Об утверждении форм и Правил представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки и его исполнение
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 354. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2010 года № 6367. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 мая 2012 года № 229
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 02.05.2012 № 229 (вводится в действие с 01.01.2012).
В соответствии со статьей 276-13 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму обязательства о вывозе продуктов переработки и инструкцию по его заполнению согласно приложению 1 к настоящему Приказу;
2) форму отчета об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки и инструкцию по его заполнению согласно приложению 2 к настоящему Приказу;
3) форму обязательства о ввозе продуктов переработки и  инструкцию по его заполнению согласно приложению 3 к настоящему Приказу;
4) форму отчета об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки и инструкцию по его заполнению согласно приложению 4 к настоящему Приказу;
5) Правила представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки и его исполнение согласно приложению 5 к настоящему Приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2010 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1 к Приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 354
Форма 01
ОБЯЗАТЕЛЬСТВО
О ВЫВОЗЕ ПРОДУКТОВ ПЕРЕРАБОТКИ
Приложение к форме
обязательства о вывозе
продуктов переработки
Инструкция по заполнению Обязательства о вывозе продуктов
переработки
1. Налогоплательщик отражает следующие данные:
1) Наименование или фамилия, имя, отчество лица, осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан.
Указывается для юридического лица полное наименование в соответствии с учредительными документами, для индивидуального предпринимателя наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;

Қайта өңдеу өндімдерін әкелу (әкету) туралы міндеттемені табыс ету және оны орындау нысандары мен Ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі N 354 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 2 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6367 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 2 мамырдағы № 229 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.05.02 № 229 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-13-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекiтiлсiн:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеменің нысаны мен оны толтыру бойынша нұсқаулығы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы есептің нысаны мен оны толтыру бойынша нұсқаулығы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің нысаны мен оны толтыру бойынша нұсқаулығы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау туралы есептің нысаны мен оны толтыру бойынша нұсқаулығы;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкелу (әкету) туралы міндеттемені табыс ету мен оны орындау Ережелері.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Д.Е. Ерғожин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелуін және оны кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың 1 шілдесінен бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 16 шілдедегі
№ 354 бұйрығына
1-қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеме
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Қайта өңдеу өнімдерін
әкету туралы міндеттеменің
нысанына қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені толтыру бойынша
нұсқаулық
1. Салық төлеуші мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) ҚР аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған тұлғаның атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты.
Заңды тұлға үшін жарғылық құжаттарына сәйкес толық атауы, жеке кәсіпкер үшін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;

2) РНН - регистрационный номер налогоплательщика, осуществившего ввоз сырья на территорию Республики Казахстан;
3) ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика, осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан.
Согласно Закону Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Обязательства с 1 января 2012 года;
4) "наличие производственных мощностей и помещений" указывается место нахождения, адрес собственных производственных мощностей и помещений;
5) "наименование давальческого сырья" указывается наименование давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза;
6) "ТН ВЭД" указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
7) "дата ввоза" указывается дата ввоза давальческого сырья;
8) "дата принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья" указывается дата принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья;
9) "В количестве (объеме)" указывается количество (объем) давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза, единица измерения;
10) "Стоимостью" указывается стоимость давальческого сырья с учетом принципа определения цены, предусмотренного статьей 276-8 Налогового кодекса;
11) "код валюты" указывается код валюты;
12) "полученное от" указывается наименование собственника давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза;
13) "страна резидентства" указывается государство собственника давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза;
14) "По договору" указывается номер и дата договора, на основании которого давальческое сырье ввезено на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза;
15) "Заключение уполномоченного органа РК" указывается заключение соответствующего уполномоченного органа, предусмотренное пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса, его номер и дата;
16) "Сведения о продуктах переработки из давальческого сырья":
"Наименование" указывается наименование продуктов переработки;
"ТН ВЭД" указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
"Норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан (по заключению уполномоченного органа) указывается норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан согласно заключению соответствующего уполномоченного органа, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса;
"Единица измерения" указывается единица измерения продуктов переработки;
"Количество" указывается количество продуктов переработки;

2) СТН - ҚР аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) ЖСН (БСН) - ҚР аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі.
«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Міндеттемені табыс ету кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс;
4) «өндірістік қуаты және үй-жайының бар болуы» - орналасқан орны, меншікті өндірістік қуаттары мен үй-жайының мекен-жайы көрсетіледі;
5) «алыс-беріс шикізатының атауы» - кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының атауы көрсетіледі;
6) «СЭҚ БТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
7) «әкелу күні» - алыс-беріс шикізатын әкелу күні көрсетіледі;
8) «алыс-беріс шикізатын есепке қабылдау және (немесе) тиеп-жөнелту күні» - алыс-беріс шикізатын есепке қабылдау және (немесе) тиеп-жөнелту күні көрсетіледі;
9) «санында (көлемінде)» - кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының саны (көлемі) көрсетіледі;
10) «құны» - Салық кодексінің 276-8-бабында көзделген, құнын айқындау қағидасын есепке ала отырып, алыс-беріс шикізатының құны көрсетіледі;
11) «валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
12) «-ден алғанда» - кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізаты иесінің атауы көрсетіледі;
13) «резиденттік елі» - кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізаты ие ел көрсетіледі;
14) «келісім-шарт бойынша» - алыс-беріс шикізаты оның негізінде кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген келісім-шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
15) «ҚР уәкілетті органның қорытындысы» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысы, оның нөмірі мен күні көрсетіледі;
16) «Алыс-беріс шикізатынан алынған қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауында» қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ БТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«ҚР аумағына қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы (уәкілетті орган қорытындысы бойынша)» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысына сәйкес қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы көрсетіледі;
«Өлшеу бірлігі» қайта өңдеу өнімдерінің өлшеу бірлігі көрсетіледі;
«саны» қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;

17) "Стоимость работ по переработке давальческого сырья" указывается стоимость работ по переработке давальческого сырья;
18) "код валюты" указывается код валюты;
19) "дата вывоза продуктов переработки" указывается дата вывоза продуктов переработки согласно условиям договора (контракта) на переработку давальческого сырья, но не более двух лет с даты принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья;
20) "Налогоплательщик" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Отчет представляется индивидуальным предпринимателем, указывается его наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
21) "обязательство представлено" указывается дата представления налогоплательщиком обязательства;
22) "код налогового органа" указывается код налогового органа, в который представляется Обязательство;
23) "Должностное лицо налогового органа" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица налогового органа, принявшего Обязательство;
24) "входящий номер документа, дата" указываются регистрационный номер, присваиваемый налоговым органом при принятии Обязательства, дата принятия Обязательства.
Сведения, указанные в подпунктах 23)-24) настоящего пункта заполняется должностным лицом налогового органа, в который представлен Отчет.
Приложение 2 к Приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 354
Форма 01
ОТЧЕТ ОБ ИСПОЛНЕНИИ ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
О ВЫВОЗЕ ПРОДУКТОВ ПЕРЕРАБОТКИ
Приложение к форме
отчета об исполнении
обязательства о вывозе
продуктов переработки
Инструкция по заполнению Отчета об исполнении обязательства о
вывозе продуктов переработки
1. Налогоплательщик отражает следующие данные:
1) Наименование или фамилия, имя, отчество лица, осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан.
Указывается для юридического лица полное наименование в соответствии с учредительными документами, для индивидуального предпринимателя наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
2) РНН - регистрационный номер налогоплательщика, осуществившего ввоз сырья на территорию Республики Казахстан;
3) ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика, осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан.
Согласно Закону Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Обязательства с 1 января 2012 года;

17) «Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны көрсетіледі;
18) «валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
19) «қайта өңдеу өнімдерін әкету күні» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуге жасалған келісімнің (келісім-шарттың) ережелеріне сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкету күні көрсетіледі, бірақ алыс-беріс шикізатын есепке қабылдау және (немесе) тиеп-жөнелту күнінен екі жыл артпауы тиіс;
20) «Салық төлеуші» - жарғылық құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі. Егер Есепті жеке кәсіпкер табыс ететін болса, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;
21) «Міндеттеме табыс өтілді» - салық төлеуші міндеттемені табыс еткен күні көрсетіледі;
22) «салық органының коды» - Міндеттемені табыс еткен салық органының коды көрсетіледі;
23) «салық органының лауазымды тұлғасы» - Міндеттемені қабылдаған салық органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі;
24) «құжаттың кіріс нөмірі, күні» - Міндеттемені қабылдаған кезде салық органы беретін тіркеу нөмірі, Міндеттемені қабылдау күні көрсетіледі.
Осы тармақтың 23) - 24) тармақшаларында көрсетілген мәліметтер Есеп табыс етілген салық органының лауазымды тұлғасымен толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 16 шілдедегі
№ 354 бұйрығына
2-қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеменің орындалуы туралы есеп
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Қайта өңдеу өнімдерін әкету
туралы міндеттемені орындау
есептің нысанына қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы
есепті толтыру бойынша нұсқаулық
1. Салық төлеуші мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған тұлғаның атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты.
Заңды тұлға үшін жарғылық құжаттарына сәйкес толық атауы, жеке кәсіпкер үшін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;
2) СТН - Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) ЖСН (БСН) - ҚР аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі.
«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Міндеттемені табыс ету кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс;

4) "к обязательству о вывозе продуктов переработки" указывается номер и дата обязательства о вывозе продуктов переработки, по исполнению которого налогоплательщиком представляется отчет;
5) "наименование давальческого сырья" указывается наименование давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза;
6) "ТН ВЭД" указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
7) "дата ввоза" указывается дата ввоза давальческого сырья;
8) "дата принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья" указывается дата принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья;
9) "В количестве (объеме)" указывается количество (объем) давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза, единицы измерения;
10) "Стоимостью" указывается стоимость давальческого сырья с учетом принципа определения цены, предусмотренного статьей 276-8 Налогового кодекса;
11) "код валюты" указывается код валюты;
12) "полученное от" указывается наименование собственника давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза;
13) "страна резидентства" указывается государство собственника давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза;
14) "По договору" указывается номер и дата договора, на основании которого давальческое сырье ввезено на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза;
15) "Заключение уполномоченного органа РК" указывается заключение соответствующего уполномоченного органа, предусмотренное пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса, его номер и дата;
16) "Сведения о вывезенных продуктах переработки из давальческого сырья":
"Наименование" указывается наименование продуктов переработки;
"ТН ВЭД" указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
"Единица измерения" указывается единица измерения продуктов переработки;
"Количество по обязательству" указывается количество продуктов переработки согласно Обязательству о ввозе продуктов переработки;
"Количество вывезенных продуктов переработки" указывается количество вывезенных с территории Республики Казахстан продуктов переработки;
17) "Стоимость работ по переработке давальческого сырья" указывается стоимость работ по переработке давальческого сырья;
18) "код валюты" указывается код валюты;

4) «алыс-беріс шикізатын әкету туралы міндеттеме» - оны орындау бойынша салық төлеуші есеп табыс ететін алыс-беріс шикізатын әкету туралы міндеттеменің нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) «алыс-беріс шикізатының атауы» - кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының атауы көрсетіледі;
6) «СЭҚ БТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
7) «әкелген күні» - алыс-беріс шикізатының әкелінген күні көрсетіледі;
8) «алыс-беріс шикізатының есепке қабылданған және (немесе) тиеп-жөнелтілген күні» - алыс-беріс шикізатының есепке қабылданған және (немесе) тиеп-жөнелтілген күні көрсетіледі;
9) «Санында (көлемде)» - кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының саны (көлемі), өлшем бірліктері көрсетіледі;
10) «Құны» - Салық кодексінің 276-8-бабында көзделген бағаларды айқындау принципі ескеріле отырып, алыс-беріс шикізатының құны көрсетіледі;
11) «валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
12) «-ден алынған» - кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының иесінің атауы көрсетіледі;
13) «резиденттік елі» - кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының иесінің мемлекеті көрсетіледі;
14) «Шарты бойынша» - оның негізінде алыс-беріс шикізаты кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізаты әкелінген шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
15) «ҚР уәкілетті органының қорытындысы» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті органның қорытындысы, оның нөмірі мен күні көрсетіледі;
16) «Әкелінген алыс-беріс шикізатынан қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» - қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» - қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
«Міндеттеме бойынша саны» - Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеге сәйкес қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
«Әкетілген қайта өңдеу өнімдерінің саны» - Қазақстан Республикасының аумағынан әкетілген қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
«Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны көрсетіледі;
18) «валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;

19) "Руководитель" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Отчет представляется индивидуальным предпринимателем, указывается его наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
20) "Отчет представлен" указывается дата представления налогоплательщиком отчета;
21) "код налогового органа" указывается код налогового органа, в который представляется Обязательство;
22) "Должностное лицо налогового органа" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица налогового органа, принявшего Обязательство;
23) "входящий номер документа, дата" указываются регистрационный номер, присваиваемый налоговым органом при принятии Обязательства, дата принятия Обязательства.
Сведения, указанные в подпунктах 22)-23) настоящего пункта заполняется должностным лицом налогового органа, в который представлен Отчет.
Приложение 3 к Приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 354
Форма 01
ОБЯЗАТЕЛЬСТВО
О ВВОЗЕ ПРОДУКТОВ ПЕРЕРАБОТКИ
Приложение к форме
обязательства о ввозе
продуктов переработки
Инструкция по заполнению Обязательства о ввозе продуктов
переработки
1. Налогоплательщик отражает следующие данные:
1) Наименование или фамилия, имя, отчество лица, осуществившего вывоз давальческого сырья с территории Республики Казахстан.
Указывается для юридического лица полное наименование в соответствии с учредительными документами, для физического лица фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика согласно документам, удостоверяющим личность, для индивидуального предпринимателя - наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
2) РНН - регистрационный номер налогоплательщика, осуществившего вывоз давальческого сырья с территории Республики Казахстан;
3) ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика, осуществившего вывоз давальческого сырья с территории Республики Казахстан.
Согласно Закону Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Обязательства с 1 января 2012 года;
4) "наименование давальческого сырья" указывается наименование давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена таможенного союза;
5) "ТН ВЭД" указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;

19) «Салық төлеуші» - құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі. Егер Есепті жеке кәсіпкер табыс етсе, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігіне сәйкес оның атауы көрсетіледі;
20) «Есеп табыс етілді» - салық төлеушінің есепті табыс еткен күні көрсетіледі;
21) «салық органының коды» - Міндеттеме табыс етілген салық органының коды көрсетіледі;
22) «Салық органының лауазымды тұлғасы» - Міндеттемені қабылдаған салық органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
23) «құжаттың кіріс нөмірі, күні» - Міндеттеме қабылданған кезде берілген тіркеу нөмірі, Міндеттеме қабылданған күн көрсетіледі.
Осы тармақтың 22) - 23) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді Есеп табыс етілген салық органының лауазымды тұлғасы толтырады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 16 шілдедегі
№ 354 бұйрығына
3-қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Қайта өңдеу өнімдерін
әкелу туралы міндеттеменің
нысанына қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені толтыру бойынша
нұсқаулық
1. Салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған тұлғаның атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты.
Заңды тұлға үшін құрылтай құжаттарына сәйкес атауы, жеке тұлға үшін жеке басын куәландыратын құжаттарына сәйкес салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), жеке кәсіпкер үшін жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігіне сәйкес атауы көрсетіледі;
2) СТН - Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) ЖСН (БСН) - Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі.
«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бұл жол Міндеттеме 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап табыс етілген кезде міндетті толтырылуға жатады;
4) «алыс-беріс шикізатының атауы» - Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатының атауы көрсетіледі;
5) «СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;

6) "дата вывоза" указывается дата вывоза давальческого сырья с территории Республики Казахстан;
7) "дата отгрузки" указывается дата отгрузки давальческого сырья;
8) "В количестве (объеме)" указывается количество (объем) давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена таможенного союза, единица измерения;
9) "Стоимостью" указывается стоимость давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена таможенного союза, с учетом принципа определения цены, предусмотренного статьей 276-8 Налогового кодекса;
10) "код валюты" указывается код валюты;
11) "отгружено" указывается наименование лица, осуществляющего переработку давальческого сырья;
12) "страна резидентства" указывается государство-член таможенного союза, в котором осуществлена переработка давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена таможенного союза;
13) "По договору" указывается номер и дата договора, на основании которого давальческое сырье вывезено для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена таможенного союза;
14) "Сведения о продуктах переработки из давальческого сырья":
"Наименование" указывается наименование продуктов переработки;
"ТН ВЭД" указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
"Единица измерения" указывается единица измерения продуктов переработки;
"Количество" указывается количество продуктов переработки;
15) "Стоимость работ по переработке давальческого сырья" указывается стоимость работ по переработке давальческого сырья;
16) "код валюты" указывается код валюты;
17) "дата ввоза продуктов переработки" указывается дата ввоза продуктов переработки согласно условиям договора (контракта) на переработку давальческого сырья, но не более двух лет с даты отгрузки давальческого сырья;
8) "Налогоплательщик" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Отчет представляется индивидуальным предпринимателем, указывается его наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
19) "обязательство представлено" указывается дата представления налогоплательщиком обязательства;
20) "код налогового органа" указывается код налогового органа, в который представляется Обязательство;
21) "Должностное лицо налогового органа" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица налогового органа, принявшего Обязательство;

6) «әкету күні» - Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатының әкетілген күні көрсетіледі;
7) «тиеп-жөнелту күні» - алыс-беріс шикізатының тиеп-жөнелтілген күні көрсетіледі;
8) «Санында (көлемде)» - Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатының саны (көлемі), өлшем бірлігі көрсетіледі;
9) «Құны» - Салық кодексінің 276-8-бабында көзделген бағаларды айқындау принципі ескеріле отырып, Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатының құны көрсетіледі;
10) «валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
11) «тиелген» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуді жүзеге асыратын тұлғаның атауы көрсетіледі;
12) «резиденттік елінде» - Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жүзеге асырылған кеден одағына мүше мемлекет көрсетіледі;
13) «Келісім-шарт бойынша» - оның негізінде алыс-беріс шикізаты Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
14) «Алыс-беріс шикізатынан қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірілігі көрсетіледі;
«Саны» қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
«Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны көрсетіледі;
16) «валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
17) «қайта өңдеу өнімдерін әкелу күні» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуге арналған шарт (келісімшарт) ережелеріне сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкелу күні, бірақ алыс-беріс шикізатын тиеп-жөнелту күнінен бастап екі жылдан аспайтын мерзім көрсетіледі;
18) «Салық төлеуші» - құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі. Егер Есепті жеке кәсіпкер табыс етсе, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігіне сәйкес оның атауы көрсетіледі;
19) «міндеттеме табыс етілді» - салық төлеушінің міндеттемені табыс еткен күні көрсетіледі;
20) «салық органының коды» - Міндеттеме табыс етілетін салық органының коды көрсетіледі;
21) «Салық органының лауазымды тұлғасы» - Міндеттемені қабылдаған салық органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;

22) "входящий номер документа, дата" указываются регистрационный номер, присваиваемый налоговым органом при принятии Обязательства, дата принятия Обязательства.
Сведения, указанные в подпунктах 21)-22) настоящего пункта, заполняется должностным лицом налогового органа, в который представлено обязательство.
Приложение 4 к Приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 354
Форма 01
ОТЧЕТ
ОБ ИСПОЛНЕНИИ ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
О ВВОЗЕ ПРОДУКТОВ ПЕРЕРАБОТКИ
Приложение к форме
отчета об исполнении
обязательства о ввозе
продуктов переработки
Инструкция по заполнению Отчета об исполнении обязательства
о ввозе продуктов переработки
1. Налогоплательщик отражает следующие данные:
1) Наименование или фамилия, имя, отчество лица, осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан.
Указывается для юридического лица полное наименование в соответствии с учредительными документами, для индивидуального предпринимателя - наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
2) РНН - регистрационный номер налогоплательщика, осуществившего ввоз сырья на территорию Республики Казахстан;
3) ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика, осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан.
Согласно Закону Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Обязательства с 1 января 2012 года;
4) "к обязательству о ввозе продуктов переработки" указывается номер и дата обязательства о ввозе продуктов переработки, по исполнению которого налогоплательщиком представляется отчет;
5) "наименование давальческого сырья" указывается наименование давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза;
6) "ТН ВЭД" указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
7) "дата вывоза" указывается дата вывоза давальческого сырья с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена таможенного союза;
8) "дата отгрузки давальческого сырья" указывается дата отгрузки давальческого сырья;
9) "В количестве (объеме)" указывается количество (объем) давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена таможенного союза, единица измерения;
10) "Стоимостью" указывается стоимость давальческого сырья с учетом принципа определения цены, предусмотренного статьей 276-8 Налогового кодекса;

22) «құжаттың кіріс нөмірі, күні» - Міндеттеме қабылдаған кезде салық органы берген тіркеу нөмірі, Міндеттеме қабылданған күн көрсетіледі.
Осы тармақтың 21) - 22) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді Есеп табыс етілген салық органының лауазымды тұлғасы толтырады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 16 шілдедегі
№ 354 бұйрығына
4-қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы туралы есеп
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу
туралы міндеттеменің орындалуы
туралы есептің нысанына
қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы
туралы есепті толтыру бойынша нұсқаулық
1. Салық төлеуші келесі деректерді көрсетеді:
1) Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған тұлғаның атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты.
Заңды тұлға үшін құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы, жеке кәсіпкер үшін жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігіне сәйкес атауы көрсетіледі;
2) СТН - ҚР аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) ЖСН (БСН) - Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі.
«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бұл жол Міндеттеме 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап табыс етілген кезде міндетті толтырылуға жатады;
4) «қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме» - оны орындау бойынша салық төлеуші есеп табыс ететін қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) «алыс-беріс шикізатының атауы» - кеден одағына мүше мемлекет аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының атауы көрсетіледі;
6) «СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
7) «әкетілген күні» - Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатының әкетілген күні көрсетіледі;
8) «тиеп-жөнелту күні» - алыс-беріс шикізатының тиеп-жөнелтілген күні көрсетіледі;
9) «Санында (көлемде)» - Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатының саны (көлемі), өлшем бірлігі көрсетіледі;
10) «Құны» - Салық кодексінің 276-8-бабында көзделген бағаларды айқындау принципі ескеріле отырып, алыс-беріс шикізатының құны көрсетіледі;

11) "код валюты" указывается код валюты;
12) "отгружено" указывается наименование лица, осуществляющего переработку давальческого сырья;
13) "страна резидентства" указывается государство-член таможенного союза, в котором осуществлена переработка давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена таможенного союза;
14) "По договору" указывается номер и дата договора, на основании которого давальческое сырье вывезено для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена таможенного союза;
15) "Сведения о ввезенных продуктах переработки":
"Наименование" указывается наименование продуктов переработки;
"ТН ВЭД" указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
"Единица измерения" указывается единица измерения продуктов переработки;
"Количество по обязательству" указывается количество продуктов переработки согласно обязательству о ввозе продуктов переработки;
"Количество вывезенных продуктов переработки" указывается количество ввезенных на территорию Республики Казахстан продуктов переработки;
"ГТД при вывозе за пределы таможенного союза" указывается дата и номер грузовой таможенной декларации при вывозе продуктов переработки на территорию государства, не являющегося членом таможенного союза;
16) "Стоимость работ по переработке давальческого сырья" указывается стоимость работ по переработке давальческого сырья;
17) "код валюты" указывается код валюты;
18) "Налогоплательщик" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Отчет представляется индивидуальным предпринимателем, указывается его наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
19) "Отчет представлен" указывается дата представления налогоплательщиком отчета;
20) "код налогового органа" указывается код налогового органа, в который представляется Обязательство;
21) "Должностное лицо налогового органа" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица налогового органа, принявшего Обязательство;
22) "входящий номер документа, дата" указываются регистрационный номер, присваиваемый налоговым органом при принятии Обязательства, дата принятия Обязательства.
Сведения, указанные в подпунктах 21)-22) настоящего пункта, заполняется должностным лицом налогового органа, в который представлено Обязательство.
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 354
Правила представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов
переработки и его исполнение
1. Общие положения

11) «валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
12) «тиеп-жөнелтілді» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуді жүзеге асыратын тұлғаның атауы көрсетіледі;
13) «резиденттік елі» - Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жүзеге асырылған кеден одағына мүше мемлекет көрсетіледі;
14) «Шарт бойынша» - оның негізінде алыс-беріс шикізаты Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін экетілген шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
15) «Әкелінген шіріктен қайта өңделген өнімдер туралы мәліметтер»:
«Атауы» - қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» - қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
«Міндеттеме бойынша саны» - қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеге сәйкес қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
«Әкетілген қайта өңдеу өнімдерінің саны» - Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
«Кеден одағының шегінен тыс әкетілген кезде ЖКД» - қайта өңдеу өнімдері кеден одағына мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағына әкетілген кезде кеден декларациясының күні және нөмірі көрсетіледі;
16) «Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны көрсетіледі;
17) «валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
18) «Салық төлеуші» - құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі. Егер Есепті жеке кәсіпкер табыс етсе, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігіне сәйкес оның атауы көрсетіледі;
19) «Есеп табыс етілді» - салық төлеушінің есепті табыс еткен күні көрсетіледі;
20) «салық органының коды» - Міндеттеме табыс етілетін салық органының коды көрсетіледі;
21) «Салық органының лауазымды тұлғасы» - Міндеттемені қабылдаған салық органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
22) «құжаттың кіріс нөмірі, күні» - Міндеттеме қабылдаған кезде салық органы берген тіркеу нөмірі, Міндеттеме қабылданған күн көрсетіледі.
Осы тармақтың 21) - 22) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді Есеп табыс етілген салық органының лауазымды тұлғасы толтырады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 16 шілдедегі
№ 354 бұйрығына
5-қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу (әкету) туралы міндеттемені табыс
ету мен оны орындау ережелері 1. Жалпы ережелер

1. Правила представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки и его исполнение (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 276-13 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки, отчета об исполнении обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки и сроки их представления в случае осуществления ввоза (вывоза) давальческого сырья на переработку налогоплательщиком Республики Казахстан.
2. Срок переработки давальческого сырья, вывезенного с территории Республики Казахстан на территорию другого государства-члена таможенного союза, а также ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, определяется согласно условиям договора (контракта) на переработку давальческого сырья и не может превышать два года с даты принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья собственником такого сырья.
3. В случае превышения срока, установленного в пункте 2 настоящих Правил, давальческое сырье, ввезенное для переработки на территорию Республики Казахстан, в целях налогообложения признается облагаемым импортом и подлежит обложению налогом на добавленную стоимость (далее - НДС) с даты ввоза товаров на территорию Республики Казахстан в соответствии с главой 37-1 Налогового кодекса.
В случае превышения срока, установленного в пункте 2 настоящих Правил, давальческое сырье, вывезенное для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена таможенного союза, в целях налогообложения признается облагаемым оборотом по реализации и подлежит обложению НДС с даты вывоза товаров с территории Республики Казахстан по ставке, установленной пунктом 1 статьи 268 Налогового кодекса.
Если давальческим сырьем является подакцизный товар, объектом обложения акцизом, в случае превышения установленного в пункте 2 настоящих Правил срока переработки давальческого сырья, является предполагаемый объем продукта переработки в соответствии с условиями договора (контракта), по ставкам, предусмотренным статьей 280 Налогового кодекса.
При этом превышением срока, установленного в пункте 2 настоящих Правил, признается:
1) невывоз (неввоз) продуктов переработки в сроки, установленные Обязательством о вывозе продуктов переработки (Обязательством о ввозе продуктов переработки);
2) непредставление и (или) несвоевременное представление Обязательства о вывозе продуктов переработки (Обязательства о ввозе продуктов переработки) и (или) Отчета об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки (Отчета об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки).
На основании представленных налогоплательщиком Обязательств о вывозе продуктов переработки (Обязательство о ввозе продуктов переработки), Отчета об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки (Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки) налоговым органом производится начисление НДС на соответствующие лицевые счета налогоплательщика по кодам бюджетной классификации по сроку уплаты на дату ввоза товаров (дату вывоза товаров) в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
При этом на срок переработки давальческого сырья предоставляется отсрочка уплаты по НДС и пеня не начисляется.

1. Қайта өңдеу өндімдерін әкелу (әкету) туралы міндеттемені табыс ету мен оны орындау ережелері (бұдан кейін - Ереже) «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы (Салық кодексі) кодексінің 276-13-бабына сәйкес әзірленген және қайта өңдеу өнімдерін әкелу (әкету) туралы міндеттемені, қайта өңдеу өнімдерін әкелу (әкету) туралы міндеттемені орындау туралы есепті табыс ету тәртібін және Қазақстан Республикасының салық төлеушісі алыс-беріс шикізатын әкелуді (әкетуді) жүзеге асырған жағдайда оларды табыс ету мерзімдерін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше басқа мемлекеттің аумағына әкетілген, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімдері алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуге жасалған келісімдердің (келісім-шарттардың) ережелеріне сәйкес айқындалады және мұндай шикізаттың иесі алыс-беріс шикізатын есепке қабылдау және (немесе) тиеп-жөнелту күнінен екі жыл артуы мүмкін емес.
3. Осы Ереженің 2-тармағында белгіленген мерзім өтіп кеткен жағдайда, Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізаты салық салу мақсатында импорт бойынша айналым деп танылады және Салық кодексінің 37-1-тараумен белгіленген ставка бойынша Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелген күннен қосылған құн салығы (бұдан әрі - ҚҚС) салынуы тиіс.
Осы Ереженің 2-тармағында белгіленген мерзім өтіп кеткен жағдайда, Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше басқа мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізаты салық салу мақсатында импорт бойынша айналым деп танылады және Салық кодексінің 268-бабының 1-тармағында белгіленген ставка бойынша Қазақстан Республикасының аумағынан тауарларды әкеткен күннен қосылған құн салығы салынуы тиіс.
Егер алыс-беріс шикізаты акцизделетін тауар болып табылса, алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімнен осы Ереженің 2-тармағында белгіленгеннен асып кеткен жағдайда Салық кодексінің 280-бабында көзделген ставка бойынша келісімнің (келісім-шарттың) ережелеріне қайта өңдеу өнімінің болжамды көлемі акциз салынатын объект болып табылады.
Бұл ретте осы Ереженің 2-тармағында белгіленген мерзімнен асып кету болып мыналар танылады:
1) Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені белгіленген мерзімдерде қайта өңдеу өнімдерін әкетпеу (әкелмеу) (Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені);
2) Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені (Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме) және (немесе) Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы Есепті (Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау туралы Есеп) табыс етпеу.
Салық төлеуші тапсырған Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеменің (Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің), Қайта өңдеу өнімдерін әкетпеу туралы міндеттемені орындау туралы Есептің (Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау туралы Есептің) негізінде салық органы Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес тауарларды әкелу күніне (тауарларды әкету күніне) төлем мерзімі бойынша тиісті бюджет жіктеуішінің коды бойынша салық төлеушінің дербес шоттына ҚҚС есептеу жүргізіледі.
Бұл ретте алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзіміне ҚҚС бойынша төлеуге мерзімі кейінге шегеріледі және өсімпұлдар есептелмейді.

Переработка давальческого сырья должна соответствовать условиям переработки товаров, установленным пунктом 7 статьи 276-13 Налогового кодекса.
2. Порядок представления обязательства о вывозе продуктов
переработки
4. При ввозе давальческого сырья на переработку с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан налогоплательщик, осуществляющий переработку такого давальческого сырья, представляет в налоговый орган по месту нахождения Обязательство о вывозе продуктов переработки не позднее 20-го числа месяца, следующего за месяцем, в котором принято на учет и (или) отгружено давальческое сырье.
Обязательство о вывозе продуктов переработки представляется в явочном порядке на бумажном и электронном носителях. Обязательство о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
При этом сведения, отраженные в Обязательстве о вывозе продуктов переработки, на электронном носителе соответствуют сведениям, содержащимся в Обязательстве о вывозе продуктов переработки, на бумажном носителе.
Обязательство о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе представляется в двух экземплярах, один из которых возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа о приеме.
Обязательство о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем и заверяется печатью налогоплательщика (при наличии).
При заполнении Обязательства о вывозе продуктов переработки не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. К Обязательству о вывозе продуктов переработки прилагаются:
1) документы, подтверждающие ввоз давальческого сырья:
договор, на основании которого осуществлен ввоз давальческого сырья;
товаросопроводительные документы;
2) заключение соответствующего уполномоченного государственного органа об условиях переработки товаров, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса.
3. Порядок представления Отчета об исполнении обязательства о
вывозе продуктов переработки
6. При вывозе с территории Республики Казахстан продуктов переработки, по которым заполнено Обязательство о вывозе продуктов переработки, налогоплательщик, осуществивший переработку давальческого сырья, представляет Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки не позднее 20-го числа месяца, следующего за месяцем, в котором вывезены продукты переработки.
Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки составляется на бумажном и электронном носителях. Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем и заверяется печатью налогоплательщика (при наличии).
При этом сведения, отраженные в Отчете об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки, на электронном носителе соответствуют сведениям, содержащимся в Отчете об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки, на бумажном носителе.

Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу Салық кодексінің 276-13 бабының 7-тармағында бекітілген тауарларды қайта өңдеу шарттарына сәйкес келуі тиіс.
2. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені табыс ету
тәртібі
4. Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуге әкелінген кезде, осындай алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуді жүзеге асырушы салық төлеуші алыс-беріс шикізаты есепке қабылданған және (немесе) тиеп-жөнелтілген айдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей, Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орналасқан орны бойынша салық органына табыс етеді.
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеме келу тәртібінде қағаз және электронды тасығыштарда табыс етіледі. Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкетпеу туралы міндеттеме қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады.
Бұл ретте электронды тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкетпеу туралы міндеттемеде көрсетілген мәліметтер қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкетпеу туралы міндеттемедегі мәліметтерге сәйкес келуі тиіс.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеме екі данада жасалады, бір данасы қабылдау туралы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемеге салық төлеуші не болмаса оның уәкілетті өкілі қол қояды және салық төлеушінің не болмаса мөрі өз атауынан тұратын жағдайда Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасымен белгіленген оның уәкілетті өкілінің мөрімен куәландырылады.
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
5. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемеге мыналар қоса беріледі:
1) алыс-беріс шикізатты әкелуді растайтын құжаттар:
оның негізінде алыс-беріс шикізат әкелу жүзеге асырылған келісімшарт;
ілеспе жүкқұжаттар;
2) Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы уәкілетті мемлекеттік органның тиісті қорытындысы.
3. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау
бойынша есепті табыс ету тәртібі
6. Қазақстан Республикасы аумағынан қайта өңдеу өнімдерін әкеткен, ол бойынша Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есеп толтырған кезде, алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуді жүзеге асырған салық төлеуші қайта өңдеу өнімдерін әкеткен айдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей, бекітілген нысан бойынша Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есепті табыс етеді.
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есеп қағаз және электронды тасығыштарда табыс етіледі. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есеп қағаз тасығышта қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады.
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есеп Қағаз тасығыштағы Міндеттемеге салық төлеуші не болмаса оның уәкілетті өкілі қол қояды және салық төлеушінің не болмаса мөрі өз атауынан тұратын жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген оның уәкілетті өкілінің мөрімен куәландырылады.
Бұл ретте электронды тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есепте көрсетілген мәліметтер қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есепте көрсетілген мәліметтерге сәйкес келуі тиіс.

7. Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки представляется в явочном порядке на бумажном и электронном носителях.
Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа.
8. К Отчету об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки прилагаются:
1) документы, подтверждающие факт выполнения работ по переработке давальческого сырья:
акты выполненных работ;
счета-фактуры;
2) документы, подтверждающие вывоз продуктов переработки:
договор, на основании которого осуществлен вывоз продуктов переработки;
товаросопроводительные документы.
4. Порядок представления обязательства о ввозе продуктов
переработки
9. При вывозе давальческого сырья для переработки с территории Республики Казахстан на территорию другого государства-члена таможенного союза налогоплательщик, осуществивший вывоз такого давальческого сырья, представляет в налоговый орган по месту нахождения Обязательство о ввозе продуктов переработки не позднее 20-го числа месяца, следующего за месяцем, в котором принято на учет и (или) отгружено давальческое сырье.
Обязательство о ввозе продуктов переработки представляется в явочном порядке на бумажном и на электронном носителях. Обязательство о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
При этом сведения, отраженные в Обязательстве о ввозе продуктов переработки, на электронном носителе соответствуют сведениям, содержащимся в Обязательстве о ввозе продуктов переработки, на бумажном носителе.
Обязательство о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе представляется в двух экземплярах, один из которых возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа о приеме.
Обязательство о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем и заверяется печатью налогоплательщика (при наличии).
При заполнении Обязательства о ввозе продуктов переработки не допускаются исправления, подчистки и помарки.
10. К Обязательству о ввозе продуктов переработки прилагаются:
1) документы, подтверждающие вывоз давальческого сырья:
договор, на основании которого осуществлен вывоз давальческого сырья;
товаросопроводительные документы;
2) заключение соответствующего уполномоченного государственного органа об условиях переработки товаров, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса.

7. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есеп келу тәртібінде қағаз және электронды тасығыштарда табыс етіледі.
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есеп қағаз тасығышта екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады.
8. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есепке мыналар қоса беріледі:
1) алыс-берiс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстарды орындау бойынша фактісін растайтын құжаттар:
жұмыстарды орындау актісі;
шот-фактуралар
2) қайта өңдеу өнімдерін әкетуін растайтын құжаттар:
оның негізінде алыс-беріс шикізат әкелу жүзеге асырылған келісімшарт;
ілеспе жүк құжаттар.
4. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені табыс ету
тәртібі
9. Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше басқа мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін алыс-беріс шикізатын әкеткен кезде осындай алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған салық төлеуші орналасқан орны бойынша салық органына алыс-беріс шикізаты есепке қабылданған және (немесе) тиеп-жөнелтілген айдан кейінгі айдың 20-нан кешіктірмей, Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме табыс етеді.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме келу тәртібінде қағаз және электронды тасығыштарда табыс етіледі. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме қағаз тасығышта қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады.
Бұл ретте электронды тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеде көрсетілген мәліметтер қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемедегі мәліметтерге сәйкес келуге тиіс.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме қағаз тасығышта екі данада табыс етіледі, оның біреуі қабылдағаны туралы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеге салық төлеуші не оның уәкілетті өкілі қол қояды және салық төлеушінің не Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген жағдайларда өз атауы жазылған мөрі бар оның уәкілетті өкілінің мөрімен куәландырылады.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
10. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеге:
алыс-беріс шикізатының әкетілуін растайтын құжаттар:
оның негізінде алыс-беріс шикізатын әкету жүзеге асырылыған шарт;
тауарға ілеспе құжаттар;
Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысы қоса беріледі.

5. Порядок представления Отчета об исполнении обязательства о
ввозе продуктов переработки
11. При ввозе на территорию Республики Казахстан продуктов переработки, по которым заполнено Обязательство о ввозе продуктов переработки, налогоплательщик, осуществивший ввоз продуктов переработки, представляет Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки не позднее 20-го числа месяца, следующего за месяцем, в котором ввезены продукты переработки.
Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки составляется на бумажном и электронном носителях. Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем и заверяется печатью налогоплательщика (при наличии).
При этом сведения, отраженные в Отчете об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки, на электронном носителе должны соответствовать сведениям, содержащимся в Отчете об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки, на бумажном носителе.
12. Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки представляется в явочном порядке на бумажном и электронном носителях.
Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа.
13. К Отчету об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки прилагаются:
1) документы, подтверждающие факт выполнения работ по переработке давальческого сырья:
акты выполненных работ;
счета-фактуры;
2) документы, подтверждающие ввоз продуктов переработки:
договор, на основании которого осуществлен ввоз продуктов переработки;
товаросопроводительные документы.

5. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің
орындалуы туралы есепті табыс ету тәртібі
11. Ол бойынша Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме толтырылған қайта өңдеу өнімдерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде қайта өңдеу өнімдерін әкелуді жүзеге асырған салық төлеуші қайта өңдеу өнімдері әкелінген айдан кейінгі айдың 20-нан кешіктірмей, Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы туралы есепті табыс етеді.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы туралы есеп қағаз және электронды тасығыштарда табыс етіледі. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы туралы есеп қағаз тасығышта қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы туралы есепке салық төлеуші не оның уәкілетті өкілі қол қояды және салық төлеушінің не Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген жағдайларда өз атауы жазылған мөрі бар оның уәкілетті өкілінің мөрімен куәландырылады.
Бұл ретте электронды тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы туралы есепте көрсетілген мәліметтер қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы туралы есептегі мәліметтерге сәйкес келуге тиіс.
12. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы туралы есеп келу тәртібінде қағаз және электронды тасығыштарда табыс етіледі.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы туралы есеп қағаз тасығышта екі данада табыс етіледі, оның біреуі қабылдағаны туралы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады.
13. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау бойынша есепке мыналар қоса беріледі:
1) алыс-берiс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстарды орындау бойынша фактісін растайтын құжаттар:
жұмыстарды орындау актісі;
шот-фактуралар
2) қайта өңдеу өнімдерін әкетуін растайтын құжаттар:
оның негізінде алыс-беріс шикізат әкелу жүзеге асырылған келісімшарт;
ілеспе жүк құжаттар.