О внесении изменений и дополнений в решение от 26 декабря 2008 года № 14/101-IV "О бюджете города Курчатова на 2009 год"
Решение Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 апреля 2009 года N 18/133-IV. Зарегистрировано в Управлении юстиции города Курчатова Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 30 апреля 2009 года за N 5-3-72. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 января 2010 N 5
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.01.2010 N 5.
В соответствии cо статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 апреля 2009 года № 13/153-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год», (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2497 от 27 апреля 2009 года)  Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 26 декабря 2008 года № 14/101-IV «О бюджете города Курчатова на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером  5-3-64 от 06 января  2009 года, опубликовано в газетах «Дидар» от 15 января 2009 года № 4, «Рудный Алтай» от 15 января 2009 года № 4-5) с внесенными изменениями и дополнениями решением от 19 февраля 2009 года № 16/118-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 26 декабря 2008 года № 14/101-IV «О бюджете города Курчатова на 2009 год», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-3-67 от 25 февраля  2009 года, опубликовано в газетах «Дидар» от 3 марта 2009 года № 27-28, «Рудный Алтай» от 3 марта 2009 года № 30) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«Утвердить бюджет города Курчатов на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 707144 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 389581 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 1893 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10568 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 305102 тысячи тенге;

"Курчатов қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/101-IV шешімге өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2009 жылғы 23 сәуірдегі N 18/133-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Курчатов қаласындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 30 сәуірде N 5-3-72 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихаты аппаратының 2010 жылғы 15 қаңтардағы N 5 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихаты аппаратының 2010.01.15 N 5 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 109 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына, «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 13/153-IV шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 2497 нөмірімен 2009 жылғы 27 сәуірде тіркелді) сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «Курчатов қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы» 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/101-IV шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің Тізіліміне 5-3-64 нөмірімен 2009 жылдың 06 қаңтарында тіркелген, «Дидар» газетінің 2009 жылғы 15 қаңтардағы № 4, «Рудный Алтай» газетінің 2009 жылғы 15 қаңтардағы № 4-5 сандарында жарияланған) «Курчатов қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы» 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/101-IV шешімге өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 5-3-67 нөмірімен 2009 жылғы 25 ақпанда тіркелген, «Дидар» газетінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 27-28, «Рудный Алтай» газетінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 30 сандарында жарияланған) 2009 жылғы 19 ақпандағы № 16/118-IV шешіміне енгізілген өзгертулер мен толықтыруларға сәйкес мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Курчатов қаласының 2009 жылға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 707144 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдерден – 389581 мың теңге;
салықтық емес түсімдерден – 1893 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерден – 10568 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 305102 мың теңге;

2) затраты – 711555,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -202 тысячи тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 202 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4209,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (профицита) – 4209,2 тысячи тенге»;
2) в пункте 9:
цифру «27487 тысяч тенге» заменить цифрой «26184 тысяч тенге»;
цифру «26366 тысяч тенге» заменить цифрой «27335 тысяч тенге»;
цифру «180 тысяч тенге» заменить цифрой «210 тысяч тенге»;
3) дополнить пунктом 9-2 следующего содержания:
«9-2. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
8086 тысяч тенге – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики;
65700 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
53681 тысяча тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
8561 тысяча тенге – на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения и улиц городов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
4) приложения 12 изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель, секретарь
Курчатовского городского маслихата             Ш. ТУЛЕУТАЕВ
Приложение 1
к решению 18 сессии
Курчатовского городского маслихата
от  23 апреля 2009 года

2) шығындар – 711555,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0;
бюджеттік несиелерді жабу – 0;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – -202 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түскен түсімдер – 202 мың теңге;
5) бюджет (профицит) тапшылығы - -4209,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін) қаржыландыру – 4209,2 мың теңге».
2) 9 тармақта:
«27487 мың теңге» саны «26184 мың теңге» санына ауыстырылсын;
«26366 мың теңге» саны «27335 мың теңге» санына ауыстырылсын;
«180 мың теңге» саны «210 мың теңге» санына ауыстырылсын;
3) 9-2 тармақ мынадай мазмұнда толықтырылсын.
«9-2. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет есебінен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мынадай іс-шараларды қаржыландыру үшін ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылсын:
8086 мың теңге – әлеуметтік жұмыс орындары бағдарламаларын кеңейтуге және жастар тәжірибесіне;
65700 мың теңге - өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға;
53681 мың теңге - өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге;
8561 мың теңге - өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде маңызы бар аудандық автомобиль жолдарын ұстауға және қала көшелерін жөндеуге;
4) 12 қосымшалар осы шешімнің 12 қосымшаларына сай жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, Курчатов қалалық
мәслихатының хатшысы                              Ш. ТӨЛЕУТАЕВ
Курчатов қалалық мәслихатының
18 сессиясының
2009 жылғы 23 сәуірдегі

№ 18/133-IV
Приложение 1
к решению 14 сессии
Курчатовского городского маслихата
от 26 декабря 2008 года
№ 14/101-IV
Уточненный бюджет города Курчатова на 2009 год
Кате
гория
класс
под
класс
специ
фика
наименование доходов
сумма
(тыс. тенге)
1
Доходы
707 144,0
1
Неналоговые поступления
389 581,0
01
Подоходный налог
140 888,0
2
Индивидуальный подоходный налог
140 888,0
01
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты

№ 18/133–ІV шешіміне
1 қосымша
Курчатов қалалық мәслихатының
14 сессиясының
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 14/101–ІV шешіміне
1 қосымша
Курчатов қаласының 2009 жылға арналған анықталған бюджеті
санат
Сынып
Сыныпша
Ерек
шелік
Кірістер атауы
сомасы
(мың теңге)
1
Кірістер
707144,0
1
Салықтық түсімдер
389581,0
01
Табыс салығы
140888,0
2
Жеке табыс салығы
140888,0
01
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы

132 106,0
02
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
8 155,0
03
Индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам
488,0
04
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты
139,0
03
Социальный налог
143 855,0
1
Социальный налог
143 855,0
01
Социальный налог
143 855,0
04
Налоги на собственность
83 078,0
1
Налоги на имущество
51 154,0
01
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
50 298,0
02
Налог на имущество физических лиц
856,0
3
Земельный налог
24 643,0
02
Земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов
2 115,0
08
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов.
22 528,0
4
Налог на транспортные средства
7 281,0
01
Налог на транспортные средства с юридических лиц
2 829,0
02
Налог на транспортные средства с физических лиц
4 452,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
19 973,0
2
Акцизы
988,0
96
Бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
885,0
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
103,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
16 100,0
15
Плата за пользование земельными участками
16 100,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
2 885,0
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
153,0
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
1 216,0
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
56,0
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
158,0
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
590,0
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
712,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение  юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1 787,0
1
Государственная пошлина
1 787,0
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям

132106,0
02
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
8155,0
03
Қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы
488,0
04
Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
139,0
03
Әлеуметтік салық
143855,0
1
Әлеуметтік салық
143855,0
01
Әлеуметтік салық
143855,0
04
Меншікке салынатын салықтар
83078,0
1
Мүлікке салынатын салықтар
51154,0
01
Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
50298,0
02
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
856,0
3
Жер салығы
24643,0
02
Елді мекендер жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы
2115,0
08
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
22528,0
4
Көлік құралдарына салынатын салық
7281,0
01
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
2829,0
02
Жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
4452,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
19973,0
2
Акциздер
988,0
96
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланатын бензин (авиациалықты қоспағанда)
885,0
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарға пайдаланылатын дизель отыны
103,0
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
16100,0
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
16100,0
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар
2885,0
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
153,0
02
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
1216,0
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
56,0
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
158,0
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
590,0
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарын бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
712,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
1787,0
1
Мемлекеттік баж салығы
1787,0
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады