Об увековечении памяти Турганбека Катаева
Решение ХХIII-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 30 ноября 2009 года N 260 и постановление акимата города Алматы от 3 декабря 2009 года N 5/783. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 24 декабря 2009 года за N 829
В соответствии с пунктом 4 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года «Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан» совместно, на основании рекомендации городской комиссии по ономастике акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
1. Переименовать улицу 16 линия (1200 метров, Бостандыкский район, от проспекта Абая до улицы Басенова) в улицу имени Турганбека Катаева.
2. Управлению экономики и бюджетного планирования города Алматы предусмотреть в местном бюджете города Алматы средства на изготовление и установление указателей улиц, нумерацию домов.
3. Акиму Бостандыкского района города Алматы (З.Аманжолова), Центру по недвижимости по городу Алматы (по согласованию) изготовить и установить новые указатели улиц, произвести нумерацию домов.
4. Акиму Бостандыкского района города Алматы (З.Аманжолова) довести данный нормативно правовой акт до соответствующих служб.
5. Контроль за исполнением настоящего нормативного правового акта возложить на постоянную комиссию по социальным вопросам и общественному согласию маслихата города Алматы IV-го созыва (Е.Тажиев) и заместителя акима города Алматы (С.Сейдуманов).
6. Настоящий нормативный правовой акт вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                      А. Есимов
Председатель XXIII-й
сессии маслихата города
Алматы ІV-го созыва                     Т. Мукашев

Тұрғанбек Қатаевтың есімін есте қалдыру туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХІІІ сессиясының 2009 жылғы 30 қарашадағы N 260 шешімі және Алматы қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 03 желтоқсандағы N 5/783 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 24 желтоқсанда N 829 тіркелді
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы әкімшілік-аумақтық құрылымы туралы» 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 13 бабы 4 тармағына сәйкес Алматы қалалық ономастика жөніндегі комиссияның ұсынысы негізінде бірлесе отырып, Алматы қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және ІV сайланған Алматы қаласы мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 16 линия көшесі (1200 метр Бостандық ауданы Абай даңғылынан Басенов көшесіне дейін) Тұрғанбек Қатаев көшесі болып өзгертілсін.
2. Алматы қалалық экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы көшелердің есім көрсеткіштерін, үйлердің рет сандарын жасап және орнатуға Алматы қаласының жергілікті бюджетіндегі көзделген қаржы есебінен ақша қаражатын қарастырсын.
3. Алматы қаласы Бостандық ауданының әкімі (З. Аманжолова), Алматы қаласының жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы (келісім бойынша) көшелердің жаңа есім көрсеткіштерін және үйлердің рет сандарын жасап орнатсын.
4. Алматы қаласы Бостандық ауданының әкімі (З. Аманжолова) осы нормативтік құқықтық актіні тиісті мекемелерге жеткізсін.
5. Осы нормативтік құқықтық актінің орындалуын бақылау ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік мәселелер және қоғамдық келісім жөніндегі тұрақты комиссияға (Е.Тәжиев) және Алматы қаласы әкімінің орынбасарына (С. Сейдуманов) жүктелсін.
6. Осы нормативтік құқықтық акті алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының
әкімі                                  А. Есімов
ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты XXIII сессиясының
төрағасы                               Т. Мұқашев