О внесении изменений в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 год"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 23 ноября 2009 года № 163. Зарегистрировано Управлением юстиции Денисовского района Костанайской области 26 ноября 2009 года № 9-8-138
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Костанайского областного маслихата от 20 ноября 2009 года № 232 "О внесении изменений в решение Костанайского областного маслихата от 12 декабря 2008 № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год" и рассмотрев постановление акимата Денисовского района от 20 ноября 2009 года № 237 "О внесении на рассмотрение сессии Денисовского районного маслихата проекта решения Денисовского районного маслихата "О внесении изменений в решение Денисовского районного маслихата от 19 декабря 2008 года № 94 "О бюджете Денисовского района на 2009 год" маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете Денисовского района на 2009 год" от 19 декабря 2008 года № 94 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-8-107, опубликовано 9 января 2009 года, 23 января 2009 года, 30 января 2009 года в газете "Наше время") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы 1121172,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 344151 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 2964 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6382 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 767675,9 тысяч тенге;
2) затраты – 1148118,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 5500 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) – - 32445,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 32445,3 тысяч тенге";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) Учесть в бюджете района расходы за счет целевых текущих трансфертов и целевых текущих трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
целевые текущие трансферты на:
укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 6157 тысяч тенге в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов химии – 3817 тысяч тенге;
приобретение компьютерных классов – 2340 тысяч тенге;

2008 жылдың 19 желтоқсандағы № 94 мәслихаттың "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2009 жылғы 23 қарашадағы № 163 шешімі. Қостанай облысы Денисов ауданының Әділет басқарммасында 2009 жылғы 26 қарашада № 9-8-138 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, 2009 жылдың 20 қарашадағы № 232 Қостанай облыстық мәслихатының "2008 жылдың 12 желтоқсанындағы № 140 Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгертулерді енгізу туралы" шешімінің негізінде және 2009 жылдың 20 қарашадағы № 237 Денисов ауданы әкімдігінің "2008 жылдың 19 желтоқсанындағы № 94 Денисов аудандық мәслихатының "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгертулерді енгізу туралы" шешімінің жобасын Денисов аудандық мәслихат сессиясының қарауына енгізу туралы" қаулысын қарастырып мәслихат ШЕШТІ:
1. 2008 жылдың 19 желтоқсанындағы № 94 мәслихаттың "Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне (№ 9-8-107 Реестірінің мемлекеттік тіркеуіндегі нормативтік құқықтық актілерінде, 2009 жылдың 9 қаңтарында, 2009 жылдың 23 қаңтарында, 2009 жылдың 30 қаңтарында "Наше время" гәзетінде жарияланған) келесі өзгертулерді енгізу:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Денисов ауданының 2009 жылға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1121172,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша – 344151 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2964 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6382 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 767675,9 мың теңге;
2) шығындар – 1148118,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5500;
5) дефицит (профицит) – -32445,3 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 32445,3 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 4 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансфертер есебіндегі шығындар аудан бюджетінде келесі мөлшерінде ескертілсін:
6157 мың теңге сомаға бастауыш, негізгі және орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайту, оның ішінде:
химия кабинеттерін оқулық жабдықтаулармен қамту – 3817 мың теңге;
компьютерлерлік класстарын сатып алуға – 2340 мың теңге;

укрепление материально-технической база объектов коммунальной собственности на 2009 год - 15770 тысяч тенге;
оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) – 1867 тысяч тенге;
организацию санитарного убоя больных животных в сумме 350 тысяч тенге;
финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров -1433 тысячи тенге;
разработку проектно-сметной документации по объекту "Капитальный ремонт летнего лагеря для отдыха детей "Солнечный" в сумме 2000 тысячи тенге.
Целевые трансферты на развитие:
системы водоснабжения в сумме 16879 тысяч тенге, в том числе на реконструкцию водоснабжения сел Аятское и Зааятское Денисовского района Костанайской области (разработка проектно-сметной документации) - 16879 тысяч тенге;
объектов образования в сумме 10000 тысяч тенге, в том числе на реконструкцию детского сада на 160 мест в селе Денисовка (разработка проектно-сметной документации) – 10000 тысяч тенге;
2) учесть в затратах бюджета района на 2009 год расходы за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 19386,9 тысяч тенге, в том числе на:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 7998 тысяч тенге;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 5263,9 тысяч тенге;
внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 6125 тысяч тенге;
обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – "Капитальный ремонт учебного и общественного – бытового корпуса профессиональной школы с последующим перепрофилированием в школу с интернатом с государственным языком обучения в селе Денисовка Денисовского района по улице Целинная 50. Внутренние и наружные инженерные сети" - 42250 тысяч тенге.
выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 5292 тысячи тенге, в том числе на:
выплату государственной адресной помощи – 496 тысяч тенге;
выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 4796 тысяч тенге;
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 1822 тысячи тенге;
финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 4367 тысяч тенге;
расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики -7547 тысяч тенге, в том числе на:
расширение программ молодежной практики – 2682 тысячи тенге;
создание социальных рабочих мест – 4865 тысяч тенге.

2009 жылы коммуналдық меншіктегі объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайту - 15770 мың теңге;
білім алуына байланысты шығындарды ішінара өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсету (әкімнің гранттары) – 1867 мың теңге;
350 мың теңге сомаға ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру;
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобалар қаржыландыру - 1433 мың теңге;
2000 мың теңге сомаға "Солнечный" балалары демалу арналған жазғы лагері Күрделі жөндеу объекті жөніндегі жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу.
Дамуға арналған мақсатты трансферттер:
16879 мың теңге сомаға сумен қамту жүйесін дамыту, оның ішінде 16879 мың теңге сомаға (жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу) Қостанай облысы Денисов ауданының Аятское және Зааятское селоларының сумен қамту жүйесін қалпына келтіру;
10000 мың теңге сомаға білім беру объектілері дамыту,оның ішінде 10000 мың теңге (жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу) Денисовка селосында 160 орнына бала бақшасы қалпына келтіру;
2) республикалық бюджеттен ауданның 2009 жылға арналған бюджетінің шығындарында ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен ескертілсін:
2005-2010 жылға арналған 19386,9 мың теңге сомаға Қазақстан Республикасында білім дамыту мемлекеттік бағдарламасы өткізу арналған, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білімі мемлекеттік мекемелерде биология, химия, физика кабинеттері оқу құралдармен жабдықтау – 7998 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттері – 5263,9 мың теңге;
білім беру мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізу – 6125 мың теңге;
"Денисов ауданы Денисовка селосында Целиная 50 көшесінде мемлекеттік тілмен оқыту интернатпен мектебі кейінгі қайта кескіндеумен кәсіби мектептің оқыту және қоғамдық – тұрмыстық корпусі күрделі жөндеу. Ішкі және сыртқы инженерлік жүйелері" - өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету – 42250 мың теңге.
18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны және мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдемақыларды күнкөрістік минимум мөлшерінің өсуіне байланысты – 5292 мың теңге төлеу, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдемақылар – 496 мың теңгеге төлеу;
аз қамтылған отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы – 4796 мың теңге төлеу;
ауылдық елді мекендер әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру – 1822 мың теңге.
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобалар қаржыландыру - 4367 мың теңге;
жастар тәжірибесі және әлеуметтік жұмыс орындар бағдарламасы кеңейту – 7547 мың теңге оның ішінде:
жастар тәжірибесі бағдарламасы кеңейту – 2682 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары жасау – 4865 мың теңге.

Приложения 1, 2, 3 изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель внеочередной
сессии районного маслихата                 Б. Тойбагоров
Секретарь Денисовского
районного маслихата                        Б. Тойбагоров
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Денисовского района"
_______________ Е. Подело
Начальник государственного учреждения
"Налоговое управление по Денисовскому
району Налогового департамента по
Костанайской области Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан"
____________________ Б. Макашев
Приложение 1
к решению маслихата

Осы шешімнің 1,2,3 қосымшаларына сәйкес 1,2, 3 қосымшалары жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы                   Б. Тойбағоров
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б. Тойбағоров
КЕЛІСІЛДІ:
"Денисов ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_____________________ Е. Подело
"Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Қостанай облысы бойынша Салық
департаменті Денисов ауданы
бойынша салық басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
___________________ Б. Мақашев
Мәслихаттың

452
Отдел финансов района (города
областного значения)
5500
014
Формирование или увеличение
уставного капитала юридических лиц
5500
V. ДЕФИЦИТ(ПРОФИЦИТ) БЮДЖЕТА
-32445,3
VI. ФИНАНСИРОВАНИЕ ДЕФИЦИТА(
ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ПРОФИЦИТА) БЮДЖЕТА
32445,3
Приложение 2
к решению маслихата
от 20 ноября 2009 года
№ 163
Приложение 2
к решению маслихата
от 19 декабря 2008 года
№ 94
Перечень бюджетных программ развития районного
бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные
программы, направленные на реализацию бюджетных
инвестиционных проектов (программ) и на
формирование или увеличение уставного капитала
юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор программы
Программа
Наименование
ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРОЕКТЫ
4
Образование
09
Прочие услуги в области образования
467
Отдел строительства района (города
областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов
образования
10
Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство, особо охраняемые природные
территории, охрана окружающей
среды и животного мира, земельные
отношения
2
Водное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного
значения)
012
Развитие системы водоснабжения
ИНВЕСТИЦИИ НА ФОРМИРОВАНИЕ И УВЕЛИЧЕНИЕ УСТАВНОГО КАПИТАЛА ЮРИДИЧЕСКИХ ЛИЦ
13
Прочие
9
Прочие
452
Отдел финансов района (города областного значения)
14
Формирование или увеличение уставного капитала
юридических лиц
Приложение 3
к решению маслихата
от 23 ноября 2009 года
№ 163
Приложение 3
к решению маслихата
от 19 декабря 2008 года
№ 94
Перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка,
аула (села), аульного сельского округа на 2009 год
Функциональная группа
Сумма
тысяч
тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Село Денисовка

452
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) қаржы бөлімі
5500
13
014
Заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыру немесе
ұлғайту
5500
V.Бюджет тапшылығы(профицит)
-32445,3
VI.Тапшылықты қаржыландыру(бюджет
профицитін пайдалану)
32445,3
Займдар түсуі
Займдарды өтеу
4000
1
Займдарды өтеу
4000
452
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) қаржы бөлімі
4000
16
009
Жергiлiктi атқарушы органның
борышын өтеу
4000
Бюджет қаражаты қалдықтарының
қозғалысы
3529
1
Бюджет қаражаты қалдықтары
3529
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
3529
8
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
3529
Мәслихаттың
2009 жылғы 23 қарашадағы
№ 163 шешіміне 2 қосымша
Мәслихаттың
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 94 шешіміне 2 қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың)
іске асырылуына және заңды тұлғалардың жарғылық
капиталының көбеуіне және қалыптасуына бағытталған
бюджеттік бағдарламаға бөлінгендігімен 2009 жылға
арналған аудан бюджетінің бюджеттік бағдарламаларының
даму тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
Инвестициялық жобалар
4
Бiлiм беру
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
құрылыс бөлімі
037
Білім беру объектілерін салу және
реконструкциялау
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы,
ерекше қорғалатын табиғи аумақтар,
қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін
қорғау, жер қатынастары
2
Су шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
құрылыс бөлімі
012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталы
арттыру және қалыптастыруға
инвестициялары
13
Басқалар
9
Басқалар
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
қаржы бөлімі
14
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын
қалыптастыру немесе ұлғайту
Мәслихаттың
2009 жылғы 23 қарашадағы
№ 163 шешіміне 3 қосымша
Мәслихаттың
2008 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 94 шешіміне 3 қосымша
2009 жылға арналған ауылдық селолық округтарының,
ауылдың (селоның),ауылдық әкім аппараттарының
бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Сомасы,
мың
теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Денисовка селосы