О внесении изменений и дополнений в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 154 "О бюджете города Алматы на 2009 год"
Решение XХ сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 29 июля 2009 года N 235. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 5 августа 2009 года за N 821. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12 апреля 2010 года № 322
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12.04.2010 № 322.
В соответствии со статьями 106 108 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьями 6 7 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
Внести в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва «О бюджете города Алматы на 2009 год» от 22 декабря 2008 года № 154 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 801 от 12 января 2009 года, опубликовано в газетах от 17 января 2009 года «Алматы Ақшамы» № 6, от 17 января 2009 года «Вечерний Алматы» № 6; внесены изменения: решением XVI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 20 февраля 2009 года № 174 «О внесении изменений в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 154 «О бюджете города Алматы на 2009 год», зарегистрировано № 811 от 24 февраля 2009 года, опубликовано в газетах от 28 февраля 2009 года «Алматы Ақшамы» № 24, от 28 февраля 2009 года «Вечерний Алматы № 25; внесены изменения: решением XVII-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 24 апреля 2009 года № 179 «О внесении изменений в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 154 «О бюджете города Алматы на 2009 год», зарегистрировано № 815 от 30 апреля 2009 года, опубликовано в газетах от 9 мая 2009 года «Алматы Ақшамы» № 54-55(4146), от 7 мая 2009 года «Вечерний Алматы № 52) следующие изменения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет города Алматы на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 253 931 579 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям –  153 858 650 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 838 230 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 060 000 тысяч тенге;

IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы «2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы» № 154 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XХ сессиясының 2009 жылғы 29 шілдедегі N 235 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 05 тамызда N 821 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010 жылғы 12 сәуірдегі № 322 шешімімен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010.04.12 № 322 шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 106 108 баптарына және Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6, 7баптарына сәйкес IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының «2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы» 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 154 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 801 рет санымен 2009 жылғы 12 қаңтарда тіркелген, 2009 жылғы 17 қаңтардағы «Алматы Ақшамы» № 6, 2009 жылғы 17 қаңтардағы «Вечерний Алматы» № 6 газеттерінде жарияланған; IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы «2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы» № 154 шешіміне өзгертулер енгізу туралы» 2009 жылғы 20 ақпандағы № 174 шешімімен өзгерістер енгізілген, 2009 жылғы 24 ақпанда № 811 рет санымен тіркеліп, 2009 жылғы 28 ақпандағы «Алматы Ақшамы» газетінің № 24 санында, 2009 жылғы 28 ақпандағы «Вечерний Алматы» газетінің № 25 санында жарияланған; IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы 2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы» № 154 шешіміне өзгертулер енгізу туралы» 2009 жылғы 24 сәуірдегі № 179 шешімімен өзгерістер енгізілген, 2009 жылғы 30 сәуірде № 815 рет санымен тіркеліп, 2009 жылғы 9 мамырдағы «Алматы Ақшамы» газетінің № 54-55(4146) санында, 2009 жылғы 7 мамырдағы «Вечерний Алматы» газетінің № 52 санында жарияланған) мынадай өзгертулер енгізілсін:
1. 1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1. кірістер – 253 931 579 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 153 858 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 838 230 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 060 000 мың теңге;

поступления трансфертов из республиканского бюджета – 88 174 699 тысяч тенге;
2) затраты – 250 010 051 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 333 920 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 1 333 920  тыс.тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 810 146 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов –1 010 146 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 200 000 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – 4 445 302 тысяч тенге;
6) использование профицита  бюджета – - 4 445 302 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 925 000 тысяч тенге;
погашение займов – 6 914 113 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств – 1 543 811 тысяч тенге»;
в пункте 6 цифры «2 284 602» заменить цифрами «2 734 068»;
в пункте 7 цифры «576 329 » заменить цифрами «574 802»;
в пункте 8 цифры «6 762 490» заменить цифрами «6 751 179»;
в пункте 9 цифры «36 566 743 » заменить цифрами «36 567 801»;
в пункте 10 цифры «33 310 068» заменить цифрами «33 484 308»;
в пункте 11 цифры «6 854 453» заменить цифрами «6 701 051»;
в пункте 12 цифры «34 321 770» заменить цифрами «33 664 457»;
в пункте 13 цифры «14 729 356» заменить цифрами «14 675 304»;
в пункте 14 цифры «11 325 000» заменить цифрами «11 320 730»;
в пункте 15 цифры «1 786 457» заменить цифрами «1 801 768»;
в пункте 16 цифры «1 965 813» заменить цифрами «1 994 190»;
в пункте 17 цифры «42 266 527» заменить цифрами «42 348 187»;
в пункте 18 цифры «1 623 684» заменить цифрами «1 689 994»;

республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – 88 174 699 мың теңге;
2. шығындар – 250 010 051 мың теңге;
3. таза бюджеттік кредит беру – -1 333 920 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 333 920 мың теңге;
4. қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 810 146 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 010 146 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 200 000 мың теңге;
5. бюджет профициті – 4 445 302 мың теңге;
6. бюджет профицитін пайдалану – - 4 445 302 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 925 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 914 113 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы – 1 543 811 мың теңге»;
6-тармақтағы «2 284 602» цифрлары «2 734 068» цифрларымен ауыстырылсын;
7-тармақтағы «576 329» цифрлары «574 802» цифрларымен ауыстырылсын;
8-тармақтағы «6 762 490» цифрлары «6 751 179» цифрларымен ауыстырылсын;
9-тармақтағы «36 566 743» цифрлары «36 567 801» цифрларымен ауыстырылсын;
10-тармақтағы «33 310 068» цифрлары «33 484 308» цифрларымен ауыстырылсын;
11-тармақтағы «6 854 453» цифрлары «6 701 051» цифрларымен ауыстырылсын;
12-тармақтағы «34 321 770» цифрлары «33 664 457» цифрларымен ауыстырылсын;
13-тармақтағы «14 729 356» цифрлары «14 675 304» цифрларымен ауыстырылсын;
14-тармақтағы «11 325 000» цифрлары «11 320 730» цифрларымен ауыстырылсын;
15-тармақтағы «1 786 457» цифрлары «1 801 768» цифрларымен ауыстырылсын;
16-тармақтағы «1 965 813» цифрлары «1 994 190» цифрларымен ауыстырылсын;
17-тармақтағы «42 266 527» цифрлары «42 348 187» цифрларымен ауыстырылсын;
18-тармақтағы «1 623 684» цифрлары «1 689 994» цифрларымен ауыстырылсын;

в пункте 20 цифры «778 853» заменить цифрами «595 163».
Приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложения 1 данного решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель
XX-й сессии маслихата
города Алматы IV-го созыва              С.Калаков
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва              Т. Мукашев
Приложение № 1
к решению XX-й сессии
маслихата города Алматы IV-го созыва

20-тармақтағы «778 853» цифрлары «595 163» цифрларымен ауыстырылсын.
1 қосымша осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XX сессиясының
төрағасы                                  С. Калаков
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                      Т. Мұқашев
ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XX сессиясының

189500
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
14150
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
905100
03
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
3500
14
Плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
1600
15
Плата за пользование земельными участками
500000
16
Плата за эмиссии в окружающую среду
400000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1652870
01
Сбор за государственную регистрацию  индивидуальных предпринимателей
30940
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
160000
03
Сбор за государственную регистрацию   юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
53000
04
Сбор с аукционов
208930
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
25000
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
40000
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
95000
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
1040000
5
Налог на игорный бизнес
300000
02
Фиксированный налог
300000
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий  и(или)  выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2926330
1
Государственная пошлина
2926330
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о  вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа
2740000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и  восстановлением
22000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств,  а также за внесение изменений в эти документы

189500
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
14150
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
905100
03
Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем
3500
14
Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
1600
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
500000
16
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы
400000
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1652870
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
30940
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
160000
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
53000
04
Аукциондардан алынатын алым
208930
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
25000
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
40000
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
95000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
1040000
5
Құмар ойын бизнеске салық
300000
02
Тіркелген салық
300000
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2926330
1
Мемлекеттік баж
2926330
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актлерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
2740000
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
22000
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж

5200
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
125000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
2700
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
16000
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
230
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно
2000
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
13200
2
Неналоговые поступления
1838230
01
Доходы от государственной собственности
1613230
1
Поступления части чистого дохода  государственных предприятий
56500
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
56500
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
3100
02
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
3100
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
760000
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
760000
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
793630
11
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
793630
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15000
1
Поступления от реализации товаров (работ,услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15000
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
15000
06
Прочие неналоговые поступления
210000
1
Прочие неналоговые поступления
210000
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета

5200
06
Шетелдiктердiң паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергенi үшiн мемлекеттік баж
125000
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
2700
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
16000
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
230
10
Жеке жанды заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден  жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4.5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
2000
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге,  тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
13200
2
Салықтық емес түсiмдер
1838230
01
Мемлекет меншіктен түсетін кірістер
1613230
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
56500
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
56500
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
3100
02
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
3100
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
760000
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
760000
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
793630
11
Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
793630
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
15000
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
15000
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
15000
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
210000
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
210000
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы