О внесении изменений и дополнений в решение от 26 декабря 2008 года № 14/4-IV "О районном бюджете на 2009 год"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 февраля 2009 года N 16/2-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 23 февраля 2009 года за N 5-19-92. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, письмо Шемонаихинского районного маслихата от 15 января 2010 года № 26
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, письмо Шемонаихинского районного маслихата от 15.01.2010 № 26.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1184 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009-2011 годы», на основании решения сессии Восточно-Казахстанского областного  маслихата от 6 февраля 2009 года № 11/145-IV «О внесении изменений и дополнений от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2496, Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 26 декабря 2008 года № 14/4-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-88, опубликовано в газете «Уба-информ» от  16 января 2009 года № 3) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложения 1
в следующих объемах:
1) доходы – 1 611 099,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 678 801 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 051 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 863 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 922 384,3 тысяч тенге;
2) затраты – 1 642 713,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -6000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч  тенге;
5) дефицит  бюджета- -37 614,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита – 37 614,3 тысяч тенге.».
2. В пункте 7:

"2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы" 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/4-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 13 ақпандағы N 16/2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2009 жылғы 23 ақпанда N 5-19-92 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2010 жылғы 15 қаңтардағы N 26 хаты
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2010.01.15 N 26 хаты.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Қазақстан Республикасы Заңының 6 – бабы 1- тармағы 1) тармақшасына, «2009-2011 жылдарға арналған республикалық  бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру туралы» 2008 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 1184 қаулысына, «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IY шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 6 ақпандағы № 11/145-IY, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде № 2496 тіркелген Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешімдеріне сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы «2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы» № 14/4-IV шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерін мемлекеттік тіркеу Реестрінде № 5-19-88 нөмірімен тіркелді, 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 3 «Уба-информ» газетінде жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақ мына редакцияда жазылсын:
«1 қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған аудандық бюджет мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 611 099,3 мың теңге, соның iшiнде:
салық түсiмдерi бойынша – 678 801 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 2 051 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 7 863
мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 922 384,3 мың теңге;
2) шығындар – 1 642 713,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк несиелендiру – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 6000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 6000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0
мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 37 614,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 37 614,3 мың теңге.
2. 7 тармақта:

пункт 11 изложить в следующей редакции: «28 000 тысяч тенге на восстановление жилых домов, расположенных по адресу: улица Металлургов 3 поселка Первомайский и улица Металлургов 1 поселка Первомайский»;
дополнить подпунктами 12)-18) следующего содержания:
«12) на оснащение учебным оборудованием кабинета биологии в  государственном учреждении основного среднего и общего среднего образования в сумме 4 097 тысяч тенге;
13) на внедрение новых технологии обучения в государственной  системе образования в сумме 670 тысяч тенге;
14) на выплату государственной адресной социальной помощи в  сумме 1938 тысяч тенге;
15) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из  малообеспеченных семей в сумме 853 тысяч тенге;
16) для реализации мер социальной поддержки специалистов образования сельских населенных пунктов в сумме 2 228 тысяч тенге;
17) для реализации мер социальной поддержки специалистов культуры сельских населенных пунктов в сумме 89,1 тысяч тенге;
18) для реализации мер социальной поддержки специалистов спорта сельских населенных пунктов в сумме 178,2 тысяч тенге.».
3. Приложения 1, 4, 7 изложить в новой редакции согласно  приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии           А. АЙТМУХАМЕД
Секретарь Шемонаихинского
районного маслихата           А. БАЯНДИНОВ
Приложение 1
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 13 февраля 2009 года № 16/2-IV
Приложение 1
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 26 декабря 2008 года № 14/4-IV
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование доходов
Сумма (тысяч тенге)
1. ПОСТУПЛЕНИЯ

11 тармақ мына редакцияда жазылсын: «Первомайский кенті Металлургтер көшесі,3 және Первомайский кенті Металлургтер көшесі,1 мекенжайы бойынша орналасқан тұрғын үйлерді қалпына келтіруге 28 000 мың теңге»;
12)-18) тармақшалармен мына мазмұнда толықтырылсын:
«12) негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде биология кабинетін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға
4 097 мың теңге сомада;
13) мемлекеттік білім беру жүйесінде жаңа технологиялық оқытуды енгізуге 670 мың теңге сомада;
14) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 1938 мың теңге сомада;
15) аз қамтылған отбасыларының 18 дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 853 мың теңге сомада;
16) ауылды елді мекендерде білім беру мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 2 228 мың теңге сомада;
17) ауылды елді мекендерде мәдениет мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 89,1 мың теңге сомада;
18) ауылды елді мекендерде спорт мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 178,2 мың теңге сомада.».
3. Осы шешімнің 1,2,3 қосымшаларына сәйкес 1,4,7 қосымшалар жаңа редакцияларда жазылсын.
4.  Осы шешiм 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                   А. АЙТМУХАМЕД
Шемонаиха аудандық
мәслихатының  хатшысы             Ә. БАЯНДИНОВ
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2009 жылғы 13 ақпан
№ 16/2-IY шешiмiне 1 қосымша
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2009 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 14/4-IY шешiмiне 1 қосымша
Санат
Сынып
сыныпша
Ерекшелiк
Кiрiстер атауы
Сома
(мың теңге)
I.Түсiмдер

458
18
Сбор за государственную  регистрацию прав на  недвижимое имущество и  сделок с ним
2800
20
Плата за размещение наружной  (визуальной) рекламы в  полосе отвода автомобильных  дорог общего пользования  местного значения и в  населенных пунктах
1391
8
Обязательные платежи,  взимаемые за совершение  юридически значимых  действий и (или) выдачу  документов уполномоченными  на то государственными  органами или должностными  лицами
5796
1
Государственная пошлина
5796
2
Государственная пошлина,  взимаемая с подаваемых в суд  исковых заявлений, заявлений  особого искового  производства, заявлений  (жалоб) по делам особого  производства, заявлений о  вынесении судебного приказа,  заявлений о выдаче дубликата  исполнительного листа,  заявлений о выдаче  исполнительных листов на  принудительное исполнение  решений третейских  (арбитражных) судов и  иностранных судов, заявлений  о повторной выдаче копий  судебных актов,  исполнительных листов и иных  документов, за исключением  государственной пошлины с  подаваемых в суд исковы  заявлений к государственным  учреждениям
3384
4
Государственная пошлина,  взимаемая за регистрацию  акта гражданского состояния,  а также за выдачу гражданам  справок и повторных  свидетельств о регистрации  акта гражданского состояния  и свидетельств в связи с  изменением, дополнением и  восстановлением записей  актов гражданского состояния
1103
5
Государственная пошлина,  взимаемая за оформление  документов на право выезда  за границу на постоянное  место жительства и  приглашение в Республику  Казахстан лиц из других  государств, а также за  внесение изменений в эти  документы
770
6
Государственная пошлина,  взимаемая за выдачу на  территории Республики  Казахстан визы к паспортам  иностранцев и лиц без  гражданства или заменяющим  их документам на право  выезда из Республики  Казахстан и въезда в  Республику Казахстан
7
7
Государственная пошлина,  взимаемая за оформление  документов о приобретении  гражданства Республики  Казахстан, восстановлении  гражданства Республики  Казахстан и прекращении  гражданства Республики  Казахстан
47
8
Государственная пошлина  взимаемая за регистрацию  места жительства
315
9
Государственная пошлина,  взимаемая за выдачу  удостоверения охотника и его  ежегодную регистрацию
21
10
Государственная пошлина,  взимаемая за регистрацию и  перерегистрацию каждой  единицы гражданского,  служебного оружия физических  и юридических лиц (за  исключением холодного  охотничьего, сигнального,  огнестрельного  бесствольного, механических  распылителей, аэрозольных и  других устройств,  снаряженных слезоточивыми  или раздражающими  веществами, пневматического  оружия с дульной энергией не  более 7,5 Дж и калибра до  4,5 мм включительно)
58
12
Государственная пошлина за  выдачу разрешений на  хранение или хранение и  ношение, транспортировку,  ввоз на территорию  Республики Казахстан и вывоз  из Республики Казахстан  оружия и патронов к нему
91
2
HЕHАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕHИЯ

458
18
Қозғалымсыз мүлiк  құқығын және олармен  мәмiлелердi мемлекеттiк  тiркеу үшiн алым
2800
20
Жалпы пайдаланымдағы  жергiлiктi маңызы бар  автомобиль жолдары  бойындағы белдеулерде  және елдi мекендерде  орналастырылатын  сырттағы (көрнекi)  жарнамаларды  орналастыру үшiн төлем
1391
8
Заңды маңызды әрекеттер жасағаны үшiн және (немесе) оған уәкiлдiгi бар  мемлекеттiк органдар  немесе лауазымды тұлғалар беретiн құжаттарға мiндеттi төлемдер
5796
1
Мемлекеттiк баж салығы
5796
2
Сотқа берiлетiн  арыздардан, ерекше  жағдайдағы iстер  бойынша өтiнiштерден  (шағымдардан),  апелляциялық  шағымдардан, сот  бұйрығын ендiру туралы  өтiнiштердiң орындалу  қағазының екiншi  нұсқасын беру мәселесi  бойынша соттың  анықтауына арналған  жеке шағымдардан,  сондай-ақ сотпен шет ел соттары мен  арбитраждарының  шешiмдерi бойынша  орындалу қағаздарын  бергенi үшiн, құжат  көшiрмелерiн (екiншi  нұсқасын) бергенi үшiн  алынатын мемлекеттiк  баж салығы
3384
4
Азаматтық хал актiлерiн  тiркегенi үшiн,  срндай-ақ азматтарға  азаматтық хал актiлерiн  тiркеу туралы  анықтамалар мен  қайталанған куәлiктердi  бергенi үшiн, актi  жазуларын өзгертуге,  толықтыруға, түзетуге  және қалпына келтiруге  байланысты куәлiк  бергенi үшiн алынатын  мемлекеттiк баж салығы
1103
5
Шет елге шығуға құжат  ресiмдеу және Қазақстан  Республикасына басқа  мемлекеттерден адамдар  шақыру, сондай-ақ осы  құжаттарға өзгерiстер  енгiзгенi үшiн алынатын  мемлекеттiк баж салығы
770
6
Қазақстан  Республикасынан кету  және Қазақстан  Республикасына келу  үшiн шетелдiктердiң  төлқұжаттарына немесе  оларды ауыстыратын  құжаттарына рұқсат  қағаз бергенi үшiн  алынатын мемлекеттiк  баж салығы
7
7
Қазақстан  Республикасының  азаматтығын алу,  Қазақстан Республикасы  азаматтығын қайта  қалпына келтiру және  Қазақстан  Республикасының  азаматтығынан шығу  туралы құжаттарды  ресiмдегенi үшiн  алынатын мемлекеттiк  баж салығы
47
8
Тұрғылықты жерiн  тiркегенi үшiн алынатын  мемлекеттiк баж салығы
315
9
Аң аулау құқығына  рұқсат беру үшін  алынатын мемлекеттік  баж салығы
21
10
Жеке заңды тұлғалардың  азаматтық, қызметтік  қарудың әрбір бірлігін  (аңшылық суық , дабыл  беретін, механикалық  шашыратқыштар,  аэрозольдық және басқа  жас ағызатын немесе  тітіркендіретін  заттармен  жабдықтандырылған  құралдар, 4,5 мм  дейінгі калибрді қоса  ауыздық қуаты 7,5 Дж  артық емес  пневматикалық  қарулардан басқа)  тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж салығы
58
12
Қару және оның  патрондарын сақтау,  немесе сақтау және  тасу, тасымалдау,  Қазақстан Республикасы  территориясына енгiзу  және Қазақстан  Республикасынан шығару  үшiн рұқсат бергенi  үшiн мемлекеттiк баж  салығы
91
2
Салықтық емес түсiмдер