О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 19 января 2010 года № 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2010 года № 6024. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 01.04.2010 № 141 (порядок введения в действие см. п. 4).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную приказом и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5429), внести следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета:
по всему тексту в наименование администратора бюджетных программ "Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по всему тексту в наименование администратора бюджетных программ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 120 "Аппарат акима области":
по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима области" подпрограмму 100 "Аппарат специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур" исключить;
дополнить бюджетной программой 006 следующего содержания:
"006 Аппарат специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 2 "Организация работы по чрезвычайным ситуациям":

"Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушысының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 19 қаңтардағы N 8 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 1 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6024 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі N 141 бұйрығы.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.04.01 N 141 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушысының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 265 (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5429 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
барлық мәтін бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауындағы «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене тәрбиесі және спорт бөлімі» деген сөздер «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» деген сөздермен ауыстырылысын;
барлық мәтін бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауындағы «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» деген сөздер «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» деген сөздермен ауыстырылысын;
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
1 «Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар» функционалдық кіші тобында:
120 «Облыс әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Облыс әкімнің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша 100 «Қазақстан Республикасы Президентінің «Байқоңыр» кешеніндегі арнаулы өкілінің аппараты» кіші бағдарламасы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
006 «Қазақстан Республикасы Президентінің «Байқоңыр» кешеніндегі арнаулы өкілінің аппараты»;
02 «Қорғаныс» функционалдық тобында:
2 «Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру» кiшi функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 005 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
005 Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций";
дополнить бюджетной программой 006 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"006 Проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территории от природных и стихийных бедствий
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 007 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
007 Развитие объектов органов внутренних дел";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования"
по администратору бюджетных программ 271 "Управление строительства области":
бюджетную программу 004 "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования" дополнить бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 032 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"032 Сейсмоусиление объектов образования в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 008 и бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
008 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 011 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"011 Строительство и реконструкция объектов образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области здравоохранения":

мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасы бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
005 Жұмылдыру дайындығы мен төтенше жағдайлардың объектілерін дамыту»;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 006 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«006 Халықты, объектілерді және аумақтарды табиғи және дүлей зілзалардан инженерлік қорғау жөнінде жұмыстар жүргізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
1 «Құқық қорғау қызметi» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасы бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
007 Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту»;
04 «Бiлiм беру» функционалдық тобында:
9 «Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
271 «Облыстың құрылыс басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
011 «Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен», 015 «Жергілікті бюджет қаражаты есебінен» бюджеттік кіші бағдарламалары бар 004 «Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер» бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«032 Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 кіші бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
008 Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 011 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«011 Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
05 «Денсаулық сақтау» функционалдық тобында:
9 «Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 013 и бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
"013 Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальное обеспечение":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 014 и бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
014 Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
015 Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья";
дополнить бюджетной программой 016 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"016 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 017 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"017 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 018 и бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
018 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
013 Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
06 «Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру» функционалдық тобында:
1 «Әлеуметтiк қамсыздандыру» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 кіші бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
014 Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
1 «Тұрғын үй шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік бағдарламасы бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
015 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру»;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 016 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«016 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 017 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«017 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
2 «Коммуналдық шаруашылық» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 018 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 кіші бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
018 Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;

дополнить бюджетными программами 019, 020 следующего содержания:
"019 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
020 Газификация населенных пунктов";
дополнить бюджетной программой 021 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"021 Развитие объектов коммунального хозяйства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 023 с бюджетными подпрограммами 030, 031 следующего содержания:
"023 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
030 Трансферты из республиканского бюджета
031 Трансферты из областного бюджета";
дополнить бюджетной программой 024 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"024 Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Благоустройство населенных пунктов":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 025 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
025 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 026 и бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
026 Развитие объектов культуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 027 следующего содержания:
"027 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие объектов культуры";
в функциональной подгруппе 2 "Спорт":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 028 и бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
028 Развитие объектов спорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 029 следующего содержания:
"029 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие объектов спорта";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":

мынадай мазмұндағы 019, 020 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«019 Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
020 Елді мекендерді газдандыру»;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 021 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«021 Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 030, 031 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 023 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«023 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
030 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер
031 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 024 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«024 Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
3 «Елді-мекендерді көркейту» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 025 бюджеттік бағдарламасы бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
025 Қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк» функционалдық тобында:
1 «Мәдениет саласындағы қызмет» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 026 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 кіші бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
026 Мәдениет объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 027 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«027 Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мәдениет объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері»;
2 «Спорт» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 028 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 кіші бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
028 Спорт объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 029 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«029 Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне спорт объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері»;
3 «Ақпараттық кеңiстiк» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 030 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
030 Развитие объектов архивов";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 031 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
031 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы";
дополнить бюджетной программой 032 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"032 Развитие теплоэнергетической системы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 255 "Управление сельского хозяйства области":
наименование бюджетной программы 021 "Содержание и ремонт специальных хранилищ (могильников)" изложить в следующей редакции:
"021 Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них";
наименование бюджетной программы 024 "Строительство специальных хранилищ (могильников)" изложить в следующей редакции:
"024 Строительство и реконструкция государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них";
дополнить бюджетными программами 029, 030, 031 следующего содержания:
"029 Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
030 Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
031 Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)";

мынадай мазмұндағы 030 бюджеттік бағдарламасы бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
030 Мұрағат объектілерін дамыту»;
09 «Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану» функционалдық тобында:
9 «Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 031 бюджеттік бағдарламасы бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
031 Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері»;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«032 Жылу-энергетикалық жүйесін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
1 «Ауыл шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
255 «Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
021 «Арнаулы қоймаларды (көмінділерді) ұстау және жөндеу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
021 «Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу;»;
024 «Арнаулы қоймалар (көмінділер) салу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
024 «Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) салу және қайта жаңарту»;
мынадай мазмұндағы 029, 030, 031 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
«029 Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
030 Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды  (жеткізуді) ұйымдастыру
031 Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)»;

дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 033 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
033 Развитие объектов сельского хозяйства";
дополнить администратором бюджетных программ 364 с бюджетными программами 008, 009 следующего содержания:
"364 Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы
008 Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
009 Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных";
по администратору бюджетных программ 375 "Управление сельского хозяйства города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетными программами 017, 018, 021 следующего содержания:
"017 Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
018 Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
021 Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур";
по администратору бюджетных программ 454 "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)":
бюджетные программы 003 "Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)", 004 "Организация санитарного убоя больных животных", 005 "Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения" исключить;
по администратору бюджетных программ 462 "Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства" бюджетные подпрограммы 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета", 015 "За счет средств местного бюджета" исключить;
бюджетные программы 003 "Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)", 004 "Организация санитарного убоя больных животных", 005 "Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ 473 с бюджетными программами 001, 002, 003, 004, 005, 006, 007, 008, 009, 010, 100, 106, 107, 108, 109, 115 следующего содержания:
"473 Отдел ветеринарии района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
002 Создание информационных систем
003 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
004 Материально-техническое оснащение государственных органов
005 Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
006 Организация санитарного убоя больных животных
007 Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
008 Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
009 Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
010 Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа";

мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік бағдарламасы бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
033 Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту»;
мынадай мазмұндағы 008, 009 бюджеттік бағдарламалары бар 364 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«364 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
008 Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
009 Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу»;
375 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша
мынадай мазмұндағы 017, 018, 021 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«017 Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
018 Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
021 Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар»;
454 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
003 «Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету», 004 «Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру», 005 «Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу» бюджеттік бағдарламалары алынып тасталсын;
462 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша 011 «Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен», 015 «Жергілікті бюджет қаражаты есебінен» бюджеттік кіші бағдарламалары алынып тасталсын;
003 «Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету», 004 «Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру», 005 «Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу» бюджеттік бағдарламалары алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 004, 005, 006, 007, 008, 009, 010, 100, 106, 107, 108, 109, 115 бюджеттік бағдарламаларымен бірге 473 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«473 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
001 Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
004 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
005 Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
006 Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
007 Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
008 Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
009 Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
010 Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау»;

дополнить администратором бюджетных программ 474 с бюджетными программами 001, 002, 003, 004, 005, 006, 007, 008, 009 следующего содержания:
"474 Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
002 Создание информационных систем
003 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
004 Материально-техническое оснащение государственных органов
005 Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
006 Организация санитарного убоя больных животных
007 Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
008 Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
009 Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов";
дополнить бюджетной программой 010 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"010 Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 011, 012, 099, 100, 106, 107, 108, 109, 115 следующего содержания:
011 Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
012 Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
099 Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа";
дополнить администратором бюджетных программ 475 с бюджетными программами 005, 006, 007, 008, 009 следующего содержания:
"475 Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
005 Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
006 Организация санитарного убоя больных животных
007 Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
008 Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
009 Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов";

мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 004, 005, 006, 007, 008, 009 бюджеттік бағдарламалары бар 474 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«474 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
001 Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
004 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
005 Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
006 Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
007 Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
008 Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
009 Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер»;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 010 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«010 Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 011, 012, 099, 100, 106, 107, 108, 109, 115 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
012 Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
099 Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау»;
мынадай мазмұндағы 005, 006, 007, 008, 009 бюджеттік бағдарламалары бар 475 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«475 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
005 Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
006 Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
007 Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
008 Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
009 Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер»;

дополнить бюджетной программой 010 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"010 Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 011, 012, 099 следующего содержания:
"011 Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
012 Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
099 Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 034 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
034 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения";
в функциональной подгруппе 3 "Лесное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 035 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
035 Развитие объектов лесного хозяйства";
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 036 и бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
036 Развитие объектов охраны окружающей среды
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
дополнить администратором бюджетных программ 364 с бюджетной программой 016 следующего содержания:
"364 Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы
016 Проведение противоэпизоотических мероприятий";
дополнить администратором бюджетных программ 473 с бюджетной программой 011 следующего содержания:
"473 Отдел ветеринарии района (города областного значения)
011 Проведение противоэпизоотических мероприятий";
дополнить администратором бюджетных программ 474 с бюджетной программой 013 следующего содержания:
"474 Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
013 Проведение противоэпизоотических мероприятий";

мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 010 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«010 Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 011, 012, 099 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
011 Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
012 Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
099 Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру»;
2 «Су шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 034 бюджеттік бағдарламасы 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
034 Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер»;
3 «Орман шаруашылығы» функционалдық кіші тобында
мынадай мазмұндағы 035 бюджеттік бағдарламасы 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
035 Орман шаруашылығы объектілерін дамыту»;
5 «Қоршаған ортаны қорғау» функционалдық кіші тобында       мынадай мазмұндағы 036 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
036 Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
9 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында
мынадай мазмұндағы 016 бюджеттік бағдарламасы бар 364 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«364 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
016 Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу»;
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік бағдарламасы бар 473 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«473 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
011 Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу»;
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасы бар 474 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«474 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
013 Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу»;

дополнить администратором бюджетных программ 475 с бюджетной программой 013 следующего содержания:
"475 Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
013 Проведение противоэпизоотических мероприятий";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере промышленности, архитектурной, градостроительной и строительной деятельности":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 037 и бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
037 Развитие индустриально-инновационной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 1 "Автомобильный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 038 и бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
038 Обеспечение функционирования автомобильных дорог
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 039, 040 следующего содержания:
"039 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
040 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)";
в функциональной подгруппе 4 "Воздушный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 041 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
041 Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетной программой 042 и бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
042 Развитие транспортной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 043 следующего содержания:
"043 Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) собщениям";

мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасы бар 475 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«475 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
013 Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу»;
11 «Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» функционалдық тобында:
9 «Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында
мынадай мазмұндағы 037 бюджеттік бағдарламасы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
037 Индустриальды-инновациялық инфрақұрылымды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
12 «Көлiк және коммуникация» функционалдық тобында:
1 «Автомобиль көлiгi» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 038 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
038 Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 039, 040 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«039 Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
040 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
4 «Әуе көлiгi» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 041 бюджеттік бағдарламасы бар 281 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
041 Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуетасымалдарды субсидиялау»;
9 «Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 042 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
042 Көлік инфрақұрылымын дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 043 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«043 Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау;

дополнить бюджетной программой 044 с бюджетными подпрограммами 030, 031 следующего содержания:
"044 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
030 Трансферты из республиканского бюджета
031 Трансферты из областного бюджета";
дополнить бюджетной программой 045 с бюджетными подпрограммами 030, 031 следующего содержания:
"045 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
030 Трансферты из республиканского бюджета
031 Трансферты из областного бюджета";
дополнить бюджетной программой 046 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"046 Ремонт и содержание автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 047 с бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"047 Строительство и реконструкция автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
дополнить администратором бюджетных программ 475 с бюджетной программой 014 следующего содержания:
"475 Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
014 Поддержка предпринимательской деятельности";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ 281 с бюджетными программами 001, 002, 003, 004, следующего содержания:
"281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, транспорта и коммуникаций
002 Создание информационных систем
003 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
004 Материально-техническое оснащение государственных органов";

мынадай мазмұндағы 030, 031 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 044 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«044 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеуге және ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
030 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер
031 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 030, 031 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 045 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«045 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қалалардың және елді-мекендердің көшелерін өткізуге салу және құруға, қайта берілетін нысаналы даму трансферттер
030 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер
031 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 046 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«046 Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 047 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«047 Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдардың қала және елді-мекендер көшелерін салу және қайта құру елді-мекендердің көшелері өткізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
13 «Басқалар» функционалдық тобында:
3 «Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау» кіші функционалдық тобында:
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламасы бар 475 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«475 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
014 Кәсіпкерлік қызметті қолдау»;
9 «Басқалар» кiшi функциясында:
мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 004 бюджеттік бағдарламалары бар 281 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«281 Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
001 Жергілікті деңгейде құрылыс, көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
004 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру»;

дополнить бюджетной программой 100 с бюджетными подпрограммами 022, 023 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
022 Мероприятия за счет резерва
023 Трансферты другим уровням государственного управления";
дополнить бюджетной программой 106 с бюджетными подпрограммами 022, 023 следующего содержания:
"106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
022 Мероприятия за счет резерва
023 Трансферты другим уровням государственного управления";
дополнить бюджетной программой 107 с бюджетными подпрограммами 022, 023 следующего содержания:
"107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
022 Мероприятия за счет резерва
023 Трансферты другим уровням государственного управления";
дополнить бюджетной программой 108 следующего содержания:
"108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов";
дополнить бюджетной программой 109 с бюджетными подпрограммами 022, 023 следующего содержания:
"109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
022 Мероприятия за счет резерва
023 Трансферты другим уровням государственного управления";
дополнить бюджетными программами 113, 114, 115 следующего содержания:
"113 Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114 Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа";
по администратору бюджетных программ 454 "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и сельского хозяйства" бюджетные подпрограммы 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета", 015 "За счет средств местного бюджета" исключить.
дополнить администратором бюджетных программ 475 с бюджетными программами 001, 002, 003, 004, 100, 106, 107, 108, 109, 115 следующего содержания:
"475 Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, сельского хозяйства и ветеринарии
002 Создание информационных систем
003 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
004 Материально-техническое оснащение государственных органов
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа".

мынадай мазмұндағы 022, 023 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 100 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
022 Резервінің есебінен іс-шаралар
023 Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 022, 023 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 106 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
022 Резервінің есебінен іс-шаралар
023 Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 022, 023 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 107 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
022 Резервінің есебінен іс-шаралар
023 Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 108 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау»;
мынадай мазмұндағы 022, 023 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 109 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
022 Резервінің есебінен іс-шаралар
023 Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 113, 114, 115 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«113 Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау»;
454 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша 011 «Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiн», 015 «Жергілікті бюджет қаражаты есебінен» бюджеттік кіші бағдарламалар алынып тасталсын»;
мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 004, 100, 106, 107, 108, 109, 115 бағдарламалары бар 475 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
«475 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
001 Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы және ветеринарии саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
004 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау».

2. Департаменту методологии государственного планирования (Б. Бабажанова) совместно с Юридическим департаментом (Д. Ешимова) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Султанов

2. Мемлекеттік жоспарлау әдіснамасы департаменті (Б. Бабажанова) Заң департаментімен (Д. Ешімова) бірлесіп осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                            Б. Сұлтанов