оказывается в размере покрывающем стоимость вспашки, полива участка и семенного материала - к началу дачного периода.
2. Единовременная социальная помощь по возмещению расходов на проезд на земельный участок лицам, проживающим ниже черты бедности, оказывается в размере, компенсирующем четырехразовый проезд в месяц, с 15 мая по 15 сентября текущего года.

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласының әкімдігінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы № 52 қаулысы. Қостанай облысы Лисаков қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 2 наурызда № 9-4-138 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 05.01.2010 № 1 қаулысымен (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, "Лисаков қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" Лисаков қалалық мәслихатының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 142 шешіміне сәйкес Лисаков қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлем түрлері;
2-қосымшаға сәйкес мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі.
2. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша жүргiзiлсiн.
3. Әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган "Лисаков қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі болып анықталсын (бұдан әрі – уәкілетті орган).
4. Әлеуметтік көмектің барлық түрін төлеу уәкілетті орган ұсынған тізімдерге сәйкес екінші деңгейдегі банктер немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің банктік операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдар арқылы алушының жеке шотына ақшалай қаражаттарын аудару жолымен жүзеге асырады.
5. Осы қаулы оны алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған іс-әрекетке қолданылады.
Қала әкімі В. Полешко
Лисаков қаласы әкімдігінің
2009 жылғы 27 қаңтардағы
№ 52 қаулысына 1-қосымша
Жергілікті бюджеттен әлеуметтік
төлем түрлері
1. Кедейшілік шегінен төмен тұратын тұлғаларға көмекші шаруашылықты ұйымдастыруға арналған біржолғы әлеуметтік көмек саяжай кезеңінің басталуына қарай учаскені жырту, суару және тұқым қорының құнын өтейтін мөлшерде көрсетіледі.
2. Кедейшілік шегінен төмен тұратын тұлғаларға жер учаскесіне жол жүруге шығыстарды өтеу бойынша біржолғы әлеуметтік көмек ағымдағы жылдың 15 мамырынан 15 қыркүйекке дейін айына төрт рет жол жүру ақысын өтейтін мөлшерде көрсетіледі.

3. Единовременная социальная помощь студентам из числа выпускников текущего года, окончившим учреждения среднего общего образования оказывается студентам из числа выпускников текущего года, окончившим учреждения среднего общего образования: детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, детям из многодетных семей, детям с ограниченными возможностями в развитии, инвалидам и инвалидам с детства, окончившим учреждения среднего общего и основного общего образования, получившим свидетельство об основном общем образовании с отличием, получившим и претендовавшим на аттестат о среднем общем образовании "Алтын белгi" и с отличием, но не подтвердившие их, получившим на едином национальном тестировании "4" и "5", на основании списков учебных заведений об учениках.
Размер единовременной социальной помощи в каждом конкретном случае определяется комиссией, но не может превышать пятнадцатикратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий год.
4. Единовременная социальная помощь студентам-инвалидам для возмещения стоимости оплаты обучения в высших и средних специальных учебных заведениях Республики Казахстан оказывается в размере стоимости обучения за время учебного периода в текущем году (I, II полугодие).
5. Единовременная социальная помощь на дополнительное питание в период амбулаторного лечения лицам, больным туберкулезом, оказывается в размере пятикратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на основании подтверждающего документа о нахождении на амбулаторном лечении.
6. Единовременная социальная помощь на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов оказывается в размере стоимости обследования на основании расчетных документов родителям или иным законным представителям ребенка-инвалида независимо от дохода семьи.
7. Единовременная социальная помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей, безработных граждан и граждан, больных туберкулезом, оказывается в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий год.
Единовременная социальная помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей назначается одному из родителей или иному законному представителю в случае, если они на день смерти ребенка зарегистрированы в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости.
Единовременная социальная помощь назначается на погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости. Единовременная социальная помощь на погребение умерших безработных и граждан, больных туберкулезом, оказывается членам семьи умершего, либо другим лицам, осуществляющим погребение.

3. Ағымдағы жылы жалпы орта білім мекемелерін бітірген түлектердің қатарынан студенттерге біржолғы әлеуметтік көмек оқу орындарының оқушылар туралы тізімдері негізінде жалпы орта және негізгі орта білім мекемелерін бітірген, үздік бағамен негізгі жалпы білім туралы куәлік алған, "Алтын белгі" және үздік бағамен жалпы орта білім туралы аттестат алған және оған үміткер болған, бірақ оларды растамай алмаған, бірыңғай ұлттық тестілеуде "4" пен "5" алған жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, көп балалы отбасылардың балаларына, дамуында мүмкіндіктері шектеулі балаларға, мүгедектерге және балалық шағынан мүгедектерге көрсетіледі.
Біржолғы әлеуметтік көмек мөлшерін әр нақтылы жағдайда комиссия анықтайды, бірақ тиісті жылға арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген он бес есе айлық есептік көрсеткіштен аспауы тиіс.
4. Мүгедек студенттерге Қазақстан Республикасының жоғары және орта арнаулы оқу орындарында оқу ақысының құнын өтеу үшін ағымдағы жылы оқу кезеңінде оқудың құны мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетіледі (І, ІІ жарты жылдық).
5. Туберкулезбен ауыратын адамдарға амбулаториялық емделу кезеңіне қосымша тамақтануға арналған біржолғы әлеуметтік көмек амбулаториялық емдеуде болу туралы растайтын құжаттың негізінде "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген бес есе айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
6. Мүгедек балаларды компьютерлік томографта тексеруге байланысты шығыстарды өтеуге арналған біржолғы әлеуметтік көмек мүгедек балалардың ата-аналарына немесе өзге заңды өкілдеріне есеп айырысу құжаттарының негізінде отбасының табысына қарамастан тексерілу құны мөлшерінде көрсетіледі.
7. Қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды, жұмыссыз азаматтарды және туберкулезбен ауырған азаматтарды жерлеуге арналған біржолғы әлеуметтік көмек тиісті жылға арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген он есе айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
Қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге арналған біржолғы әлеуметтік көмек, егер бала қайтыс болған күні ата-анасының біреуі немесе оның заңды өкілі жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген жағдайда, оларға тағайындалады.
Қайтыс болған сәтте жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде ресми тіркелген қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмек тағайындалады. Қайтыс болған жұмыссыздарды және туберкулезбен ауырған азаматтарды жерлеуге арналған біржолғы әлеуметтік көмек қайтыс болған адамның отбасы мүшелеріне, не болмаса оны жерлеген басқа адамдарға көрсетіледі.

8. Единовременная социальная помощь инвалидам на оперативное вмешательство оказывается инвалидам, нуждающимся, по заключению медицинских учреждений, в оперативном вмешательстве.
Размер единовременной социальной помощи в каждом конкретном случае определяется комиссией, но не может превышать пятнадцатикратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий год.
9. Единовременная социальная помощь на документирование лицам, входящим в целевые группы населения, и в силу обстоятельств, оставшихся без документов, удостоверяющих личность, оказывается в размере двукратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий год.
10. Единовременная социальная помощь инвалидам по зрению первой и второй групп оказывается в размере двукратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий год.
11. Единовременная социальная помощь в связи с празднованием годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов отдельным категориям граждан назначается на основании документа, подтверждающего их статус.
Категории граждан и размер единовременной социальной помощи определяется комиссией, но не может превышать пятикратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий год.
12. Единовременная социальная помощь на приобретение твердого топлива оказывается одинокопроживающим пенсионерам и инвалидам поселка Октябрьский и села Красногорское, в жилых домах которых отсутствует центральное отопление, в размере, не превышающем пятикратный месячный расчетный показатель, установленный Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий год.
13. Единовременная социальная помощь персональным пенсионерам республиканского и местного значения и лицам, имеющим звание "Заслуженный работник Республики Казахстан" оказывается в размере тридцати тысяч тенге.
14. Ежемесячная социальная помощь на услуги бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны оказывается в размере тридцати процентов месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий год.
Данный вид социальной помощи назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или выбытия его на постоянное место жительства за пределы территории города Лисаковска, выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные события.

8. Мүгедектерге жедел қол сұғуға арналған біржолғы әлеуметтік көмек медициналық мекемелердің қорытындысы бойынша жедел қол сұғуға мұқтаж болған мүгедектерге көрсетіледі.
Біржолғы әлеуметтік көмек мөлшерін әрбір нақтыланған жағдайда комиссия анықтайды, бірақ тиісті жылға арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген он бес есе айлық есептік көрсеткіштен аспауы тиіс.
9. Құжаттауға арналған біржолғы әлеуметтік көмек халықтың нысаналы топтарына жататын және жеке басын куәландыратын құжатсыз қалған жағдайда адамдарға тиісті жылға арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген екі есе айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
10. Бірінші және екінші топтағы көзі көрмейтін мүгедектерге арналған біржолғы әлеуметтік көмек тиісті жылға арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген екі есе айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
11. 1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысындағы Жеңісінің жылдығын тойлауға байланысты біржолғы әлеуметтік көмек азаматтардың жекелеген санаттарына олардың мәртебесін растайтын құжаттың негізінде тағайындалады.
Азаматтардың санаттарын және біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшерін комиссия анықтайды, бірақ тиісті жылға арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген бес есе айлық есептік көрсеткіштен аспауы тиіс.
12. Қатты отын сатып алуға арналған біржолғы әлеуметтік көмек Октябрь кентінің және Красногор селосының орталықтан жылытпайтын тұрғын үйлерде жалғыз тұратын зейнеткерлерге және мүгедектерге тиісті жылға арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген бес есе айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде көрсетіледі.
13. Біржолғы әлеуметтік көмек республикалық және жергілікті маңызы бар дербес зейнеткерлерге және "Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қызметкері" атағына ие болған адамдарға отыз мың теңге мөлшерінде көрсетіледі.
14. Монша мен шаштараз қызметтеріне арналған ай сайынғы әлеуметтік көмек Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тиісті жылға арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің отыз пайыз мөлшерінде көрсетіледі.
Әлеуметтік көмектің аталмыш түрі өтініш берілген айдан бастап тағайындалады және өтініш берушінің қайтыс болуына немесе оның Лисаков қаласының аумағынан тыс жерлерге тұрақты орынға көшіп кетуіне байланысты тоқтатылады, төлемақы көрсетілген оқиғалар болған айдың келесі айынан бастап тоқтатылады.

15. Ежеквартальная социальная помощь малообеспеченным гражданам - получателям государственной адресной социальной помощи в связи с увеличением стоимости продовольственной корзины оказывается на текущий период получения государственной адресной социальной помощи в размере полуторакратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий год.
16. Единовременная социальная помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения: оралманов, многодетных семей, неполных семей, детей-сирот, семей с доходами ниже прожиточного минимума для возмещения расходов, связанных с получением ими высшего медицинского или педагогического образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных видов выплат за счет средств государственного бюджета для получения высшего профессионального образования в размере стоимости обучения за текущий учебный год.
Сноска. Пункт 16 приложения 1 в редакции постановления акимата города Лисаковска Костанайской области от 05.05.2009 № 270 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
17. Единовременная социальная помощь детям-инвалидам до 16 лет ко Дню защиты детей оказывается родителям, усыновителям, опекунам (попечителям) или иным законным представителям ребенка-инвалида в размере двух тысяч тенге, независимо от дохода семьи, на основании справки медико-социальной экспертной комиссии об установлении инвалидности.
18. Единовременная социальная помощь гражданам, нуждающимся в экстренной социальной помощи (пожар, критическое состояние здоровья и иные непредвиденные ситуации) выплачивается на основании документа, подтверждающего необходимость оказания социальной помощи (справка врачебно-консультативной комиссии, заключение медицинского учреждения, справка пожарной инспекции).
Размер единовременной социальной помощи в каждом конкретном случае определяется комиссией, но не может превышать тридцатикратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий год.
19. Решение о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимает городская комиссия по назначению социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан.
Приложение № 2
к постановлению акимата
города Лисаковска
от 27 января 2009 года № 52
Перечень документов, необходимых
для назначения социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан
1. Обязательными документами для назначения социальной помощи являются:
заявление лица, обратившегося за оказанием социальной помощи;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия книги регистрации граждан или документ, подтверждающий место жительства.
Кроме того:

15. Азық-түлік себетінің құны ұлғаюына байланысты тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек табысы аз азаматтарға – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиісті жылға арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген бір жарым есе айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алудың ағымдағы кезеңіне көрсетіледі.
16. Халықтың әлеуметтік қорғалатын жіктері қатарынан: оралмандардың, көп балалы отбасылардың, толық емес отбасылардың, жетім балалардың, олар жоғары медициналық немесе педагогикалық білім алуға байланысты шығыстарды өтеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстарымен отбасылардың жастарына біржолғы әлеуметтік көмек, мемлекеттік білім гранттарының иегерлері, ағымдағы оқу жылына оқу құнының мөлшерінде жоғары кәсіптік білім алуы үшін мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен төлемдердің өзге түрлерін алушылары болып табылатын тұлғаларды қоспағанда.
Ескерту. 1-қосымша 16-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2009.05.05 № 270 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараныз) қаулысымен .
17. Балаларды қорғау күніне 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға арналған біржолғы әлеуметтік көмек мүгедек балалардың ата-аналарына, бала асырап алушыларға, қорғаншыларға (қамқоршыларға) немесе өзге де заңды өкілдеріне отбасының табысына қарамастан мүгедектікті анықтау туралы медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясының анықтамасы негізінде екі мың теңге мөлшерінде көрсетіледі.
18. Біржолғы әлеуметтік көмек шұғыл әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтарға (өрт, денсаулықтың қиын жағдайы және өзге де күтілмеген жағдайлар) әлеуметтік көмек көрсетудің қажеттілігін растайтын құжаттың негізінде төленеді (дәрігерлік-консультациялық комиссияның анықтамасы, медициналық мекеменің қорытындысы, өрт инспекциясының анықтамасы).
Біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшерін әрбір нақтыланған жағдайда комиссия анықтайды, бірақ тиісті жылға арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген отыз есе айлық есептік көрсеткіштен аспауы тиіс.
19. Әлеуметтік көмек тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау жөніндегі қалалық комиссия қабылдайды.
Лисаков қаласы әкімдігінің
2009 жылғы 27 қаңтардағы № 52
қаулысына 2-қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті
құжаттардың тізбесі
1. Әлеуметтік көмек тағайындау үшін міндетті құжаттар:
әлеуметтік көмек көрсету үшін өтініш жасаған адамның өтініші, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
азаматтардың тіркеу кітабының көшірмесі немесе тұрғылықты жерін растайтын құжат.
Бұдан басқа:

1) на единовременную социальная помощь студентам из числа выпускников текущего года, окончившим учреждения среднего общего образования:
детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, детям из многодетных семей, детям с ограниченными возможностями в развитии, инвалидам и инвалидам с детства-документ, подтверждающий статус;
документ, подтверждающий место учебы и размер платы за обучение на учебный год;
2) на единовременную социальную помощь студентам-инвалидам для возмещения стоимости оплаты обучения в высших и средних специальных учебных заведениях Республики Казахстан:
копия справки медико-социальной экспертной комиссии об установлении инвалидности;
документ, подтверждающий место учебы и размер платы за обучение в текущем учебном году (I, II полугодие);
3) на единовременную социальную помощь на дополнительное питание в период амбулаторного лечения лицам, больным туберкулезом:
справка лечебного учреждения, подтверждающая прохождение курса амбулаторного лечения;
4) на единовременную социальную помощь на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов:
направление лечебного учреждения на обследование компьютерным томографом ребенка;
копия свидетельства о рождении ребенка;
копия справки медико-социальной экспертной комиссии об установлении инвалидности ребенку;
кассовый чек, свидетельствующий о наличном расчете за обследование;
5) на единовременную социальную помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей, безработных граждан и граждан, больных туберкулезом:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
копия свидетельства о рождении ребенка;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации родителя или иного законного представителя в качестве безработного;
справка, выданная уполномоченным органом по вопросам занятости, подтверждающая, что умерший был зарегистрирован в качестве безработного;
справка лечебного учреждения, подтверждающая амбулаторное или стационарное лечение на момент смерти гражданина, больного туберкулезом;
6) на единовременную социальную помощь инвалидам на оперативное вмешательство:
копия справки медико-социальной экспертной комиссии об установлении инвалидности;
копия свидетельства о рождении - для ребенка-инвалида;
справка о необходимости оперативного вмешательства;
7) на единовременную социальную помощь инвалидам по зрению первой и второй групп:
копия справки медико-социальной экспертной комиссии об установлении инвалидности с отметкой о заболевании по зрению, при отсутствии отметки-копию документа, подтверждающего инвалидность по зрению;

1) жалпы орта білім мекемелерін ағымдағы жылы бітірген түлектердің қатарынан студенттерге біржолғы әлеуметтік көмекке:
жетім балаларға, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға, көп балалы отбасылардың балаларына, дамуында мүмкіндіктері шектеулі балаларға, мүгедектерге және балалық шағынан мүгедектерге - мәртебесін растайтын құжат;
оқу орнын және оқу жылына оқу үшін төлемақы мөлшерін растайтын құжат;
2) мүгедек студенттерге Қазақстан Республикасының жоғары және орта арнаулы оқу орындарында оқудың төлемақы құнын өтеу үшін біржолғы әлеуметтік көмекке:
медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясының мүгедектікті белгілеу туралы анықтамасының көшірмесі;
оқу орнын және ағымдағы оқу жылына оқуға төлемақы мөлшерін растайтын құжат (І, ІІ жарты жылдық);
3) туберкулезбен ауыратын адамдардың амбулаториялық тексерілу кезеңінде қосымша тамақтануға арналған біржолғы әлеуметтік көмекке:
амбулаториялық тексерістен өткенін растайтын емдеу мекемесінің анықтамасы;
4) мүгедек балалардың компьютерлік томографта тексерілуіне байланысты шығыстарды өтеуге арналған біржолғы әлеуметтік көмекке:
баланы компьютерлік томографта тексеруге емдеу мекемесінің жолдамасы;
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясының баланың мүгедектігін белгілеу туралы анықтамасының көшірмесі;
тексеру үшін қолма-қол төлеп есеп айырысу туралы куәландыратын кассалық чек;
5) қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды, жұмыссыз азаматтарды және туберкулезбен ауыратын азаматтарды жерлеуге арналған біржолғы әлеуметтік көмекке:
қайтыс болу туралы куәліктің көшірмесі немесе қайтыс болу туралы анықтама;
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органнан ата-анасының немесе өзге заңды өкілінің жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама;
қайтыс болған адамның жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органнан берілген анықтама;
туберкулезбен ауырған азаматтар үшін қайтыс болған сәтінде амбулаториялық немесе стационарлық емделгенін растайтын емдеу мекемесінің анықтамасы;
6) мүгедектерге жедел қол сұғуға арналған біржолғы әлеуметтік көмекке:
медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясының мүгедектікті белгілеу туралы анықтамасының көшірмесі;
мүгедек бала үшін туу туралы куәлігінің көшірмесі;
жедел қол сұғу қажеттігі туралы анықтама;
7) бірінші және екінші топтағы көзі көрмейтін мүгедектерге арналған біржолғы әлеуметтік көмекке:
медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясының мүгедектікті белгілеу туралы көзі көрмейтін ауру туралы белгісі бар анықтамасының көшірмесі, белгі болмаған жағдайда–көзі көрмеу бойынша мүгедектікті растайтын құжатың көшірмесі;

8) на единовременную социальную помощь в связи с празднованием годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов отдельным категориям граждан:
копия документа, подтверждающая статус;
9) на единовременную социальную помощь персональным пенсионерам республиканского и местного значения и лицам, имеющим звание "Заслуженный работник Республики Казахстан":
копия документа, подтверждающего звание;
10) на ежемесячную социальную помощь на услуги бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны:
копия удостоверения участника или инвалида Великой Отечественной войны;
11) на единовременную социальную помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения:
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты за обучение в данном семестре учебного года;
оралманам, детям из многодетных семей, неполных семей, детям-сиротам - документ, подтверждающий статус;
молодежи из семей с доходами ниже прожиточного минимума - справки о доходах;
12) на единовременную социальную помощь детям-инвалидам до 16 лет ко Дню защиты детей:
копия свидетельства о рождении ребенка;
копия справки об инвалидности;
13) на единовременную социальную помощь гражданам, нуждающимся в экстренной социальной помощи:
документ, подтверждающий необходимость оказания социальной помощи.
Сноска. Подпункт 11) пункта 1 приложения 2 в редакции постановления акимата города Лисаковска Костанайской области от 05.05.2009 № 270 (порядок введения в действие см. пункт 2 ).
2. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.

8) 1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысы Жеңісінің жылдығын тойлауға байланысты азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы әлеуметтік көмекке:
мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі;
9) республикалық және жергілікті маңызы бар дербес зейнеткерлерге және "Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қызметкері" атағына ие болған адамдарға біржолғы әлеуметтік көмекке:
атағын растайтын құжаттың көшірмесі;
10) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша мен шаштараз қызметтеріне арналған ай сайынғы әлеуметтік көмекке:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері куәлігінің көшірмесі;
11) халықтың әлеуметтік қорғалатын жіктері қатарынан жастарға біржолғы әлеуметтік көмекке:
оқу орнын және оқу жылының аталған семестрінде оқуға төлемақының мөлшерін растайтын құжат;
оралмандарға, көп балалы отбасылардың, толық емес отбасылардың балаларына, жетім балаларға – мәртебесін растайтын құжат;
ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстарымен отбасылардың жастарына – табыстары туралы анықтамалар;
12) Балаларды қорғау күніне 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға арналған біржолғы әлеуметтік көмекке:
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
мүгедектік туралы анықтаманың көшірмесі;
13) шұғыл әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтарға арналған біржолғы әлеуметтік көмекке:
әлеуметтік көмек көрсету қажеттігін растайтын құжат болып табылады.
Ескерту. 2-қосымша 1-тармақ 11) тармақша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2009.05.05 № 270 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараныз) қаулысымен .
2. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады. Салыстырып тексергеннен кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады, ал құжаттардың көшірмелері расталып, іске тіркеледі.