О дополнительных мерах по социальной защите граждан в сфере занятости населения в 2009 году
Постановление акимата Актогайского района Павлодарской области от 19 января 2009 года N 18. Зарегистрировано Управлением юстиции Актогайского района Павлодарской области 23 февраля 2009 года за N 57. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата Актогайского района Павлодарской области от 17 февраля 2011 года N 26/1-28/73)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата Актогайского района Павлодарской области от 17.02.2011 N 26/1-28/73).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях социальной защиты и содействия занятости безработным и социально - незащищенных категорий населения акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Инструкцию по организации и финансирования  социальных рабочих мест.
2. Утвердить дополнительный перечень лиц относящихся к целевым группам, согласно приложения.
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района" заключить договора по трудоустройству на социальные рабочие места с учреждениями, предприятиями и организациями района, обеспечивающее приоритетное направление безработным из целевых групп.
4. Государственному учреждению "Отдел финансов Актогайского района" производить финансирование социальных рабочих мест из бюджетных средств района на 2009 год, по программе 002 "О дополнительных мерах по социальной защите граждан в сфере занятости населения".
5. Данное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
6. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Б. З. Искакову
Аким района                                М. Кубенов
Приложение к постановлению акимата
района от 19 января 2009 года N 18
Перечень дополнительных лиц целевых
групп населения по Актогайскому району
1. Лица старше 50 лет.
2. Лица, имеющие ограничения в труде по справкам врачебной трудовой экспертной комиссии.
3. Безработные из малообеспеченных семей, не имеющие ни одного работающего.

2009 жылы халықты еңбекпен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 19 қаңтардағы N 18 қаулысы. Павлодар облысы Ақтоғай ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 23 ақпанда N 57 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Ақтоғай аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 17 ақпандағы N 26/1-28/73 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Ақтоғай аудандық әкімдігінің 2011.02.17 N 26/1-28/73 хаты).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 18-I бабына және Казақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" кауылысына сәйкес халықтың әлеуметтiк қорғалмаған санаттарынан шыққан жұмыссыздарды еңбекпен қамтуға көмектесу және әлеуметтiк қорғау мақсатында аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Нұсқаулық.
2. Халықтың нысаналы топтарының құрамына енетiн тұлғалардың  тiзбесi, қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi, нысаналы басымды бағыттарды қамтамасыз ететін мекемелер, кәсіпорындар және ұйымдармен әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастыруға арналған келісімшарттар жасасын.
4. "Ақтоғай ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі 002 "Халықты еңбекпен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар туралы" бағдарламасы бойынша, аудандық бюджетте 2009 жылы бекiтiлген қаржы көлемiнде қаржыландыруды қамтамасыз етілсiн.
5. Осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары   Б. З. Ысқақоваға мiндеттелсiн.
Аудан әкімі                                М. Көбенов
Аудан әкiмдiгiнiң
2009 жылғы 19 қаңтардағы N 18
қаулысына қосымша
Ақтоғай ауданы бойынша халықтың
нысаналы топтарының тiзбесi
1. 50 жастан асқандар.
2. Отбасында Қазақстан Республикасы заңдарында белгiленген тәртiппен анықталған тұрақты күтiмдi, көмектi немесе қадағалауды қажет етедi деп танылған адамдары бар азаматтар.
3. Табысы аз адамдар, отбасында бiрде-бiр жұмыс iстейтiн адамы жоқ жұмыссыздар.

4. Безработные члены семьи, требующие длительного лечения.
5. Безработные родители многодетных семей.
6. Члены семей воспитывающие детей-инвалидов.
Утверждено
постановлением акимата района
от 19 января 2009 года N 18
ИНСТРУКЦИЯ
по организации и финансирования социальных рабочих мест
Настоящая инструкция детализирует организацию и финансирование социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп населения, регулирует основные условия и систему расчетов работодателей (независимо от форм собственности), которые предоставляют социальные рабочие места.
1. Общие положения
1. Основные понятия, используемые в инструкции:
1) Социальное рабочее место - рабочее место, создаваемое работодателями на договорной основе с местным исполнительным органом  для трудоустройства безработных граждан из целевых групп, с частичной компенсацией затрат работодателя на оплату их труда;
2) Целевые группы - группы установленные Законом Республики Казахстан "О занятости населения", как испытывающие затруднения в трудоустройстве и требующие социальной защиты.
2. На безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места, распространяются законодательные акты Республики Казахстан о труде, пенсионном обеспечении и страховании.
3. Направление на трудоустройство на социальные рабочие места осуществляются государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района".
2. Порядок организации социальных рабочих мест
и трудоустройство на них безработных
4. Социальные рабочие места для трудоустройства безработных из целевых групп предоставляются или создаются работодателем на условиях  частичной компенсации по оплате труда из средств местного бюджета.
5. Уполномоченный орган заключает договора на выполнение  социальных рабочих мест с работодателями, в которых будут представлены или созданы социальные рабочие места, сроки и условия финансирования социальных рабочих мест.
6. Направление безработных на социальные рабочие места осуществляются уполномоченным органом с их согласия.
7. Принятые работодателями на социальные рабочие места безработные снимаются с учета с уполномоченных органов.
3. Источники и условия финансирования
социальных рабочих мест
8. Источники финансирования социальных рабочих мест – средства работодателей и местного бюджета.

4. Ұзақ емделудi қажет ететiн ауруға шалдыққандары бар отбасы мүшелерi.
5. Көп балалы отбасылардың жұмыссыз ата-аналары.
6. Мүгедек балалар бар отбасы мүшелері.
Аудан әкiмдiгiнiң
2009 жылғы 19 қаңтар N 18
қаулысымен бекітілді
Әлеуметтiк жұмыс орындарын
ұйымдастыру және қаржыландыру Нұсқаулығы
Осы Нұсқаулық халықтың нысаналы топтарынан шыққан жұмыссыздарды еңбекке орналастыру үшiн әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру тәртiбiн анықтайды, әлеуметтiк жұмыс орындарын беретiн ұйымдармен (меншiк нысанына қарамастан) негiзгi есеп айырысу жүйесi мен шарттарын реттеп отырады.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулықта пайдаланылған негiзгi түсiнiктер:
1) Әлеуметтiк жұмыс орны – жұмыс берушiнiң шығындарының бiр бөлiгiн толықтыруға халықтың нысаналы тобынан шыққан жұмыссыз адамдарды еңбекке орналастыру үшiн жұмыс берушiлер жергілікті атқарушы органмен шартқа отыру негізімен құрылған жұмыс орны;
2) Нысаналы топтар дегенiмiз – Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңымен белгiленген еңбекке орналасуда қиындық көрiп жүрген әлеуметтiк қорғауды қажет ететiн адамдардың топтары.
2. Әлеуметтiк жұмыс орындарына орналасқан жұмыссыздарға қазақстан Республикасының еңбек туралы, зейнеткерлiк және қамсыздандыру актiлерiнiң күшi жүредi.
3. Жұмысысздардың әлеуметтiк жұмыс орындарына жiберiлуiн қадағалау келiсiм бойынша аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi жүзеге асырады.
2. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және оған
жұмыссыздарды еңбекке орналастыру тәртiбi
4. Әлеуметтiк жұмыс орындары халықтың нысаналы топтарынан шыққан жұмыссыздар үшiн 6 айға дейiн мерзiмге "Ақтоғай жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi мен кәсiпорындар, ұйымдар, шаруа қожалықтары, жеке кәсiпкерлер арасында келiсiм шарттар бойынша арнайы ұйымдастырылады.
5. Әлеуметтiк жұмыс орындарын халықтың нысаналы топтарына жататын жұмыссыздарды еңбекке орналастыру үшiн жұмысқа қабылданғандарды еңбегiне ақы төлеудiң бiр бөлiгiн аудан бюджетi қаржысынан төлеу шартымен кәсiпорындар, ұйымдар мен жеке кәсiпкерлер ұсынады.
6. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұсынатын немесе құратын  кәсiпорындар, ұйымдармен жеке кәсiпкерлер тiзбесi, әлеуметтiк жұмыс орындардың мерзiмдерi, қаржыландыру шарттары аудан әкiмдiгiнiң қаулысымен анықталады.
7. Кәсiпорындарды тандап алу кезiнде әлеуметтiк жұмыс орынына қабылданған жұмыссыздарды алдағы уақытта тұрақты еңбекке орналастыру кепiлдiгi кәсiпорындар мен ұжымдарға таңдау басымдылығы берiледi.
8. Кәсiпорындар, ұйымдар мен жеке кәсiпкерлер жұмыссыздарды еңбекке қабылдаған мерзiмнен бастап уәкелеттi органнан жұмыссыз есебiнен шығарылады.