Об утверждении типовой формы плана развития субъектов охотничьего и рыбного хозяйств
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 апреля 2010 года № 276. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2010 года № 6232. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 августа 2013 года № 246-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды РК от 16.08.2013 № 246-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 18) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" от 9 июля 2004 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить типовые формы плана развития субъекта охотничьего и рыбного хозяйств, согласно приложениям 12 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года № 16-6/28п "Об утверждении Типовой формы Плана развития рыбного хозяйства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4114, опубликован в "Юридической газете", от 7 апреля 2006 года № 61-62 (1041-1042)).
3. Департаменту стратегии использования природных ресурсов обеспечить регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Е. Аман
Приложение 1
к приказу И.о. Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2010 года № 276
Типовая форма
План развития субъектов охотничьего хозяйства
_____________________________________________ на 20__ год
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
Наименование мероприятий
В том числе по кварталам
Итого
1
2
3
4

Аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерін дамыту жоспарының үлгі нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң м.а. 2010 жылғы 19 сәуірдегі N 276 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 17 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6232 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 тамыздағы № 246-ө бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 16.08.2013 № 246-ө бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Заңының 9-бабы 1-тармағының 18) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған осы бұйрықтың 12-қосымшаларына сәйкес, аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерін дамыту жоспарының үлгі нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2006 жылғы 6 наурыздағы № 16-6/28п «Балық шаруашылығын дамыту жоспарының үлгі нысанын бекіту туралы» бұйрығының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4114 тіркелген, 2006 жылдың 7 сәуірінде № 61-62 (868) «Заң газетінде» жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Табиғат ресурстарын пайдалану стратегиясы департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министрдің м.а.                                   Е. Аман
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің м.а.
2010 жылғы 19 сәуірдегі
№ 276 бұйрығына
1-қосымша
Үлгі нысаны
Аңшылық шаруашылығы субъектісін дамыту жоспары
20__ жылға _________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы)
Іс-шаралар атауы
Оның ішінде тоқсандар бойынша
Жиыны
1
2
3
4

1. Охрана охотничьих угодий
1
Проведение рейдов по охране охотничьих
угодий, км/тысяч тенге
2
Установка и обновление аншлагов,
панно, трафаретов, вывесок, штук
3
Пропаганда в средствах массовой
информации идей бережного отношения к
животному миру (выпуск статей,
буклетов, интервью) штук
4
Обеспечение егерской службы
специальной одеждой, горюче-смазочными
материалами, служебным оружием,
средствами связи, штук/тн
2. Учет диких животных
5
Проведение учетов численности объектов
животного мира км (га)/тысяч тенге

1. Аң аулайтын алқаптарды қорғау
1
Аң аулайтын алқаптарды қорғау жөнінде рейдтер өткізу, км/мың теңге
2
Аншлагтар, паннолар, трафареттер, маңдайшалар орнату және жаңарту, дана
3
Жануарлар дүниесіне жанашырлықпен қарау идеяларын бұқаралық ақпарат құралдарында насихаттау (мақалалар, буклеттер шығару, сұхбат), дана
4
Қорықшылық қызметті арнайы киіммен, жанар жағармай материалдарымен, қызметтік қарумен, байланыс құралдарымен қамтамасыз ету, дана
2. Жабайы жануарларды есепке алу
5
Жануарлар дүниесі объектілерінің санын есепке алуды жүргізу км (га)/мың теңге

4. Охотохозяйственные мероприятия
19
Проведение внутрихозяйственного
охотоустройства, га/тысяч тенге
20
Строительство кордонов, ремонт дорог,
приобретение техники штук (км)
5. Эксплуатационные мероприятия
21
Организация и проведение
спортивно-любительской (промысловой
охоты) охоты особей/тысяч тенге
6. Другие мероприятия
22
Приложение 2
к приказу И.о. Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2010 года № 276
Типовая форма
План развития субъектов рыбного хозяйства
_____________________________________________ на 20__-20__ годы
(наименование субъекта рыбного хозяйства)
п/п
Наименование
мероприятий
*Сроки выполнения и
объемы планируемых
финансовых средств
Форма
завершения
1. Мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов
1
Зарыбление в естественную
среду обитания
Ежегодно
_______ тысяч тенге
Акты зарыбления по
видам, тысяч штук
2
Проведение работ по
рыбохозяйственной мелиорации
Ежегодно
_______ тысяч тенге
Отчет в
территориальный орган
о выполнении
мероприятий в
соответствии с
утвержденной формой
отчетности
3
Проведение противозаморных
мероприятий
Ежегодно
________ тысяч тенге
4
Спасение молоди из
отшнурованных водоемов
Ежегодно
_______ тысяч тенге
5
Выполнение других
воспроизводственных
мероприятий
Ежегодно
_______ тысяч тенге
2. Научные работы
6
Исследования оценки
состояния рыбных ресурсов и
других водных животных
Ежегодно ________
тысяч тенге
Договор с научными
организациями, акты
выполненных работ,
заключения
государственной
экологической
экспертизы экспертизы
по проектам и
биологическим
обоснованиям
7
Рекомендации по режиму
рыболовства
8
Рекомендации по
воспроизводству рыбных
ресурсов
9
Рекомендации по проведению
рыбохозяйственной мелиорации
10
Другое указать
3. Мероприятия по техническому перевооружению добывающей и
перерабатывающей базы
11
Приобретение, монтаж и
обновление технологического
оборудования по переработке
рыбной продукции
Ежегодно в объеме
_________ тысяч тенге
Отчет о приобретении
и установке с
предоставлением
подтверждающих
документов в
территориальный орган
12
Приобретение и монтаж
технологического
оборудования по рыбоводству
(инкубирование икры,
установки замкнутого
водоснабжения,
кормораздатчики)
13
Приобретение и ремонт
специального транспорта и
плавательных средств
(рефрижераторные автомобили,
транспортный флот)
Примечание:
* - объемы планируемых финансовых средств и сроки его исполнения расписываются по годам на весь период закрепления водоема или участка за пользователем.

4. Аңшылық шаруашылығы іс-шаралары
19
Шаруашылық ішілік аңшылық ісін ұйымдастыру, га/мың теңге
20
Кордондар салу, жолдарды жөндеу, техника сатып алу, дана (км)
5. Пайдалану іс-шаралары
21
Әуесқойлық-спорттық (кәсіпшілік аң аулау) аң аулауды ұйымдастыру және өткізу, дара нұсқасы/мың теңге
6. Басқа іс-шаралар
22
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің м.а.
2010 жылғы 19 сәуірдегі
№ 276 бұйрығына
2-қосымша
Үлгі нысаны
Балық шаруашылығы субъектілерінің даму жоспары
_____________________________________________ 20__-20__ жылдарға (балық шаруашылығы субъектінің атауы)
№ р/с
Іс-шаралар атауы
*Орындау мерзімі және жоспарланған қаржы көлемі
Аяқталу нысаны
1. Балық ресурстарының өсімін молайту шаралары
1
Мекендейтін табиғи ортасына балық жіберу
Жыл сайын
_____ мың теңге
Түрлері бойынша балық жіберу акттері, мың дана
2
Балық шаруашылық мелиорация бойынша жүргізілген жұмыстар
Жыл сайын
_____ мың теңге
Бекітілген есептілік нысанына сәйкес, аумақтық органға іс-шаралардың орындалуы бойынша есеп беру
3
Балықтың жаппай қырылуына қарсы жүргізілген iс-шаралар
Жыл сайын
_____ мың теңге
4
Негізгі су айдындарынан бөлініп кеткен сулардан балық шабақтарын құтқару жұмыстары
Жыл сайын
_____ мың теңге
5
Өсімін молайтуға қатысты жүргізілген басқа іс-шаралар
Жыл сайын
_____ мың теңге
2. Ғылыми жұмыстар
6
Балық ресурстарын және басқа су жануарларының жай-күйін бағалауына қатысты зерттеулер
Жыл сайын
_____ мың теңге
Ғылыми ұйымдармен шарт, орындалған жұмыстардың актілері, биологиялық негіздеме және жобалар бойынша мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындылары
7
Балық аулау режимі бойынша ұсынымдар
8
Балық ресурстарының өсімін молайту бойынша ұсынымдар
9
Балық шаруашылық мелиорацияны жүргізу бойынша ұсынымдар
10
Басқаларын көрсету
3. Алу және қайта өңдеу базаларын техникалық қайта жарақтандыру шаралары
11
Балық өнімдерін қайта өңдеу бойынша технологиялық жабдықтарды сатып алу, оларды жаңарту және жөндеу
Жыл сайын
_____ мың теңге
Аумақтық органға сатып алынғанын және орнатылғанын дәлелдейтін құжаттарды ұсынып, есеп беру
12
Балық бойынша технологиялық жабдықтарды сатып алу, оларды жаңарту және жөндеу (уылдырықты инкубациялау, сумен жабдықтайтын бекітулі қондырғылар, жемтаратқыштар)
13
Жүзетін құралдар мен арнайы көліктерді (рефрижераторлық автомобильдер, көліктік флот) сатып алу және оны жөндеу
Ескертпе:
* - жоспарланатын қаржы көлемі және оның орындалу мерзімдері әр жыл бойынша су айдындары немесе учаскелерді пайдаланушыларға бекітудің барлық кезеңіне тіркеп жазылады.