О городском бюджете на 2010-2012 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2009 года № 24-2. Зарегистрировано Управлением юстиции города Уральска Западно-Казахстанской области 6 января 2010 года № 7-1-160. Утратило силу - решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 30 марта 2011 года № 38-10
Сноска. Утратило силу - Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 30.03.2011 № 38-10.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением областного маслихата от 14 декабря 2009 года  № 16-1 "Об областном бюджете на 2010-2012 годы", Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 894 656 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 593 174 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 334 396 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 348 024 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 619 062 тысяч тенге;
2) затраты – 17 150 557 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 929 442 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 929 442 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 814 657 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 814 657 тысяч тенге:
поступление займов – 312 067 тысяч тенге;
погашение займов – -1 136 607 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 883 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции Решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 05.11.2010 № 33-3 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Поступления в городской бюджет на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы", решением областного маслихата от 14 декабря 2008 года № 16-1 "Об областном бюджете на 2010-2012 годы" и согласно пункта 4 настоящего решения.
Сноска. Пункт 2 в редакции Решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2010 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2010).
3. Принять к руководству статью 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы".

2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 24-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 6 қаңтарда № 7-1-160 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2011 жылғы 30 наурыздағы № 38-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2011.03.30 № 38-10 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасы, облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 16-1 "2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі негізінде Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 18 894 656 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 593 174 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 334 396 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 348 024 мың теңге;
трансферттерден түсетін түсімдер – 9 619 062 мың теңге;
2) шығындар – 17 150 557 мың теңге;
3) таза бюджеттен кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер - 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 929 442 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу -929 442 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 814 657 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -814 657 мың теңге:
қарыздар түсімі – 312 067 мың теңге;
қарыздарды өтеу – - 1 136 607 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 9 883 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010.11.05 № 33-3 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2. 2010 жылға арналған қалалық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы, облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 16 желтоқсандағы № 16-1 "2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі негізінде және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптасады.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010.02.25 № 26-2 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3. Қазақстан Республикасының "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабы басшылыққа алынсын.

4. Учесть норматив распределения доходов, установленный областным маслихатом на 2010 год, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 59,9 %;
2) социальный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 59,9 %.
5. Установить, что на 2010 год бюджетные изъятия в областной бюджет не предусматриваются.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2010 год в размере 95 880 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными Решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2010 № 26-2, 10.08.2010 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2010).
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому – 10 682 тысячи тенге, на открытие и содержание мини-центров – 45 365 тысяч тенге, на разработку проектно-сметной документации и капитальный ремонт детского сада № 41 – 66 793 тысячи тенге, на разработку проектно-сметной документации и капитальный ремонт детского сада № 42 – 107 077 тысяч тенге, на разработку проектно-сметной документации и капитальный ремонт детского сада № 43 – 62 133 тысячи тенге, на капитальный ремонт СОШ № 1 в г.Уральске – 48 773 тысячи тенге, на капитальный ремонт детского сада № 3 в г.Уральске – 14 240 тысяча тенге, на реконструкцию дорог по ул.Московская (от ул.С. Датова до Кызылжарской) – 201 349 тысяч тенге, на капитальный ремонт филиала кинотеатра им. Гагарина – 937 тысяч тенге, на капитальный ремонт здания филиала библиотеки № 13 – 15 287 тысячи тенге, на строительство дома для малосемейных на 240 квартир в г. Уральске – 877 912 тысяч тенге, на строительство городской набережной (р-н пл. Победы) – 110 000 тысяч тенге, на благоустройство дворов – 250 000 тысяч тенге, на развитие коммунального хозяйства – 239 000 тысяч тенге, на приобретение 2-х зданий в коммунальную собственность – 192 126 тысяч тенге, на средний ремонт дорог – 194 292 тысяч тенге, на капитальный ремонт дорог – 38 500 тысяч тенге, на реконструкцию дорог – 131 134 тысяч тенге, на организацию горячего питания учащихся 1-4 классов – 114 740 тысяч тенге, на осуществление льготного проезда на общественном транспорте обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения 144 600 тысяч тенге, на проведение работ по зонированию земель пригородный зоны – 49 715 тысяч тенге, на выпуск альбомов художников Западно-Казахстанской области – 3 780 тысяч тенге, на капитальный ремонт мемориала "Вечный огонь" – 57 990 тысяч тенге, на проведение мероприятий посвященных 65-летию Великой Отечественной войны – 7 866 тысяч тенге, целевые текущие трансферты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере – 214 081 тысяч тенге, на ремонт историко–культурных памятников – 761 тысяча тенге; на завершение корректировки генерального плана города Уральска – 45 000 тысяч тенге, на ремонт фасадов исторических зданий по проспекту Достык-Дружба – 5 000 тысяч тенге, на приобретение биогумуса – 25 000 тысяч тенге, на обеспечение санитарии населенных пунктов – 20 000 тысяч тенге, на благоустройство – 39 176 тысяч тенге, на развитие тепло-энергетической системы – 53 152 тысяч тенге, на благоустройство дворов – 380 000 тысяч тенге, на обеспечение безопасности дорожного движения – 8 000 тысяч тенге, реализация программы "Жасыл-Ел" на 2008-2010 годы (оплата труда бойцов молодежных трудовых отрядов, механизированные работы, приобретение инвентаря) – 9 411 тысяч тенге; на строительство детского сада на 320 мест в микрорайоне Самал – 1000 тысяч тенге, на строительство ул. Брусиловского – ул. Аяз би (2-этап) – 6 537 тысяч тенге, в рамках подготовки к отопительному сезону – 900 000 тысяч тенге, на освещение улиц 67 000 тысяч тенге, на содержание дорожно-мостового хозяйства – 106 255 тысяч тенге, на строительство дорог – 60 000 тысяч тенге, на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов – 35 000 тысяч тенге, на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 20 000 тысяч тенге, жилищная помощь – 10 000 тысяч тенге, на разработку проектно-сметной документации для капитального ремонта дорог – 19 245 тысяч тенге, на развитие лифтового хозяйства – 17 442 тысяч тенге, на строительство и (или) приобретения жилья – 123 297 тысяч тенге, на строительство и (или) приобретения жилья государственного жилищного фонда – 135 703 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов образования – 163 778 тысяча тенге, на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 22 166 тысячи тенге, на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного, среднего и общего среднего образования – 45 045 тысяч тенге, на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" - 22 787 тысяч тенге, на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 200 тысяч тенге, на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 6 000 тысяч тенге, на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 1 685 тысяч тенге, на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне – 126 096 тысяч тенге, на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне – 2 564 тысяч тенге, на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии – 5 838 тысяч тенге, на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы – 1 232 000 тысяч тенге, на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы – 251 577 тысяч тенге, на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов – 791 649 тысяч тенге, на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов – 416 127 тысяч тенге, на строительство и реконструкцию автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 149 811 тысяч тенге, на ремонт и содержание автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 57 200 тысяч тенге, на капитальный ремонт филиала ГККП "Культпросветобъединение" кинотеатра им. Гагарина – 28 259 тысяча тенге, на капитальный ремонт СОШ № 1 – 95 227 тысяч тенге, на капитальный ремонт детского сада № 3 – 31 349 тысяч тенге, на расширение программ молодежной практики – 30 000 тысяч тенге, на создание социальных рабочих мест – 36 000 тысяч тенге, на проведение противоэпизоотических мероприятий – 2 673 тысячи тенге, на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 75 690 тысяч тенге; на строительство детского сада на 320 мест в микрорайоне Самал – 89 000 тысяч тенге, на строительство подстанции 110/35 Кв в Зачаганск – 900 000 тысяч тенге.

4. 2010 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі келесі кіші кластарымен есептелсін:
1) жеке табыс салығының қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 59,9%;
2) әлеуметтік салықтың қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 59,9%.
5. 2010 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алулардың қарастырылмайтындығы белгіленсін.
6. 2010 жылға арналған қалалық жергілікті атқарушы органдарының резерві – 95 080 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010.02.25 № 26-2, 2010.08.10 № 31-2 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелердің тауарлар өткізу мен қызмет көрсетуден түсетін түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте пайдаланылсын.
8. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге - 10 682 мың теңге, шағын орталықтар ашуға және ұстауға – 45 365 мың теңге, № 41 балабақшаны күрделі жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттаманы дайындауға – 66 793 мың теңге, № 42 балабақшаны күрделі жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттаманы дайындауға – 107 077 мың теңге, № 43 балабақшаны күрделі жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттаманы дайындауға – 62 133 мың теңге, Орал қаласындағы № 1 ЖОББМ күрделі жөндеуге – 48 773 мың теңге, Орал қаласындағы № 3 балабақшаны күрделі жөндеуге – 14 240 мың теңге, Московская көшесінің (С. Датұлы көшесінен Қызылжарская көшесіне дейінгі) жолын қайта құрылымдауға – 201 349 мың теңге, Гагарин атындағы кинотеатрдың филиалын күрделі жөндеуге - 937 мың теңге, № 13 кітапхана филиалының ғимаратын күрделі жөндеуге - 15 287 мың теңге, шағын отбасыларына арналған 240 пәтерлік тұрғын үйдің құрылысына - 877 912 мың теңге, қалалық жағалау құрылысына (Жеңіс алаңы ауданы) - 110 000 мың теңге, аулаларды абаттандыруға - 250 000 мың теңге, коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 239 000 мың теңге, коммуналдық меншікке 2 ғимарат сатып алуға – 192 126 мың теңге, жолды орташа жөндеуге – 194 292 мың теңге, жолды күрделі жөндеуге – 38 500 мың теңге, жолды қайта құрылымдауға – 131 134 мың теңге, 1-4-сынып оқушыларына ыстық тамақты ұйымдастыруға - 114 740 мың теңге, білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін қоғамдық көлікте жеңілдікпен жол жүруін жүзеге асыруға - 144 600 мың теңге, қала маңындағы жерлерді аймақтарға бөлу жұмыстарын жүргізуге - 49 715 мың теңге, Батыс Қазақстан облысы суретшілерінің альбомын шығаруға – 3 780 мың теңге, "Мәңгілік алау" мемориалын күрделі жөндеуге - 57 990 мың теңге, Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге - 7 866 мың теңге; бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты ағымдағы нысаналы трансферттер - 214 081 мың теңге, тарихи-мәдени ескерткіштерді жөндеуге – 761 мың теңге; Орал қаласының бас жоспарын түзетуді аяқтауға – 45 000 мың теңге, Орал қаласының Достық-Дружба даңғылы бойындағы тарихи ғимараттардың қасбетін жөндеу – 5 000 мың теңге, биогумус алуға – 25 000 мың теңге, елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 20 000 мың теңге, абаттандыруға – 39 176 мың теңге, жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 53 152 мың теңге, аулаларды абаттандыруға – 380 000 мың теңге, жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге – 8 000 мың теңге, 2008-2010 жылдарға арналған "Жасыл Ел" бағдарламасын жүзеге асыру (жастар еңбек жасақтары сарбаздарының еңбекақысын төлеуге, механикаландырылған жұмыс, құралдар сатып алу үшін) – 9 411 мың теңге; Самал шағынауданында 320 орындық балабақша құрылысына -1000 мың теңге, Брусиловский-Аяз би көшелерінің құрылысына (2 кезең)- 6 537 мың теңге, жылыту маусымына әзірлену шеңберінде - 900 000 мың теңге, көшелерді жарықтандыруға 67 000 мың теңге, жол-көпір шаруашылығын ұстауға - 106 255 мың теңге, жол құрылысына – 60 000 мың теңге, жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке – 35 000 мың теңге, мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін көрсетуге – 20 000 мың теңге, тұрғын үй көмегіне – 10 000 мың теңге, жолдарды күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға – 19 245 мың теңге, лифт шаруашылығын дамытуға – 17 442 мың теңге, тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 123 297 мың теңге, мемлекеттік тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға – 135 703 мың теңге;
республикалық бюджеттен жаңадан іске қосылған білім беру нысаналарын ұстауға – 163 778 мың теңге, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерге лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға – 22 156 мың теңге, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құрал-жабдықтарымен жарақтандыруға - 45 045 мың теңге, "Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге – 22 787 мың теңге, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 1 200 мың теңге, аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 6 000 мың теңге, медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормасын арттыруға – 1 685 мың теңге, Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға, 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет атқарған, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет атқарған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге – 126 196 мың теңге, Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің жол жүруін қамтамасыз етуге - 2 564 мың теңге, ветеринария саласында жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға – 5 838 мың теңге, Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру шеңберінде инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 1 232 000 мың теңге, Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру шеңберінде мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға - 251 577 мың теңге, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға – 791 649 мың теңге, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға - 416 127 мың теңге, облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді мекендердің көшелерін салуға және қайта құрылымдауға - 149 811 мың теңге, облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді мекендер көшелерін жөндеуге және ұстауға – 57 200 мың теңге, "Мәдениағартубірлестігі" МКҚК–ның филиалы Гагарин атындағы кинотеатрды күрделі жөндеуге – 28 259 мың теңге, № 1 ЖОБМ-н күрделі жөндеуге – 95 227 мың теңге, № 3 балабақшаны күрделі жөндеуге – 31 349 мың теңге, жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге – 30 000 мың теңге, әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 36 000 мың теңге, эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 2 673 мың теңге; мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 75 690 мың теңге; Самал шағынауданында 320 орындық балабақша құрылысына – 89 000 мың теңге, 110/35Кв Зачаганск қосалқы станциясын салуға – 900 000 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными Решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2010 № 26-2, 20.04.2010 № 28-2, 19.05.2010 № 29-2, 10.08.2010 № 31-2, 05.11.2010 № 33-3 (вводится в действие с 01.01.2010).
8-1. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2010 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в областной бюджет в сумме 29 779 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2010 № 26-2; с изменениями, внесенными Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 10.08.2010 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2010).
8-2. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2010 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа в сумме 1 136 607 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2010 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2010).
8-3. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2010 год предусмотрена пеня на погашение долга местного исполнительного органа в сумме 3 417 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2010 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2010).
9. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрен кредит по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья для работников 100 школ и 100 больниц в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 312 067 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными Решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 20.04.2010 № 28-2, 05.11.2010 № 33-3 (вводится в действие с 01.01.2010).
10. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены трансферты, передаваемые в областной бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных решением областного маслихата "Об установлении объемов трансфертов общего характера между областным и районными (городским) бюджетами на 2008-2010 годы" в сумме 428 162 тысячи тенге.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2010 год, согласно приложению 4.

Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010.02.25 № 26-2, 2010.04.20 № 28-2, 2010.05.19 № 29-2, 2010.08.10 № 31-2, 2010.11.05 № 33-3 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8-1. 2010 жылға арналған қалалық бюджет шығынындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді облыстық бюджетке 29 779 мың теңге сомасында қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010.02.25 № 26-2 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-2. 2010 жылға арналған қалалық бюджет шығынында 1 136 607 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органдардың берешектерін өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-2 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010.02.25 № 26-2; өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010.08.10 № 31-2 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8-3. 2010 жылға арналған қалалық бюджет шығынында 3 417 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органдардың берешектерін өтеу бойынша өсім қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-3 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010.02.25 № 26-2 Шешімімен.
9. Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру шеңберінде 100 мектеп 100 аурухана қызметкерлері үшін тұрғын үй салуға және сатып алуға сыйақының нөлдік мөлшерлемесі бойынша 2010 жылға арналған қалалық бюджетте 312 067 мың теңге сомасында несие қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2010.04.20 № 28-2, 2010.11.05 № 33-3 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
10. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық мәслихаттың "Облыстық және аудандық (қалалық) бюджеттер арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдерін белгілеу туралы" шешімімен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттер есебінде қарастырылған әлеуметтік салық және жеке табыс салығына салық салу базасының өзгеруін ескере отырып 428 162 мың теңге сомасында бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты облыстық бюджетке берілетін нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
11. 2010 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

12. Утвердить перечень бюджетных программ поселковых округов на 2010 год согласно приложению 5.
13. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов программ.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель 24-й очередной сессии
Уральского городского маслихата       С. Х. Кустанович
Секретарь Уральского
городского маслихата                  А. К. Истелюев
Приложение 1
к решению Уральского городского маслихата

12. 2010 жылға арналған кенттік округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
14. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының 24-ші
кезекті сессиясының төрағасы          С. Х. Кустанович
Орал қалалық мәслихатының хатшысы     Ә. Қ. Истелюев

174 325
005
Государственная адресная социальная помощь
11 216
006
000
Жилищная помощь
74 370
007
000
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
161 000
008
Социальная поддержка военнослужащих внутренних войск и срочной службы
8 165
010
000
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 682
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
28 058
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
83 340
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
37 264
017
000
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
73 044
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
2 564
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
126 096
464
Отдел образования района (города областного значения)
145 987
008
000
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
145 987
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50 621
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 621
001
000
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
49 033
011
000
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

174 325
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11 216
006
000
Тұрғын үй көмегі
74 370
007
000
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
161 000
008
Ішкі әскерлер мен мерзімді қызметтегі әскери қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
8 165
010
000
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 682
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
28 058
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
83 340
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
37 264
017
000
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
73 044
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
2 564
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
126 096
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
145 987
008
000
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
145 987
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50 621
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 621
001
000
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 033
011
000
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

14 197
006
000
Жилищная помощь
75 465
007
000
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
155 000
008
Социальная поддержка военнослужащих внутренних войск и срочной службы
8 777
010
000
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 240
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
18 223
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
65 775
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
35 632
017
000
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
100 046
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
0
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим  военную службу в период с 22 июня 1941 года  по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 501
008
000
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
2 501
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
61 956
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 956
001
000
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
60 023
011
000
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 933
021

14 197
006
000
Тұрғын үй көмегі
75 465
007
000
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
155 000
008
Ішкі әскерлер мен мерзімді қызметтегі әскери қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
8 777
010
000
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 240
013
Белгіленген тұрғылықты жері  жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
18 223
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
65 775
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
35 632
017
000
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
100 046
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген,  оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін"  медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 501
008
000
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар  мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
2 501
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
61 956
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 956
001
000
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді   іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 023
011
000
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 933
021

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима Зачаганского поселкового округа
Услуги по обеспечению деятельности акима Круглоозерновского поселкового округа
Услуги по обеспечению деятельности акима Деркульского поселкового округа
Услуги по обеспечению деятельности акима Желаевского поселкового округа

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
001
Зачаганск кенттік округі әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Круглоозерное кенттік округі әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Деркөл кенттік округі әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Желаев кенттік округі әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер