О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 18-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 20 января 2010 года N 13-2-112. Утратило силу (письмо Департамента юстиции Северо-Казахстанской области от 2 апреля 2013 года № 04-07/1933)
Сноска. Утратило силу (письмо Департамента юстиции Северо-Казахстанской области от 02.04.2013 № 04-07/1933)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV статьи 75, Законом Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148 подпункта 1) пункта 1 статьи 6, сессия районного маслихата РЕШИЛА:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы -1 471 958,3 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 189 955 тысячи тенге,
неналоговым поступлениям - 1 647 тысячи тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 48 415 тысячи тенге,
поступлениям трансфертов - 1 231 941,3 тысячи тенге;
2) затраты - 1 470 287,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 6923,4 тысяча тенге в том числе:
бюджетные кредиты - 7 121 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 3 000 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 3 000 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -8 253 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита - 8 253 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 20-1; от 26.07.2010 N 22-2; от 08.11.2010 N 24-1
2. Установить, что доходы районного бюджета формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
фиксированного налога;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящего судна;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 18-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 20 қаңтарда N 13-2-112 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі № 04-07/1933 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің 02.04.2013 № 04-07/1933 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 75-баптарының, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат сессиясы ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға мынадай көлемде бекітілісін:
1) кірістер - 1 471 958,3 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 189 955 мың теңге,
салыққа жатпайтын түсімдер - 1 647 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 48 415 мың теңге,
трансферттердің түсуі - 1 231 941,3 мың теңге,
2) шығыстар - 1 470 287,9 мың теңге,
3) таза бюджеттік несие - 6923,4 мың теңге;
соның ішінде бюджеттік несие - 7 121 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операция бойынша сальдо - 3 000 мың теңге,
соның ішінде:
қаржы активтерін алу - 0 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсім - 3 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы: - -8253 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 8253 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 20-1; 2010.07.26 N 22-2; 2010.11.08 N 24-1 Шешімдерімен
2. Аудандық бюджет кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен құрылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
заңды және жеке тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тіркелген салық;
біріңғай жер салығы;
дизель отыны мен бензинге ақциздер (авиациялықты қоспағанда);
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсiпкерлiктерді мемлекеттік тіркеуге алынатын алымдар;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
өкілдер мен филиалдардан есепті тіркеуінен және заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеуі, оларды қайта тіркеуінен алынатын алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркеу, кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алым;
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу және кайта тіркеу үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
республикалық бюджетіне түсетін мемлекеттік және консулдық баждан басқа мемлекеттік баж.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Учесть бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района в сумме 1 005 195 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты в общей сумме 226 746,3 тысяч тенге, в том числе:
1) 5 466 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 5 182 тысяч тенге на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом прожиточного минимума;
3) 11 936,4 тысяч тенге на выплату единовременной материальной помощи к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны»;
4) 26,9 тысяч тенге на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве и Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне»
5) 540 тысяч тенге на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной Войны, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны, других категории лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей, награжденных подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получивших ранее звание "Мать-героиня", а также награжденных орденами "Материнская слава" I и II степени, лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, герои Советского Союза, герои Социалистического Труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;

3. Аудандық бюджеттің кірісі мынадай салыққа жатпайтын түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
аудан коммуналдық меншігіндегі мүлкін жалға беруден түсетін түсімдер;
аудан бюджетіне түсетін басқа салыққа жатпайтын түсiмдер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
жер учаскелерінен, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінен басқа, сатудан түсетін түсімдер.
5. Облыстық бюджетінен аудан бюджетіне берілетін сомасы 1005195 мың теңге бюджеттік субвенция белгіленсін.
6. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттердің нысаналы трансферттер жалпы сомасы 226 746,3 мың теңге соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке төлеуіне 5 466 мың теңге;
2) ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы төлеміне 5 182 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңген үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу - 11 936,4 мың теңге;
4) Тәуелсіз Мемлекеттер достығы елдер бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жолын қамтамасыз ету және де оларға, онымен бірге алып барғандарына тамақтандыру, тұру, Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Астана, Мәскеу қалаларына мерекелік шараларына қатысу үшін жолының шығындарын төлеуіне - 26,9 мың теңге;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, жеңілдіктер мен және кепілдіктер бойынша ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар, жеңілдіктер мен кепілдіктері бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген басқа санаттағы тұлғалары; «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын алған көп балалы аналар және де I және II дәрежедегі «Материнская слава», ҚР алдында ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған, Совет Одағының батырлары, Социалистік Еңбек ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері, 1988-1989 жылдарында эвакуацияланған (өз бетімен кеткен) көшіру күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда Қазақстан Республикасына шеттету және қоныс аудару аймағынан көшірілген ЧАЭС, отбасыларына санаториялық–курорттық емханасына 540 мың теңге;

6) исключен - решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 20-1
7) 763 тысячи тенге на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере двадцати месячных расчетных показателей;
8) 1 508 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
9) 9634 тысяч тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1459, в том числе:
4 095 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
5 539 тысяч тенге на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
10) 84 213 тысяч тенге на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров согласно приложению 4;
11) 12 077 тысяч тенге на содержание подразделений исполнительных органов в области ветеринарии;
12) 7 457 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
13) 2 507 тысяч тенге на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования по предмету "Самопознание";
14) 3 400 тысяч тенге на информатизацию системы образования в государственных учреждениях образования;
15) 20 009 тысяч тенге на текущее содержание организаций образования.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 20-1; от 26.07.2010 N 22-2; от 08.11.2010 N 24-1
16) 6973 тысячи тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 16) в соответствии с  решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 20-1
17) 4828 тысяч тенге на приобретение угля для учреждений образования;
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 17) в соответствии с  решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 20-1
18) 50000 тысяч тенге на реализацию инвестиционного проекта «Развитие и реконструкция разводящих сетей водопровода в селе Токуши»;
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 18) в соответствии с  решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 20-1
19) 226 тысяч тенге на выплату социальной помощи в рамках программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»

6) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 20-1 Шешімімен
7) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жиырма айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек төлеуіне 763 мың теңге;
8) селолық ел мекендерінде әлеуметтік саласындағы мамандарын әлеуметтік қолдауына іс шараларды іске асыру үшін 1 508 мың теңге;
9) Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазанында № 1459 Жарлығы мен бекітілген 2005-2010 жылдарына арналған Қазақстан Республикасында білім беру Мемлекеттік бағдарламаны дамуын іске асыру үшін 9634 мың теңге, соның ішінде:
негізгі және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде биология, химия, физика кабинеттерін оқулық жабдықтармен жарақтандыруына 4095 мың теңге;
негізгі және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді құруына 5539 мың теңге;
10) 4 қосымшаға келісілді аумақтық кадрлерін қайта даярлау және жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруына 84 213 мың теңге;
11) мал дәрігерлігін облыстық атқарушы органның бөлімшесін ұстау үшін 12077 мың теңге;
12) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуіне 7457 мың теңге;
13) «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының оқулық мәлімдемелерімен қамтамасыз етуіне 2507 мың теңге;
14) білім беру мемлекеттік мекемелеріне білім бері жүйесін ақпараттандыруына 3400 мың теңге;
15) білім беру ұйымды ағымды ұстау үшін 20009 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 20-1; 2010.07.26 N 22-2; 2010.11.08 N 24-1 Шешімдерімен
16) Мектепке дейінгі білім мекемелерінде білім беру мемлекеттік тапсырмасын іске асыруына 6973 мың теңге;
Ескерту. 6-тармақ 16) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 20-1 Шешімімен
17) білім беру мекемелеріне көмір сатып алуына - 4828 мың теңге;
Ескерту. 6-тармақ 17) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 20-1 Шешімімен
18) «Тоқшын селосында су құбыры тарату жүйесін қайта және құру» инвестициялық жобасын іске асыруына 50000 мың теңге;
Ескерту. 6-тармақ 18) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 20-1 Шешімімен
19) «Ұрпақ Қоры" бала табуды ынталандыру бойынша бағдарлама шегінде әлеуметтік көмек көрсетуге 226 мың теңге төлеу»

Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 19) в соответствии с  решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 26.07.2010 N 22-2
7. Учесть в районном бюджете на 2010 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 7 121 тысячи тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 16 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 20-1; от 26.07.2010 N 22-2; от 08.11.2010 N 24-1
9. Учесть, что в расходах бюджета района на 2010-2012 годы предусмотрено финансирование по аппаратам акимов сельских округов в объемах согласно приложениям 5, 6, 7.
10. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год не подлежит секвестру бюджетная программа, согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 20-1
10-1. Утвердить распределение свободных остатков средств районного бюджета, сложившихся на начало года в сумме 1 132 тысяч тенге, с учетом возврата недоиспользованных целевых трансфертов в сумме 40 тысяч тенге по бюджетным программам, согласно приложению 9;
Сноска. Пункт 10 дополнен пунктом 10-1 в соответствии с  решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 20-1
11. Учесть, что в расходах районного бюджета на 2010 год предусматриваются выплаты на:
1) ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 500 тенге;
2) ежемесячную социальную помощь гражданам, больным активным туберкулезом на дополнительное питание в период амбулаторного лечения в размере 600 тенге;
3) социальную помощь на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов и протезов из металлопластики, металлокерамики и металлоакрила);
4) социальную помощь на санаторно-курортное лечение участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним; другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, инвалидам всех категорий;
5) ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты расходов на коммунальные услуги в размере четырех месячных расчетных показателей.

Ескерту. 6-тармақ 19) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.07.26 N 22-2 Шешімімен
7. Аумақтық кадрлерін қайта даярлау және жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруына 2010 жылы аудан бюджетінде қаражат қарастырылғаны 7121 мың теңге есепке алсын.
8. 2010 жылына арналған аудан атқарушы органның резерві 16 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 20-1; 2010.07.26 N 22-2; 2010.11.08 N 24-1 Шешімдерімен
9. 5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес 2010-2012 жылға арналған селолық округ әкімдерінің аппараттары бойынша қаржыландыру көлемі қарастырылсын.
10. 8 қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған аудандық бюджет атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларды белгіленсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 20-1 Шешімімен
10-1. Жыл басында қалыптасқан аудандық бюджет қаражатының бос қалдығын тарату соммасы 1132 мың теңге, бюджеттік бағдарлама бойынша осы шешімнің 9-қосымшасына сәйкес толық пайдаланбаған нысаналы трансферттерді қайтару есебімен сомасы 40 мың теңге бекітілсін;
Ескерту. 10-тармақ 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 20-1 Шешімімен
11. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттің шығындар төлеміне қарастырылғаны есепке алынсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 500 теңге сомасында айсайынғы әлеуметтік көмек;
2) белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарға амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тамақтануға 600 теңге сомасында ай сайынғы әлеуметтік көмек;
3) тіс протездеу құнының мөлшерінде (қымбат металдар, металлокерамикалық протездеуден басқа) тіс протездеуге лицензиясы бар медициналық ұйыммен жүзеге асырылатын Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және де жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша оларға теңестірілген тұлғаларға, Ұлы отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерге тіс протездеуге әлеуметтік көмек;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға, басқа санаттағы тұлғаларға, жеңілдік пен кепілі бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген, басқа санаттағы мүгедектерге санаторлы–курорттық емделуге әлеуметтік көмек;
5) коммуналдық қызметтердің шығындарын төлеу үшін Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек.

12. Обеспечить в 2010 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13.Установить в расходах бюджета района на 2010 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива в размере две тысячи тенге каждому.
14. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады (тарифные ставки) по сравнению с должностными окладами (тарифными ставками) гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим сферы социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.

12. 2010 жылы бюджеттік саласындағы қызметтеріне жалақысының толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
13. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттердің шығыстарында ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алу үшін әрқайсысына екі мың теңге көлемінде әлеуметтік көмек белгіленсін.
14. Ауылдық жерлерде тұратын жәй қызметшілеріне, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт саласының қызметкерлеріне қызметтердің осы түрлерімен айналысатын қалалық деңгейдегі мамандардың ставкалары мен салыстырғанда 25 пайызға арттырылған лауазымдық жалақыларын (тарифтік ставкаларын) белгіленсін.

15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель                               Секретарь
ХVIII сессии IV созыва                     районного Маслихата
В. Михальцов                               Б. Билялов
Приложение 1
к решению сессии
Аккайынского районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 18-1
Бюджет Аккайынского района на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 08.11.2010 N 24-1
Категория
Сумма,
(тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

15. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
XV III сессия IV шақырылымының             Аудандық мәслихаттың        төрағасы                                   хатшысы
В. Михальцов                               Б. Біләлов
Аудандық мәслихат сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-1 шешіміне
1-қосымша
2010 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.11.08 N 24-1 Шешімімен
Санаты
Сомасы,
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
13 236,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
247
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
357
017
Материально-техническое оснащение государственных органов
500
2
Оборона
4 048
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 958
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 958
122
Аппарат акима района (города областного значения)
90
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
60
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
30
4
Образование
914 060
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
914 060
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
40 973
004
Общеобразовательное обучение
833 292
005
Дополнительное образование для детей
7 825
006
Внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3 400
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9 244
016
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
19 326
За счет трансфертов из республиканского бюджета
12 890
За счет трансфертов из областного бюджета
6 436
За счет средств бюджета района (города областного значения)
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
117 364,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
117 364,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
13 364
002
Программа занятости
28 032
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 800
005
Государственная адресная социальная помощь

001
Экономикалық саясатты, қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттiк атқару және коммуналдық меншiгiн басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
13 236,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
247
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
357
017
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
500
2
Қорғаныс
4 048
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 958
005
Жалпы бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 958
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
90
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
60
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
30
4
Білім беру
914 060
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
914 060
003
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi
40 973
004
Жалпы білім беру
833 292
005
Балалар мен жасөспірімдер үшін қосымша білім беру
7 825
006
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен білім берудің мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізу
0
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3 400
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9 244
016
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
19 326
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
117 364,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
117 364,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 364
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
28 032
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 800
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

10 481
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 168
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
377
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
499
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27 988
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
13 841
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 060
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
26,9
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
14 727,4
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
90 560,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
16 222,8
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
30
008
Освещение улиц населенных пунктов
2 456
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2 327,8
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
90
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 100
015
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
10 219
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 738
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 207
030
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров

10 481
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4 168
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
377
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
499
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
27 988
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
13 841
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2 060
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
26,9
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
14 727,4
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
90 560,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
16 222,8
007
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
30
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
2 456
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
2 327,8
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқтарды жерлеу
90
011
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
1 100
015
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейту
10 219
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 738
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
1 207
030
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейту

21 531
467
Отдел строительства района (города областного значения)
51 600
467
006
Развитие системы водоснабжения
51 600
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
49 060
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
11 308
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
11 308
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
26 801
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
4 611
003
Поддержка культурно-досуговой работы
9 612
006
Функционирование районных (городских) библиотек
12 199
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
379
010
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
011
Материально-техническое оснащение государственных органов
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
8 751
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
3 851
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
4 800
007
Материально-техническое оснащение государственных органов
100
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
2 200
014
Проведение спортивных соревнований на районной (города областного значения) уровне
200
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
41 255
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
11 497
123
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
11 497
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5 926
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5 926
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
23 832
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
14 560
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
307
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета

21 531
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
51 600
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
51 600
8
Мәдениет,спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
49 060
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11 308
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
11 308
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
26 801
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 611
003
Мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
9 612
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
12 199
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
379
010
Жергілікті органдардың аппараттары
011
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
8 751
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 851
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4 800
007
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
100
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi
2 200
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
200
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
41 255
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11 497
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
11 497
463
Аудан (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастар бөлімі
5 926
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 926
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлiмi
23 832
001
Жергiлiктi деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
14 560
004
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
307
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру

465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
4 693
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
4 693
004
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
20 514
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
0
123
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
13 601
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13 601
006
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
007
Материально-техническое оснащение государственных органов
008
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
009
Проведение противоэпизоотических мероприятий
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6 913
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 913
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
004
Организация работ по зонированию земель
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
007
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
467
Отдел строительства района (города областного значения)
0
012
Развитие системы водоснабжения
0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 522
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 522
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
6 522
017
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
0
018
Материально-техническое оснащение государственных органов
0
12
Транспорт и коммуникации

465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
8 149
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 693
004
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық)  деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
216
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала)  құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 240
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
20 514
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
0
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық бөлімі
13 601
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 601
006
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
007
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
009
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
463
Аудан (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастар бөлімі
6 913
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 913
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстар
007
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 522
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 522
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 522
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 522
017
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
0
018
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
0
12
Көлiк және коммуникациялар

009
Проведение противоэпизоотических мероприятий
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7 753
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 753
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
004
Организация работ по зонированию земель
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
007
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
467
Отдел строительства района (города областного значения)
0
012
Развитие системы водоснабжения
0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 330
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 330
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
7 330
017
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
0
018
Материально-техническое оснащение государственных органов
0
12
Транспорт и коммуникации
12 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
12 000
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
13
Прочие
15 726
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
4 635
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
4 635
004
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
005
Материально-техническое оснащение государственных органов
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 091
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
5 091
013
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
014
Материально-техническое оснащение государственных органов
452
Отдел финансов района (города областного значения)
6 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6 000
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
15
Трансферты
0
452
Отдел финансов района (города областного значения)

009
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
463
Аудан (облыстық маңызы бар қала)  жер қатынастар бөлімі
7 753
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 913
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстар
007
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 330
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 330
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 330
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 330
017
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
0
018
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
0
12
Көлiк және коммуникациялар
12 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 000
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
023
Автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз ету
12 000
13
Басқалар
15 726
469
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 635
001
Кәсіпкерлік бөлімі қызметін қамтамасыз ету
4 635
004
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
005
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
6 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 091
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 091
013
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
014
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
15
Трансферттер
0
Трансферттер
0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі

Распределение свободного остатка,сложившегося на 1 января 2010 года по районному бюджету
Сноска. Решение дополнено приложением 9 в соответствии с  решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 20-1
Расходы:
Функцио
нальная
группа
Адми
нистра
тор
бюджет
ных
про
грамм
Про
грам
ма
Под
про
грам
ма
Наименование
Сумма
Увеличить:
6
451
Отдел занятости и
социальных программ района
(города областного
значения)
1 092,0
007
000
Социальная помощь
отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решению местных
представительных органов
1 092,0
на выплату материальной
помощи отдельным
категориям граждан в связи
с празднованием 65 летия
Победы
1 092,0
15
452
Отдел финансов района
(города областного
значения)
40,0
006
000
Возврат целевых
трансфертов
40,0
Всего
1 132,0
Приложение 10
к решению сессии
Аккайынского районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 18-1
Распределение целевых трансфертов на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии, утвержденных в районном бюджете на 2010 год
Сноска. Решение дополнено приложением 10 в соответствии с  решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 08.11.2010 N 24-1
Расходы:
тыс.
тенге
Функ.
груп
па
Адми
нис
тра
тор
Про
грам
ма
Под
про
грам
ма
Наименование
Сумма
10

Аудандық бюджет бойынша 2010 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бос қалдықты тарату
Ескерту. Шешім 9-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 20-1 Шешімімен
Функционалдық топ
Сомасы
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 092,0
007
000
Жергілікті өкілетті органдардың
шешімі бойынша азаматтардың
жекелеген топтарына әлеуметтік
көмек
1 092,0
Женістін 65-жылдығын мерекелеуіне
байланысты жекелеген санаттағы
азаматтарына материалдық көмек
төлеу
1 092,0
15
452
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) қаржы бөлімі
40,0
006
000
Нысаналы трансферттерді қайтару
40,0
Барлығы
1 132,0
Аудандық мәслихат сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-1 шешіміне
10-қосымша
2010 жылы бекітілген аудандық бюджетінде жергілікті атқарушы органдарында ветеринария саласындағы бөлімшесін ұстау үшін, нысаналы трансферттерді қайта тарату
Ескерту. Шешім 10-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2010.11.08 N 24-1 Шешімімен
Шығындар
мың.
теңге
Функ.
топ
Бюджет
тік
бағдар
лама
лардың
әкiм
шiсi
Бағдар
лама
Кіші
бағдар
лама
Атауы
сомасы
10