О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года № 275 "Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 136. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 октября 2010 года № 6535. Утратило силу постановлением Правления Национального банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 97
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального банка РК от 24.02.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования» Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 24 декабря 2007 года № 275 «Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5114), следующие дополнения и изменения:
в наименовании и пункте 1 постановления после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страховыми холдингами,»;
в Правилах представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страховыми холдингами,»;
в пункте 1:
слова «от 18 декабря 2000 года «О страховой деятельности» (далее - Закон о страховой деятельности), от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» (далее - Закон о пенсионном обеспечении)» заменить словами «от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» (далее - Закон о пенсионном обеспечении), от 18 декабря 2000 года «О страховой деятельности» (далее - Закон о страховой деятельности)»;
после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страховыми холдингами,»;
после слов «банковские холдинги» дополнить словами «, страховые холдинги»;
в пункте 2 после слов «банковского холдинга,» дополнить словами «страхового холдинга,»;
в пункте 3 после слова «банковскими холдингами» дополнить словами «и страховыми холдингами»;
в абзаце первом пункта 4 слова «и банковских холдингов» заменить словами «банковских холдингов и страховых холдингов»;
в пункте 6:
в части первой и второй слова «крупный участник страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации» заменить словами «страховой холдинг»;
в части третьей:
в абзаце первом слова «крупного участника страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации» заменить словами «страхового холдинга»;
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) описание видов деятельности крупного участника финансовой организации, банковского холдинга, страхового холдинга;»;
в подпункте 2) слова «(банковский холдинг) финансовой организации» заменить словами «финансовой организации, банковский холдинг, страховой холдинг»;
в подпункте 3) слова «(банковского холдинга) финансовой организации» заменить словами «финансовой организации, банковского холдинга, страхового холдинга»;
в части четвертой:
после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
слова «крупного участника, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации,» исключить;

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушыларының, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының есеп беру ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 275 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі N 136 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 11 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6535 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 97 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 275(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5114 тіркелген) қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
қаулының атауы мен 1-тармағында «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушыларының,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингтерінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктердің ірі қатысушыларының және банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының есеп беру ережесінде:
тақырыбында «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушыларының,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингтерінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
«Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы (бұдан әрі - Сақтандыру қызметі туралы Заң), "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы (бұдан әрі - Зейнетақымен қамсыздандыру туралы Заң)» деген сөздер «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы (бұдан әрі - Зейнетақымен қамсыздандыру туралы Заң), «Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы (бұдан әрі - Сақтандыру қызметі туралы Заң)» деген сөздермен ауыстырылсын;
«сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушыларының,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингтерінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
«банк холдингтері» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингтері» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта «банк холдингтері» деген сөздерден кейін «және сақтандыру холдингтері» деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын;
«Заңды тұлғалар болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің және сақтандыру холдингтерінің қаржылық есептілігіне мынадай нысандар кіреді:»;
6-тармақта:
бірінші және екінші бөлікте «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы» деген сөздер «сақтандыру холдингі» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлікте «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы» деген сөздер «сақтандыру холдингі» деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші бөлікте:
бірінші абзацта «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының» деген сөздер «сақтандыру холдингінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) қаржы ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің қызмет түрлерінің сипаттамасы;»;
2) тармақшада «қаржы ұйымының (банк холдингінің) ірі қатысушысы» деген сөздер «қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшада «қаржы ұйымының (банк холдингінің) ірі қатысушысының» деген сөздер «қаржы ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші бөлікте:
«банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
«, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы» деген сөздер алынып тасталсын;

в пункте 6-1 после слов «банковский холдинг,» дополнить словами «страховой холдинг,»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Страховой холдинг представляет в уполномоченный орган отчетность в сроки, установленные пунктом 3 статьи 74-1 Закона о страховой деятельности.»;
в пункте 8:
слова «, (банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации), владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации» заменить словами «(банковского холдинга, страхового холдинга»;
слова «крупного участника страховой (перестраховочной) организации), владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации» заменить словами «страхового холдинга»;
в пункте 8-1:
после слов «банковским холдингом» дополнить словами «, страховым холдингом»;
после слов «банковский холдинг» дополнить словами «или страховой холдинг»;
в пункте 9:
в части первой слова «(банковским холдингом)» заменить словами «банковским холдингом, страховым холдингом»;
в части второй:
слова «крупный участник - нерезидент Республики Казахстан, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации» заменить словами «страховой холдинг – нерезидент Республики Казахстан»;
слова «крупным участником - нерезидентом Республики Казахстан, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации» заменить словами «страховым холдингом – нерезидентом Республики Казахстан»;
в части третьей слова «крупного участника - нерезидента Республики Казахстан, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации» заменить словами «страхового холдинга-нерезидента Республики Казахстан»;
в пункте 9-1 после слов «Банковский холдинг,» дополнить словами «страховой холдинг,»;
в абзаце первом пункта 10 слова «или банковский холдинг» заменить словами «, банковский холдинг или страховой холдинг»;
пункт 11 дополнить частью третьей следующего содержания:
«Крупный участник финансовой организации - физическое лицо, являющийся одновременно крупным участником двух и более финансовых организаций, представляет в уполномоченный орган отчетность за требуемый период в одном экземпляре, составленную с учетом сведений по всем финансовым организациям, в которых он является крупным участником.»;
в пункте 12:
в абзаце первом части первой после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в части третьей после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страхового холдинга,»;

6-1-тармақта «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Сақтандыру холдингі уәкілетті органға Заңның 74-1-бабының 3-тармағында белгіленген мерзімде есептілікті ұсынады.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Түсіндірме жазбада осы Ережеге 1 - 3-қосымшаларға сәйкес ақпарат көрсетіледі, сондай-ақ ақпаратты толық ашып көрсету үшін шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерін қоса бере отырып, шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау әдістерінің егжей-тегжейлі сипаттамасы және қаржы ұйымы ірі қатысушысының (ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам пайызын иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар) банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысының) шоғырландырылған қаржылық есептілігіне қосылған заңды тұлға болып табылатын қаржы ұйымы ірі қатысушысының еншілес және тәуелді ұйымдарының (ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам пайызын иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар) банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысының) қаржылық есептілігі баптарының талдамалары көрсетіледі.»;
8-1-тармақта:
«банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
«банк холдингі» деген сөздерден кейін «немесе сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақта:
бірінші бөлікте «қаржы ұйымының (банк холдингінің) ірі қатысушысы» деген сөздер «қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлікте:
«заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес – ірі қатысушы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар)» деген сөздер «Қазақстан Республикасының резиденті емес – сақтандыру холдингі» деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші бөлікте «заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес – ірі қатысушы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар)» деген сөздер «Қазақстан Республикасының резиденті емес – сақтандыру холдингі» деген сөздермен ауыстырылсын;
9-1-тармақта «Банк холдингі,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингі,» деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақтың бірінші абзацында «немесе банк холдингі» деген сөздер «, банк холдингі немесе сақтандыру холдингі» деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
«Қаржы ұйымының ірі қатысушысы – бір мезгілде екі және одан астам қаржы ұйымдарының ірі қатысушысы болып табылатын жеке тұлға уәкілетті органға өзі ірі қатысушысы болып табылатын барлық қаржы ұйымдары бойынша мәліметтерді қоса құрастырылған талап етілген кезеңдегі есептілікті бір данада ұсынады.»;
12-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацында «банктік холдинг» деген сөздер «банк холдингі, сақтандыру холдингі» деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші бөлікте «банктің, банк холдингінің ірі қатысушысының» деген сөздерден кейін «банктің ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
«12-1. Юридическое лицо, являющееся одновременно банковским холдингом и (или) страховым холдингом и (или) крупным участником двух и более финансовых организаций, представляет в уполномоченный орган отчетность за требуемый период в одном экземпляре, составленную с учетом сведений по всем финансовым организациям, в которых оно является банковским холдингом и (или) страховым холдингом и (или) крупным участником.»;
в пункте 13 после слов «банковскими холдингами» дополнить словами «, страховыми холдингами»;
в приложении 1:
в верхнем правом углу после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страховыми холдингами,»;
в заголовке и пунктах 12 после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в пункте 3:
в абзаце первом после слов «(банковских холдингов)» дополнить словами «, между страховой (перестраховочной) организацией и страховым холдингом»;
в таблице после строк
«
Крупный участник страховой (перестраховочной) организации (наименование страховой
(перестраховочной) организации)
1.
»
дополнить строками следующего содержания:
«
Страховой холдинг (наименование страховой (перестраховочной) организации)
1.
»;
в пункте 4:
в абзаце первом после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в таблице после строк
«
Крупный участник страховой (перестраховочной) организации (наименование страховой
(перестраховочной) организации)
1.
»
дополнить строками следующего содержания:
«
Страховой холдинг (наименование страховой (перестраховочной) организации)
1.
»;
в пункте 5:
в подпункте 1):
после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в таблице:
в графе «Занимаемая должность в организации, являющейся крупным участником финансовой организации (банковским холдингом) с указанием наименования финансовой организации» после слов «банковским холдингом» дополнить словами «, страховым холдингом»;
в графе «Соотношение количества акций, принадлежащих должностному лицу, к общему количеству голосующих акций крупного участника финансовой организации (банковского холдинга), иной организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)» после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в подпункте 2):
после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в таблице:
в графе «Соотношение количества принадлежащих акций к общему количеству голосующих акций крупного участника финансовой организации (банковского холдинга) или доля участия в его уставном капитале (в процентах)» после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в подпункте 3):
после слов «банковским холдингом» дополнить словами «, страховым холдингом»;
в таблице:
в графе «Соотношение количества акций, приобретенных крупным участником финансовой организации (банковским холдингом), к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)» после слов «банковским холдингом» дополнить словами «, страховым холдингом»;
в подпункте 4):
после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в таблице:
в графе «Наименование организации, в которой крупный участник финансовой организации (банковский холдинг) являлся крупным участником (крупным акционером)» после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в графе «Соотношение количества акций, принадлежавших крупному участнику финансовой организации (банковскому холдингу), к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)» после слов «банковскому холдингу» дополнить словами «, страховому холдингу»;
в приложении 2:
в верхнем правом углу после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страховыми холдингами,»;
в заголовке после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в пункте 1 после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в пункте 2:
в абзаце четвертом подпункта 1) после слов «крупного участника страховой (перестраховочной) организации» дополнить словами «(страхового холдинга)»;
в подпункте 4):
после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
после слов «банком,» дополнить словами «страховой (перестраховочной) организацией,»;
в пункте 3:
после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в таблице:
в графе «Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику финансовой организации (банковскому холдингу), к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в его уставном капитале (в процентах)» после слов «банковскому холдингу» дополнить словами «, страховому холдингу»;
в пункте 4 после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в пункте 5:
после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
после слов «банковскому холдингу» дополнить словами «, страховому холдингу»;
в схеме:
в графе «Крупный участник крупного участника финансовой организации (банковского холдинга)» после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в графе «Крупный участник финансовой организации (банковский холдинг)» после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в графе «Организация, в которой крупный участник финансовой организации (банковский холдинг) является крупным участником (крупным акционером)» после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в графе «Организация, в которой крупный участник финансовой организации (банковский холдинг) является участником (акционером)» после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в приложении 3:
в верхнем правом углу после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страховыми холдингами,»;
в заголовке и в пункте 1 после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в пункте 2:
после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в таблице:
в графе «Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику (акционеру) крупного участника финансовой организации (банковского холдинга), к общему количеству голосующих акций крупного участника финансовой организации (банковского холдинга) или доля участия в его уставном капитале (в процентах)» после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;

мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
«12-1. Бір мезгілде банк холдингі және (немесе) сақтандыру холдингі және (немесе) екі және одан астам қаржы ұйымдарының ірі қатысушысы болып табылатын заңды тұлға уәкілетті органға өзі банк холдингі және (немесе) сақтандыру холдингі және (немесе) ірі қатысушы болып табылатын барлық қаржы ұйымдары бойынша мәліметтерді қоса жасалған талап етілген кезеңдегі есептілікті бір данада ұсынады.»;
13-тармақта «банк холдингтерінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингтерінің» деген сөздермен толықтырылсын;
1-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингтерінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
тақырыбында және 1, 2-тармақтарда «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта:
бірінші абзацта «банк холдингтің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде
«
(Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы
1.
»
деген жолдардан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Сақтандыру холдингі (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
1.
»;
4-тармақта:
бірінші абзацта «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде
«
(Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы
1.
»
деген жолдардан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Сақтандыру холдингі (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
1.
»;
5-тармақта:
1) тармақшада:
«банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде:
«Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі) болып табылатын ұйымдағы атқаратын қызметі, ұйымның атауын көрсетуімен» деген бағанда «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
«Лауазымды тұлғаға тиесілі акциялардың қаржы ұйымының ірі қатысушысының (банк холдингінің), өзге ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)» деген бағанда «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада:
«банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде:
«Иеленген акциялар санының қаржы ұйымы ірі қатысушысының (банк холдингінің) дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен)» деген бағанда «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшада:
«банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде:
«Қаржы ұйымы ірі қатысушысының (банк холдингінің) сатып алған акциялар санының ұйымның дауыс беретін акциялардың жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен)» деген бағанда «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшада:
«банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде:
«Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі) ірі қатысушысы (ірі акционері) болып табылатын ұйымның атауы» деген бағанда «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
«Қаржы ұйымы ірі қатысушысы (банк холдингі) иеленген акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен)» деген бағанда «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
2-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингтерінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
тақырыбында «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта:
1) тармақшаның төртінші абзацында «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысының» деген сөздерден кейін «(сақтандыру холдингінің)» деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшада:
«банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
«банкпен» деген сөзден кейін «, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен» деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта:
«банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде:
«Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі) иеленген акциялар саны мен ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санының ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен)» деген бағанда «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын:
4-тармақта «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта:
«банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
«банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
схемада:
«Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі)» деген бағанда «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
«Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі)» деген бағанда «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
«Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі) ірі қатысушы (ірі акционер) болып табылатын ұйым» деген бағанда «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
«Қаржы ұйымының ірі қатысушысы (банк холдингі) қатысушы (акционер) болып табылатын ұйым» деген бағанда «банк холдингі» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингі» деген сөздермен толықтырылсын;
3-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингтерінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
тақырыбында және 1-тармақта «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта:
«банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде:
«Қаржы ұйымы ірі қатысушының (банк холдингінің) ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының қаржы ұйымы ірі қатысушысының (банк холдингінің) дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)» деген бағанда «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;

в пунктах 3 и 4 после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в пункте 5 после слов «банковским холдингом» дополнить словами «, страховым холдингом»;
в пункте 6 после слов «банковский холдинг» дополнить словами «, страховой холдинг»;
в приложении 4:
в верхнем правом углу после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страховыми холдингами,»;
в заголовке слова «или банковского холдинга» заменить словами «, банковского холдинга или страхового холдинга»;
в пункте 8:
слова «или банковского холдинга» заменить словами «, банковского холдинга или страхового холдинга»;
слова «или банковский холдинг» заменить словами «, банковский холдинг или страховой холдинг»;
в верхнем правом углу приложений 5, 6, 7, 8 и 9 после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страховыми холдингами,»;
в приложении 10:
в верхнем правом углу после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страховыми холдингами,»;
в заголовке после слов «банковскому холдингу» дополнить словами «, страховому холдингу»;
в пункте 1:
после слов «банковского холдинга» дополнить словами «или страхового холдинга»;
в таблице:
в графе «Количество принадлежащих крупному участнику финансовой организации (банковскому холдингу) акций финансовой организации до дополнительного приобретения акций» после слов «банковскому холдингу» дополнить словами «, страховому холдингу»;
в графе «Количество принадлежащих крупному участнику финансовой организации (банковскому холдингу) акций финансовой организации после дополнительного приобретения акций» после слов «банковскому холдингу» дополнить словами «, страховому холдингу»;
в пункте 2 после слов «банковским холдингом» дополнить словами «, страховым холдингом»;
в пункте 3 после слов «банковского холдинга» дополнить словами «, страхового холдинга»;
в приложении 11:
в верхнем правом углу после слов «страховой (перестраховочной) организации,» дополнить словами «страховыми холдингами,»;
в пункте 1:
в таблице:
в графе «Количество принадлежащих крупному участнику финансовой организации (банковскому холдингу) акций финансовой организации до дополнительного приобретения акций» после слов «банковскому холдингу» дополнить словами «, страховому холдингу»;
в графе «Количество принадлежащих крупному участнику финансовой организации (банковскому холдингу) акций финансовой организации после дополнительного приобретения акций» после слов «банковскому холдингу» дополнить словами «, страховому холдингу».

3 және 4-тармақтарда «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта «банк холдингіне» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингіне» деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақта «банк холдингіне» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингіне» деген сөздермен толықтырылсын;
4-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышта «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингтерінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
тақырыбында «немесе банк холдингінің» деген сөздер «, банк холдингінің немесе сақтандыру холдингінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта:
«немесе банк холдингінің» деген сөздер «, банк холдингінің немесе сақтандыру холдингінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
«немесе банк холдингі» деген сөздер «, банк холдингі немесе сақтандыру холдингі» деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарғы оң жақ бұрыштағы 5678 және 9-қосымшалар «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингтерінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
10-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингтерінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
тақырыбында «банк холдингіне» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингіне» деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
«банк холдингінің» деген сөздерден кейін «немесе сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде:
Қосымша акциялар сатып алғанға дейінгі қаржы ұйымының ірі қатысушысына (банк холдингіне) тиесілі қаржы ұйымы акцияларының саны» деген бағанда «банк холдингіне» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингіне» деген сөздермен толықтырылсын;
«Қаржы ұйымының ірі қатысушысына (банк холдингіне) акцияларды қосымша сатып алғаннан кейінгі тиесілі қаржы ұйымы акцияларының саны» деген бағанда «банк холдингіне» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингіне» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта «банк холдингінің» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингінің» деген сөздермен толықтырылсын;
11-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының,» деген сөздерден кейін «сақтандыру холдингтерінің,» деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
кестеде:
«Қосымша акциялар сатып алғанға дейінгі қаржы ұйымының ірі қатысушысына (банк холдингіне) тиесілі қаржы ұйымы акцияларының саны» деген бағанда «банк холдингіне» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингіне» деген сөздермен толықтырылсын;
«Қаржы ұйымының ірі қатысушысына (банк холдингіне) акцияларды қосымша сатып алғаннан кейінгі тиесілі қаржы ұйымы акцияларының саны» деген бағанда «банк холдингіне» деген сөздерден кейін «, сақтандыру холдингіне» деген сөздермен толықтырылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каракулова Д.Ш):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстане настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц «Ассоциация финансистов Казахстана».
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Сақтандыру нарығының субъектілерін және басқа қаржы ұйымдарын қадағалау департаменті (Д.Ш. Қарақұлова):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, «Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттіктің Төрайым Қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                    Е. Бахмутова