О внесении изменений и дополнений в решение от 26 декабря 2008 года № 14/4-IV "О районном бюджете на 2009 год"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 июля 2009 года N 20/5-IV. Зарегистрировано управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 4 августа 2009 года за N 5-19-101. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, письмо Шемонаихинского районного маслихата от 15 января 2010 года № 26
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 15.01.2010 № 26).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 июля 2009 года № 14/179-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2509), Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 26 декабря 2008 года № 14/4-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-88, опубликовано в газете «Уба-Информ» от 16 января 2009 года № 3), с внесенными изменениями и дополнениями решением от 13 февраля 2009 года № 16/2-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 26 декабря 2008 года № 14/4-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-92, опубликовано в газете «Уба-Информ» от 27 февраля 2009 года № 9); решением от 21 апреля 2009 года № 18/2-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 26 декабря 2008 года № 14/4-IV «О районном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-96, опубликовано в газете «Уба-Информ» от 22 мая 2009 года № 21) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложения 1 в следующих объемах:
1) доходы – 2 041 490,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 726 368 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 801 тысяч тенге;

"2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы" 2008 жылғы 26 желтоқсандағы 14/4-ІV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 24 шілдедегі N 20/5-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2009 жылғы 4 тамызда N 5-19-101 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2010 жылғы 15 қаңтардағы N 26 хаты
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2010.01.15 N 26 хаты.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабы 1-тармағы 1)–тармақшасына, «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 14 шілдедегі № 14/179–IV (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2509 тіркелген) Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты шешіміне сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы» Шемонаиха аудандық мәслихатының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/4–ІV шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-19-88 тіркелген, «Уба–Информ» газетінің 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 3 санында жарияланған), «2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы» 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/4-ІV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 13 ақпандағы № 16/2-ІV (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-19-92 тіркелген, «Уба-Информ» газетінің 2009 жылғы 27 ақпандағы № 9 санында жарияланған); «2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы» 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/4-ІV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 21 сәуірдегі № 18/2-ІV (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-19-96 тіркелген, «Уба-Информ» газетінің 2009 жылғы 22 мамырдағы № 21 санында жарияланған) шешімдерімен енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 041 490,7 мың теңге, соның iшiнде:
салық түсiмдерi бойынша – 726 368 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсiмдер бойынша – 4 801 мың теңге;

поступлениям от продажи основного капитала – 30 778 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 279 543,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2 073 734,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -6000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета- -38 243,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита – 38 243,7 тысяч тенге».
2. В пункте 7:
в подпункте 1) цифры «60 000» заменить цифрами «17 000»;
в подпункте 5) цифры «3 866» заменить цифрами «3 554»;
в подпункте 6) цифры «750» заменить цифрами «720»;
в подпункте 10) цифры «20 000» заменить цифрами «18 010»;
в подпункте 11) цифры «28 000» заменить цифрами «25 200».
3. Пункт 8 изложить в следующей редакции:
«Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 11 656 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв - 5 828 тысяч тенге;
резерв на неотложные затраты- 4 828 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решению судов - 1000 тысяч тенге».
4. Приложения 1, 4, 6, 8, 10, 13 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
5. Дополнить приложениями 14, 15 согласно приложениям 7, 8 к настоящему решению.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии
Секретарь Шемонаихинского
районного маслихата                             А. БАЯНДИНОВ
Приложение 1
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 24 июля 2009 года № 20/5-IV
Приложение 1
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 26 декабря 2008 года № 14/4-IV
Категория
Сумма
(тысяч
тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование доходов
1. ПОСТУПЛЕНИЯ

негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 30 778 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 1 279 543, 7 мың теңге;
2) шығындар – 2 073 734,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк несиелендiру – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 6000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 6000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -38 243,7 мың теңге;
6) қаржыландыру дефициті - 38 243,7 мың теңге»
2. 7-тармақта:
1) - тармақшасындағы «60 000» сандары «17 000» сандарына ауыстырылсын;
5) – тармақшасындағы «3 866» сандары «3 554» сандарына ауыстырылсын;
6) – тармақшасындағы «750» сандары «720» сандарына ауыстырылсын;
10) – тармақшасындағы «20 000» сандары «18 010» сандарына ауыстырылсын;
11) – тармақшасындағы «28 000» сандары «25 200» сандарына ауыстырылсын.
3. 8–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2009 жылға арналған ауданның жергiлiктi атқарушы органының резервi 11 656 мың теңге сомасында бекiтiлсiн, соның iшiнде:
төтенше резерв – 5 828 мың теңге;
жедел мұқтаждарға арналған резерв – 4 828 мың теңге;
соттың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердiң орындалуына арналған резерв – 1000 мың теңге ».
4. 1, 2, 3, 4, 5, 6 қосымшалар осы шешімнің 1, 4, 6, 8, 10, 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. 14, 15 қосымшалар осы шешімнің 7, 8 қосымшаларына сәйкес толықтырылсын.
6. Осы шешім 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Шемонаиха аудандық
мәслихатының хатшысы                       Ә. О.БАЯНДИНОВ
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2009 жылғы 24 шілдедегі
№ 20/5-IV шешiмiне
1 қосымша
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 14/4-IV шешiмiне
1 қосымша
Санат
Сома
(мың
теңге)
Сынып
Сыныпша
Ерекшелiк
Кiрiстер атауы
I.Түсiмдер

2800
20
Плата за размещение наружной
(визуальной) рекламы в полосе отвода
автомобильных дорог общего пользования
местного значения и в населенных
пунктах
1391
8
Обязательные платежи, взимаемые за
совершение юридически значимых
действий и (или) выдачу документов
уполномоченными на то
государственными органами или
должностными лицами
6870
1
Государственная пошлина
6870
2
Государственная пошлина, взимаемая с
подаваемых в суд исковых заявлений,
заявлений особого искового
производства, заявлений (жалоб) по
делам особого производства, заявлений
о вынесении судебного приказа,
заявлений о выдаче дубликата
исполнительного листа, заявлений о
выдаче исполнительных листов на
принудительное исполнение решений
третейских (арбитражных) судов и
иностранных судов, заявлений о
повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных
документов, за исключением
государственной пошлины с подаваемых
в суд исковых заявлений к
государственным учреждениям
4384
4
Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию актов гражданского
состояния, а также за выдачу гражданам
справок и повторных свидетельств о
регистрации актов гражданского
состояния и свидетельств в связи с
изменением, дополнением и
восстановлением записей актов
гражданского состояния
1103
5
Государственная пошлина, взимаемая за
оформление документов на право выезда
за границу на постоянное место
жительства и приглашение в Республику
Казахстан лиц из других государств, а
также за внесение изменений в эти
документы

2800
20
Жалпы пайдаланымдағы жергiлiктi
маңызы бар автомобиль жолдары
бойындағы белдеулерде және елдi
мекендерде орналастырылатын
сырттағы (көрнекi) жарнамаларды
орналастыру үшiн төлем
1391
8
Заңды маңызды әрекеттер
жасағаны үшiн және (немесе)
оған уәкiлдiгi бар
мемлекеттiк органдар немесе
лауазымды тұлғалар беретiн
құжаттарға мiндеттi төлемдер
6870
1
Мемлекеттiк баж салығы
6870
2
Сотқа берiлетiн арыздардан,
ерекше жағдайдағы iстер бойынша
өтiнiштерден (шағымдардан),
апелляциялық шағымдардан, сот
бұйрығын ендiру туралы
өтiнiштердiң орындалу қағазының
екiншi нұсқасын беру мәселесi
бойынша соттың анықтауына
арналған жеке шағымдардан,
сондай-ақ сотпен шет ел соттары
мен арбитраждарының шешiмдерi
бойынша орындалу қағаздарын
бергенi үшiн, құжат көшiрмелерiн
(екiншi нұсқасын) бергенi үшiн
алынатын мемлекеттiк баж салығы
4384
4
Азаматтық хал актiлерiн
тiркегенi үшiн, сондай-ақ
азматтарға азаматтық хал
актiлерiн тiркеу туралы
анықтамалар мен қайталанған
куәлiктердi бергенi үшiн, актi
жазуларын өзгертуге,
толықтыруға, түзетуге және
қалпына келтiруге байланысты
куәлiк бергенi үшiн алынатын
мемлекеттiк баж салығы
1103
5
Шет елге шығуға құжат ресiмдеу
және Қазақстан Республикасына
басқа мемлекеттерден адамдар
шақыру, сондай-ақ осы құжаттарға
өзгерiстер енгiзгенi үшiн
алынатын мемлекеттiк баж салығы

770
6
Государственная пошлина, взимаемая за
выдачу на территории Республики
Казахстан визы к паспортам иностранцев
и лиц без гражданства или заменяющим
их документам на право выезда из
Республики Казахстан и въезда в
Республику Казахстан
7
7
Государственная пошлина, взимаемая за
оформление документов о приобретении
гражданства Республики Казахстан,
восстановлении гражданства Республики
Казахстан и прекращении гражданства
Республики Казахстан
80
8
Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию места жительства
315
9
Государственная пошлина, взимаемая за
выдачу удостоверения охотника и его
ежегодную регистрацию
21
10
Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию и перерегистрацию каждой
единицы гражданского, служебного
оружия физических и юридических лиц
( за исключением холодного
охотничьего, сигнального,
огнестрельного бесствольного,
механических распылителей, аэрозольных
и других устройств, снаряженных
слезоточивыми или раздражающими
веществами, пневматического оружия с
дульной энергией не более 7,5 Дж и
калибра до 4,5 мм включительно)
70
12
Государственная пошлина за выдачу
разрешений на хранение или хранение и
ношение, транспортировку, ввоз на
территорию Республики Казахстан и
вывоз из Республики Казахстан оружия
и патронов к нему

770
6
Қазақстан Республикасынан кету
және Қазақстан Республикасына
келу үшiн шетелдiктердiң
төлқұжаттарына немесе оларды
ауыстыратын құжаттарына рұқсат
қағаз бергенi үшiн алынатын
мемлекеттiк баж салығы
7
7
Қазақстан Республикасының
азаматтығын алу, Қазақстан
Республикасы азаматтығын қайта
қалпына келтiру және Қазақстан
Республикасының азаматтығынан
шығу туралы құжаттарды
ресiмдегенi үшiн алынатын
мемлекеттiк баж салығы
80
8
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн
алынатын мемлекеттiк баж салығы
315
9
Аң аулау құқығына рұқсат беру
үшін алынатын мемлекеттік баж
салығы
21
10
Жеке заңды тұлғалардың
азаматтық, қызметтік қарудың
әрбір бірлігін (аңшылық суық ,
дабыл беретін, механикалық
шашыратқыштар, аэрозольдық және
басқа жас ағызатын немесе
тітіркендіретін заттармен
жабдықтандырылған құралдар, 4,5
мм дейінгі калибрді қоса ауыздық
қуаты 7,5 Дж артық емес
пневматикалық қарулардан басқа)
тіркегені үшін алынатын
мемлекеттік баж салығы.
70
12
Қару және оның патрондарын
сақтау, немесе сақтау және тасу,
тасымалдау, Қазақстан
Республикасы территориясына
енгiзу және Қазақстан
Республикасынан шығару үшiн
рұқсат бергенi үшiн мемлекеттiк
баж салығы