О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 года"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 28 июля 2009 года № 145. Зарегистрировано Управлением юстиции Денисовского района Костанайской области 4 августа 2009 года № 9-8-128
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Костанайского областного маслихата от 27 июля 2009 года № 206 "О внесении изменений и дополнений в решение Костанайского областного маслихата от 12 декабря 2008 № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год" и рассмотрев постановление акимата Денисовского района от 27 июля 2009 года № 155 "О внесении на рассмотрение сессии Денисовского районного маслихата проекта решения Денисовского районного маслихата "О внесении изменений и дополнений в решение Денисовского районного маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 год" маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете Денисовского района на 2009 год" от 19 декабря 2008 года № 94 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-8-107, опубликовано 9 января 2009 года, 23 января 2009 года, 30 января 2009 года в газете "Наше время", ранее внесены изменения и дополнения решением маслихата от 14 января 2009 года № 104 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-8-111, опубликовано в газете "Наше время" 6 февраля 2009 года № 6, 27 февраля 2009 года № 9, решением маслихата от 21 апреля 2009 года № 123 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-8-125, опубликовано в газете "Наше время" 8 мая 2009 года № 19, 15 мая 2009 года № 20, 26 июня 2009 года № 26) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
доходы 1157971 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 335226 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1529 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3742 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 817474 тысяч тенге;
2) затраты - 1190416,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
5) дефицит (профицит) – -32445,3 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 94 "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2009 жылғы 28 шілдедегі № 145 шешімі. Қостанай облысы Денисов ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 4 тамызда № 9-8-128 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы № 148 "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, 2009 жылдың 27 шілдесіндегі № 206 Қостанай облыстық мәслихатының "2008 жылдың 12 желтоқсанындағы № 140 Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне толықтырулар мен өзгертулерді енгізу туралы" шешімінің негізінде және 2009 жылдың 27 шілдедегі № 155 Денисов ауданы әкімдігінің "Денисов аудандық мәслихатының "2008 жылдың 19 желтоқсанындағы № 94 Денисов аудандық мәслихатының "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне толықтырулар мен өзгертулерді енгізу туралы" шешімінің жобасын Денисов аудандық мәслихат сессиясының қарауына енгізу туралы" қаулысын қарастырып мәслихат ШЕШТІ:
1. 2008 жылдың 19 желтоқсанындағы № 94 мәслихаттың "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне енгізу (№ 9-8-107 Реестірінің мемлекеттік тіркеуіндегі нормативтік құқықтық актілерінде, 2009 жылдың 9 қаңтарында, 2009 жылдың 23 қаңтарында, 2009 жылдың 30 қаңтарында "Наше время" гәзетінде жарияланған, 2009 жылдың 14 қаңтарындағы № 104 мәслихаттың "2008 жылдың 19 желтоқсанындағы № 94 мәслихаттың "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне толықтырулар мен өзгертулерді енгізу туралы" шешіміне толықтырулар мен өзгертулерді бұрын енгізілген, № 9-8-111 Реестірінің мемлекеттік тіркеуіндегі нормативтік құқықтық актілерінде, 2009 жылдың 6 ақпанда № 6, 2009 жылдың 27 ақпанда № 9 "Наше время" гәзетінде жарияланған, 2009 жылдың 21 сәуіріндегі № 123 мәслихаттың "2008 жылдың 19 желтоқсанындағы № 94 мәслихаттың "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне толықтырулар мен өзгертулерді енгізу туралы" мәслихат шешімімен, № 9-8-125 Реестірінің мемлекеттік тіркеуіндегі нормативтік құқықтық актілерінде, 2009 жылдың 8 мамырда № 19, 2009 жылдың 15 мамырда № 20, 2009 жылдың 26 маусымында № 26 "Наше время" гәзетінде жарияланды) келесі толықтырулар мен өзгертулер:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1157971 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша – 335226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1529 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3472 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 817474 мың теңге;
шығындар – 1190416,3 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0;
қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
дефицит (профицит) – -32445,3 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 32445,3 тысяч тенге";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) Учесть в бюджете района расходы за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
развитие системы водоснабжения в сумме 16879 тысяч тенге, в том числе на реконструкцию водоснабжения сел Аятское и Зааятское Денисовского района Костанайской области (разработка проектно-сметной документации) - 16879 тысяч тенге;
развитие объектов образования в сумме 10000 тысяч тенге, в том числе на реконструкцию детского сада на 160 мест в селе Денисовка (разработка проектно-сметной документации) – 10000 тысяч тенге;
разработку проектно-сметной документации по объекту "Капитальный ремонт летнего лагеря для отдыха детей "Солнечный" в сумме 2000 тысячи тенге;
укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 6157 тысяч тенге в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов химии – 3817 тысяч тенге;
приобретение компьютерных классов – 2340 тысяч тенге;
укрепление материально-технической база объектов коммунальной собственности на 2009 год - 15770 тысяч тенге;
оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) – 1723 тысячи тенге;
организацию санитарного убоя больных животных в сумме 700 тысяч тенге;
финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 1433 тысячи тенге.
2) учесть в затратах бюджета района на 2009 год расходы за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 20093 тысячи тенге, в том числе на:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 8194 тысячи тенге;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 5541 тысяча тенге;
внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 6358 тысяч тенге;
обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – "Капитальный ремонт учебного и общественного – бытового корпуса профессиональной школы с последующим перепрофилированием в школу с интернатом с государственным языком обучения в селе Денисовка Денисовского района по улице Целинная 50. Внутренние и наружные инженерные сети" - 87335 тысяч тенге.

6) бюджет дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 32445,3 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 4 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансфертер есебіндегі шығындар аудан бюджетінде ескертілсін:
16879 мың теңге сомаға сумен қамту жүйесін дамыту, оның ішінде:
16879 мың теңге сомаға (жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу) Қостанай облысы Денисов ауданының Аятское және Зааятское селоларының сумен қамту жүйесін қалпына келтіру;
10000 мың теңге сомаға білім беру объектілері дамыту,оның ішінде 10000 мың теңге (жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу) Денисовка селосында 160 орнына бала бақшасы қалпына келтіру;
2000 мың теңге сомаға "Солнечный" балалары демалу арналған жазғы лагері Күрделі жөндеу объекті жөніндегі жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
6157 мың теңге сомаға бастауыш, негізгі және орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайту, оның ішінде:
химия кабинеттерін оқулық жабдықтаулармен қамту – 3817 мың теңге;
компьютерлерлік класстарын сатып алуға – 2340 мың теңге;
2009 жылы коммуналдық меншіктегі объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайту - 15770 мың теңге;
білім алуына байланысты шығындарды ішінара өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсету (әкімнің гранттары) – 1723 мың теңге.
700 мың теңге сомаға ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру.
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобалар қаржыландыру - 1433 мың теңге.
2) республикалық бюджеттен ауданның 2009 жылға арналған бюджетінің шығындарында ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен ескертілсін:
2005-2010 жылға арналған 20093 мың теңге сомаға Қазақстан Республикасында білім дамыту мемлекеттік бағдарламасы өткізу арналған, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білімі мемлекеттік мекемелерде биология, химия, физика кабинеттері оқу құралдармен жабдықтау – 8194 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттері – 5541 мың теңге;
білім беру мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізу – 6358 мың теңге;
"Денисов ауданы Денисовка селосында Целинная 50 көшесінде мемлекеттік тілмен оқыту интернатпен мектебі кейінгі қайта кескіндеумен кәсіби мектептің оқыту және қоғамдық – тұрмыстық корпусы күрделі жөндеу. Ішкі және сыртқы инженерлік жүйелері" - өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету – 87335 мың теңге.

выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 5292 тысячи тенге, в том числе на:
выплату государственной адресной помощи – 496 тысяч тенге;
выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 4796 тысяч тенге;
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 5347 тысяч тенге;
финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 4367 тысяч тенге;
расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики - 7823 тысячи тенге, в том числе на:
расширение программ молодежной практики – 3332 тысячи тенге;
создание социальных рабочих мест – 4491 тысяча тенге";
приложения 1, 3 изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель
внеочередной сессии
районного маслихата                    З. Досмухамедова
Секретарь Денисовского
районного маслихата                       Б. Тойбагоров
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Денисовского района"
______________________ Е. Подело
28.07.2009 г.
Исполняющий обязанности
начальника государственного
учреждения "Налоговое управление
по Денисовскому району"
__________________ Н. Нурпеисов
28.07.2009 г.
Приложение 1
к решению маслихата

18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны және мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдемақыларды күнкөрістік минимум мөлшерінің өсуіне байланысты – 5292 мың теңге төлеу, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдемақылар – 496 мың теңгеге төлеу;
аз қамтылған отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы – 4796 мың теңге төлеу;
ауылдық елді мекендер әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру – 5347 мың теңге.
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобалар қаржыландыру - 4367 мың теңге;
жастар тәжірибесі және әлеуметтік жұмыс орындар бағдарламасы кеңейту – 7823 мың теңге оның ішінде:
жастар тәжірибесі бағдарламасы кеңейту – 3332 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары жасау – 4491 мың теңге";
осы шешімнің 12 қосымшасына сәйкес 1, 3 қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы               З. Досмұхамедова
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы                      Б. Тойбағоров
КЕЛІСІЛДІ:
"Денисов ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
__________________ Е. Подело
2009.07.28 ж.
"Денисов ауданы бойынша салық
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
бастығының міндетін атқарушы
__________________ Н. Нүрпеисов
2009.07.28 ж.
Мәслихаттың

100
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1000
019
Финансирование социальных проектов в поселках аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1000
Тельманский сельский округ
5722
01
Государственные услуги общего характера
4432
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
4432
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4432
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4432
04
Образование
190
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
190
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
190
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
190
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
100
3
Благоустройство населенных пунктов
100
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
100
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
100
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1000
019
Финансирование социальных проектов в поселках аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1000
Приреченский сельский округ
3466
01
Государственные услуги общего характера
3366
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
3366
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3366
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3366
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
100
3
Благоустройство населенных пунктов
100

100
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
1000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1000
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде, ауылдарда(селоларда), ауылдық(селолық), округтерде әлеуметтік жобалар қаржыландыру
1000
Тельман селолық округі
5722
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсетулер
4432
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
4432
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4432
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
4432
04
Бiлiм беру
190
2
Негізгі, орта, бастауыш және жалпы орта бiлiм беру
190
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
190
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
190
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
100
3
Елді-мекендерді көркейту
100
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
100
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
100
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
1000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1000
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде, ауылдарда(селоларда), ауылдық(селолық), округтерде әлеуметтік жобалар қаржыландыру.
1000
Приречен селолық округі
3466
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсетулер
3366
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
3366
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
3366
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
3366
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
100
3
Елді-мекендерді көркейту
100