О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 апреля 2008 года № 161 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 июля 2010 года № 365. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2010 года № 6373. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 января 2013 года № 10
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 15.01.2013 № 10.
В целях совершенствования процедуры приема и обеспечения отбора наиболее подготовленных и одаренных претендентов для обучения в высших учебных заведениях ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 апреля 2008 года № 161 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5214, опубликованный в "Юридической газете" от 23 мая 2008 года № 77 (1477)) следующие изменения и дополнения:
внесено изменение в заголовок на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в Типовых правилах приема в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденных указанным приказом:
в заголовке после слова "приема" дополнить словами "на обучение";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Граждане Республики Казахстан, имеющие сертификат о сдаче теста по иностранному языку (английский, французский, немецкий) по программам Test of English as a Foreign Language (TOEFL, пороговый балл - не менее 560), International English Language Tests System (IELTS, пороговый балл - не менее 6.0), Grundbaustein DaF (пороговый балл - С 1), Deutsche Sprachprfung fur den Hochschulzugang (DSH, пороговый балл - С 1), Diplome d'Etudes en Langue franсais (DELF, пороговый балл - В 2), Diplome Approfondi de Langue franсais (DALF, пороговый балл - С 1), Тest de connaisances de franсais (TCF, пороговый балл - не менее 400) освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку в магистратуру, резидентуру, адъюнктуру и докторантуру PhD.";

"Жоғарғы оқу орнынан кейінгі кәсіби оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 1 сәуірдегі № 161 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2010 жылғы 9 шілдедегі N 365 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 2 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6373 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақтан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 10 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 15.01.2013 № 10 Бұйрығымен.
Жоғары оқу орындарында оқу үшін анағұрлым даярланған және дарынды үміткерлерді қабылдау рәсімін жетілдіру және іріктеуді қамтамасыз ету мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жоғарғы оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіби оку бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 1 сәуірдегі № 161 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5214 тіркелген, «Заң газетінің» 2008 жылғы 23 мамырдағы № 77 (1477) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбында «жоғарғы» деген сөз «жоғары» деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіби оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына қабылдаудың үлгі ережесінде:
тақырыпта «қабылдаудың» деген сөздің алдынан «оқуға» деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
«5-1. Test of English as a Foreign Language (TOEFL, шекті балл - кемінде 560), International English Language Tests System (IELTS, шекті балл - кемінде 6.0), Grundbaustein DaF (шекті балл - С 1), Deutsche Sprachprfung fur den Hochschulzugang (DSH, шекті балл - С 1), Diplome d,Etudes en Langue francaise (DELF, шекті балл - В 2), Diplome Approfonde de Langue arancaise (DALF, шекті балл - С 1) Test de connaisances de francaise (TCF, шекті балл - кемінде 400) бағдарламалары бойынша шет тілінен (ағылшын, француз, неміс) тест тапсырғандығы туралы расталған сертификаты бар Қазақстан Республикасының азаматтары магистратураға, резидентураға, адъюнктураға және PhD докторантураға түсу кезінде шет тілінен түсу емтихандарынан босатылады.»;
қазақ тіліндегі мәтінде 10-тармақтың 2) тармақшасындағы «куәландырылған құжат» деген сөздерден кейін «көшірмесі» деген сөз алынып тасталсын;

в подпункте 2) пункта 10 после слов "(для поступления в резидентуру)" дополнить словами ", сертификата о сдаче теста по программам, указанным в пункте 5-1 настоящих Правил";
в подпункте 4) пункта 12 после слов "кандидата наук" дополнить словами ", сертификата о сдаче теста по программам, указанным в пункте 5-1 настоящих Правил";
в пункте 19 исключить слова "государственных стандартов образования и" и "(далее - НЦГСОТ)";
в пункте 24:
после слова "языкам" дополнить словами "по 100 бальной шкале оценок согласно приложению к настоящим Правилам";
слова "по профилю соответствующей научной" заменить словами ", соответствующие профилю избранной".
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (Дугалова Г.Н.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию в Министерстве юстиции Республики Казахстан и последующее опубликование в официальных средствах массовой информации настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.

10-тармақтың 2) тармақшасында «(резидентураға түсу үшін)» деген сөздерден кейін «, осы Ереженің 5-1-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша тест тапсырғандығы туралы сертификат көшірмесі» деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақтың 4) тармақшасында «құжаттар» деген сөзден кейін «, осы Ереженің 5-1-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша тест тапсырғандығы туралы сертификат» деген сөздермен толықтырылсын;
қазақ тіліндегі мәтінде 13-тармақтағы «азаматтар» деген сөз алынып тасталсын;
19-тармақта «Мемлекеттік білім беру стандарттары мен тестілеудің ұлттық орталығы» деген сөздер «Ұлттық тестілеу орталығы» деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақта:
«Конкурстық» деген сөздің алдына «Осы Ережеге қосымшаға сәйкес бағалардың 100 балдық шкаласы бойынша» деген сөздермен толықтырылсын;
«тиісті ғылыми мамандығының бейіні бойынша» деген сөздер «таңдалған бейінге сәйкес» деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Г.Н. Доғалова) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              М. Сарыбеков
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
____________ А. Курмангалиева
Приложение
к Типовым правилам
приема на обучение
в организации образования,
реализующие профессиональные
учебные программы
послевузовского образования
Система перевода оценок по 4-х и 100 бальной шкале оценок
Балы по 100 бальной
шкале оценок
Баллы по 4-х балльной
шкале оценок

4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                                М. Сарыбеков
«КЕЛТСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
________________ А. Құрманғалиева
2010 жыл
Жоғарғы оқу орнынан кейінгі
білімнің кәсіби оқу бағдарламаларын
іске асыратын білім беру ұйымдарына
оқуға қабылдаудың үлгі ережесіне
қосымша
Бағалаудың 4 және 100 балдық шкаласы бойынша бағаны
ауыстырудың жүйесі
Бағалаудың 100 балдық шкаласы бойынша балдар Бағалаудың 4 балдық шкаласы бойынша балдар