О внесении изменений и дополнений в решение от 15 апреля 2008 года № 65 "Об утверждении Правил определения размера и порядка оказания жилищной помощи в Тарановском районе"
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 10 апреля 2009 года № 158. Зарегистрировано Управлением юстиции Тарановского района Костанайской области 15 мая 2009 года № 9-18-91. Утратило силу решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 25 февраля 2010 года № 256
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 25.02.2010 № 256 (вводится в действие со дня принятия).
На основании подпункта 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и в целях приведения решения в соответствие с действующим законодательством районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "Об утверждении Правил определения размера и порядка оказания жилищной помощи в Тарановском районе" от 15 апреля 2008 года № 65 (номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9-18-66, 16 мая 2008 года опубликовано в районной газете "Маяк") следующие изменения и дополнения:
в приложении к указанному решению:
абзац шестой пункта 1 главы 1 исключить;
пункт 3 главы 2 изложить в новой редакции:
"3. При расчете размера жилищной помощи компенсируются 100 процентов затрат на содержание жилища, исходя из норм площади жилища, определенных настоящими Правилами, следующим категориям граждан:
в течение года - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
на период отопительного сезона:
- лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее–участники и инвалиды ВОВ, а также лица, приравненные к ним), другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны;
- инвалидам с детства, детям-инвалидам до шестнадцати лет, детям-инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет – первой, второй и третьей групп;
- инвалидам от общего заболевания первой и второй групп.";
в пункте 5 главы 2 слова "или за последний квартал, в котором услуги оказывались в полном объеме, на основании показаний приборов учета, но не более нормативов потребления коммунальных услуг" исключить;
в подпункте 1) пункта 9 главы 2:
часть первую изложить в новой редакции:

"Таран ауданында тұрғын үй көмек көрсетудің тәртібі және көлемін анықтау туралы Қағиданы бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 65 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 158 шешімі. Қостанай облысы Таран ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 15 мамырда № 9-18-91 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 25 ақпандағы № 256 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 25.02.2010 № 256 шешімімен (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 15) тармақшасына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97 бабы 2 тармағына негізінде және осы шешімді қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "Таран ауданында тұрғын үй көмек көрсетудің тәртібі және көлемін анықтау туралы Қағиданы бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 65 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізіміндегі нөмірі 9-18-66, "Шамшырақ" аудандық газетінің 2008 жылғы 16 мамырдағы басылымында жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
1 тарау 1 тармақтың алтыншы абзац алып тасталсын;
2 тараудың 3 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Тұрғын үй көмегінің көлемін есептеу барысында, тұрғын үй алаңының нормасына сүйене, келесі категория азаматтарына 100 пайыз шығындар есесін қайтару осы Қағидада анықталған:
- Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне бір жыл ішінде;
жылу маусым кезеңінде:
- Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соларға теңестірілген адамдарға (бұдан әрі-ҰОС қатысушылары мен мүгедектері, сонымен қатар соларға теңестірілген адамдар), соғысқа қатысушыларына жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соларға теңестірілген басқа категория тұлғаларына;
- бала кезінен мүгедектер, он алты жасқа дейінгі мүгедек - балалар, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші және үшінші топтардағы мүгедек-балаларға;
- жалпы аурулардағы бірінші және екінші топтардағы мүгедектеріне.";
2 тараудың 5 тармақтағы "немесе коммуналдық қызмет нормативтік қолдануынан көп емес, есеп құралының көрсеткіші негізінде, соңғы тоқсанда қызметтің толық көрсетілуі" деген сөздер алып тасталсын;
2 тарау 9 тармақтың 1) тармақшасындағы:
бірінші бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:

"1) право на получение жилищной помощи не распространяется на:";
в абзаце первом слова "вдов погибших воинов" заменить словами "и других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны";
в абзаце втором слова "военнослужащие (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудники органов внутренних дел, а также сотрудники оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений, органов противопожарной службы, учреждения" заменить словами "военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы и курсантов военных (специальных) учебных заведений), сотрудников органов внутренних дел, а также сотрудников оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений, органов противопожарной службы, учреждений";
в подпункте 2) пункта 9 главы 2:
часть первую изложить в новой редакции:
"2) право на получение жилищной помощи приостанавливается:";
в абзаце первом слово " - семьи" заменить словами " - для семей";
в абзаце втором слова " - семьи (граждане), предоставившие" заменить словами " - для семей (граждан), предоставивших";
пункт 11 главы 3 изложить в новой редакции:
"11. Получатели жилищной помощи информируют отдел занятости и социальных программ о любых изменениях, касающихся права собственности на жилище, состава семьи и совокупного дохода, а также в случаях неверно начисленной помощи.";
подпункт 1) пункта 12 главы 3 изложить в следующей редакции:
"1) возвратить документ, не соответствующий требованиям настоящих Правил, обратившемуся лицу. При предоставлении не полного пакета документов или документов, не соответствующих требованиям настоящих Правил, право обратившегося лица на назначение жилищной помощи временно приостанавливается. Полный пакет документов предоставляется не позднее 26 числа последнего месяца квартала.";
подпункт 2) пункта 12 главы 3 исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель четырнадцатой,
внеочередной сессии
Л. Луценко
Секретарь районного маслихата
Ж. Шинкин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости и
социальных программ
Тарановского района"
Л. Утешева
10 апреля 2009 года
Начальник
государственного учреждения
"Отдел финансов Тарановского района"
В. Пирог
10 апреля 2009 года
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Тарановского района"
В. Ересько
10 апреля 2009 года

"1) тұрғын үй көмегін алуға құқықтары мыналарға таралмайды:";
бірінші абзацтағы "қаза тапқан жауынгерлер жесірлерінде" деген сөздер "соғысқа қатысушыларына жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соларға теңістірілген және басқа да категориялардағы тұлғалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "әскери қызметшілер (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), ішкі істер органдардың қызметкерлері, сондай-ақ жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің, өртке қарсы қызмет органдарының, мекемелердің қызметкерлері" деген сөздер "әскери қызметшілерін (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер мен әскери (арнаулы) оқу орындарының курсанттарынан басқа), ішкі істер органдардың қызметкерлерін, сондай-ақ жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің, өртке қарсы қызмет органдарының, мекемелердің қызметкерлерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
2 тарау 9 тармақтың 2) тармақшасындағы:
бірінші бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:
"2) тұрғын үй көмегін алуға құқығы тоқтатылады:";
бірінші абзацтағы " - отбасыларға" деген сөз " - отбасылар үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы " - ұсынған отбасыларына (азаматтарға)" деген сөздер " - ұсынған азаматтардың отбасылары үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3 тараудың 11 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Тұрғын үй көмегін алушылар меншігіндегі өз үйінің, отбасы құрамы және оның жиынтық кірісінің кез келген өзгерістері туралы, сонымен қатар дұрыс есептелмеген тұрғын үй көмегі жөнінде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне ақпарат беруі керек.";
3 тарау 12 тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы Қағиданың талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды өтініш білдіргенге қайтаруға. Түзетілген құжат тоқсанның соңғы айының 26-на дейін берілуі керек. Осы Қағиданың талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды немесе құжаттардың толық пакетін бермеген өтініш білдірушінің тұрғын үй көмегін алуға құқығы уақытша тоқтатылады.";
3 тарау 12 тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
2. Осы шешім алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Он төртінші, кезектен тыс
сессиясының төрайымы
Л. Луценко
Аудандық мәслихатының хатшысы
Ж. Шинкин
КЕЛІСІЛДІ:
"Таран ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы Л. Өтешева
2009 жылғы 10 сәуірдегі
"Таран ауданының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы В. Пирог
2009 жылғы 10 сәуірдегі
"Таран ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы В. Ересько
2009 жылғы 10 сәуірдегі