О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2010 года № 488. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 октября 2010 года № 6533. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 71 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" от 10 сентября 2010 года № 920, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6148), следующие дополнения и изменения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 121 "Аппарат акима города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 006 следующего содержания:
"006 Проведение мероприятий по организации саммита в г. Астане";
по администратору бюджетных программ 694 "Управление делами Президента Республики Казахстан":
дополнить бюджетными программами 020, 021 следующего содержания:
"020 Проведение мероприятий Фондом Первого Президента Республики Казахстан;
021 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений подведомственных организаций Управления делами Президента Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Финансовая деятельность":
по администратору бюджетных программ 217 "Министерство финансов Республики Казахстан":
бюджетную программу 001 "Обеспечение исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета" изложить в следующей редакции:
"001 Обеспечение бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета";
в функциональной подгруппе 4 "Фундаментальные научные исследования":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 043 следующего содержания:
"043 Формирование уставного капитала АО "Тюркская академия";
в функциональной подгруппе 5 "Планирование и статистическая деятельность":
по администратору бюджетных программ 606 "Агентство Республики Казахстан по статистике":
дополнить бюджетной программой 011 следующего содержания:
"011 Создание и развитие интегрированной информационной системы "е-Статистика";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 1 "Военные нужды":
по администратору бюджетных программ 208 "Министерство обороны Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 012 следующего содержания:
"012 Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 030 следующего содержания:
"030 Целевые текущие трансферты бюджету Мангистауской области на материально-техническое оснащение Департамента внутренних дел Мангистауской области";
бюджетную программу 031 "Целевые текущие трансферты бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение охраны общественного порядка во время проведений мероприятий международного значения" изложить в следующей редакции:
"031 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение охраны общественного порядка во время проведений мероприятий международного значения";
по администратору бюджетных программ 252 "Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 29 қыркүйектегі № 488 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 11 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6533 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 71 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 920 қаулысына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6148 болып тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер» функционалдық тобында:
1 «Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар» функционалдық кіші тобына:
121 «Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын: «006 Астана қаласында саммитті ұйымдастыру бойынша іс шаралар өткізу»;
694 «Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 020, 021 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«020 Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Қорының іс-шаралар өткізуі;
021 Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу»;
2 «Қаржылық қызмет» функционалдық кіші тобына:
217 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
001 «Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуына бақылауды қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«001 Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз өту»;
4 «Іргелі ғылыми зерттеулер» функционалдық кіші тобына:
225 «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 043 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын: «043 «Түрік академиясы» АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру»;
5 «Жоспарлау және статистикалық қызмет» функционалдық кіші тобына:
606 «Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«011 «е-Статистика» интеграцияланған ақпарат жүйесін құру және дамыту»;
02 «Қорғаныс» функционалдық тобында:
1 «Әскери мұқтаждар» функционалдық кіші тобына:
208 «Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«012 «Қазақстан инжиниринг» ұлттық компаниясы» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»;
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
1 «Құқық қорғау қызметі» функционалдық кіші тобына:
201 «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 030 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«030 Маңғыстау облысының бюджетіне Маңғыстау облысы Ішкі істер департаментіне материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
031 «Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті сақтау және қауіпсіздікті қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«031 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті сақтау және қауіпсіздікті қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
252 «Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 017, 018 следующего содержания:
"017 Материально-техническое оснащение Департамента внутренних дел Мангистауской области за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
018 Обеспечение охраны общественного порядка во время проведений мероприятий международного значения за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности":
по администратору бюджетных программ 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 012 следующего содержания:
"012 Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия "Информационно-производственный центр Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан"";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
бюджетную программу 038 "Увеличение уставного капитала АО "Өркен" изложить в следующей редакции:
"038 Увеличение уставного капитала АО "Назарбаев интеллектуальные школы";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
дополнить администратором бюджетных программ 104 с бюджетной программой 007 следующего содержания:
"104 Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
007 Увеличение уставного капитала АО "Назарбаев Университет";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 036 следующего содержания:
"036 Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области здравоохранения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
дополнить бюджетными программами 011, 012 следующего содержания:
"011 Формирование уставного капитала организации, осуществляющей поставку медицинской техники на условиях лизинга
012 Увеличение уставных капиталов акционерных обществ Министерства здравоохранения Республики Казахстан";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 2 "Социальная помощь":
по администратору бюджетных программ 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 017, 018 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«017 Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен Маңғыстау облысы Ішкі істер департаментін материалдық-техникалық жарақтандыру
018 Қоғамдық тәртіпті сақтау және қауіпсіздікті қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
9 «Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер» функционалдық кіші тобына:
221 «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«012 «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің ақпараттық-өндірістік орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту»;
04 «Білім беру» функционалдық тобында:
2 «Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру» функционалдық кіші тобына:
225 «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
038 «Өркен» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«038 «Назарбаев Зияткерлік мектептері» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»;
9 «Білім беру саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобына:
104 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мен мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«104 Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
007 «Назарбаев Университеті» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»;
05 «Денсаулық сақтау» функционалдық тобында:
2 «Халықтың денсаулығын қорғау» функционалдық кіші тобына:
226 «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 036 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«036 Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету»;
9 «Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобына: 226 «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011,012 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Лизинг шартымен медициналық техниканы жеткізуді жүзеге асыратын ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыру
012 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі акционерлік қоғамдарының жарғылық капиталдарын ұлғайту»;
06 «Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру» функционалдық тобында:
2 «Әлеуметтік көмек» функционалдық кіші тобына:
213 «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:

бюджетную программу 020 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума" с бюджетными подпрограммами 100 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи", 101 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей" исключить;
дополнить бюджетными программами 029, 030 следующего содержания:
"029 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи
030 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет";
по администратору бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области":
бюджетную программу 020 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума" с бюджетными подпрограммами 100 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи", 101 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей" исключить;
дополнить бюджетными программами 035, 036 следующего содержания:
"035 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
036 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 026 следующего содержания:
"026 Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на обеспечение занятости участников Программы "Нұрлы көш" на 2009-2011 годы в области развития тепличного хозяйства";

020 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламаны 100 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге ағымдығы нысаналы трансферттер», 101 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер» кіші бағдарламалармен алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 029, 030 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«029 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
030 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
256 «Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
020 «Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламаны 100 «Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге ағымдығы нысаналы трансферттер», 101 «Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер» кіші бағдарламалармен қоса алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 035, 036 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«035 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге ағымдығы нысаналы трансферттер
036 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге табысы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер»;
9 «Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер»:
213 «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 026 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«026 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 2009-2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасының қатысушыларын жылыжай шаруашылығын дамыту саласында жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге кредит беру»;

дополнить администратором бюджетных программ 271 с бюджетной программой 052 следующего содержания:
"271 Управление строительства области
052 Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на обеспечение занятости участников Программы "Нұрлы көш" на 2009-2011 годы в области развития тепличного хозяйства в Южно-Казахстанской области";
дополнить администратором бюджетных программ 467 с бюджетной программой 021 следующего содержания:
"467 Отдел строительства района (города областного значения)
021 Обеспечение занятости участников Программы "Нурлы кеш" на 2009-2011 годы в области развития тепличного хозяйства в Южно-Казахстанской области";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 619 "Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства":
дополнить бюджетной программой 019 следующего содержания:
"019 Проведение оценки технического состояния инженерных сетей";
дополнить бюджетной программой 023 следующего содержания:
"023 Целевые текущие трансферты бюджетам городов Астаны и Алматы на приобретение коммунальной техники";
бюджетную программу "015 Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства инженерно-коммуникационной инфраструктуры" изложить в следующей редакции:
"015 Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
по администратору бюджетных программ 271 "Управление строительства области":
бюджетную программу 043 "Формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства инженерно-коммуникационной инфраструктуры Алматинской области" изложить в следующей редакции:
"043 Формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры Алматинской области";
по администратору бюджетных программ 371 "Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы":
бюджетную программу 010 дополнить подпрограммой 011 следующего содержания:
"010 Приобретение коммунальной техники
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 354 "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы":

271 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мен келесі мазмұндағы 052 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«271 Облыстың құрылыс басқармасы
052 Оңтүстік Қазақстан облысындағы жылыжай шаруашылығын дамыту саласында 2009-2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасының қатысушыларын жұмыспен қамтамасыз етуге ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттеріне кредит беру»;
467 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі мен келесі мазмұндағы 021 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«467 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
021 Оңтүстік Қазақстан облысындағы жылыжай шаруашылығын дамыту саласында 2009-2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасының қатысушыларын жұмыспен қамтамасыз етуге кредит беру»;
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
2 «Коммуналдық шаруашылық» функционалдық кіші тобына:
619 «Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 019 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«019 Инженерлік желілердің техникалық жағдайын бағалауды жүргізу»;
мынадай мазмұндағы 023 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«023 Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық техника сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
015 «Алматы облысының бюджетіне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
015 «Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері»;
271 «Облыстың құрылыс басқармасы» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
043 «Алматы облысының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыру» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
043 «Алматы облысының тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыру»;
371 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
010 бюджеттік бағдарлама 011 кіші бағдарламамен толықтырылсын:
«010 Коммуналдық техника сатып алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен»;
354 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 015 с подпрограммой 011 следующего содержания:
"015 Приобретение коммунальной техники для очистки от снега территории города Алматы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 455 "Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)":
бюджетную программу 009 "Обеспечение сохранности историко- культурного наследия и доступа к ним" исключить;
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
по администратору бюджетных программ 205 "Министерство туризма и спорта Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 025 следующего содержания:
"025 Развитие и создание инфраструктуры туризма";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 024 следующего содержания:
"024 Удешевление стоимости затрат на транспортные расходы при экспорте зерна урожая 2009 года";
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 025 следующего содержания:
"025 Целевые трансферты на развитие бюджету Жамбылской области на берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль государственной границы Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 045 следующего содержания:
"045 Проведение обследований водохозяйственных систем и гидротехнических сооружений";
по администратору бюджетных программ 281 "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
дополнить бюджетной программой 059 следующего содержания:
"059 Проведение берегоукрепительных работ на реке Шу вдоль государственной границы Республики Казахстан за счет целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Лесное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 020 следующего содержания:
"020 Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" на участках "Шортанды-Щучинск";
по администратору бюджетных программ 254 "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области":
дополнить бюджетной программой 009 следующего содержания:
"009 Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" на участках "Шортанды-Щучинск" за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 4 "Рыбное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 012 следующего содержания:
"012 Целевые текущие трансферты бюджету Атырауской области для обновления специальными оборудованиями и морской техникой субъекта государственной монополий в сфере рыбного хозяйства";

015 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісімен және келесі мазмұндағы 011 кіші бағдарламамен толықтырылсын:
«015 Алматы қаласының ауданын қардан тазалау үшін коммуналдық техника сатып алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік» функционалдық тобында:
1 «Мәдениет саласындағы қызмет» функционалдық кіші тобына: 455 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
009 «Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету» алынып тасталсын;
4 «Туризм» функционалдық кіші тобына:
205 «Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 025 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын: «025 Туризм инфрақұрылымын дамыту және құру»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
1 «Ауыл шаруашылығы» функционалдық кіші тобына:
212 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 024 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«024 2009 жылғы астықты экспортқа шығарғанда көлік шығындарының құнын арзандату»;
2 «Су шаруашылығы» функционалдық кіші тобына:
212 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 025 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«025 Жамбыл облысының бюджетіне Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 045 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«045 Су шаруашылығы жүйелеріне және гидротехникалық құрылыстарына зерттеулер жүргізу»;
281 «Құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 059 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«059 Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер есебінен Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарын жүргізу»;
3 «Орман шаруашылығы» функционалдық кіші тобына:
212 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 020 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«020 Ақмола облысының бюджетіне «Шортанды - Щучинск» учаскесінде «Астана - Щучинск» автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
254 «Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«009 Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен «Шортанды - Щучинск» учаскесінде «Астана - Щучинск» автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу»;
4 «Балық шаруашылығы» функционалдық кіші тобына:
212 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«012 Атырау облысының бюджетіне балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік монополия субъектісінің арнайы жабдықтарын және теңіз техникасын жаңартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;

дополнить администратором бюджетных программ 255 с бюджетной программой 015 следующего содержания:
"255 Управление сельского хозяйства области
015 Оснащение специальными оборудованиями и морской техникой субъекта государственной монополии в сфере рыбного хозяйства Атырауской области за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":
по администратору бюджетных программ 234 "Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 017 следующего содержания:
"017 Увеличение уставного капитала АО "Казаэросервис" для модернизации и технического переоснащения авиационных метеорологических станций";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Промышленность":
по администратору бюджетных программ 233 "Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 052 с подпрограммой 018 следующего содержания:
"052 Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
018 За счет гранта";
в функциональной группе 12 "Транспорт и связь":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 215 "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
"032 Формирование и увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия "Казахавтодор"";
в функциональной группе 13 "Прочие";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 356 "Управление финансов города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетными программами 020, 021 следующего содержания:
"356 Управление финансов города республиканского значения, столицы
020 Кредитование КГП "Алматыпәтерқызметі" для внедрения системы раздельного сбора твердо-бытовых отходов в городе Алматы
021 Кредитование КГП "ВСК "Медеу" для внедрения системы энергосберегающих технологий на высокогорном спортивном комплексе "Медеу" в городе Алматы";
по администратору бюджетных программ 619 "Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства":
дополнить бюджетной программой 024 следующего содержания:
"024 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны увеличение уставного капитала уполномоченной организации для участия в строительстве незавершенных объектов жилья с участием дольщиков";
по администратору бюджетных программ 694 "Управление делами Президента Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 013 следующего содержания:
"013 Увеличение уставного капитала НАО "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан";
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфик экономической классификации расходов:
в подклассе 450:
в специфике 451 "Приобретение земли" определение дополнить следующим абзацем:
"Затраты на компенсацию по выкупу земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества, включенные в стоимость проекта строительства, отражаются по данной специфике".

255 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісімен және келесі мазмұндағы 015 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«255 Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
015 Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен Атырау облысының балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік монополия субъектісін арнайы жабдықтармен және теңіз техникасымен жаңарту»;
5 «Қоршаған ортаны қорғау» функционалдық кіші тобына:
234 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 017 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«017 Авиациялық метеорологиялық станцияларды жаңғырту және техникалық қайта жабдықтау үшін «Қазаэросервис» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»;
11 «Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» функционалдық тобында:
1 «Өнеркәсіп» функционалдық кіші тобына:
233 «Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
052 бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі келесі мазмұндағы 018 кіші бағдарламамен толықтырылсын:
«052 Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеуді іске асыруды қамтамасыз ету
018 Грант есебінен»;
12 «Көлік және коммуникация» функционалдық тобында:
9 «Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобына:
215 «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«032 «Қазақавтожол» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту»;
13 «Басқалар» функционалдық тобында:
9 «Басқалар» функционалдық кіші тобына:
356 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 020, 021 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«356 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
020 Алматы қаласында «Алматыпәтерқызметі» КМК-нын қатты тұрмыстық қалдықтарды жеке-жеке жинақтау жүйесін енгізу үшін несиелеу
021 Алматы қаласында «БТК «Медеу» биік таулы спорт кешенінде энергия үнемдеу технологиясы жүйесін енгізу үшін несиелеу»;
619 «Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 024 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«024 Астана қаласының бюджетіне үлескерлер қатысқан аяқталмаған тұрғын үй объектілерін салуға қатысу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері»;
694 «Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«013 «Қазақстан Республикасы Президенті телерадиокешені» ӨАҚ жарғылық капиталын ұлғайту»;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
450-сыныпшада:
451 «Жер сатып алу» ерекшелігінде анықтама келесі абзацпен толықтырылсын:
«Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін сатып алу бойынша өтемақыға және осыған байланысты құрылыс жобасының құнына кіргізілген қозғалмайтын мүлікті алуға шығындар осы ерекшелік бойынша көрсетіледі».

2. Департаменту методологии бюджетного процесса (А.Н. Калиева) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев

2. Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекетті тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                            Б.Жәмішев