Об организации оплачиваемых общественных работ
Постановление акима Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области от 20 февраля 2009 года N 38. Зарегистрировано Управлением юстиции Бескарагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 20 марта 2009 года за N 5-7-62. Утратило силу постановлением акимата Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области от 19 июня 2009 года N 233
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области от 19.06.2009 N 233.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», статьями 720 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», Правилами организации и финансирования общественных работ, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836, акимат Бескарагайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень видов оплачиваемых общественных работ (приложение 1);
2) перечень организаций, в которых будут организованы оплачиваемые общественные работы в 2009 году (приложение 2);
3) состав целевых групп (приложение 3).
2. Финансирование оплачиваемых общественных работ производить из средств, выделяемых районным бюджетом и других не запрещенных законодательством источников.
3. В связи с принятием данного постановления, признать утратившим силу постановление акимата Бескарагайского района от 21 апреля 2008 года № 152 «Об организации оплачиваемых общественных работ»,(зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за номером 5-7-55, опубликованное в районной газете «Бесқарағай тынысы» 7 июня 2008 года № 21).
4. Отменить постановление акимата Бескарагайского района от 29 января 2009 года № 13 «Об организации оплачиваемых общественных работ».
5. Настоящее постановление вводится в действие после официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2009 года.
6. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Тусубжанова К. Б.
И.о. акима района:                           К. САДЫКОВ
Приложение 1
постановлению акимата
Бескарагайского района
от 20 февраля № 38
П Е Р Е Ч Е Н Ь
видов оплачиваемых общественных работ
1. Подсобные работы по строительству и ремонту дорог, прокладки водопроводных, канализационных коммуникации.
2. Подсобные работы по строительству, реконструкции и ремонту жилья, помещений, общественных зданий, объектов социально культурного назначения, жилых домов одиноких, престарелых и тяжелобольных граждан, уборка помещения.

Ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 20 ақпандағы N 38 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бесқарағай ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 20 наурызда N 5-7-62 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 19 маусымдағы N 233 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық әкімдігінің 2009.06.19 N 233 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 720-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген, қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру Ережелеріне сәйкес Бесқарағай аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Төмендегі бекітілсін:
1) ақылы қоғамдық жұмыстар түрлерінің тізбесі (1 қосымша);
2) 2009 жылы ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырылатын ұйымдардың тізбесі (2 қосымша);
3) мақсатты топтың құрамы (3 қосымша).
2. Ақылы қоғамдық жұмыстарды қаржыландыру аудандық бюджеттен бөлінетін қаражаттардан және басқа да заңнамамен тыйым салынбаған көздерден жүргізілсін.
3. Осы қаулының қабылдануына байланысты «Ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» Бесқарағай аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 152 (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімде 5-7-55 нөмірмен тіркелген, аудандық «Бесқарағай тынысы» газетінде 2008 жылғы 7 маусымдағы 21 нөмірінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. «Ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» Бесқарағай аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 29 қаңтардағы № 13 қаулысының күші жойылсын.
5. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізілінеді және 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған қарым-қатынастарға таратылады.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары К. Б. Тусубжановқа жүктелсін.
Аудан әкімінің міндетін атқарушы                    К. САДЫКОВ
Бесқарағай аудандық әкімдігінің
2009 жылғы 20 ақпандағы
№ 38 қаулысына
1 қосымша
Ақылы қоғамдық жұмыстар түрлерінің
ТІЗБЕСІ
1. Жолдарды салу және жөндеу, су құбырларының, канализацияның коммуникацияларын тарту жөніндегі қосалқы жұмыстар.
2. Тұрғын үйдің, үй-жайдың, әлеуметтік мәдени нысандарды ұйымдастыру, жалғыз бастылардың, қарттар мен ауыр науқастағы азаматтардың тұрғын үйлерінің құрылысы, қайта құру және жөндеу жөніндегі қосалқы жұмыстар, бөлмелерді жинау.

3. Подсобные работы по восстановлению историко-архитектурных памятников, заповедных зон.
4. Экологическое оздоровление и уборка территории сел, благоустройство территории, санитарная очистка сел района, очистка снега на дорогах и улицах.
5. Помощь в организации масштабных мероприятий культурного назначения (спортивные соревнования, фестивали, праздники, смотры народного творчества и другие), организация досуга детей и подростков.
6. Помощь в проведении общественных региональных компаний.
7. Помощь в проведении переписи населения, социологических опросов, уточнения похозяйственных книг.
8. Участие в ветеринарных санитарно-профилактических мероприятиях, борьбе с вредителями сельского хозяйства.
9. Оказание помощи в охране правопорядка.
10. Сезонно-отопительные работы.
11. Оказание помощи в работе с архивными документами.
12. Оказание помощи в работе с документами и прочее.
13. Оказание помощи в работе с документами по вопросам легализации недвижимого имущества.
14. Оказание помощи отделу по делам обороны в работе с документами во время приписки или призыва граждан.
15. Оказание помощи в работе по переводу документов на государственный язык.
16. Другие виды работ:
оказание помощи в технической обработке документации;
оказание помощи в организации досуга молодежи, ведении различных кружков;
заготовка угля и дров;
сбор проездных талонов в автобусе;
курьерные работы;
работы в подсобных помещениях;
прочее.
Приложение 2
к постановлению акимата
Бескарагайского района
от 20 февраля № 38
Перечень организаций, в которых будут организованы
оплачиваемые общественные работы в 2009 году.
п/п
Наименование работодателя
Виды оплачиваемых работ
Объемы
Размер оплаты труда
Источники финансирования
Работодатель
Районный бюджет
1.
Аппараты акимов сельских округов
Подсобные работы по строительству и ремонту дорог, прокладки водопроводных канализационных коммуникаций
Очистка территории от строительного мусора, бытовых отходов, снега 142000 квадратных метров.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Подсобные работы по строительству, реконструкции и ремонту жилья, помещений, общественных зданий, объектов социально- культурного назначения, жилых домов одиноких, престарелых и тяжелобольных граждан. Уборка помещения.
Покраска, побелка, шпаклевка, влажная уборка, очистка мусора в здании сельского акимата, сельских домов культуры, школ, в жилых домах одиноких и безродных пенсионеров, а также памятников, обелисков стадионов 2800 квадратных метров.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Экологическое оздоровление и уборка территории сел, благоустройство территории, санитарная очистка сел района
Посадка деревьев, цветов, прополка травы, покраска, побелка, установка ограждений, подъездных путей, в период снегопада очистка дорог и улиц 16000 квадратных метров.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Помощь в организации масштабных мероприятий культурного назначения (спортивные соревнования, фестивали, праздники, смотры народного творчества и другие), организация досуга детей и подростков
Разработка сценариев, подготовка музыкальных номеров, организация тренировок спортсменов, оформление декораций в связи с проведением масштабных мероприятий культурного назначения. Работа по ведению различных кружков в селах для организации досуга детей и подростков
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Помощь в проведении общественных региональных компаний
Заполнение бланков и сбор информации по 6808 дворам в период проведения общественных региональных компаний
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Помощь в проведении переписи населения, социологических опросов, уточнения похозяйственных книг.
Обход 6808 дворов, в целях уточнения похозяйственных книг, проведения социальных опросов 4765 человек
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Участие в ветеринарных санитарно- профилактических мероприятиях, борьбе с вредителями сельского хозяйства.

3. Тарихи-архитектуралық ескерткіштерді, қорықтық зоналарды қалпына келтіру жөніндегі қосалқы жұмыстар.
4. Экологиялық сауықтыру және ауылдың аумақтарын тазалау, аудан ауылдарын санитарлық тазалау, жолдардың, көшелердің қарын тазалау.
5. Мәдени маңыздағы ауқымды іс-шараларды ұйымдастыруда (спорттық жарыстар, фестивальдар, мерекелер, халық шығармашылығының байқауы және т.б.), тұрғылықты жерлерінде балалар мен жеткіншектердің бос уақытын өткізуді ұйымдастыруда көмек көрсету.
6. Қоғамдық өңірлік компанияны өткізуге көмек көрсету.
7. Халық санағын, әлеуметтік сұрауларды жүргізуде, шаруашылық кітаптарын нақтылауды өткізуде көмек көрсету.
8. Ветеринарлық, санитарлы-профилактикалық іс-шараларға, ауыл шаруашылығының зиянкестерімен күреске қатысу.
9. Құқық тәртібін күзетуде көмек көрсету.
10. Маусымдық жылу беру жұмыстары.
11. Мұрағаттық құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету.
12. Құжаттармен және өзге де жұмыстармен жұмыс жасауда көмек көрсету.
13. Жылжымайтын мүлікті жария ету мәселелері жөніндегі құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету
14. Қорғаныс істері жөніндегі бөлімге азаматтарды әскерге тіркеу мен шақыру кезінде құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету.
15. Мемлекеттік тілге құжаттарды аудару бойынша жұмыс жасауда көмек көрсету.
16. Басқа жұмыс түрлері:
құжаттарды техникалық өңдеуде көмек көрсету;
жастардың бос уақытын өткізуді ұйымдастыру, әртүрлі үйірмелерді жүргізуде көмек көрсету;
көмір мен ағаш отындарын дайындау;
автобуста жолақы талондарын жинау;
курьерлік жұмыстар;
қосалқы жайлардағы жұмыс;
басқалары.
Бесқарағай аудандық әкімдігінің
2009 жылғы 20 ақпандағы
№ 38 қаулысына
2 қосымша
2009 жылы ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырылатын ұйымдардың
тізбесі
р/с
Жұмыс берушінің атауы
Ақылы жұмыстардың түрлері
Көлемі
Еңбек ақының мөлшері
Қаржыландыру көзі
Жұмыс беруші
Аудандық бюджет
1.
Ауылдық округтері әкімдерінің аппараттары
Жолдарды салу және жөндеу, су құбырларының канализацияның коммуникацияларын тарту жөніндегі қосалқы жұмыстар
Аумақтарды құрылыс қоқсықтарынан, тұрмыстық қалдықтардан, 142000 шаршы метрге қарларды тазалау
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Тұрғын үйдің, үй-жайдың, әлеуметтік мәдени нысандарды ұйымдастыру жалғыз бастылардың, қарттар мен ауыр науқастағы азаматтардың тұрғын үйлерінің құрылысы қайта құру және жөндеу жөніндегі қосалқы жұмыстар, үй-жайларды тазалау
Сырлау, ағарту бітеме, дымқылдап жинау, ауыл әкімшіліктерінің, ауылдық мәдениет үйлерінінің, мектептерінің ғимараттарын, жалғыз бастылардың, туысы жоқ зейнеткерлердің тұрғын үйлерін және ескерткіштерді, стадиондарды 2800 шаршы метрге қоқсықтардан тазалау
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Экологиялық сауықтыру және ауылдың аумақтарын тазалау, аудан ауылдарын санитарлық тазалау
Ағаштарды, гүлдерді отырғызу, шөпті отау, сырлау ағарту, кіретін жолдарға қоршау орнату. Жолдар мен көшелерді қар жауған мезгілде 16000 шаршы метрге тазалау
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Мәдени маңыздағы ауқымды іс-шараларды ұйымдастыруда (спорттық жарыстар, фестивальдар мерекелер, халық шығармашылығының байқауы және т.б), тұрғылықты жерлерінде балалар мен жеткіншектердің бос уақытын өткізуді ұйымдастыруда көмек көрсету
Сценарияларды әзірлеу, музыкалық нөмірлер дайындау, спортсмендердің жаттығу көріністерін ұйымдастырып, дайындау, осыған байланысты мәдени маңызды ауқымды іс-шараларды ұйымдастыру. Ауылдық жерлерінде әр түрлі үйірмелер жұмысын жүргізу үшін балалар мен жеткіншектердің бос уақытын өткізуді ұйымдастырады
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Қоғамдық өңірлік компанияны өткізуге көмек көрсету
Бланктерді толтыру және қоғамдық өңірлік компанияларды жүргізген кезеңінде 6808 тұрғын жай жөнінде ақпарат жинау
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Халық санағын, әлеуметтік сұрауларды жүргізуде, шаруашылық кітаптарын нақтылауды өткізуде көмек көрсету
6808 тұрғын жайын тексеріп шығу, шаруашылық кітаптарын анықтау, 1765 әлеуметтік сұрақтар жүргізу
Ең төмен жалақыдан кем емес
Ветериналық санитарлы-профилактикалық іс-шараларға, ауыл шаруашылығының зиянкестерімен күреске қатысу

Ветеринарная обработка животных: крупного рогатого скота – 29448 голов; мелкого рогатого скота – 27259 голов; лошади - 5152 голов; свиней - 2853 голов; птицы – 26843 штук.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в охране правопорядка
Оказание помощи участковому по охране общественного порядка в местах проведения мероприятий, ежедневный обход улиц и прочее
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Сезонно- отопительные работы.
Ежедневное сжигание 3,4 кубических метров дров, 3,4 тонн угля в 6 объектах, рубка 3,4 кубических метров дров.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе с документами и прочее
Набор на компьютере, сортировка исходящих и входящих документов по каждому сельскому округу. Подшивка, шнуровка, нумерация текущих Заполнение прочих бланков.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе с архивными документами
Подшивка и нумерация архивных документов, заполнение архивных реестров
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе по переводу документов на государственный язык
Оказание ежемесячно помощи в работе по переводу документов на государственный язык по каждому сельскому округу.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе с документами по вопросам легализации недвижимого имущества
Оказание помощи гражданам в заполнении заявлений, в составлении схемы расположения дома и земельного участка, сбор подписей согласно акта ввода в эксплуатацию объекта. Подшивка документов по легализации ежемесячно. Оповещение населения
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Другие виды работ: сбор проездных талонов в автобусе
Сбор проездных талонов с учащихся школ в зимнее время в период учебного года
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Прочее
Оказание помощи в ежедневном отлове бродячих собак, патрулирование улиц в целях недопущения пастьбы домашних животных по улицам села и прочее
Не ниже минимальной заработной платы
100%
2.
Государственное учреждение «Аппарат акима Бескарагайского района»
Оказание помощи в работе с архивными документами
Подшивка и нумерация архивных документов, заполнение архивных реестров.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе с документами и прочее
Набор на компьютере, сортировка исходящих и входящих документов, подшивка, шнуровка, нумерация текущих документов. Заполнение различных бланков.
Экологическое оздоровление и уборка территории сел, благоустройство территории, санитарная очистка сел района, очистка снега на дорогах и улицах
Посадка деревьев, цветов, прополка травы, покраска, побелка, установка ограждений, подъездных путей, в период снегопада очистка дорог и улиц.
Другие виды работ: оказание помощи в технической обработке документов; курьерные работы, прочее
Оказание помощи в технической обработке документов ежемесячно.
Курьерные работы -  разноска и доставка исходящих документов по организациям и прочее.
3.
Государственное учреждение «Налоговое управление по Бескарагайскому району Восточно-Казахстанской области» (по согласованию)
Оказание помощи в работе с архивными документами
Подшивка и нумерация архивных документов, заполнение архивных реестров.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе с документами и прочее.
Набор на компьютере, сортировка исходящих и входящих документов, подшивка, шнуровка, нумерация текущих документов. Заполнение различных бланков ежедневно.
Другие виды работ: оказание помощи в технической обработке документов; курьерные работы, прочее
Оказание помощи в технической обработке документов ежемесячно.
Курьерные работы -  разноска и доставка исходящих документов по организациям и прочее
Подсобные работы по строительству, реконструкции и ремонту жилья, помещений, общественных зданий, объектов социально- культурного назначения, жилых домов одиноких, престарелых и тяжелобольных граждан. Уборка помещения.
Побелка покраска, шпаклевка, влажная уборка, очистка мусора в помещении.
4.
Государственное учреждение «Государственный архив Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области» (по согласованию)
Оказание помощи в работе по переводу документов на государственный язык
Оказание ежемесячно помощи в работе по переводу документов на государственный язык
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе с архивными документами.
Подшивка и нумерация архивных документов, заполнение архивных реестров.
5.
Государственное учреждение «Отдел по делам обороны Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области» (по согласованию)
Оказание помощи в работе по переводу документов на государственный язык
Оказание помощи в работе по переводу документов на государственный язык
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе с документами и прочее.
Набор на компьютере, сортировка исходящих и входящих документов подшивка, шнуровка, нумерация текущих документов. Заполнение различных бланков ежедневно.
Оказание помощи отделу по делам обороны в работе с документами во время приписки или призыва граждан
Заполнение бланков повесток, извещений призывникам и доставка по адресам
Оказание помощи по работе с архивными документами.
Подшивка и нумерация архивных документов, заполнение архивных реестров.
Другие виды работ: оказание помощи в технической обработке документов; курьерные работы, прочее
Оказание помощи в технической обработке документов ежемесячно.
Курьерные работы - разноска и доставка исходящих документов по организациям и прочее.
6.
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области»
Оказание помощи в работе с документами и прочее.
Набор на компьютере, сортировка исходящих и входящих документов, подшивка, шнуровка, нумерация текущих документов. Заполнение различных бланков ежедневно.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе с архивными документами.
Подшивка и нумерация архивных документов, заполнение архивных реестров.
Подсобные работы по строительству, реконструкции и ремонту жилья, помещений, общественных зданий, объектов социально-культурного назначения, жилых домов одиноких, престарелых и тяжелобольных граждан. Уборка помещения.
Побелка покраска, шпаклевка, влажная уборка, очистка мусора, ежедневная уборка в помещении.
Другие виды работ: оказание помощи в технической обработке документов; курьерные работы, прочее
Оказание помощи в технической обработке документов ежемесячно. Курьерные работы - разноска и доставка исходящих документов по организациям и прочее
7.
Государственное учреждение «Бескарагайская районная прокуратура» (по согласованию)
Подсобные работы по строительству, реконструкции и ремонту помещений, общественных зданий объектов социально- культурного назначения, жилых домов одиноких, престарелых и тяжелобольных граждан. Уборка помещения.
Побелка покраска, шпаклевка, влажная уборка, очистка мусора в помещении.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе по переводу документов на государственный язык
Оказание помощи в работе по переводу документов в месяц на государственный язык.
Оказание помощи в работе с документами и прочее.
Набор на компьютере, сортировка исходящих и входящих документов, подшивка, шнуровка, нумерация текущих документов. Заполнение различных бланков ежедневно.
Сезонно- отопительные работы.

Малдарды ветеринарлық өндеу: 29448 бас - ірі қара мал; 27259 бас - ұсақ мал; 5152 басаттар, 2853 бас - шошқалар; 26843 дана – құс
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Құқық тәртібіне көмек көрсету
Іс-шаралар жүргізу жерлерінде қоғамдық тәртіпке жауапты полицияның учаскелік инспекторына күзет бойынша көмек көрсету, күнделікті көшелерді тексеріп шығу
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Маусымдық жылу беру жұмыстары
Күнделікті 3,4 текше метрге ағаштарды; 6 объектісінде 3,4 текше метрге 3,4 тонна көмір ағаш жағу
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Құжаттармен және өзге де жұмыстармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Компьютерде жұмыс жасау, әр ауылдық округ бойынша кіріс және шығыс құжаттарын реттеу, құжаттарды нөмірлеу, тігу, байлау. Күнделікті бланктерді толтыру
Ең төмен жалақыдан кем емес
Мұрағаттық құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Мұрағаттық құжаттарды тігу және нөмірлеу, мұрағаттық реестрді толтыру
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Мемлекеттік тілге құжаттарды аудару бойынша жұмыс жасауда көмек көрсету.
Әр ауылдық округке құжаттан мемлекеттік тілде аудару бойынша жұмысына көмек көрсету
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Жылжымайтын мүлікті жария ету мәселелері жөніндегі құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Азаматтарға арызды толтыруға көмек көрсету, жер участкелерін және үйдің сызбасын құру. Ай сайын жылжымайтын мүлікті жария ету бойынша құжаттарды тігу. Халыққа хабарлау
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Басқа да жұмыс түрлері: автобуста жолақы талондарын жинау
Мектеп оқушылары мен қысқы уақытта оқу жылындағы кезеңде жолақы талондар жинау
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Басқалар
Ай сайын даладағы иттерді ұстауға көмек көрсету, ауыл көшелерінде үй жануарларының көшеде бос жүруге тыйым салу, көшелерді патрульдеу
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
2
«Бесқарағай ауданының аппарат әкімі» мемлекеттік мекемесі
Мұрағаттық құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Мұрағаттық құжаттарды тігу және нөмірлеу, мұрағаттық реестрді толтыру
100%
Құжаттармен және өзге де жұмыстармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Компьютерде жұмыс жасау, әр ауылдық округ бойынша айына кіріс және шығыс құжаттарын іріктеу, құжаттарды нөмірлеу, тігу, байлау. Басқа да бланктерді толтыру
100%
Экологиялық сауықтыру және ауылдың аумақтарын тазалау, аудан ауылдарын санитарлық тазалау
Ағаштарды, гүлдерді отырғызу, шөпті отау, сырлау ағарту, кіретін жолдарға қоршау орнату. Жолдар мен көшелерді қар жауған мезгілінде тазалау
100%
Басқа жұмыс түрлері: құжаттарды техниқалық өндеуде көмек көрсету; курьерлік жұмыстар, басқалары
Ай сайын құжаттарды техникалық өңдеуден өткізу бойынша көмек көрсету. Ұйымдар бойынша курьерлік жұмыстар шығыстық құжаттарды апарып, әкелу.
100%
3
«Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданы бойынша салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Мұрағаттық құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Мұрағаттық құжаттарды тігу және нөмірлеу, мұрағаттық реестрді толтыру
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Құжаттармен және өзге де жұмыстармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Компьютерде жұмыс жасау, кіріс және шығыс құжаттарын іріктеу, құжаттарды нөмірлеу, тігу, байлау. Күнделікті басқа да бланктерді толтыру
100%
Басқа жұмыс түрлері: құжаттарды техниқалық өндеуде көмек көрсету; курьерлік жұмыстар, басқалары
Ай сайын құжаттарды техникалық өңдеуден өткізу бойынша көмек көрсету. Курьерлік жұмыстар - ұйымдар бойынша шығыс құжаттарды апарып және әкелу
100%
Тұрғын үйдің үй-жайдың, әлеуметтік мәдени нысандарды ұйымдастыру жалғыз бастылардың, қарттар мен ауыр науқастағы азаматтардың тұрғын үйлерінің құрылысы, қайта құру және жөндеу жөніндегі қосалқы жұмыстар, бөлмелерді жинау
Сырлау, ағарту, бітеме, дымқылдап жинау, бөлме қоқсықтарын тазалау
100%
4
«Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданының мемлекеттік мұрағаты» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Мемлекеттік тілге құжаттарды аудару бойынша жұмыс жасауда көмек көрсету.
Ай сайын мемлекеттік тілге 40 құжаттарды аудару бойынша жұмыс жасауда көмек көрсету.
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Мұрағаттық құжаттар мен жұмыс жасауда көмек көрсету
Мұрағаттық құжаттарды тігу және нөмірлеу, мұрағаттық реестрді толтыру
5
«Бесқарағай ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Мемлекеттік тілге құжаттарды аудару бойынша жұмыс жасауда көмек көрсету
Мемлекеттік тілге құжаттарды аудару бойынша жұмыс жасауда көмек көрсету.
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету және басқалар
Компьютерде жұмыс жасау, айына кіріс және шығыс құжаттарын іріктеу бойынша құжаттарды нөмірлеу, тігу, байлау. Күнделікті басқа да бланктерді толтыру
Қорғаныс істері жөніндегі бөлімге азаматтарды әскерге тіркеу мен шақыру кезінде құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Әскерге шақыру қағазын мекен-жайы бойынша апару
Мұрағаттық құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Мұрағаттық құжаттарды тігу және нөмірлеу, мұрағаттық реестрді толтыру. Ай сайын 250 құжаттарды техникалық өңдеуден өткізу бойынша көмек көрсету; Курьерлік жұмыстар - ұйымдар бойынша шығыс құжаттарды апарып және әкелу
Басқа жұмыс түрлері: құжаттарды техниқалық өндеуде көмек көрсету; курьерлік жұмыстар, басқалары
6
«Бесқарағай аудандық жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету және басқалар
Компьютерде жұмыс жасау, айына кіріс және шығыс құжаттарын іріктеу, құжаттарды нөмірлеу, тігу, байлау. Күнделекті басқа да бланктерді толтыру
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Мұрағаттық құжаттар мен жұмыс жасауда көмек көрсету
Мұрағаттық құжаттарды тігу және нөмірлеу, мұрағаттық реестрді толтыру
Тұрғын үйдің, үй-жайдың, әлеуметтік мәдени нысандарды ұйымдастыру жалғыз бастылардың қарттар мен ауыр науқастағы азаматтардың тұрғын үйлерінің құрылысы, қайта құру және жөндеу жөніндегі қосалқы жұмыстар, бөлмелерді жинау
Сырлау, ағарту, бітеме, дымқылдап жинау, ғимаратты күн сайын қоқсықтан жинау
Басқа жұмыс түрлері: құжаттарды техниқалық өндеуде көмек көрсету; курьерлік жұмыстар, басқалары
Ай сайын құжаттарды техникалық өңдеуден өткізу бойынша көмек көрсету Курьерлік жұмыстар - ұйымдар бойынша шығыс құжаттарды апарып, әкелу
7
«Бесқарағай ауданының прокуратурасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Тұрғын үйдің, үй-жайдың, әлеуметтік мәдени нысандарды ұйымдастыру жалғыз бастылардың, қарттар мен ауыр науқастағы азаматтардың тұрғын үйлерінің құрылысы, қайта құру және жөндеу жөніндегі қосалқы жұмыстар, бөлмелерді жинау
Сырлау, ағарту, бітеме, дымқылдап жинау, күн сайын ғимараттарды қоқсықтан жинау
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Мемлекеттік тілге құжаттарды аудару бойынша жұмыс жасауда көмек көрсету
Ай сайын мемлекеттік тілге құжаттарды аудару бойынша жұмыс жасауда көмек көрсету
Құжаттар мен және өзге де жұмыстар мен жұмыс жасауда көмек көрсету және басқалар
Компьютерде жұмыс жасау, айына кіріс және шығыс құжаттарды тіркеу, нөмірлеу, тігу, байлау. Күнделікті басқа да бланктерді толтыру
Маусымдық жылу беру жұмыстары

Ежедневное сжигание 1 кубического метра дров, 0,5 тонны угля.
24.
Индивидуальный предприниматель Ж.А. Балыкбаева (по согласованию)
Другие виды работ: работы в подсобных помещениях Прочее.
Оказание помощи в приготовлении блюд, разной выпечки, мытье посуды, стеллажей, полов, окон ежедневная помощь (в разгрузке продуктов и товаров в подсобное помещение и прочее)
Другие виды работ: работы в подсобных помещениях. Сезонно- отопительные работы.
Оказание помощи в сортировке, развешивании товара, ежедневное мытье стеллажей.
Не ниже минимальной заработной платы
50%
50%
Отопление помещения. Расход угля 0,5 тонны в месяц, 1,5 кубических метра дров. Уборка золы дважды в день 50 кг.
Подсобные работы по строительству, реконструкции и ремонту жилья, помещений, общественных зданий, объектов социально- культурного назначения, жилых домов одиноких, престарелых и тяжелобольных граждан. Уборка помещения.
Покраска, побелка, шпаклевка, влажная уборка, очистка мусора в помещении.
25.
Индивидуальный предприниматель К.Б. Балтакова (по согласованию)
Другие виды работ: работы в подсобных помещениях Прочее.
Оказание помощи в приготовлении блюд, разной выпечки, мытье посуды, стеллажей, полов, окон ежедневная уборка помещения, помощь (в разгрузке продуктов и товаров в подсобное помещение и прочее).
Другие виды работ: работы в подсобных помещениях. Сезонно- отопительные работы.
Оказание помощи в сортировке, развешивании товара, наклейка ценников, ежедневное мытье стеллажей.
Не ниже минимальной заработной платы
50%
50%
Отопление помещения. Расход угля 0,5 тонны в месяц, 1,5 кубических метра дров. Уборка золы дважды в день 50 кг.
Подсобные работы по строительству, реконструкции и ремонту жилья, помещений, общественных зданий, объектов социально- культурного назначения, жилых домов одиноких, престарелых и тяжелобольных граждан. Уборка помещения.
Покраска, побелка, шпаклевка, влажная уборка, уборка мусора в помещении.
26.
Государственное учреждение Бескарагайская районная территориальная инспекция комитета государственной инспекции В агропромышленном комплексе министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Участие в ветеринарных санитарно- профилактических мероприятиях
Ветеринарная обработка животных: крупного рогатого скот, мелкого рогатого скота, лошадей, свиней, птицы
100%
Оказание помощи в работе с архивными документами.
Подшивка и нумерация архивных документов, заполнение архивных реестров
Другие виды работ – оказание помощи в технической обработке документов, курьерные работы, прочее.
Оказание помощи в технической обработке. Курьерные работы -  разноска и доставка исходящих документов по организациям и прочее.
27.
Государственное учреждение «Отдел физической культуры и спорта Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области»
Оказание помощи в работе с документами и прочее.
Набор на компьютере, сортировка исходящих и входящих документов, подшивка, шнуровка, нумерация текущих документов.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Оказание помощи в работе с архивными документами.
Подшивка и нумерация архивных документов, заполнение архивных реестров
Помощь в организации масштабных мероприятий культурного назначения (спортивные соревнования, фестивали, праздники, смотры народного творчества и другие), организация досуга детей и подростков
Помощь в организации тренировок спортсменов, спортивных соревнований в связи с проведением масштабных мероприятий культурного назначения.
Другие виды работ: оказание помощи в технической обработке документов, курьерные работы и прочее.
Оказание помощи в технической обработке документов и прочее. Курьерные работы -  разноска и доставка исходящих документов по организациям и прочее
28.
Государственное учреждение «Отдел статистики Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области» (по согласованию)
Оказание помощи в работе с документами и прочее.
Набор на компьютере, сортировка исходящих и входящих 200 документов, подшивка, шнуровка, нумерация текущих документов.
Не ниже минимальной заработной платы
100%
Конкретные условия общественных работ:
Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными при восьмичасовом рабочем дне с обеденным перерывом 1 час. Оплата труда осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени, путем перечисления на лицевые счета безработных. Условия по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментами и оборудованием, пенсионные и социальные отчисления, пособие по временной нетрудоспособности производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Күнделекті 1 текше метрге ағаштарды, 0,5 тонна көмірді жағу
Басқа жұмыс түрлері: құрулыстарда қосалқы жұмыстар, басқалар
Әр түрлі тағамдарды дайындауға көмек көрсету, ыдысты, сөрелерді, еденді терезелерді жуу, күнделікті бөлмелерді жинау, (тағамдарды және тауарларды босатуға бөлмелерге және басқаларға) көмек көрсету
24
Жеке кәсіпкер Ж.А. Балықбаева (келісім бойынша)
Басқа жұмыс түрлері: құрулыстарда қосалқы жұмыстар
Тауарларды түгендеуге, қоюға, бағаларын жазуға, іріктеуге көмек көрсету, күнделікті сөрелерді жуу
Ең төмен жалақыдан кем емес
50%
50%
Маусымдық жылу беру жұмыстары
Ғимаратты жылыту. Айына 0,5 тонна көмірді, 1,5 текше метрлі ағашты жағу. Күніне 2 рет 50 килограмм күлді тазалау
Тұрғын үйдің, үй-жайдың, әлеуметтік мәдени нысандарды ұйымдастыру, жалғыз бастылардың, қарттар мен ауыр науқастағы азаматтардың тұрғын үйлерінің құрылысы, қайта құру және жөндеу жөніндегі қосалқы жұмыстар, бөлмелерді жинау.
Сырлау, ағарту, бітеме, дымқылдап жинау, қоқсықтан жинау, терезелерді, есіктерді, қабырғаларды, бөлмелерді жинау
25
Жеке кәсіпкер К.Б. Балтакова (келісім бойынша)
Басқа жұмыс түрлері: құрулыстарда қосалқы жұмыстар
Тауарларды түгендеуге, қоюға, бағаларын жазуға, іріктеуге көмек көрсету, күнделікті сөрелерді жуу
Ең төмен жалақыдан кем емес
50%
50%
Маусымдық жылу беру жұмыстары
Ғимаратты жылыту. Айына 0,5 тонна көмірді, 1,5 текше метрлі ағашты жағу. Күніне 2 рет 50 килограмм күлді тазалау
Тұрғын үйдің, үй-жайдың, әлеуметтік мәдени нысандарды ұйымдастыру, жалғыз бастылардың, қарттар мен ауыр науқастағы азаматтардың тұрғын үйлерінің құрылысы, қайта құру және жөндеу жөніндегі қосалқы жұмыстар, бөлмелерді жинау.
Сырлау, ағарту, бітеме, дымқылдап жинау, қоқсықтан жинау, терезелерді, есіктерді, қабырғаларды, бөлмелерді жинау
26
«Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министірлігінің агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекциясы комитетінің Бесқарағай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Ветеринарлық санитарлы-профилактикалық іс-шараларға, ауыл шаруашылығының зиянкестерімен күреске қатысу
Малдарды ветеринарлық өндеу: Ірі қара мал, ұсақ мал; аттар, шошқалар, құстар.
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Мұрағаттық құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Мұрағаттық құжаттарды тігу және нөмірлеу, мұрағаттық реестрді толтыру
Басқа жұмыс түрлері: құжаттарды техниқалық өндеуде көмек көрсету; курьерлік жұмыстар, басқалары
Ай сайын құжаттарды техникалық өңдеуден өткізу бойынша көмек көрсету. Басқа да жұмыстар – курьерлік жұмыстар - ұйымдар бойынша шығыс құжаттарын апарып, әкелу.
27
«Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік Мекемесі
Құжаттармен және өзге де жұмыстармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Компьютерде жұмыс жасау, айына кіріс және шығыс құжаттарын тіркеу, құжаттарды нөмірлеу, тігу, байлау.
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Мұрағаттық құжаттармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Мұрағаттық құжаттарды тігу және нөмірлеу, мұрағаттық реестрді толтыру
Мәденимаңыздағы ауқымды іс-шараларды ұйымдастыруда (спорттық жарыстар, фестивальдар мерекелер, халық шығармашылығының байқауы және т.б.), тұрғылықты жерлерінде балалар мен жеткіншектердің бос уақытын өткізуді ұйымдастыруда көмек көрсету
Спортсмендердің жаттығуын ұйымдастыруға дайындауға көмек, спортсмендардің жарысы, осыған байланысты мәдени маңызды ауқымды іс-шараларды ұйымдастыру.
Басқа жұмыс түрлері: құжаттарды техниқалық өндеуде көмек көрсету; курьерлік жұмыстар, басқалары
Ай сайын құжаттарды техникалық өңдеуден өткізу бойынша көмек көрсету. Курьерлік жұмыстар - ұйымдар бойынша шығыс құжаттарын апарып, әкелу
28
«Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданының статистика бөлімі» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша).
Құжаттармен және өзге де жұмыстармен жұмыс жасауда көмек көрсету
Компьютерде жұмыс жасау, айына кіріс және шығыс құжаттарын тіркеу, құжаттарды нөмірлеу, тігу, байлау.
Ең төмен жалақыдан кем емес
100%
Қоғамдық жұмыстардың нақты қағидалары:
1 сағатты түскі үзіліспен, 8 сағатты жұмыс күнді екі демалысымен 5 күннен тұрады. Жұмыссыздың еңбек ақысы нақты атқарған жұмыс уақыты белгіленген есептік табеліне байланысты жүзеге асырылып, арнайы есеп шотына аударылады. Еңбегін қорғау және техникалық қауіпсіздікпен, арнайы киіммен, құрал-жабдықтарымен, зейнеткерлік және әлеуметтік төлемдермен қамтамасыз ету, уақытша еңбекке жарамсыздығына арналған жәрдемақы Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүзеге асады.

В 2009 году примут участие в общественных оплачиваемых работах не менее 250 человек. Продолжительность общественных оплачиваемых работ составит не более 6 месяцев, для женщин в возрасте старше 50 лет продолжительность общественных оплачиваемых работ составит 12 месяцев.
Приложение 3
к постановлению акимата
Бескарагайского района
от 20 февраля 2009 года № 38
СОСТАВ
целевых групп
1. Малообеспеченные граждане.
2. Молодежь.
3. Воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей в возрасте 23 лет.
4. Одинокие и многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей.
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе или являющиеся опекунами.
6. Лица, предпенсионного возраста (два года до выхода на пенсию).
7. Лица, уволенные из рядов Вооруженных сил Республики Казахстан.
8. Лица, освобожденные из мест лишения свободы или принудительного лечения, наркозависимые и ВИЧ-инфицированные.
9. Оралманы.
10. Инвалиды первой, второй, третьей группы, а также лица, имеющие на иждивении инвалидов.
11. Женщины в возрасте старше 50 лет.
12. Лица, из семей, где нет ни одного работающего.
13. Лица, ранее не работавшие.
14. Лица, длительное время (более года) не имеющие работы.
И.о. руководителя аппарата:                Е. РАХМЕТУЛЛИН

2009 жылы 250-ге жуық адам қоғамдық ақылы жұмыстарға қатысады. Қоғамдық ақылы жұмыстардың узақтығы 6 айдан кем емес уақытты құрайды, 50 жастан жоғары әйелдер үшін қоғамдық ақылы жұмыстардың ұзақтылығы 12 айды құрайды.
Бесқарағай аудандық әкімдігінің
2009 жылғы 20 ақпандағы
№ 38 қаулысына 3 қосымша
Мақсатты топтың
ҚҰРАМЫ
1. Аз қамтамасыз етілген азаматтар.
2. Жастар.
3. 23 жасқа дейінгі балалар үйінің тәрбиеленушілері, жетім балалар және ата-ананың қамқорынсыз қалған балалар.
4. Кәмелеттік жасқа толмаған балаларды тәрбиелеуші жалғыз басты және көп балалы ата-аналар.
5. Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіп бойынша тұрақты күтімге мұқтаж деп танылған тұлғаларды ұстауға мүмкіндігі бар азаматтар.
6. Зейнеткерлікке дейінгі жастағы тұлғалар (зейнетке шығуға 2 жыл қалғандар).
7. Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінің қатарынан босатылған тұлғалар.
8. Бас бостандығынан айыру немесе нашақұмар және ТЖБ-ны жұқтырған, мәжбүрлеп емдеу жерінен босап шыққан тұлғалар.
9. Оралмандар.
10. Бірінші, екінші, үшінші топтардағы мүгедектер және де қамқорында мүгедектер бар тұлғалар.
11. 50 жастан жоғары, ұзақ уақыт жұмыс істемеген әйелдер.
12. Отбасында бір де адам жұмыс істейметін тұлғалар.
13. Бұрын жұмыс істемеген тұлғалар.
14. Ұзақ уақыт (бір жылдан артық) жұмысы жоқ тұлғалар.
Аппарат басшысының
міндетін атқарушы                               Е. РАХМЕТУЛЛИН