Об организации общественных работ на 2009 год
Постановление акимата Житикаринского района Костанайской области от 12 января 2009 года № 10. Зарегистрировано Управлением юстиции Житикаринского района Костанайской области 20 января 2009 года № 9-10-106
В соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" и подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, на базе которых будут организованы общественные работы, виды и объемы общественных работ на 2009 год.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Житикаринского района" руководствоваться данным постановлением при организации общественных работ на 2009 год.
3. Директору государственного коммунального предприятия "Жітіқара Тазалық" акимата Житикаринского района заключать договора на выполнение общественных работ в соответствии с видами и объемами, утвержденными настоящим постановлением.
4. Определить, что:
1) оплату труда безработных, занятых на общественных работах производить в размере полутора минимальной заработной платы из средств районного бюджета;
2) социальные отчисления в государственный Фонд социального страхования, социальный налог, обязательные пенсионные взносы и другие обязательные платежи перечисляемые в бюджет, в размерах установленных законодательством Республики Казахстан, возмещать из районного бюджета и перечислять на расчетные счета работодателей;
3) расходы на оплату комиссионного вознаграждения за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы в размерах установленных договором, возмещать из районного бюджета на расчетные счета работодателей.
5. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Житикаринского района" учесть виды и объемы общественных работ, при оплате работ и услуг, оказываемых организацией, утвержденной в перечне.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района.
7. Постановление акимата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Житикаринского района                     К. Испергенов
Члены акимата:
СОГЛАСОВАНО
Приложение
к постановлению акимата
от 12 января 2009 года
№ 106
Перечень организаций, на базе которых будут организованы
общественные работы, виды и объемы общественных работ на 2009 год
Наименование
организации
Виды работ
Объемы работ
Государственное коммунальное предприятие "Жітіқара Тазалық" акимата Житикаринского района

2009 жылға арналған қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданың әкімдігінің 2009 жылғы 12 қаңтардағы № 10 қаулысы. Қостанай облысы Жітіқара ауданың Әділет басқармасында 2009 жылғы 20 қаңтарда № 9-10-106 тіркелді
Қазақстан Республикасы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 20 бабы 5 тармағына және Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағы 13) тармақшасына сәйкес, әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға арналған қоғамдық жұмыстардың көлемдері мен түрлерін, қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыратын базасында қоса берілген ұйымдар тізбесі бекітілсін.
2. "Жітіқара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдармалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі 2009 жылға арналған қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру кезінде осы қаулыны басшылыққа алсын.
3. Жітіқара ауданы әкімдігінің "Жітіқара Тазалық" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынының директоры осы қаулымен бекітілгендей, қоғамдық жұмыстарды орындау көлемдері мен түрлеріне сәйкес, шарттар жасасын.
4. 1) қоғамдық жұмыстарда жұмыс істейтін жұмыссыздардың еңбекақылары аудандық бюджет қаражатынан ең төменгі еңбекақы төлемінің бір жарым мөлшерінде;
2) мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру Қорына аударылатын әлеуметтік аударымдар, әлеуметтік салық, міндетті зейнетақы жарналар мен бюджетке аударылатын басқа да міндетті төлемдер, Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мөлшерде, аудандық бюджеттен орнын толтырылуы және жұмыс берушілердің есептесу шоттарына аударылуы;
3) келісім-шартпен белгіленген мөлшерде, еңбекақыны есептеу мен төлеу жөніндегі екінші деңгейдегі банктердің қызметтері үшін комиссиондық сыйақыларды төлеуіне шығындар жұмыс берушілердің есептесу шоттарына аудандық бюджеттен орнын толтырылуы белгіленсін.
5. "Жітіқара ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне, тізбеде бекітілген, ұйымдармен көрсетілген, қызмет көрсету мен жұмыс ақысын төлеу кезінде, қоғамдық жұмыстардың көлемдері мен түрлерін есепке алуы ескерілсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
7. Әкімдік қаулысы оның бірінші рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткенінен соң қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара
ауданының әкімі                            Қ. Исперген
Әкімдік мүшелері:
КЕЛІСІЛГЕН
Жітіқара ауданы әкімдігінің
2009 жылғы 12 қаңтардағы
№ 10 қаулысы
қосымша 1
2009 жылға арналған қоғамдық жұмыстардың
көлемдері мен түрлерін, қоғамдық жұмыстарды
ұйымдастыратын базасындағы, ұйымдар тізбесі
Ұйымның атауы
Жұмыс түрлері
Жұмыс көлемі
Жітіқара ауданы әкімдігінің "Жітіқара Тазалық" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны

1. Работы по Большевистскому сельскому округу:
1) помощь в уборке и озеленении территории села Тургеновка: регулярная очистка дорог от мусора, грязи вручную, с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
сезонная очистка территории спортивного комплекса от сорной травы;
известковая окраска бордюрных камней, столбов с предварительной очисткой и приготовлением известкового раствора;
очистка обочин дорог от сорной травы;
известковая окраска деревьев;
известковая окраска электрических столбов;
посадка деревьев и кустарников и уход за ними;
2) помощь в текущем ремонте памятников села Тургеновка, села Кусакан:
известковая окраска;
масляная окраска;
3) текущий ремонт автобусных остановок:
известковая окраска;
масляная окраска;
4 километра
4000 квадратных метров
300 погонных метров
4 километра
50 деревьев
50 столбов
70 саженцев
24 квадратных метров
15 квадратных метров
60 квадратных метров
20 квадратных метров
2. Работы в ауле Пригородный:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории аула Пригородный:
уборка  автотрассы Житикара-Костанай от мусора, грязи вручную, с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
уборка территории возле стелы "Житикара";
скашивание сорной травы по улицам аула;
регулярная очистка дорог аула от мусора, грязи;
посадка деревьев и уход за ними;
2) участие в текущем ремонте стелы "Житикара":
ремонт штукатурки;
известковая окраска;
3) участие в текущем ремонте 4 автобусных остановок:
известковая окраска;
масляная окраска.
10 километров
100 квадратных метров
86000 квадратных метров
9650 погонных метров
150 деревьев
8 квадратных метров
8 квадратных метров
320 квадратных метров
110 квадратных метров
3.Работы в селе Забеловка:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории села:
очистка дорог и обочин в ширину по 2 метра с обеих сторон от мусора, грязи вручную, с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
очистка от мусора территории парка;
сезонное скашивание сорной травы вдоль дорог вручную;
заготовка, посадка кустарников и уход за ними;
посадка цветников и уход за ними;
вырезка сухих веток деревьев  в парке;
известковая окраска деревьев;
известковая окраска электрических столбов;
2) участие в текущем ремонте автобусных остановок:
известковая окраска;
3) уборка и вывоз мусора после разборки зданий (погрузка, разгрузка вручную).
6 километров
59400 квадратных метров
6 километров
70 саженцев
20 квадратных метров
50 деревьев
100 деревьев
50 столбов
80 квадратных метров
25 кубических метров
4. Работы по Тохтаровскому сельскому округу:
1) помощь в регулярной уборке территории села, уход за зелеными насаждениями:
очистка дорог от мусора, грязи вручную с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
очистка от  мусора территории парка;
удаление поросли деревьев;
вырезка сухих сучьев деревьев; очистка от мусора моста через реку Тобол;
известковая окраска бордюров;

1. Большевик селолық округі бойынша жұмыстар:
1) Тургеновка село аумағын жинауға және көгалдандыруға:
жолдағы қоқысты, ласты қолмен жинауға,  тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) үнемі тазалық жасауға;
спорт кешенінің аумағын қоқыстан маусымдық жинауға;
ақбалшықты езіп дайындау және алдың ала жол жиегінің тастарын, бағаналарын тазалап ақтау-сырлауға;
жол жиектерін қоқыстан тазалауға;
ағаштарды ақбалшықпен сырлауға;
электр бағаналарды ақбалшықпен сырлауға;
ағаштар мен көшеттерді отырғызуға және оларды күтуге көмек;
2)Тургеновка селосының, Қосақан селосының ескерткіштерін ағымдағы  жөндеуге:
ақтау-сырлауға;
майлы сырлауға;
4) автокөлік аялдамаларын  ағымдағы жөндеуге:
ақтау-сырлауға;
майлы сырлауға көмек;
4 километр
4000 шаршы метр
300 ұзындық метр
4 километр
50 ағаш
50 бағана
70 көшет
24 шаршы метр
15 шаршы метр
60 шаршы метр
20 шаршы метр
2. Пригородный ауылындағы жұмыстар:
1) Пригородный ауыл аумағын көгалдандыруға және үнемі жинауға:
Жітіқара-Қостанай автожолды қоқыстан, ластан қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
"Жітіқара" стелласы аумағын тазартуға;
ауыл көшелерін қоқыс шөптен оруға;
ауыл жолдарын қоқыстан, ластан үнемі жинауға;
ағаш отырғызуға және оларды күтуге көмек;
2) "Жітіқара" стелласын ағымдағы жөндеуге;
сылақпен жөндеуге;
ақбалшықпен сырлауға қатысу;
3) 4 автокөлік аялдамаларын ағымдағы жөндеуге:
ақбалшықпен сырлауға;
майлы сырлауға қатысу.
10 километр
100 шаршы метр
86000 шаршы метр
9650 ұзындық метр
150 ағаш
8 шаршы метр
8 шаршы метр
320 шаршы метр
110 шаршы метр
3. Забеловка селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын көгалдандыруға және үнемі жинауға:
ені 2 метрлік жол және жол жиектеріндегі қоқысты, ласты қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
парк аумағын қоқыстан тазартуға;
жол жиектеріндегі қоқыс шөптерді маусымдық қолмен
оруға;
бұталарды әзірлеуге, отырғызуға және күтуге;
гүлдерді отырғызуға және оларды күтуге;
парктағы ағаштардың құрғақ бұтақтарын шырпуға;
ағаштарды ақбалшықпен сырлауға;
электр бағаналарын ақбалшықпен сырлауға;
2) автокөлік аялдамаларын ағымдағы жөндеуге қатысу:
ақбалшықпен сырлауға
3) ғимараттарды бөлшектеуден кейін қоқысты жинауға және тасымалдауға (қолмен тиеу, түсіру).
6 километр
59400 шаршы метр
6 километр
70 көшет
20 шаршы метр
50 ағаш
100 ағаш
50 бағана
80 шаршы метр
25 текше метр
4. Тохтаров селолық округі бойынша жұмыстар:
1) село аумағын үнемі жинауға, көшеттерді күтуге:
жолдағы қоқысты, ласты қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
парк аумағын қоқыстан жинауға;
қурайдан маусымдық тазартуға;
қурап қалған, құрғақ ағаштарды шырпуға;
Тобыл өзені арқылы салынған көпірді қоқыстан тазартуға;
жол жиегінің тастарын ақбалшықпен сырлауға көмек;

2) окраска металлического ограждения вокруг памятника Тулегену Тохтарову.
2 километра
2200 квадратных метров
80 деревьев
80 деревьев
1000 квадратных метров
100 погонных метров
100 квадратных метров
5. Работы по Муктикольскому сельскому округу:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории села, уход за зелеными насаждениями:
очистка дорог от мусора, грязи вручную с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
сезонное скашивание сорной травы вдоль дороги вручную;
заготовка, посадка деревьев, кустарников и уход за ними;
посадка цветников и уход за ними;
вырезка сухих сучьев деревьев;
известковая окраска деревьев.
5 километров
50000 квадратных метров
400 саженцев
20 квадратных метров
500 деревьев
500 деревьев
6. Работы в ауле Чайковский:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории аула, уход за зеленными насаждениями:
очистка дорог и обочин в ширину 5 метров от мусора, грязи вручную с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
очистка моста через реку Желкуар от грязи, мусора;
сезонное скашивание сорной травы на территории аула;
очистка территории сквера от мусора;
обрезка и прореживание кустарников;
удаление поросли деревьев;
посадка цветников и уход за ними;
2) текущий ремонт памятников и скульптурных композиций:
ремонт бетонной отмостки;
масляная окраска;
ремонт штукатурки.
5 километров
200 метров
1000 квадратных метров
5000 квадратных метров
600 кустов
300 деревьев
6 квадратных метров
15 квадратных метров
85 квадратных метров
20 квадратных метров
7. Работы в селе Волгоградское:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории села очистка дорог и обочин от мусора, грязи вручную с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
очистка территории парка от мусора;
сезонное скашивание сорной травы на территории села;
сезонное скашивание сорной травы вдоль трассы до арки;
заготовка, посадка  деревьев, кустарников и уход за ними;
посадка цветников и уход за ними;
2) текущий ремонт памятника погибшим воинам:
известковая окраска;
масляная окраска.
9 километров
900 квадратных метров
6000 метров
2 километра
100 деревьев
50 кустарников
100 квадратных метров
18 квадратных метров
7 квадратных метров
8. Работы в селе Шевченковка:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории села:
очистка дорог и обочин в ширину 5 метров с обеих сторон дороги от мусора, грязи вручную с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
очистка от мусора и грязи дороги Шевченковка-Житикара;
известковая окраска бордюров, столбов;
обрезка и прореживание кустарников;
известковая окраска деревьев.
12,5 километров
3 километра
200 метров
50 кустов
100 деревьев

2) Төлеген Тоқтаров ескерткішінің айналасындағы темір қоршауларды сырлауға.
2 километр
2200 шаршы метр
80 ағаш
80 ағаш
1000 шаршы метр
100 ұзындық  метр
100 шаршы метр
5. Мүктікөл селолық округі бойынша жұмыстар:
1) село аумағын үнемі жинауға және көгалдандыруға, көшеттерді күтуге:
жолдағы қоқысты, ласты қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
жол жиектегі қоқыс шөптерді қолмен маусымдық оруға;
ағаштарды, бұталарды әзірлеуге, отырғызуға және  оларды күтуге;
гүлдерді отырғызуға және оларды күтуге;
ағаштардың құрғақ бұталарын шырпуға;
ағаштарды ақбалшықпен сырлауға көмек.
5 километр
50000 шаршы метр
400  көшет
20 шаршы метр
500 ағаш
500 ағаш
6. Чайковский ауылындағы жұмыстар:
1) село аумағын көгалдандыруға және үнемі жинауға, көшеттерді күтуге:
ені 5 метрлік жол және жол жиектеріндегі қоқысты, ласты қолмен жинауға,тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
Желқуар өзені арқылы салынған көпірді ластан, қоқыстан тазартуға;
ауыл аумағын қоқыс шөптен маусымдық оруға;
саябақ аумағын қоқыстан тазалауға;
бұталарды шырпуға;
ағаштардың құрғақ бұталарын шырпуға;
гүлдерді отырғызуға және оларды күтуге көмек;
2) ескерткіштер мен мүсінді құрылымдарды ағымды жөндеуге:
бетондық қоршауларды жөндеуге;
майлы сырлауға;
сылақпен жөндеу.
5 километр
200 метр
1000 шаршы метр
5000 шаршы метр
600 бұта
300 ағаш
6 шаршы метр
15 шаршы метр
85 шаршы метр
20 шаршы метр
7. Волгоград селосындағы  жұмыстар:
1) село аумағын үнемі жинауға және көгалдандыруға:
жолдағы қоқысты, ласты қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
парк аумағын қоқыстан тазартуға;
село аумағын қоқыс шөптен маусымдық оруға;
қақпаға дейін жол жиектердегі қоқыс шөптерін маусымдық ору;
ағаштарды, бұталарды әзірлеу, отырғызуға және оларды күтуге;
гүлдерді отырғызуға және оларды күтуге көмек;
2) қаза тапқан жауынгерлерге арналған ескерткішті ағымды жөндеуге:
ақбалшықпен сырлауға;
майлы сырлауға катысу.
9 километр
900 шаршы метр
6000  метр
2 километр
100 ағаш
50 бұта
100 шаршы метр
18 шаршы метр
7 шаршы метр
8. Шевченковка селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын көгалдандыруға және үнемі жинауға:
ені 5 мертлік жол және жол жиектеріндегі қоқысты, ласты қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
Шевченковка-Жітіқара жолды қоқыстан және ластан жинауға;
жол жиегінің тастарын, бағаналарды ақбалшықпен сырлауға;
бұталарды шырпуға;
ағаштарды ақбалшықпен сырлауға көмек.
12,5 километр
3 километр
200 метр
50 бұта
100 ағаш

9. Работы в селе Милютинка:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории села, уход за зелеными насаждениями:
очистка дорог от мусора, грязи,  вручную с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
сезонное скашивание сорной травы на территории спортивного комплекса;
сезонное скашивание сорной травы вдоль дороги вручную в ширину 5 метров с обеих сторон;
посадка деревьев, кустарников и уход за ними;
известковая окраска деревьев;
известковая окраска бордюрных камней с предварительной очисткой и приготовлением известкового раствора;
известковая окраска электрических столбов;
2) текущий ремонт памятника:
известковая окраска;
масляная окраска.
3,5 километра
5000 квадратных метров
3,5 километра
160 саженцев
60 деревьев
500 метров
60 столбов
44 квадратных метров
25 квадратных метров
10. Работы в селе Ырсай:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории села, уход за зелеными насаждениями:
очистка дорог и обочин в ширину 50 метров от мусора, грязи вручную с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
уборка территории автобусной остановки;
скашивание сорной травы вдоль автотрассы от моста через реку Желкуар до развилки села Глебовка;
сезонное скашивание сорной травы на территории села;
уборка мусора на территории парка;
заготовка, посадка деревьев, кустарников и уход за ними;
вырезка сухих сучьев деревьев;
2) участие  в текущем ремонте моста через реку Желкуар:
окраска перил и ограждений;
известковая окраска бордюров;
текущий ремонт автобусной остановки:
известковая окраска;
текущий ремонт билборда на границе с Денисовским районом:
окраска металлоконструкций.
12 километров
250 квадратных метров
1,6 километр
21200 квадратных метров
2750 квадратных метров
150 саженцев
150 деревьев
120 квадратных метров
60 метров
80 квадратных метров
4 квадратных метров
11. Работы в селе Приречное:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории села, уход за зелеными насаждениями:
очистка дорог и обочин в ширину по  15 метров с обеих сторон от мусора, грязи,  вручную с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
уборка территории автобусной остановки;
уборка территории парка;
сезонное скашивание сорной травы на территории села;
2) участие в текущем ремонте памятника:
масляная окраска;
3) текущий ремонт автобусной остановки:
известковая окраска;
окраска металлических  дорожных арок.
12 километров
250 квадратных метров
75000 квадратных метров
10000 квадратных метров
60 квадратных метров
80 квадратных метров
17 квадратных метров
12. Работы в селе Степное:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории села:
очистка дорог от мусора, грязи вручную с вывозом мусора
(погрузка, разгрузка транспорта);
уборка территории центрального сквера;
уборка территории села от мусора;
сезонное скашивание сорной травы;
известковая окраска бордюров;
посадка деревьев, кустарников и уход за ними;
посадка цветников и уход за ними;
вырезка сухих веток деревьев;

9. Милютинка селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын үнемі жинауға және көгаландыруға: жолдағы қоқысты, ласты қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
спорт кешені аумағындағы қоқыс шөптерді маусымдық оруға;
ені 5 метрлік жолдағы қоқыс шөптерді қолмен маусымдық оруға;
ағаштарды, бұталарды отырғызуға, оларды күтуге; ағаштарды ақбалшықпен сырлауға;
ақ балшықты езіп дайындау және алдың ала жол жиегінің тастарын тазалап ақбалшықпен сырлауға;
электр бағаналарды ақбалшықпен сырлауға көмек;
2) ескерткішті ағымды жөндеуге:
ақбалшықпен сырлау;
майлы сырлау.
3,5 километр
5000 шаршы метр
3,5 километр
160 көшет
60 ағаш
500 метр
60 бағана
44 шаршы метр
25 шаршы метр
10. Ырсай селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын
көгалдандыруға және үнемі жинауға көмек:
ені 50 метрлік жол және жол жиектеріндегі қоқысты, ласты қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
автокөлік аялдамасы аумағын тазалауға;
Желқуар өзені көпірінен Глебов селосының торапына дейін автожол жиегіндегі шөпті, қурайды оруға;
село аумағын қоқыс шөптен маусымдық оруға;
парк аумағын қоқыстан тазалауға;
ағаш-көшеттерді даярлауға, отырғызу және күтуге;
ағаштардың құрғақ бұтақтарын шырпуға көмек;
2) Желқуар өзені арқылы салынған көпірді ағымды жөндеуге қатысу:
қоршаулар мен сүйеніштерді сырлауға;
жол жиегінің тастарын ақбалшықпен сырлауға;
автокөлік аялдамасын ағымдағы жөндеуге:
ақбалшықпен сырлауға;
Денисов ауданымен шектесетін билбордты ағымдағы жөндеуге:
темір құрылымдарды сырлау.
12 километр
250 шаршы метр
1,6 километр
21200 шаршы метр
2750 шаршы метр
150 ағаш
150 бұта
120 шаршы метр
60 шаршы метр
80 шаршы метр
4 шаршы  метр
11. Приречное селосындағы  жұмыстар:
1) село аумағын көгалдандыруға және үнемі жинауға:
ені 15 метрлік жол және жол жиектеріндегі қоқысты, ласты қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
автокөлік аялдамасының аумағын жинауға;
парк аумағын жинауға;
село аумағындағы қоқыс шөптерді маусымдық оруға
көмек;
2) ескерткішті ағымдағы жөндеуге:
майлы сырлауға;
3) автокөлік аялдамасын ағымдағы жөндеуге;
ақбалшықпен сырлауға;
темір жол қақпаларды сырлауға қатысу.
12 километр
250 шаршы метр
75000 шаршы метр
10000 шаршы метр
60 шаршы метр
80 шаршы метр
17 шаршы метр
12. Степное селосындағы жұмыстар:
1) село аумағын үнемі жинауға және көгалдандыруға:
жолдарды қоқыстан, ластан қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
орталық саябақ аумағын жинауға;
село аумағын қоқыстан жинауға;
қоқыс шөптерді маусымдық оруға;
жол жиегінің тастарын ақбалшықпен сырлауға;
ағаштарды, бұталарды отырғызуға, оларды күтуге;
гүлдерді отырғызуға және оларды күтуге;
ағаштардың құрғақ бұтақтарын шырпуға көмек;

2) благоустройство территории села:
уборка территории от строительного  мусора после  разборки пустующих домов погрузка мусора вручную в автотранспорт
3 километра
1500 квадратных метров
5000 квадратных метров
3000 квадратных метров
200 метров
200 саженцев
200 квадратных
метров
50 деревьев
800 квадратных метров
540 кубических метров
13. Работы в городе Житикара:
1) помощь в регулярной уборке и озеленении территории города:
очистка вручную пешеходных переходов, тротуаров, автобусных остановок от снега, наледи, грязи, мусора;
удаление уличного бытового мусора, грязи и снега с проезжей и прибордюрной части вручную, с вывозом мусора (погрузка, разгрузка транспорта);
побелка ограждения проезжей части в виде бордюрного камня;
масляная окраска бордюрных камней;
уборка газонов от бытового мусора, листвы и веток с погрузкой в автотранспорт;
сезонная уборка листвы;
уборка территории бульвара имени Абая: пешеходная зона
газоны;
уборка городской площади;
очистка урн от мусора;
очистка водоотводных канав от грязи, мусора, поросли кустарников;
уборка мусора на территории парка Победы, сквера в 6 микрорайоне с погрузкой в автотранспорт;
подметание дорожек;
известковая окраска  бордюрных камней, ступеней;
уборка территории бульвара в 6 микрорайоне;
прореживание и обрезка кустарников вручную;
удаление поросли деревьев;
выкашивание газонов вручную;
помощь в сезонной уборке на территории микрорайонов:
очистка зеленых зон от бытового мусора, сухих веток;
участие в уходе за цветниками (полив, прополка);
2) помощь в проведении республиканских и региональных общественных компаний:
опрос общественного мнения, участие в переписи;
3) участие в охране объекта социального назначения, подлежащего дальнейшей реконструкции – здания бывшей районной больницы.
44410 квадратных метров
19,2 километра
21,10 километра
4800 метров
140000 квадратных метров
140000 квадратных метров
3400 квадратных метров
20000 квадратных метров
10000 квадратных метров
100 урн
3500 метров
182300 квадратных метров
600 метров
300 метров
800 квадратных метров
15000 кустов
1800 деревьев
160000 квадратных метров
280000 квадратных метров
7000 квадратных метров
10132 квартиры
800 домов
5159,24 квадратных метров

2) село аумағын көркейтуге:
бос үйлерді бөлшектеуден соң аумақты құрылыс қоқыстардан жинауға;
автокөлікке қоқысты қолмен тиеу
3 километр
1500 шаршы метр
5000 шаршы метр
3000 шаршы метр
200 метр
200 көшет
200 шаршы метр
50 ағаш
800 шаршы метр
540 текше метр
13. Жітіқара қаласындағы жұмыстар:
1)қала аумағын көгалдандыруға және үнемі жинауға:
жолды, автокөлік аялдамаларын, мұздан, қардан тазартуға, жаяу жүргіншілер жолдарын тазалауға;
жүру және жол жиегі жанындағы тастарды
тұрмыстық қоқыстан, ластан және қардан қолмен жинауға, тасымалдауға (көлікке тиеу, түсіру) тазалық жасауға;
жол жиегінің тастары түріндегі жүру бөлшекті қоршауларды ақтау-сырлауға;
жол жиегінің тастарын майлы сырлауға;
газондарды тұрмыстық қоқыстан, жапырақтан және бұталардан тазартуға және автокөлікке тиеуге;
жапырақтарды маусымдық жинауға;
Абай атындағы бульвар аумағын тазалауға; жаяу жүргіншілер аумағын, газондарды;
қала алаңын жинауға;
урналарды  қоқыстан тазартуға;
су бұрғыш каналдарын ластан, қоқыстан тазарту, бұтақшаларды шырпуға;
Жеңіс паркі аумағын, 6 шағын аудандағы гүлбағын қоқыстан тазалап көлікке тиеуге;
жолдарды сыпыруға;
баспалдақтарды, жол жиегінің тастарын  сырлауға;
6 шағын ауданындағы бульвар аумағын жинауға;
бұталарды   қолдап шырпуға және сиректетуге;
ағаштардың құрғақ бұтақшаларын шырпуға;
газондарды  қолдап оруға көмек;
шағын аудандарының аумағын маусымдық жинауға:
көгалдандырылған аумақтардағы құрғап қалған бұтақшаларын, қоқыстан жинауға;
гүлдерді күтуге (суару, шырпу) қатысу;
2) республикалық және аймақтық қоғамдық компанияларды өткізуге көмек:
қоғамдық пікірлерін сұрау, санаққа қатысу;
3) қайта жөндеуге жататын әлеуметтік бағыттағы объекті – бұрыңғы аудандық аурухана ғимаратын күзетуге қатысу.
44410 шаршы метр
19,2 километр
21,10 километр
4800 километр
140000
шаршы метр
140000
шаршы метр
3400 шаршы метр
20000 шаршы метр
10000 шаршы метр
100 урна
3500 метр
182300 шаршы метр
600 метр
300 метр
800 шаршы метр
15000 бұта
1800 ағаш
160000 шаршы метр
280000 шаршы метр
7000 шаршы метр
10132 пәтер
800 үй
5159,24 шаршы метр