О внесении изменений в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года N 154 "О бюджете города Алматы на 2009 год"
Решение XXII-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 30 октября 2009 года N 246. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 4 ноября 2009 года за N 825. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12 апреля 2010 года № 322
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12.04.2010 № 322.
В соответствии со статьей 106108 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьями 6,  7 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
Внести в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва «О бюджете города Алматы на 2009 год» от 22 декабря 2008 года № 154 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 801 от 12 января 2009 года, опубликовано в газетах от 17 января 2009 года «Алматы Ақшамы» № 6, от 17 января 2009 года «Вечерний Алматы» № 6; внесены изменения: решением XVI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 20 февраля 2009 года № 174 «О внесении изменений в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 154 «О бюджете города Алматы на 2009 год», зарегистрировано № 811 от 24 февраля 2009 года, опубликовано в газетах от 28 февраля 2009 года «Алматы Ақшамы» № 24, от 28 февраля 2009 года «Вечерний Алматы № 25; внесены изменения: решением XVII-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 24 апреля 2009 года № 179 «О внесении изменений в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 154 «О бюджете города Алматы на 2009 год», зарегистрировано № 815 от 30 апреля 2009 года, опубликовано в газетах от 9 мая 2009 года «Алматы Ақшамы» № 54-55(4146); внесены изменения: решением XVII-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 29 июля 2009 года № 235 «О внесении изменений в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 154 «О бюджете города Алматы на 2009 год», зарегистрировано № 821 от 5 августа 2009 года, опубликовано в газетах от 3 сентября 2009 года «Алматы Ақшамы» № 103(4194), от 3 сентября 2009 года «Вечерний Алматы» № 102) следующие изменения:

IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы «2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы» № 154 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХІІ сессиясының 2009 жылғы 30 қазандағы N 246 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 04 қарашада N 825 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010 жылғы 12 сәуірдегі № 322 шешімімен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010.04.12 № 322 шешімімен.
«Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 106108 баптарына және Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 67-баптарына сәйкес IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының «2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы» 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 154 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 801 рет санымен 2009 жылғы 12 қаңтарда тіркелген, 2009 жылғы 17 қаңтардағы «Алматы Ақшамы» № 6, 2009 жылғы 17 қаңтардағы «Вечерний Алматы» № 6 газеттерінде жарияланған; IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының  2008 жылғы 22 желтоқсандағы «2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы» № 154 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2009 жылғы 20 ақпандағы № 174 шешімімен өзгерістер енгізілген, 2009 жылғы 24 ақпанда № 811 рет санымен тіркеліп, 2009 жылғы 28 ақпандағы «Алматы Ақшамы» газетінің № 24 санында, 2009 жылғы 28 ақпандағы «Вечерний Алматы» газетінің № 25 санында жарияланған; IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы 2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы № 154 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2009 жылғы 24 сәуірдегі № 179 шешімімен өзгерістер енгізілген, 2009 жылғы 30 сәуірде № 815 рет санымен тіркеліп, 2009 жылғы 9 мамырдағы «Алматы Ақшамы» газетінің № 54-55(4146) санында, 2009 жылғы 7 мамырдағы «Вечерний Алматы» газетінің № 52 санында жарияланған; IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы 2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы № 154 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 29 шілдедегі № 235 шешімімен өзгерістер енгізілген, 2009 жылғы 5 тамыздағы № 821 рет санымен тіркеліп, 2009 жылғы 3 қыркүйектегі «Алматы Ақшамы» газетінің № 103(4194) санында, 2009 жылғы 3 қыркүйектегі «Вечерний Алматы» газетінің № 102 санында жарияланған) мынадай өзгертулер енгізілсін:

1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет города Алматы на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 254 498 050 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 153 858 650 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 838 230 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 060 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов из республиканского бюджета – 88 741 170 тысяч тенге;
2) затраты – 250 635 322 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 333 920 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 1 333 920 тыс.тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 751 346 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов –951 346 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 200 000 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – 4 445 302 тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета – - 4 445 302 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 925 000 тысяч тенге;
погашение займов – 6 914 113 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств – 1 543 811 тысяч тенге»;
в пункте 6 цифры «2 734 068» заменить цифрами «2 553 147»;
в пункте 7 цифры «574 802» заменить цифрами «575 303»;
в пункте 8 цифры «6 751 179» заменить цифрами «6 718 082»;
в пункте 9 цифры «36 567 801» заменить цифрами «36 572 047»;
в пункте 10 цифры «33 484 308» заменить цифрами «33 544 049»;
в пункте 11 цифры «6 701 051» заменить цифрами «6 699 611»;
в пункте 12 цифры «33 664 457» заменить цифрами «34 096 670»;
в пункте 13 цифры «14 675 304» заменить цифрами «14 749 933»;
в пункте 14 цифры «11 320 730» заменить цифрами «11 475 810»;
в пункте 15 цифры «1 801 768» заменить цифрами «1 806 120»;
в пункте 16 цифры «1 994 190» заменить цифрами «1 993 557»;
в пункте 17 цифры «42 348 187» заменить цифрами «42 461 882»;
в пункте 18 цифры «1 689 994» заменить цифрами «1 628 099».

1. 1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 254 498 050 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 153 858 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 838 230 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 060 000 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – 88 741 170 мың теңге;
2) шығындар – 250 635 322 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -1 333 920 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 333 920 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 751 346 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 951 346 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 200 000 мың теңге;
5) бюджет профициті – 4 445 302 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – - 4 445 302 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 925 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 914 113 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы – 1 543 811 мың теңге»;
6-тармақтағы «2 734 068» цифрлары «2 553 147» цифрларымен ауыстырылсын;
7-тармақтағы «574 802» цифрлары «575 303» цифрларымен ауыстырылсын;
8-тармақтағы «6 751 179» цифрлары «6 718 082» цифрларымен ауыстырылсын;
9-тармақтағы «36 567 801» цифрлары «36 572 047» цифрларымен ауыстырылсын;
10-тармақтағы «33 484 308» цифрлары «33 544 049» цифрларымен ауыстырылсын;
11-тармақтағы «6 701 051» цифрлары «6 699 611» цифрларымен ауыстырылсын;
12-тармақтағы «33 664 457» цифрлары «34 096 670» цифрларымен ауыстырылсын;
13-тармақтағы «14 675 304» цифрлары «14 749 933» цифрларымен ауыстырылсын;
14-тармақтағы «11 320 730» цифрлары «11 475 810» цифрларымен ауыстырылсын;
15-тармақтағы «1 801 768» цифрлары «1 806 120» цифрларымен ауыстырылсын;
16-тармақтағы «1 994 190» цифрлары «1 993 557» цифрларымен ауыстырылсын;
17-тармақтағы «42 348 187» цифрлары «42 461 882» цифрларымен ауыстырылсын;
18-тармақтағы «1 689 994» цифрлары «1 628 099» цифрларымен ауыстырылсын;

14150
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
929710
03
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
3500
14
Плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
26210
15
Плата за пользование земельными участками
500000
16
Плата за эмиссии в окружающую среду
400000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1652870
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
30940
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
160000
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
53000
04
Сбор с аукционов
208930
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
25000
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
40000
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
95000
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
1040000
5
Налог на игорный бизнес
300000
02
Фиксированный налог
300000
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и(или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2998720
1
Государственная пошлина
2998720
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
2832000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
22000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы

14150
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
929710
03
Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем
3500
14
Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
26210
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
500000
16
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы
400000
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1652870
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
30940
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
160000
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
53000
04
Аукциондардан алынатын алым
208930
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
25000
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
40000
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
95000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында  сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
1040000
5
Құмар ойын бизнеске салық
300000
02
Тіркелген салық
300000
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені
үшін алынатын міндетті
төлемдер
2998720
1
Мемлекеттік баж
2998720
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актлерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
2832000
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
22000
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж

5200
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
106100
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
1990
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
16000
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
230
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
2000
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
13200
2
Неналоговые поступления
1838230
01
Доходы от государственной собственности
1613230
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
56500
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
56500
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
3100
02
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
3100
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
760000
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
760000
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
793630
11
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
793630
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15000
1
Поступления от реализации товаров (работ,услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15000
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
15000
06
Прочие неналоговые поступления
210000
1
Прочие неналоговые поступления
210000
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета

5200
06
Шетелдiктердiң паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергенi үшiн мемлекеттік баж
106100
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
1990
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
16000
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
230
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден  жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4.5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж.
2000
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге, тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
13200
2
Салықтық емес түсiмдер
1838230
01
Мемлекет меншіктен түсетін кірістер
1613230
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
56500
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
56500
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
3100
02
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
3100
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
760000
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
760000
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
793630
11
Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
793630
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
15000
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
15000
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
15000
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
210000
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
210000
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы