Об утверждении формы заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, правил его заполнения и представления
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2010 года № 318. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июля 2010 года № 6319. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 687
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.12.2011 № 687 (вводится в действие с 01.01.2012).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии со статьей 276-20 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила заполнения и представления заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожину Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2010 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2010 года № 318
Форма 328.00
Заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
______      _____
Страница из |__1___|    |_____|
Номер Число Месяц Год
____ ____ ____ ____
|____|____|____|____|
______________
|_____________|
Раздел 1.
Продавец               __________       Покупатель       __________
|__________|                      |__________|
УНП или ИНН / КПП или РНН/(БИН|ИИН)     УНП или ИНН/КПП или РНН/(БИН|ИИН)
01 _______________________________      02 __________________________
(наименование организации, Ф.И.О.          (наименование организации,
индивидуального предпринимателя)              Ф.И.О. индивидуального
предпринимателя)
03 _______________________________      04 __________________________
(код страны, место нахождения             (код страны, место
(жительства)                    нахождения (жительства)

Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш нысанын, оны толтыру және табыс ету ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 2 шілдедегі N 318 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылғы 2 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6319 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 687 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.30 № 687 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-20-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті толтыру және табыс ету ережелері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның кейіннен бұқаралық
ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың 1 шілдесінен бастап туындаған қатынастарға таралады.
Министр                                         Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 2 шілдедегі
№ 318 бұйрығына
1-қосымша
328.00 Нысан
Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы
өтініш
_______        _______
Бет |___1___| -ден |_______|
Нөмір  Саны     Ай    Жыл
_____  _____  _____  _____
|_____||_____||_____||_____|
1. Бөлім
__________                                  __________
Сатушы |__________|                   Сатушы алушы |__________|
ТЕН немесе ССН/ЕСК немесе СТН/    ТЕН немесе ССН/ЕСК немесе  (БСН/ЖСН)                         СТН/(БСН/ЖСН)
01 _____________________________    02 _____________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке       (заңды тұлғаның атауы, жеке кәс-
________________________________     ________________________________
кәсіпкердің Т.А.Ә. аты көрсетіледі)  іпкердің Т.А.Ә. аты көрсетіледі)
03 _____________________________    04 _____________________________
(елінің коды, орналасқан            (елінің коды, орналасқан
________________________________     ________________________________
орны (тұрғылықты мекен-жайы)        орны (тұрғылықты мекен-жайы)

05 № договора (контракта) ______  Дата договора (контракта) _____ 20___г.
№ спецификации _______, _______ дата спецификации ____, ____
06 __________________________________________________________________
(наименование организации (Ф.И.О. индивидуального предпринимателя) код
страны, место нахождения (жительства)
07 № договора (контракта) ______  Дата договора (контракта) _____ 20__ г.
№ спецификации _______, _______   дата спецификации ____, ____
(в случае заключения договора лизинга в ячейке ___указывается отметка Х,
|___|
в случае заключения договора переработки давальческого сырья в
ячейке___ указывается отметка Х)
|___|
№ пп
Наименование
товара
Код
товара
ТН ВЭД
Единица
измерения
товара
Коли-
чество
товара
Стоимость
товара
(работы)
Валюта
Транспортный
(товаросопроводитель-
ный) документ
Код
Курс
Серия, номер
Дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ИТОГО:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
продолжение таблицы
Счет-фактура
Дата
принятия на
учет товара
Налоговая база
Ставки налога
Суммы налогов
Номер
Дата
Акцизов
НДС
Акцизов
НДС
Акцизов
НДС
твердые (специфи-
ческие)
адвалорные
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Достоверность и полноту сведений, приведенных в данном заявлении, подтверждаем
_________________________________ ___________________ _____________
Ф.И.О. руководителя организации         подпись            дата
(уполномоченного лица) - покупателя                                 М.П.
(индивидуального предпринимателя - покупателя)
_________________________________ ___________________ _____________
Ф.И.О. главного бухгалтера               подпись           дата
_____      _____
Страница |_____| из |_____|
Номер Число Месяц Год
____ ____ ____ ____
|____|____|____|____|
Раздел 2.
Отметка о регистрации заявления при представлении в налоговый орган
Номер Число Месяц Год
____ ____ ____ ____
|____|____|____|____|
Отметка налогового органа об уплате
косвенных налогов (освобождении от
налогообложения НДС и (или) акцизов)
по месту постановки на учет
покупателя производится в течение
десяти рабочих дней с даты отметки о
регистрации Заявления.
НДС в сумме ____________ уплачен
Акцизы в сумме ____________ уплачены
________________   _______________
Ф.И.О. инспектора    должность
________      ____________
подпись           дата
_________ ________ _______ _________
Руководитель
(заместитель
руководителя)
____________________________
наименование налогового органа
________ ____________ М.П.
подпись      дата
1) В случае установления налоговым органом несоответствия заполненных налогоплательщиком реквизитов заявления требованиям Протокола о порядке взимания косвенных налогов и механизме контроля за их уплате при экспорте и импорте товаров в таможенном союзе налоговый орган производит отметку об уплате косвенных налогов после устранения выявленных несоответствий налогоплательщиком.
_____      _____
Страница |_____| из |_____|
Номер Число Месяц Год
____ ____ ____ ____
|____|____|____|____|
Раздел 3.
Продавец, комитент,       _____      Покупатель, комиссионер, ______
доверитель, принципал    |_____|     поверенный, агент       |______|
(нужное подчеркнуть)                 (нужное подчеркнуть)
УНП или ИНН / КПП или РНН/(БИН|ИИН)  УНП или ИНН /КПП или РНН/(БИН|ИИН)
08 _____________________________    09 ______________________________
(наименование организации, Ф.И.О.        (наименование организации,
индивидуального предпринимателя)             Ф.И.О.индивидуального
предпринимателя)
10 _____________________________    11 ______________________________
(код страны, место нахождения          (код страны, место нахождения
(жительства)                           (жительства)
12 № договора (контракта) ______ Дата договора (контракта) _____ 20___ г.
№ спецификации _______, _______  дата спецификации ____, ____
____________________________________________ ________ ________
Ф.И.О. руководителя организации               подпись   дата     М.П.
(уполномоченного лица) - покупателя
(индивидуального предпринимателя - покупателя)
__________________________________ ___________________ _____________
Ф.И.О. главного бухгалтера               подпись          дата
Приложение к заявлению
о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Номер Число Месяц Год
____ ____ ____ ____
|____|____|____|____|
________                             ______
Продавец (комиссионер, |________|  Покупатель (комиссионер, |______|
поверенный, агент /                поверенный, агент /
комитент, доверитель, принципал)   комитент, доверитель, принципал)
(нужное подчеркнуть)               (нужное подчеркнуть)
УНП или ИНН / КПП или РНН/         УНП или ИНН /КПП или РНН/(БИН|ИИН)
(БИН/ИИН)
_________________________________  _________________________________
(наименование организации, Ф.И.О.  (наименование организации, Ф.И.О.
индивидуального предпринимателя)   индивидуального предпринимателя)
_________________________________  _______________________________
(код страны, место нахождения      (код страны, место нахождения
(жительства)                       (жительства)
№ договора (контракта) ______  Дата договора (контракта) ______ 20__ г.
№ спецификации _______, _____  дата спецификации ____, ____
________                             ________
Подавец (комиссионер,|________|  Покупатель (комиссионер, |________|
поверенный, агент /              поверенный, агент /
комитент, доверитель, принципал) комитент, доверитель, принципал)
(нужное подчеркнуть)             (нужное подчеркнуть)
УНП или ИНН / КПП или РНН/       УНП или ИНН /КПП или
(БИН|ИИН)                        РНН/(БИН|ИИН)
________________________________ ____________________________________
(наименование организации, Ф.И.О. (наименование организации, Ф.И.О.
индивидуального предпринимателя)   индивидуального предпринимателя)
________________________________ ____________________________________
(код страны, место нахождения     (код страны, место нахождения
(жительства)                              (жительства)
№ договора (контракта) ______  Дата договора (контракта) ________ 20__ г.
№ спецификации _______, _____  дата спецификации ____, ____
_____                               ______
Продавец (комиссионер, |_____|    Покупатель (комиссионер, |______|
поверенный, агент /               поверенный, агент /
комитент, доверитель, принципал)  комитент, доверитель, принципал)
(нужное подчеркнуть)              (нужное подчеркнуть)
УНП или ИНН / КПП или РНН/        УНП или ИНН /КПП или
(БИН/ИИН)                         РНН/(БИН/ИИН)
_________________________________  __________________________________
(наименование организации, Ф.И.О.  (наименование организации, Ф.И.О
индивидуального предпринимателя)    индивидуального предпринимателя)
_________________________________  __________________________________
(код страны, место нахождения      (код страны, место нахождения
(жительства)                       (жительства)
№ договора (контракта) _____  Дата договора (контракта) ________ 20__ г.
№ спецификации _______, ____  дата спецификации ____, ____
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2010 года № 318
Правила заполнения и представления заявления о ввозе товаров
и уплате косвенных налогов

05 шарттың (келісімшарттың) № ______ шарттың (келісімшарттың) күні __________ 20___ж. ерекшеліктерінің № ____________,____________ ерекшеліктерінің күні ___________,________________
06 _________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы (жеке кәсіпкердің Т.А.Ә. аты)
__________________________________________________________________
(елінің коды, орналасқан орны (тұрғылықты мекен-жайы)
07 шарттың (келісімшарттың) № ______ шарттың (келісімшарттың) күні __________ 20___ж. ерекшеліктерінің № ____________,____________ ерекшеліктерінің күні ___________,________________
__
(Лизинг шарты жасалған жағдайда тиісті торкөзде |__| «Х» белгісі қойылады
Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу шарты жасалған жағдайда тиісті
__
торкөзде |__| «Х» белгісі қойылады
№ р/н
Тауардың атауы
СЭҚ ТН тауарлық код
Тауардың санының өлшем бірлігі
Тауар саны
Тауар (жұмыс) құны
Валюта
Көліктік (тауарға
ілеспе) құжаттама
Коды
Курс
Сериясы,
нөмірі
Күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиынтығы:
Х
Х
Х
Х
Х
Х
кестенің жалғасы
Шот-фактура
Тауарды есепке қабылдаған күні
Салық базасы
Салық ствакалары
Салықтардың сомасы
Акциздер
ҚҚС
Нөмірі
Күні
Акциздер
ҚҚС
қатаң (ерекшеліктер)
адвалоры
Акциздер
ҚҚС
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Осы өтініште келтірілген мәлiметтердiң дұрыстығын және толықтығын растаймыз
_______________________________________    __________ ___________
Сатып алушы (сатып алушы жеке кәсіпкер)        қолы       күні
заңды тұлғаның басшысының Т.А.Ә. (уәкілетті тұлға)              М.О.
_______________________________________    __________ ___________
Бас бухгалтердің                         қолы       күні
_______        _______
Бет |___1___| -ден |_______|
Нөмір  Саны    Ай    Жыл
_____  _____  _____  _____
|_____||_____||_____||_____|
2.Бөлім
____________________________________________________________________
| Берілген өтінішті салық       | Сатып алушының орналасқан орны    |
| органдарында тіркеу туралы    | бойынша жанама салықтарды төлеу   |
| белгі                         | (ҚҚС және(немесе) акциздерден     |
|                               | босату) туралы Өтініші тіркелген  |
|  Нөмір  Саны    Ай    Жыл     | күннен бастап он жұмыс күні       |
|  _____  _____  _____  _____   | ішінде Салық Органының белгісі    |
| |_____||_____||_____||_____|  | қойылады.                         |  |                               | ҚҚС сомада _____________ төленеді |
|                               | Акциздер сомада ________ төленеді |
|                               | _____________________ ___________ |
|                               |   испектордың Т.А.Ә.   лауазымы   |
|                               | _____________ ___________         |
|                               |      қолы        күні             |
|                               | _________________________________ |
|                               |    Басшы (басшының орынбасары)    |
|                               | _____________ ___________         |
|                               |      қолы         күні            |
|                               | _________________________________ |
|                               |       Салық органының атауы       |
|                               | _____________ ___________         |
|                               |      қолы         күні            |
|_______________________________|___________________________________|
1) Салық төлеушімен кедендік одақта тауарлардың импорты және экспорты кезінде жанама салықтарды төлеу өндіру және оларды төлеу механизмдерін бақылау тәртібі туралы толтырылған өтініші Хаттаманың талаптарындағы деректемелерге сәйкес келмеуі салық органдарымен анық алған жағдайда салық төлеушімен анықталған сәйкессіздік қалпына келтірілгеннен кейін салық органдарымен жанама салықтардың төленгені туралы белгі қойылады.
_______        _______
Бет |___1___| -ден |_______|
Нөмір  Саны    Ай    Жыл
_____  _____  _____  _____
|_____||_____||_____||_____|
3. Бөлім
_________                           _________
Сатып алушы, комис-  |         |    Сатып алушы, комис-  |         |
сионер, сенім біл-   |_________|    сионер, сенім біл-   |_________|
дірген адам, агент                  дірген адам, агент
(керегінің астын сызу керек)        (керегінің астын сызу керек)
ТЕН немесе ССН/ЕСК немесе СТН/    ТЕН немесе ССН/ЕСК немесе  (БСН/ЖСН)                         СТН/(БСН/ЖСН)
08 _____________________________    09 _____________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке       (заңды тұлғаның атауы, жеке кәс-
________________________________     ________________________________
кәсіпкердің Т.А.Ә. аты көрсетіледі)  іпкердің Т.А.Ә. аты көрсетіледі)
10 _____________________________    11 _____________________________
(елінің коды, орналасқан            (елінің коды, орналасқан
________________________________     ________________________________
орны (тұрғылықты мекен-жайы)        орны (тұрғылықты мекен-жайы)
12 шарттың (келісімшарттың) № ______ шарттың (келісімшарттың) күні __________ 20___ж. ерекшеліктерінің № _______,_______ ерекшеліктерінің күні ____, ____
_______________________________________ _______ _____
Сатып алушы (сатып алушы жеке кәсіпкер) қолы күні М.О.
заңды тұлғаның басшысының Т.А.Ә.
(уәкілетті тұлға)
_____________________________ _______ _____
Бас бухгалтердің Т.А.Ә.        қолы    күні
Өтішіке қосымша
Тауарларды кіргізу және жанама салықтарды төлеу туралы
Нөмір   Саны   Ай     Жыл
_____  _____  _____  _____
|_____||_____||_____||_____|
_________                           _________
Сатып алушы, комис-  |         |    Сатып алушы, комис-  |         |
сионер, сенім біл-   |_________|    сионер, сенім біл-   |_________|
дірген адам, агент                  дірген адам, агент
(керегінің астын сызу керек)        (керегінің астын сызу керек)
ТЕН немесе ССН/ЕСК немесе СТН/    ТЕН немесе ССН/ЕСК немесе  (БСН/ЖСН)                         СТН/(БСН/ЖСН)
_________________________________   _________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке       (заңды тұлғаның атауы, жеке кәс-
_________________________________   _________________________________
кәсіпкердің Т.А.Ә. аты көрсетіледі)  іпкердің Т.А.Ә. аты көрсетіледі)
_________________________________   _________________________________
(елінің коды, орналасқан            (елінің коды, орналасқан
_________________________________   _________________________________
орны (тұрғылықты мекен-жайы)        орны (тұрғылықты мекен-жайы)
(келісімшарттың) № ______  шарттың (келісімшарттың) күні ___________ 20___ж. ерекшеліктерінің № _______, __________ ерекшеліктерінің күні ____________, _____________
_________                           _________
Сатып алушы, комис-  |         |    Сатып алушы, комис-  |         |
сионер, сенім біл-   |_________|    сионер, сенім біл-   |_________|
дірген адам, агент                  дірген адам, агент
(керегінің астын сызу керек)        (керегінің астын сызу керек)
ТЕН немесе ССН/ЕСК немесе СТН/    ТЕН немесе ССН/ЕСК немесе  (БСН/ЖСН)                         СТН/(БСН/ЖСН)
_________________________________   _________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке       (заңды тұлғаның атауы, жеке кәс-
_________________________________   _________________________________
кәсіпкердің Т.А.Ә. аты көрсетіледі)  іпкердің Т.А.Ә. аты көрсетіледі)
_________________________________   _________________________________
(елінің коды, орналасқан            (елінің коды, орналасқан
_________________________________   _________________________________
орны (тұрғылықты мекен-жайы)        орны (тұрғылықты мекен-жайы)
(келісімшарттың) № ______  шарттың (келісімшарттың) күні ___________ 20___ж. ерекшеліктерінің № _______, __________ ерекшеліктерінің күні ____________, _____________
_________                           _________
Сатып алушы, комис-  |         |    Сатып алушы, комис-  |         |
сионер, сенім біл-   |_________|    сионер, сенім біл-   |_________|
дірген адам, агент                  дірген адам, агент
(керегінің астын сызу керек)        (керегінің астын сызу керек)
ТЕН немесе ССН/ЕСК немесе СТН/    ТЕН немесе ССН/ЕСК немесе  (БСН/ЖСН)                         СТН/(БСН/ЖСН)
_________________________________   _________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке       (заңды тұлғаның атауы, жеке кәс-
_________________________________   _________________________________
кәсіпкердің Т.А.Ә. аты көрсетіледі)  іпкердің Т.А.Ә. аты көрсетіледі)
_________________________________   _________________________________
(елінің коды, орналасқан            (елінің коды, орналасқан
_________________________________   _________________________________
орны (тұрғылықты мекен-жайы)        орны (тұрғылықты мекен-жайы)
(келісімшарттың) № ______  шарттың (келісімшарттың) күні ___________ 20___ж. ерекшеліктерінің № _______, __________ ерекшеліктерінің күні ____________, _____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 2 шілдедегі
№ 318 бұйрығына 2-қосымша
Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті
толтыру және табыс ету ережесі

1. Общие положения
1. Правила заполнения и представления заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов определяют порядок заполнения и представления заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (далее - Заявление).
2. Заявление состоит из трех разделов и приложения к нему, предназначенных для детального отражения информации о ввозе товаров и об исчислении налогового обязательства.
Первый и третий разделы Заявления и приложение к нему заполняет налогоплательщик, второй раздел - налоговый орган.
3. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии сведений (информации), подлежащих отражению в Заявлении, соответствующие ячейки не заполняются.
5. Приложение к Заявлению не составляется при отсутствии данных, подлежащих отражению в них.
6. При составлении Заявления:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) в электронном виде - заполняется в соответствии со статьей 68 Налогового кодекса Республики Казахстан.
Страницы Заявления должны быть пронумерованы налогоплательщиком.
7. Заявление на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его представителем и заверяется печатью налогоплательщика либо его представителя, имеющего в установленных законодательством Республики Казахстан случаях печать со своим наименованием, в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Налогового кодекса Республики Казахстан.
Заявление в электронном виде представляется посредством системы приема и обработки налоговой отчетности либо на электронном носителе, допускающим компьютерную обработку информации.
При этом, Заявление в электронном виде, представляемое посредством системы приема и обработки налоговой отчетности, заверяется электронной цифровой подписью налогоплательщика в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Налогового кодекса Республики Казахстан.
Сведения, отраженные в Заявлении в электронном виде должны соответствовать сведениям, содержащимся в Заявлении на бумажном носителе.
8. Заявление представляется налогоплательщиком либо его представителем на бумажном носителе и в электронном виде в налоговый орган по месту нахождения (месту жительства) в четырех экземплярах с приложением документов, предусмотренных пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса Республики Казахстан одновременно с налоговой декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам.
9. Заявлению, представленному в электронном виде, присваивается регистрационный номер центральным узлом системы приема и обработки налоговой отчетности.
Заявление, представленное на бумажном носителе, регистрируется налоговым органом в Журнале регистрации заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (далее - Журнал) под присвоенным центральным узлом системы приема и обработки налоговой отчетности регистрационным номером Заявления, представленного в электронном виде.
Данный регистрационный номер проставляется налоговым органом во втором разделе экземпляров Заявления, представленных на бумажном носителе.
При этом датой представления Заявления является дата приема налоговым органом Заявления на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті толтыру және табыс ету ережесі тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті (бұдан әрі - Өтініш) толтыру және табыс ету тәртібін айқындайды.
2. Өтініш тауарлардың әкелінуі туралы және салық міндеттемесінің есептелуі туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған үш бөлімнен және оған қосымшадан тұрады.
Өтініштің бірінші және үшінші бөлімдері оған қосымшаны салық төлеуші, екінші бөлімді салық органы толтырады.
3. Өтінішті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
4. Өтініште көрсетілуге тиіс мәліметтер (ақпараттар) болмаған кезде тиісті торкөздері толтырылмайды.
5. Өтінішке қосымшалар оларда көрсетілуге тиіс деректер болмаған жағдайда жасалмайды.
6. Өтінішті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта – қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электронды түрде – Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 68-бабына сәйкес толтырылады.
Өтініштің беттерін салық төлеуші нөмірлеуге тиіс.
7. Қағаз тасығыштағы Өтінішке Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 61-бабы 3-тармағына сәйкес салық төлеуші не оның өкілі қол қояды және салық төлеуші не болмаса өкілі қол қояды және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда оның атауы жазылған мөрі бар салық төлеушінің не болмаса оның өкілінің мөрімен куәландырылады.
Өтініш электронды түрде салық есептілігін қабылдау және өңдеу жүйесі арқылы не болмаса ақпаратты компьютерлік өңдеуге болатын электронды тасығышта табыс етіледі.
Бұл ретте, салық есептілігін қабылдау және өңдеу жүйесі арқылы табыс етілген электронды түрдегі Өтініш Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 61-бабы 3-тармағына сәйкес салық төлеушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Электронды түрдегі Өтініште көрсетілген мәліметтер Қағаз тасығыштағы Өтініште қамтылған мәліметтерге сәйкес келуге тиіс.
8. Өтінішті салық төлеуші не оның өкілі орналасқан (тұрғылықты) орны бойынша салық органына қағаз тасығышта және электронды түрде төрт данада импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі салық декларациясымен бір мезгілде Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып табыс етеді.
9. Электронды түрде табыс етілген Өтінішке салық есептілігін қабылдау және өңдеу жүйесінің орталық торабымен тіркеу нөмірі беріледі.
Қағаз тасығышта табыс етілген Өтінішті салық органы Электронды түрде табыс етілген Өтінішке салық есептілігін қабылдау және өңдеу жүйесінің орталық торабымен берілген тіркеу нөмірімен Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштерді тіркеу журналына (бұдан әрі - Журнал) тіркейді.
Бұл тіркеу нөмірін салық органы қағаз тасығышта табыс етілген Өтініш даналарының екінші бөліміне қояды.
Бұл ретте қағаз тасығыштағы Өтінішті салық органы қабылдаған күн Өтініш табыс етілген күн болып табылады.

2. Заполнение Заявления
10. В правом верхнем углу каждой страницы Заявления налогоплательщиком проставляется номер заявления, число, месяц и год его заполнения.
11. В строках "Продавец/Покупатель" Заявления указываются:
для налогоплательщиков Республики Беларусь - УНП (учетный номер плательщика), для налогоплательщиков Республики Казахстан - РНН (регистрационный номер налогоплательщика) либо БИН (бизнес - идентификационный номер) либо ИИН (индивидуальный идентификационный номер), для налогоплательщиков Российской Федерации - ИНН/КПП (идентификационный номер налогоплательщика/код причины постановки на учет);
наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, физического лица;
В случае заключения договора лизинга в соответствующей ячейке проставляется отметка "Х".
В случае заключения договора переработки давальческого сырья в соответствующей ячейке проставляется отметка "Х".
12. Заполнение Раздела 1.
В строке 01 (Продавец) указывается лицо, заключившее договор (контракт) с Покупателем, указанным в строке 02, или с комиссионером, поверенным.
В строке 02 (Покупатель) указывается налогоплательщик Республики Казахстан, импортировавший товары и представляющий Заявление в налоговый орган по месту нахождения (месту жительства).
В строке 03 указывается код страны, адрес местонахождения (места жительства) Продавца.
В строке 04 указывается код страны, адрес местонахождения (места жительства) Покупателя.
Раздел 1 заполняется Покупателем товаров, а также комиссионером, поверенным, в случаях, установленных нормами статьи 276-19 Налогового кодекса Республики Казахстан.
В строке 05 указываются номер и дата договора (контракта), заключенного между Продавцом и Покупателем (комиссионером, поверенным), номера и даты спецификаций к договору (контракту), на основании которого импортированы товары на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза.
В случае розничной купли-продажи при отсутствии договора (контракта), заключенного между Продавцом и Покупателем (комиссионером, поверенным), указываются номер и дата документа, подтверждающего получение (либо приобретение) импортированных на территорию Республики Казахстан товаров (в том числе чеки контрольно-кассовой машины, товарные чеки, закупочные акты).
Строки 06 и 07 Заявления налогоплательщиком Республики Казахстан не заполняются. При этом данные строки могут быть заполнены налогоплательщиками (плательщиками) Республики Беларусь и Российской Федерации, если законодательством указанных государств не предусмотрена уплата косвенных налогов комиссионером, поверенным, агентом.
В случае ввоза налогоплательщиком Республики Казахстан на территорию Республики Казахстан товаров, являющихся продуктом переработки давальческого сырья, приобретенного на территории другого государства-члена таможенного союза, и переработанного на территории третьего государства-члена таможенного союза, заполняется 2 (два) Заявления, при этом:
при заполнении граф Заявления, направляемого Продавцу товаров (давальческого сырья), в графах 2 и 6 таблицы указывается соответственно наименование и стоимость давальческого сырья;
при заполнении граф Заявления, направляемого Продавцу работ по переработке давальческого сырья, в графах 2 и 6 таблицы указывается соответственно наименование товара, являющегося продуктом переработки, и стоимость работ по переработке давальческого сырья.
Для определения сумм косвенных налогов при импорте товаров налогоплательщиком заполняется таблица, в которой указываются:
в графе 2 - наименование товара на основании счета-фактуры или транспортных (товаросопроводительных) документов.

2. Өтінішті толтыру
10. Өтініштің әрбір бетінің жоғарғы оң жақ бұрышына салық төлеуші Өтініштің нөмірін, оның толтырылған күнін, айын және жылын қояды.
11. Өтініштің «Сатушы/Сатып алушы» жолдарында:
Беларусь Республикасының салық төлеушілері үшін – ТЕН (төлеушінің есептік нөмірі), Қазақстан Республикасының салық төлеушілері үшін – СТН (салық төлеушінің тіркеу нөмірі) не БСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі) не ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі), Ресей Федерациясының салық төлеушілері үшін – ССН/ЕСК (салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі/есепке қою себебінің коды);
заңды тұлғаның атауы немесе жеке кәсіпкердің, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
Лизинг шарты жасалған жағдайда тиісті торкөзде «Х» белгісі қойылады.
Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу шарты жасалған жағдайда тиісті торкөзде «Х» белгісі қойылады.
12. 1-бөлімнің толтырылуы.
01 жолында (Сатушы) 02 жолында көрсетілген Сатып алушымен немесе комиссионермен, сенім білдірілген адаммен шарт (келісімшарт) жасасқан тұлға көрсетіледі.
02 жолында (Сатып алушы) тауарларды импорттаған және орналасқан орны (тұрғылықты жері) бойынша салық органына Өтініш табыс ететін Қазақстан Республикасының салық төлеушісі көрсетіледі.
03 жолында Сатушының елінің коды, орналасқан орнының (тұрғылықты жерінің) мекен-жайы көрсетіледі.
04 жолында Сатып алушының елінің коды, орналасқан орнының (тұрғылықты жерінің) мекен-жайы көрсетіледі.
1-бөлімді Қазақстан Республикасы тауарларды Сатып алушы, сондай-ақ Салық кодексінің 276-19-бабының нормаларында белгіленген жағдайларда комиссионер, сенім білдірілген адам толтырады.
05 жолында Сатушы мен Сатып алушы (комиссионер, сенім білдірілген адам) арасында жасалған шарттың (келісімшарттың) нөмірі мен күні, оның негізінде Қазақстан Республикасының аумағына кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан тауарлар импортталған шартқа (келісімшартқа) ерекшеліктердің нөмірі мен күні көрсетіледі.
Сатушы мен Сатып алушы (комиссионер, сенім білдірілген адам) арасында жасалған шарт (келісімшарт) болмаған кезде бөлшек саудада сатып алу-сату жағдайында Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарларды алғанын (не сатып алғанын) растайтын құжаттың (оның ішінде бақылау-касса машиналарының чектері, тауарлық чектер, сатып алу актілері) нөмірі мен күні көрсетіледі.
Өтініштің 06 және 07 жолдарын Қазақстан Республикасының салық төлеушісі толтырмайды. Бұл ретте егер Республикасы мен Ресей Федерациясының заңнамасында комиссионердің, сенім білдірілген адамның, агенттің жанама салықтарды төлеуі көзделмеген болса, аталған мемлекеттердің салық төлеушілері (төлеушілері) бұл жолдарды толтыруы мүмкін.
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі Қазақстан Республикасының аумағына басқа кеден одағына мүше мемлекеттің аумағында сатып алынған және кеден одағына мүше үшінші бір мемлекеттің аумағында қайта өңделген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын тауарларды әкелген жағдайда 2 (екі) Өтініш толтырылады, бұл ретте:
тауарларды (алыс-беріс шикізатын) Сатып алушыға жіберілетін Өтініштің бағандарын толтыру кезінде кестенің 2 және 6-бағандарында тиісінше алыс-беріс шикізатының атауы және құны көрсетіледі;
алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстарды Сатып алушыға жіберілетін Өтініштің бағандарын толтыру кезінде кестенің 2 және 6-бағандарында тиісінше қайта өңдеу өнімі болып табылатын тауардың атауы және алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны көрсетіледі.
Тауарлар импорты кезінде жанама салықтар сомаларын айқындау үшін салық төлеуші мыналар көрсетілетін кестені толтырады:
2-бағанда – шот-фактуралар немесе көліктік (тауарға ілеспе) құжаттардың негізінде тауардың атауы;

в графе 3 - код товара (10 знаков) по Единой товарной номенклатуре ВЭД ТС;
в графе 4 - единица измерения количества товара, указанная в счете-фактуре или транспортном (товаросопроводительном) документе либо ином документе, подтверждающем приобретение импортированного товара.
в графе 5 - количество товара в единицах измерения, указанных в графе 4;
в графе 6 - стоимость товара (работы) на основании сведений из счета-фактуры или транспортных (товаросопроводительных) документов либо ином документе, подтверждающем приобретение импортированного товара;
в графе 7 - код валюты;
в графе 8 - установленный Национальным банком Республики Казахстан курс тенге к валюте, указанной в счете-фактуре или транспортном (товаросопроводительном) документе, на дату принятия на учет импортированных товаров;
в графе 9 - серия, номер транспортных (товаросопроводительных) документов;
в графе 10 - дата транспортных (товаросопроводительных) документов;
в графе 11 - номер счета-фактуры;
в графе 12 - дата счета-фактуры;
в графе 13 - дата принятия налогоплательщиком товара на учет;
в графе 14 - налоговая база по подакцизным товарам исходя из объема импортируемого товара в натуральном выражении.
По подакцизным товарам, по которым акцизы взимается иным уполномоченным органом, сумма акцизов, уплаченная в бюджет государства-члена таможенного союза, указывается в графе 19. При этом в графах 14, 16 и 17 указывается прочерк;
в графе 15 - налоговая база по НДС в национальной валюте Республики Казахстан. Налоговая база рассчитывается с учетом требований статьи 276-8 Налогового кодекса. В размер налоговой базы по НДС включается сумма акцизов по подакцизным товарам, указанная в графе 19;
в графах 16 и 18 - налоговые ставки по акцизам и НДС, установленные Налоговым кодексом. В случае, если налоговым законодательством Республики Казахстан предусмотрено освобождение от уплаты НДС и (или) акцизов по ввезенным товарам на территорию Республики Казахстан, в графах проставляется слово "льгота". По подакцизным товарам в графе 16 указывается ставка акцизов в национальной валюте;
в графе 17 - проставляется прочерк;
в графе 19 - сумма акцизов, рассчитанная Покупателем товаров исходя из применяемых налоговых ставок, указанных в графе 16.
В случае, если налоговым законодательством Республики Казахстан предусмотрено освобождение от уплаты акцизов по ввезенным товарам на территорию Республики Казахстан и в графе 16 проставляется слово "льгота", в графе 19 проставляется "0" (ноль);
в графе 20 - сумма НДС, рассчитанная исходя из применяемой налоговой ставки, указанной в графе 18, к налоговой базе, указанной в графе 15.

3-бағанда – СЭҚ ТН Бірыңғай тауарлық номенклатурасы бойынша тауар коды (10 белгі);
4-бағанда – шот-фактурада немесе көліктік (тауарға ілеспе) құжатта не импортталған тауардың сатып алынуын растайтын өзге құжатта көрсетілген тауар санының өлшем бірлігі;
5-бағанда – 4-бағанда көрсетілген өлшем бірліктердегі тауар саны;
6-бағанда – шот-фактурадан немесе көліктік (тауарға ілеспе) құжаттардан не импортталған тауардың сатып алынуын растайтын өзге құжаттан мәліметтердің негізінде тауар (жұмыс) құны;
7-бағанда – валюта коды;
8-бағанда – импортталған тауарларды есепке қабылдау күніне шот-фактурада немесе көліктік (тауарға ілеспе) құжатта көрсетілген валютаға Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі белгілеген теңге бағамы;
9-бағанда – көліктік (тауарға ілеспе) құжаттардың сериясы, нөмірі;
10-бағанда – көліктік (тауарға ілеспе) құжаттардың күні;
11-бағанда – шот-фактура нөмірі;
12-бағанда – шот-фактура күні;
13-бағанда – салық төлеушінің тауарды есепке қабылдаған күні;
14-бағанда – импортталған тауардың заттай мәніндегі көлемінің негізінде акцизделетін тауарлар бойынша салық базасы.
Акциздерді өзге уәкілетті орган алатын акцизделетін тауарлар бойынша кеден одағына мүше мемлекеттің бюджетіне төленген акциздер сомасы 19-бағанда көрсетіледі. Бұл ретте 14, 16 және 17-бағандарында сызықша көрсетіледі;
15-бағанда – Қазақстан Республикасының валютасында ҚҚС бойынша салық базасы. Салық базасы Салық кодексінің 276-8-бабының талаптары ескеріле отырып есептеледі. ҚҚС бойынша салық базасының мөлшеріне 19-бағанда көрсетілген акцизделетін тауарлар бойынша акциздер сомасы енгізіледі;
16 және 18-бағандарында – Салық кодексінде белгіленген акциздер мен ҚҚС бойынша салық ставкалары. Егер Қазақстан Республикасының салық заңнамасында Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлар бойынша ҚҚС және (немесе) акциздерді төлеуден босату көзделген жағдайда бағандарда «жеңілдік» сөзі қойылады. Акцизделетін тауарлар бойынша 16-бағанда ұлттық валютада акциз ставкасы көрсетіледі;
17-бағанда – сызықша қойылады;
19-бағанда – тауарларды Сатып алушы 16-бағанда көрсетілген қолданылатын салық ставкаларының негізінде есептеген акциз сомасы.
Егер Қазақстан Республикасының салық заңнамасында Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлар бойынша акциздерді төлеуден босату көзделген жағдайда 16-бағанда «жеңілдік» сөзі қойылады, 19-бағанда «0» (нөл) қойылады;
20-бағанда – 15-бағанда көрсетілген, салық базасына 18-бағанда көрсетілген, салық ставкасына қолданатыннан есептелген.

В случае, если налоговым законодательством Республики Казахстан предусмотрено освобождение от уплаты НДС по ввезенным товарам на территорию Республики Казахстан и в графе 18 проставляется слово "льгота", в графе 20 проставляется "0" (ноль).
Если транспортный (товаросопроводительный) документ, подтверждающий перемещение товаров с территории одного государства-члена таможенного союза на территорию другого государства-члена таможенного союза, имеет итоговую строку, допускается перенесение в одну строку Заявления сведений итоговой строки транспортного (товаросопроводительного) документа с указанием общего наименования аналогичных друг другу ввозимых товаров.
Если в транспортном (товаросопроводительном) документе указаны подакцизные товары либо приведены показатели, относящиеся к товарам, облагаемым косвенными налогами по различным ставкам или имеющим различные единицы измерения, то в Заявление переносятся все наименования товаров (каждая позиция) из транспортного (товаросопроводительного) документа.
Если транспортный (товаросопроводительный) документ, в котором отражено несколько аналогичных друг другу товаров, не имеет итоговой строки, то показатели, отраженные в каждой из строк товаросопроводительного (транспортного) документа, переносятся в Заявление. При этом в графах 9 и 10 Заявления указываются сведения одного и того же транспортного (товаросопроводительного) документа.
Если в счете-фактуре перечислены товары, которые указаны в нескольких транспортных (товаросопроводительных) документах, то в Заявление переносятся позиции из каждого транспортного (товаросопроводительного) документа с учетом требований, изложенных выше. При этом в графах 11 и 12 Заявления повторяются данные такого счета-фактуры.
13. Раздел 3 Заявления заполняется в следующих случаях:
1) если обороты (операции) по реализации товаров Продавцом, указанным в разделе 1 Заявления, Покупателю, указанному в разделе 1 Заявления, не являются объектом обложения косвенными налогами в соответствии с законодательством государства-члена таможенного союза - Продавца, так как местом реализации таких товаров не признается территория государства-члена таможенного союза - Продавца. При этом в строке 08 "Продавец (комитент, доверитель, принципал)" указывается налогоплательщик государства-члена таможенного союза, с территории которого были вывезены товары, применивший при реализации этих товаров ставку НДС в размере 0 процентов (освобождение по акцизам). В строке 12 указываются реквизиты договора (контракта) (номер и дата договора (контракта), номера и даты спецификаций), заключенного между Продавцом и Покупателем, указанным в строках 08 и 09.

Егер Қазақстан Республикасының салық заңнамасында Қазақстан Республикасының аумағына әкелген тауарларды ҚҚС төлеуден босату көзделген жағдайда, және 18-бағанда «жеңілдік» деген сөз қойылса, 20-бағанда «0» (нөл) қойылды.
Егер кеден одағына мүше бір мемлекеттің аумағынан кеден одағына мүше басқа мемлекеттің аумағына тауарлардың өткізілуін растайтын көліктік (ілеспе жүкқұжаттар) құжатта жиынтық жол болатын болса, біріне-бірі тауарларды әкелетін осыған ұқсас ортақ атауын көрсетумен, көліктік (ілеспе жүкқұжаттар) құжаттың жиынтық жолының мәліметтерін Өтініштің бір жолына көшіруге рұқсат етіледі.
Егер көліктік (ілеспе жүкқұжаттар) құжатта акцизделетін тауарлар көрсетілген немесе түрлі ставкалар немесе әртүрлі өлшеу бірліктері бойынша жанама салықтар салынатын тауарларға жататын көрсеткіштер келтірілген болса, онда Өтінішке көліктік (ілеспе жүкқұжаттар) құжттан тауарлардың барлық атаулары (әрбір позициясы) көшіріледі.
Егер көліктік (ілеспе жүкқұжаттар) құжатта бір бірлеріне ұқсас бірнеше тауарлар көрсетілсе, жиынтық жолы болмаса, көліктік (ілеспе жүкқұжаттар) құжаттың әрбір жолында көрсетілген көрсеткіштер Өтінішке көшіріледі. Бұл ретте Өтініштің 9 және 10-бағандарда көліктік сол бір көліктік (ілеспе жүкқұжаттар) құжаттың мәліметтері көрсетіледі.
Егер шот-фактурада бірнеше көліктік (ілеспе жүкқұжаттар) құжаттарда көрсетілген тауарлар саналған болса, онда Өтінішке жоғарыда айтылған талаптарды ескере отырып, әрбір көліктік (ілеспе жүкқұжаттар) құжттан позициясы көшіріледі. Бұл ретте Өтініштің 11 және 12-бағандарында мұндай шот-фактурада деректері қайталанады.
13. Өтініштің 3-бөлімінде мынадай жағдайларда толтырылады:
1) егер Өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген Сатушы тауарларды өткізу бойынша айналымдары (операциялары) Өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген Сатып алушыға, Сатушы - кеден одағына мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес жанама салық салу объектісі болып табылмайды, себебі Сатушы - кеден одағына мүше мемлекеттің аумағы осындай тауарларды өткізу орны деп танылмайды. Бұл ретте «Сатушы (комитент, сенім артушы, принципал)» 08-жолда осындай тауарларды өткізу кезінде 0 процент мөлшерінде ҚҚС ставкасын (акциздер бойынша босату) қолданған, аумағынан тауарлар әкетілген кеден одағына мүше мемлекеттің салық төлеушісі көрсетіледі. 12-жолда шарттың (келісімшарттың) деректемелері (шарттың (келісімшарттың) нөмірі және 08 және 09-жолдарда Сатушының Сатып алушымен жасасқан шарттың (келісімшарттың) күні) көрсетіледі.

2) при реализации товара Покупателю (строка 02) через комиссионера, поверенного либо агента. При этом в строке 12 отражаются реквизиты договора (контракта) комиссии, поручения либо агентского договора (контракта), а в строках 08 и 09 - стороны данного договора (контракта).
14. В тех случаях, когда в поставке товара участвуют более трех лиц, налогоплательщик в Приложении указывает сведения о сделках по реализации товаров (перемещении товаров) от Продавца (налогоплательщика государства-члена таможенного союза, с территории которого были вывезены товары, и представляющего в налоговый орган пакет документов, подтверждающий правомерность применения ставки НДС 0 процентов или освобождение от уплаты акцизов) до Покупателя (налогоплательщика, представляющего Заявление) с указанием лиц, участников соответствующих сделок, а также сведений из договоров (контрактов): наименование (УНП, ИНН/КПП, РНН либо БИН либо ИИН, код страны, место его нахождения (место жительства), номер договора (контракта), дата договора (контракта), номера и даты спецификаций.
15. В течение десяти рабочих дней со дня поступления Заявления на бумажном носителе и документов, предусмотренных пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса, должностное лицо налогового органа должно его рассмотреть и подтвердить факт уплаты косвенных налогов (освобождении либо ином способе уплаты), либо мотивированно отказать в соответствующем подтверждении, и произвести соответствующие отметки в разделе 2 Заявления.

2) сатып алушыға комиссионер, сенім білдірілген адам немесе агент арқылы тауарларды өткізген кезде (02-жол) 12-жолда комиссияның, тапсырыстың немесе агенттік шарттың (келісімшарттың) деректемелері (шарттың (келісімшарттың) нөмірі, ал 08 және 09-жолдарда осы шарттың (келісімшарттың) тараптары көрсетіледі.
14. Тауарларды жеткізуде үш тұлғадан артық адамдар қатысқан жағдайларда, салық төлеуші Қосымшада Сатушыдан бастап (0 процент мөлшерінде ҚҚС ставкасын немесе акциздер бойынша босатуды қолдану заңдылығын растайтын құжаттар жиынтығын салық органына табыс ететін, аумағынан тауарлар әкетілген кеден одағына мүше мемлекеттің салық төлеушісі) тауарларды өткізу жөнінде мәмілелер туралы мәліметтерді, Сатып алушыға дейін (Өтінішті тапсырушы салық төлеуші тиісті мәмілелерге қатысушы тұлғаларды көрсетумен, сондай-ақ шарттың (келісімшарттың) мәліметтерін: ТЕН, ССН/ЕСК, СТН не болмаса БСН не ЖСН, ел кодын, оның орналасқан орнын (тұрғылықты орны), шарттың (келісімшарттың) нөмірін, шарттың (келісімшарттың) күнін, ерекшіліктердің нөмірлері мен күнін көрсетеді.
15. Қағаз тасығыштағы Өтініштің және Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағында көзделген құжаттардың келіп түсу күнінен он жұмыс күні ішінде, салық органының лауазымды тұлғасы оны қарап және жанама салықтарды төлеу (босату не болмаса төлеудің өзге де жолдары) фактісін растауы, не болмаса тиісті растаудан дәлелді бас тартуы және Өтініштің 2-бөлімінде тиісті белгі қоюы тиіс.