О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 21-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Акжарского района Северо-Казахстанской области 15 января 2010 года N 13-4-95
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пунктом 1 статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 606 509 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 233 458 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1519 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 259 213 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
2) затраты – 1 504 400,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 596 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 596 тысячи тенге;
3-1) погашение бюджетных кредитов - 1180,4 тыс.тенге;
Сноска. Пункт 1 дополнен подпунктом 3-1) в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 05.08.2010 N 25-2
4) дефицит – 30626,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита – 27596 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1; 05.08.2010 N 25-2; от 08.11.2011 N 26-1
6) используемые остатки бюджетных средств – 4210,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 дополнен подпунктом 6 в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1
6-1) погашение займа – 1180,4 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 дополнен подпунктом 6-1) в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 05.08.2010 N 25-2
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
Налог на имущество;
Налог на транспортные средства;
Земельный налог;
Единый земельный налог;
Акцизы;
Плата за пользование земельными участками;
Государственная пошлина.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата района;
прочие неналоговые поступления в местный бюджет.

2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 21-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 15 қаңтарда N 13-4-95 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексі 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес 2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті бюджеті бекітілсін, соның ішінде 2010 жылға мына көлемде:
1) кірістер – 1 606 509 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 233 698 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 279 мың теңге;
трансферттердің түсуі – 1 365 532 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 6 000 мың теңге;
2) шығындар – 1 610 719,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 694 мың теңге, соның ішінде:
3-1) Бюджеттік несиелерді өтеуге - 1180,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 27 596 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ 3-1) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.08.05 N 25-2 Шешімімен
4) тапшылық қаржысы – 21 724,3 мың теңге;
5) тапшылықты қаржыландыру – 27 596 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1; 2010.08.05 N 25-2; 2010.11.08 N 26-1 Шешімдерімен
6) бюджеттік қаражаттан пайдаланатын қалдық – 4210,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ 6) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1 Шешімімен
6-1) қарыздарты өтеу - 1180,4 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ 6-1) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.08.05 N 25-2 Шешімімен
2. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
біржолғы талондар бойынша қызмет ететін жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығының түсімдерін қоспағанда, жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
көлік құралдарына салынатын салық;
Жер салығы;
Бірыңғай жер салығы;
Акциздер;
Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем;
Мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
аудан әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен кірістер;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер.

4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от продажи основного капитала.
4-1. Предусмотреть в бюджете района перечень бюджетных программ каждого аульного (сельского) округа на 2010 год согласно приложению 4.
Сноска. Пункт 4 дополнен пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1
5. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2010 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 5.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных решением Северо-Казахстанского областного маслихата «Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов, города Петропавловск на 2008-2010 годы» от 13 декабря 2007 года № 4/3, в общей сумме 29 907 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1
6-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 4210,7 тысяч тенге, согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 6 дополнен пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1
7. Учесть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание» - 2 507 тысяч тенге;
2) 10 912 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
3) 3 357 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы Великой Отечественной войны;

4. Аудандық бюджет кірістері мыналар есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер.
4-1. 2010 жылға аудандық бюджетінде әр ауылдық округінің бюджеттік бағдарламалары көзделсін 4-қосымшаға сәйкес.
Ескерту. 4-тармақ 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1 Шешімімен
5. 5-қосымшаға сәйкес 2010 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
6. 2007 жылғы 13 желтоқсандағы № 4/3 «2008-2010 жылдарға арналған облыстық бюджет және аудандар, Петропавл қаласының бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы» Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімімен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде көзделген әлеуметтік салықтың және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруін ескерумен бюджеттік саладағы еңбек төлеу қорының өзгеруіне байланысты 2010 жылға арналған бюджетке аудан бюджетінен жалпы сомасы 29 907 мың теңге сомада трансферттердің түсуі ескерілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1 Шешімімен
6-1. аудандық бюджетінде шығындар көзделсін, бос бюджеттік қалдық қаражаттан, қаржы жылдың басында қосылған, 4210,7 мың теңге, 6-қосымшаға сәйкес.
Ескерту. 6-тармақ 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1 Шешімімен
7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі мөлшердегі нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге – 2 507 мың теңге;
2) 10 912 мың теңге – күн көрістің ең төменгі мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы мен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
3) 3 357 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, запасқа босатылған (отставка), 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу;

4) 0 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
5) 12 048 тысячи тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
6) 9 439 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
7) 5 118 тысячи тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
8) на реализацию «Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы» утвержденной Указом Президента от 11 октября 2004 года № 1459, в сумме 17 824 тысяч тенге, в том числе:
12 285 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
5 539 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
9) на строительство и реконструкцию:
системы водоснабжения – 67 642 тысячи тенге;
10) на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 70 120 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1; от 05.08.2010 N 25-2; от 08.11.2011 N 26-1
7-1. Предусмотреть в районном бюджете социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов в сумме 5003.
Сноска. Пункт 7 дополнен пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1; с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 05.08.2010 N 25-2
8. Учесть в районном бюджете на 2010 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 18 694 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 08.11.2011 N 26-1
9. Учесть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 34408 тысяч тенге;

4) 0 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету;
5) 12 048 мың теңге – ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
6) 9 439 мың теңге - жануарлар індетіне қарсы іс-шаралар өткізуге;
7) 5 118 мың теңге – селолық елді мекендегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
8) 17 824 мың теңге – 2004 жылғы 11 казандағы № 1459 Елбасымен бекітілген жарлық «2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік білім беруді дамыту бағдарламасын» іске асыруға, соның ішінде:
12 285 мың теңге – мемлекеттік негізгі орта және жалпы орта білім мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға;
5 539 мың теңге – мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
9) салу мен реконструкциялауға:
сумен жабдықтау жүйесін – 67 642 мың теңге;
10) 70 120 мың теңге – өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1; 2010.08.05 N 25-2; 2010.11.08 N 26-1 Шешімдерімен
7-1. жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету сомасы 5003 теңге.
Ескерту. 7-тармақ 7-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1 Шешімімен; өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.08.05 N 25-2 Шешімдерімен
8. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген келесі бюджеттік кредиттер ескерілсін:
селолық елді мекендегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 18 694 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.11.08 N 26-1
9. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген келесі көлемдегі нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 34408 мың теңге;

2) информатизация системы образования в государственных учреждениях образования – 4 400 тысяч тенге;
3) текущее содержание организаций образования – 130 471 тысяча тенге;
4) 540 тысяч тенге на санаторно–курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей, награжденными подвесками «Алтын алка», «Кумис алка» или получивших ранее звание «Мать–героиня», а также награжденных орденами «Материнская слава» I и II степени, лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед РК, герои Советского Союза, герои Социалистического труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988–1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в РК, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
5) исключен решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1
6) единовременная материальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны в размере 20 месячных расчетных показателей – 293 тысячи тенге;
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1; от 05.08.2010 N 25-2; от 08.11.2011 N 26-1
7) 5 455 тысяч тенге на приобретение угля.
Сноска. Пункт 9 дополнен подпунктом 7) в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1
8) 2 261 тысяч тенге на выплату социальной помощи в рамках программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»;
Сноска. Пункт 9 дополнен подпунктом 8) в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 05.08.2010 N 25-2
9) 10 000 тысяч тенге на капитальный ремонт здания бывшего железнодорожного магазина под автовокзал в селе Талшик;
Сноска. Пункт 9 дополнен подпунктом 9) в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 05.08.2010 N 25-2
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 700 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 23-1

2) Мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыруға – 4 400 мың теңге;
3) Білім беру мекемелерін ағымдағы ұстауға – 130 471 мың теңге;
4) Ұлы Отан Соғысының катысушылар және мүгедектерінің санаторлық–курорттық емделулеріне – 540 мың теңге, Ұлы Отан Соғысының катысушылары және мүгедектердің кепілдіктері мен жеңілдіктеріне теңестірілген, басқа да тұлғалар, көп балалы аналар, «Алтын Алқа» алқаларымен марапатталған, «Күміс алқа» және «Батыр ана» атағына ие болған, және «Ана данқы» 1 және 2 дәрежелі орденімен марапатталған, Қазақстан Республикасының алдында еңбек сіңіргені үшін зейнетақы алатын, Кеңес Одағының қаһарманы, Социалистік еңбегінің қаһарманы, үш дәрежелі Данқы орденінің иегерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқы, 1988–1989 жылдағы Атом электр станциясы Чернобыль апатын жоюға қатысушылар арасындағы тұлғалар (өз еркімен шыққан) Қазақстан Республикасының аймағына жатсынған және бөлінген, балаларды қоса, шығару күніне іш ішіндегі жағдайда болғандар;
5) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1 Шешімімен
6) Ұлы Отан Соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне берілетін біржолғы 20 айлық есептік көрсеткіш көлеміндегі көмекке – 293 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1; 2010.08.05 N 25-2; 2010.11.08 N 26-1 Шешімдерімен
7) көмір алу үшін 5 455 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ 7) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1 Шешімімен
8) «Ұрпақ қоры» тууды ынталандыру бойынша бағдарлама шеңберінде әлеуметтік көмекті төлеуге 2 261 мың теңге;
Ескерту. 9-тармақ 8) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.08.05 N 25-2 Шешімімен
9) Талшық селосындағы бұрынғы теміржол дүкенін автовокзал етіп қайта күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге 10 000 мың теңге;
Ескерту. 9-тармақ 9) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.08.05 N 25-2 Шешімімен
10. 2010 жылға облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 700 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 23-1 Шешімімен

11. Обеспечить в 2010 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
12. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
13. Установить в расходах бюджета района на 2010 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива в сумме 1156 тысяч тенге.

11. 2010 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
12. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт салаларындағы азаматтық қызметшілерге қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақысы және ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыздан кем емес көтерілуі белгілесін.
13. 2010 жылға арналған аудандар бюджеттерінің шығыстарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет салалары мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер сомасы 1156 мың теңге белгіленсін.

5682
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
423
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1857
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
15401
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2160
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
0
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-
учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
4167
За счет трансфертов из республиканского бюджета
3367
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
15194
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
14182
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
478
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
534
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
58539,0
2
Коммунальное хозяйство
47156,0
458
Отдел жилищно-
коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4457,2
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4457,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4754
014
Организация водоснабжения населенных пунктов

5682
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
423
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1857
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
1857
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
15401
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2160
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
4167
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
3367
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
800
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
15194
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15194
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14182
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
478
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
534
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
58539
2
Коммуналдық шаруашылық
47156
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4457,2
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
4457,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4754
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру

469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
3 998
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
3 998
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4252
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилщно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог

469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
3 998
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 998
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4252
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

4252
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
Погашение бюджетных кредитов
IV. Операционное сальдо
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита
Поступления займов
Внутренние государственные займы
Договоры займа
Займы,получаемые местным исполнительным органом района (города областного значения)
Приложение 3
к решению сессии районного маслихата

4252
III. Таза бюджеттік несиелер
Бюджеттік несиелер
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді жабу
IV. Операциалық сальдо
V. Тапшылық (молшылық) қаржысы
VI. Тапшылықты қаржыландыру
Қарыздар түсімі
Мемлекеттік ішкі қарыздар
Қарыз алу келісім-шарттары
Ауданның (Облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы алатын қарыздар