О дополнительных мерах по социальной защите граждан в сфере занятости населения в 2010 году
Постановление акимата Актогайского района Павлодарской области от 24 декабря 2009 года N 226. Зарегистрировано Управлением юстиции Актогайского района Павлодарской области 29 января 2010 года N 12-4-77. Утратило силу в связи с истечением срока действия - на основании постановления акимата Актогайского района Павлодарской области от 31 декабря 2010 года N 309
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - на основании постановления акимата Актогайского района Павлодарской области от 31.12.2010 N 309.
В соответствии с подпунктами 13, 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях социальной защиты и содействия занятости безработным из социально-незащищенных категорий населения акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Инструкцию по организации и финансированию социальных рабочих мест, согласно приложения.
2. Утвердить дополнительный перечень лиц относящихся к целевым группам, согласно приложения.
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района" заключить договора по трудоустройству на социальные рабочие места с учреждениями, предприятиями и организациями района, обеспечивающие приоритетное направление безработным из целевых групп.
4. Финансирование социальных рабочих мест производится из бюджетных средств района на 2010 год, по программе 002 "О дополнительных мерах по социальной защите граждан в сфере занятости населения".
5. Данное постановление акимата района вводится в действие по истечению десяти календарных дней после первого дня его официального опубликования.
6. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Искакову Б.З.
Аким района                                М. Кубенов
Утверждено
постановлением акимата района
от 24 декабря 2009 года
ИНСТРУКЦИЯ по организации и финансированию
социальных рабочих мест
Настоящая Инструкция детализирует организацию и финансирование социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп населения, регулирует основные условия и систему расчетов работодателей (независимо от форм собственности), которые предоставляют социальные рабочие места.
1. Общие положения
1. Основные понятия, используемые в Инструкции:
социальное рабочее место - рабочее место, создаваемое работодателями на договорной основе с местным исполнительным органом для трудоустройства безработных граждан из целевых групп, с частичной компенсацией затрат работодателя на оплату их труда;
целевые группы - группы установленные Законом Республики Казахстан "О занятости населения", как испытывающие затруднения в трудоустройстве и требующие социальной защиты.

2010 жылы халықты еңбекпен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 24 желтоқсандағы N 226 қаулысы. Павлодар облысы Ақтоғай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 29 қаңтарда N 12-4-77 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Ақтоғай аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы N 309 қаулысы)
Ескерту. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Ақтоғай аудандық әкімдігінің 2010.12.31 N 309 қаулысы).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағының 13, 14-тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 18-1–бабына сәйкес, халықтың әлеуметтiк қорғалмаған санаттарынан шыққан жұмыссыздарды жұмыспен қамтуға көмектесу және әлеуметтiк қорғау мақсатында аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Нұсқаулық қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Халықтың нысаналы топтарының құрамына енетiн тұлғалардың тiзбесi қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi нысаналы топтарының жұмыссыздарына басымды бағыттарды қамтамасыз ететін мекемелер, кәсіпорындар және ұйымдармен әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастыру бойынша келісім-шарттар жасасын.
4. Әлеуметтік жұмыс орындарды қаржыландыру, "Халықты еңбекпен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар туралы" 002 бағдарламасы бойынша, 2010 жылға арналған аудан бюджеті қаражатынан жүзеге асырылады.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Б.З. Ысқақоваға мiндеттелсiн.
Аудан әкімі                                М. Көбенов
Аудан әкiмдiгiнiң 2009 жылғы
24 желтоқсан N 226 қаулысымен
бекітілді
Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру
және қаржыландыру Нұсқаулығы
Осы Нұсқаулық халықтың нысаналы топтарынаң шыққан жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшiн әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру тәртiбiн анықтайды, әлеуметтік жұмыс орындарын ұсынатын жұмыс берушілердің (меншiк нысанына қарамастан) есеп айырысудың негізгі шарттары мен жүйесін реттейді.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулықта  пайдаланылатын негiзгi түсiнiктер:
әлеуметтiк жұмыс орны – халықтың нысаналы тобынан шыққан жұмыссыз адамдарды жұмысқа орналастыру үшiн және шығындарының бiр бөлiгiн өтемақымен толықтыруға мүмкіндігі бар жұмыс берушiлермен жергілікті атқарушы органмен шартқа отыру негізінде құрылған жұмыс орны;
нысаналы топтар – Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңымен белгiленген жұмысқа орналасуда қиындыққа шалдыққан және әлеуметтiк қорғауды қажет ететiн топтар.

2. На безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места, распространяются законодательные акты Республики Казахстан о труде, пенсионном обеспечении и страховании.
3. Направление на трудоустройство на социальные рабочие места осуществляются государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района".
2. Порядок организации социальных рабочих
мест и трудоустройство на них безработных
4. Социальные рабочие места для трудоустройства безработных из целевых групп создаются работодателем на условиях частичной компенсации по оплате труда в размере 70% из средств местного бюджета.
5. Уполномоченный орган заключает договора на выполнение социальных рабочих мест с работодателями в которых будут представлены или созданы социальные рабочие места, сроки и условия финансирования социальных рабочих мест.
6. Направление безработных на социальные рабочие места осуществляются уполномоченным органом с их согласия.
7. Принятые работодателями на социальные рабочие места безработные снимаются с учета с уполномоченных органов.
3. Источники и условия финансирования
социальных рабочих мест
8. Источники финансирования социальных рабочих мест – средства работодателей и местного бюджета.
9. Финансирование социальных рабочих мест из средств местных бюджетов осуществляются по подпрограмме 102 "Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения" программы 002 "Программа занятости".
10. Расходы работодателей на оплату труда безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места, возмещаются из средств местного бюджета.
11. Оплата производится частичной компенсацией с договоренностью с работодателем, но не менее установленной по республике минимальной заработной платы.
12. Расчеты по перечислению бюджетных средств производятся на расчетные счета работодателей.
4. Контроль за порядком организации и
финансирования социальных рабочих мест
13. Контроль за соблюдением Инструкции по организации и финансирования социальных рабочих мест осуществляется государственными органами в установленном законодательством порядке.
Утверждено
постановлением акимата района
от 24 декабря 2009 года N 226
Перечень дополнительных лиц целевых групп
населения по Актогайскому району
1. Лица старше 50 лет.
2. Лица, имеющие ограничения в труде по справкам врачебной трудовой экспертной комиссии.
3. Безработные из малообеспеченных семей, не имеющие ни одного работающего.
4. Безработные, члены семьи требующие длительного лечения.

2. Әлеуметтiк жұмыс орындарына орналасқан жұмыссыздарға Қазақстан Республикасының еңбек, зейнетақылық қамсыздандыру және сақтандыру туралы заңшығарушылық актiлерiнiң күшi жүредi.
3. Жұмыссыздарды әлеуметтiк жұмыс орындарына жiберу "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттік мекемесімен жүзеге асырылады.
2. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және
оған жұмыссыздарды еңбекке орналастыру тәртiбi
4. Әлеуметтiк жұмыс орындары нысаналы топтарға жататын жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшiн еңбек ақы төлеудің 70%-ын жергілікті бюджет қаржысы есебінен төлеу шартымен жұмыс берушімен ашылады.
5. Уәкілетті орган әлеуметтік жұмыс орындарын ашу мақсатында әлеуметтік жұмыс орындарын ұсынатын немесе ашатын жұмыс берушілермен қаржыландырудың мерзімі мен шарты және әлеуметтік жұмыс орындарын орындау туралы келісімшарттар құрады.
6. Жұмыссыздарды әлеуметтік жұмыс орындарына жіберу олардың келісімі бойынша уәкілетті органмен жүргізіледі.
7. Жұмыс берушілермен әлеуметтік жұмыс орындарына қабылданған жұмыссыздар уәкілетті органнан жұмыссыз есебiнен шығарылады.
3. Әлеуметтiк жұмыс орындарын
қаржыландыру көздерi мен шарттары
8. Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру көздерi – жұмыс берушiлер мен жергiлiктi бюджет қаржысы.
9. Жергiлiктi бюджеттен әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру 002 "Еңбекпен қамту бағдарламасының" 102 "Халықты еңбекпен қамту саласында азаматтарды әлеуметтiк қорғау жөнiндегi қосымша шаралар" бағдарламасы бойынша iске асырылады.
10. Әлеуметтік жұмыс орындарына қабылданған жұмыссыздардың еңбек ақысына кеткен шығындар жергілікті бюджет қаржысынан жабылады.
11. Еңбек ақы төлеу жұмыс берушімен келісім негізінде берілетін өтемақымен жасалынады және республика бойынша бекітілген минималды жалақыдан кем болмауға тиiс.
12. Бюджеттік қаржыны аудару бойынша есеп айырысу жұмыс берушілердің шоттарына жүргізіледі.
4. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру
және қаржыландыру тәртiбiне бақылау жасау
13. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру Нұсқаулығын бақылау заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк органдармен жүзеге асырылады.
Аудан әкiмдiгiнiң 2009 жылғы
24 желтоқсан N 226 қаулысымен
бекітілді
Ақтоғай ауданы бойынша халықтың нысаналы
топтарының косымша тұлғаларының тiзбесi
1. 50 жастан асқандар.
2. Дәрігерлік еңбектік сараптамалық комиссияның еңбекке шектеулі жарамдығы туралы анықтамасы бар тұлғалар.
3. Отбасында бiрде-бiр жұмыс iстейтiн адамы жоқ аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан жұмыссыздар.
4. Ұзақ емделудi қажет ететiн бар отбасы мүшелерi, жұмыссыздар.