Об организации оплачиваемых общественных работ в 2010 году
Постановление акимата города Астаны от 15 января 2010 года N 23-12п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 3 февраля 2010 года N 617. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20 декабря 2010 года № 23-1192п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20.12.2010 № 23-1192п (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях расширения системы государственных гарантий обеспечения занятости населения акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень предприятий и организаций, в которых будут организованы оплачиваемые общественные работы для безработных и учащейся молодежи в 2010 году (далее - Перечень) согласно приложению 1 к данному постановлению.
Включению в Перечень подлежат предприятия и организации, подавшие в Государственное учреждение "Управление занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Управление) заявки на организацию общественных работ, не требующих предварительной профессиональной подготовки работника и имеющих социально-полезную направленность, в пределах средств, выделенных на данные цели на соответствующий финансовый год.
2. Акимам районов "Алматы", "Есиль", "Сарыарка" совместно с Управлением организовать в 2010 году оплачиваемые общественные работы для безработных, испытывающих затруднения в поиске подходящей работы, и учащейся молодежи в свободное от занятий время.
3. Оплату труда безработных и учащейся молодежи, занятых на оплачиваемых общественных работах, производить из средств местного бюджета за фактически выполненный объем работ в размере не менее минимальной заработной платы в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на 2010 год.
В зависимости от количества, качества и сложности выполняемой работы предприятия и организации за счет собственных средств вправе устанавливать безработным дополнительные надбавки за фактически выполненную работу.
4. Управлению:
обеспечить информирование населения, а также предприятий и организаций города об организации и проведении общественных работ и порядке их оплаты;
произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции.

2010 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 15 қаңтардағы N 23-12қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2010 жылғы 3 ақпанда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 617 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 20 желтоқсандағы N 23-1192қ Қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.12.20 N 23-1192қ Қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 7-тармақтан қараңыз.
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына сәйкес, халықты жұмыспен қамтамасыз етуге мемлекеттік кепілдік беру жүйесін кеңейту мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2010 жылы жұмыссыздар мен оқитын, жастар үшін ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырылатын кәсіпорындар мен ұйымдардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
Тізбеге енгізуге тиісті қаржы жылына осы мақсаттарға бөлінген қаражаттар шегінде әлеуметтік-пайдалы бағыттары бар және жұмыскердің алдын ала кәсіптік даярлауын талап етпейтін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыруға «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Басқарма) өтінім берген кәсіпорындар мен ұйымдар жатады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2010.06.24 N 23/563қ-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтанқараңыз) Қаулысымен.
2. «Алматы», «Есіл», «Сарыарқа» аудандарының әкімдері Басқармамен бірлесіп 2010 жылы қолайлы жұмыс іздеуде қиындық көріп жүрген жұмыссыздар мен сабақтан бос уақытында оқитын жастар үшін ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырсын.
3. Ақылы қоғамдық жұмыстармен қамтылған жұмыссыздардың және оқитын жастардың еңбекақы төлемі 2010 жылға қала бюджетінде қаралған қаражаттар шегінде еңбекақыдан төмен емес еңбеақы мөлшерінде жұмыстардың нақты орындалған көлемі үшін жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүргізілсін.
Кәсіпорындар мен ұйымдардың орындалған жұмыс санына, сапасына және ауырлығына қарап жұмыссыздарға өз қаражаты есебінен нақты орындалған жұмысқа қосымша үстеме ақы белгілеуге құқылы.
4. Басқарма:
халықты, сондай-ақ қаланың кәсіпорындары мен ұйымдарын қоғамдық жұмыстардың ұйымдастырылуы, өткізілуі және олардың төлем ережесі туралы хабардар етуді қамтамасыз етсін;
әділет органдарында осы қаулының мемлекеттік тіркелуін жүргізсін.

124.
КСП (К) «Центр».
125.
КСП (К) «Энергетик».
126.
КСП (К) «Юпитер».
127.
Кооператив собственников
помещений «Актогай».
128.
КСП «Газовик».
129.
КСП «Жастар».
130.
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан.
Оказание помощи в проведении
технических работ по
обработке различных
документов.
131.
Общественное объединение
«Казахская ассоциация
психологов».
Помощь в организации и
проведении общественных
кампаний, опросов
общественного мнения и
другие.
132.
ОО «Общество детей-инвалидов
города Астана».
Помощь в организации и
проведении общественных
кампаний, участие в работе с
детьми-инвалидами и другие.
133.
ОО «Общество инвалидов-матерей
города Астана, имеющих детей».
Оказание помощи в проведении
технических работ по
обработке различных
документов.
134.
ОО «Лига женщин города Астаны».
135.
ОО «Ассоциация глухих Жас Нур».
136.
Организация юридических лиц
«Союз кризисных центров в
Казахстане».
Проведение исследований по
проблеме насилия и другие.
137.
Общественный фонд Реабилита-
ционных технологий и концепций.
Оказание помощи в проведении
технических работ по
обработке различных
документов.
138.
Частный фонд «Центр поддержки
НПО-Астана».
Помощь в организации и
проведении общественных
кампаний, опросов
общественного мнения и
другие.
139.
Филиал Государственного
коммунального предприятия «Фонд
коммунальной собственности
«Столичный парк».
Участие в благоустройстве и
экологической очистке
парковой зоны и другие.
140.
Филиал акционерного общества
«Накопительный пенсионный фонд
«ГНПФ» в городе Астане».
Заключение пенсионных
договоров с вкладчиками
акционерного общества
«Накопительный пенсионный
фонд «ГНПФ».
141.
Алматинский районный филиал
города Астаны ОО «НДП «Нур
Отан».
Оказание помощи в
проведении технических
работ по обработке
различных документов.
142.
Астанинский городской филиал
ОО «НДП «Нур Отан».
143.
Государственное коммунальное
казенное предприятие «Центр
занятости» акимата города
Астаны.
144.
ГУ «Медико-социальное учреждение
для престарелых и инвалидов
города Астаны».
Помощь в организации и
проведении общественных
кампаний, участие в работе
с населением и другие.
Оказание помощи в
проведении технических
работ по обработке
различных документов.
145.
ГУ «Управление образования
города Астаны».
146.
ГУ «Управление строительства
города Астаны».
147.
ГУ «Управление туризма,
физической культуры и спорта
города Астаны».
148.
Департамент юстиции города
Астаны.
149.
Есильский районный филиал города
Астаны ОО «НДП «Нур Отан».
Оказание помощи в
проведении технических
работ по обработке
различных документов.
150.
КСК «Акку».
Помощь организациям
жилищно-коммунального
хозяйства в уборке
территории города, участие
в реконструкции и ремонте
жилья, экологическое
оздоровление региона
(озеленение и
благоустройство) и другие.

124
«Центр» ҮИК (П).
125
«Энергетик» ҮИК (П).
126
«Юпитер» ҮИК (П).
127
«Актогай» үй-жай иелерінің кооперативі.
128
«Газовик» ҮИК.
129
«Жастар» ҮИК.
130
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі.
Әртүрлі құжаттарды өңдеу жөніндегі техникалық жұмыстарды жүргізуге көмек көрсету.
131
«Қазақ психологтарының қауымдастығы» қоғамдық бірлестігі.
Қоғамдық науқандарды өткізуге, қоғамдық пікір сауалын жүргізуге қатысу және басқалар.
132
«Астана қаласының мүгедек балалар қоғамы» ҚБ.
Қоғамдық науқандарды ұйымдастыру мен өткізуге көмек көрсету, мүгедек балалармен жұмыстарға қатысу және басқа жұмыстар.
133
«Астана қаласы - балалары бар мүгедек-аналар қоғамы» ҚБ.
Әртүрлі құжаттарды өңдеу жөніндегі техникалық жұмыстарды жүргізуге көмек көрсету.
134
«Астана қаласының әйелдер лигасы» ҚБ.
135
«Жас Нұр» саңыраулар қауымдастығы» ҚБ.
136
«Қазақстанда дағдарыс орталықтарының одағы» заңды тұлғалар ұйымы.
Зорлық-зомбылық және басқа да проблемалар жөніндегі зерттеулер жүргізу.
137
Оңалту технологиялары мен тұжырымдамаларының қоғамдық қоры.
Әртүрлі құжаттарды өңдеу жөніндегі техникалық жұмыстарды жүргізуге көмек көрсету.
138
«Астана-ҮЕҰ қолдау орталығы» жеке қоры.
Қоғамдық науқандарды өткізуге, қоғамдық пікір сауалын жүргізуге қатысу және басқалар.
139
«Столичный парк» коммуналдық меншік қоры» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының филиалы.
Абаттандыру және саябақ аймағын экологиялық тазалауға қатысу және басқалар.
140
Астана қаласындағы «МЗЖҚ» мемлекеттік зейнетақы жинақтаушы қоры» акционерлік қоғамының филиалы.
«МЗЖҚ» мемлекеттік зейнетақы жинақтаушы қоры» АҚ салымшыларымен зейнетақылық шарттар жасасуы.
141
«Нұр Отан» ХДП» ҚБ Астана қаласындағы Алматы аудандық филиалы.
Әртүрлі құжаттарды өңдеу жөніндегі техникалық жұмыстарды жүргізуге көмек көрсету.
142
«Нұр Отан» ХДП» ҚБ Астана қалалық филиалы.
Қоғамдық науқандарды ұйымдастыру мен өткізуге көмек көрсету, халықпен жұмыстарға қатысу және басқа жұмыстар. Әртүрлі құжаттарды өңдеу жөніндегі техникалық жұмыстарды жүргізуге көмек көрсету.
143
Астана қаласы әкімдігінің «Жұмыспен қамту орталығы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
144
«Астана қаласының Қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі» ММ.
145
«Астана қаласының Білім басқармасы» ММ.
146
«Астана қаласының Құрылыс басқармасы» ММ.
147
«Астана қаласының Туризм, дене тәрбиесі және спорт басқармасы» ММ.
148
Астана қаласының Әділет департаменті.
149
«Нұр Отан» ХДП» ҚБ Астана қаласы Есіл аудандық филиалы.
Әртүрлі құжаттарды өңдеу жөніндегі техникалық жұмыстарды жүргізуге көмек көрсету.
150
«Аққу» ПИК.
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық ұйымдарына қала аумағын жинастыруға көмек көрсету, тұрғын үйді жөндеу мен қайта жаңартуға қатысу, өңірді экологиялық салауаттандыру (көгалдандыру және абаттандыру) және басқа да жұмыстар.

151.
КСК «Бриз».
152.
ОО «Ассоциация стипендиатов
Международной стипендии
Президента Республики Казахстан
«Болашак».
Оказание помощи в
проведении технических
работ по обработке
различных документов.
153.
ОО «Молодежная биржа труда города
Астаны».
Проведение социологических
опросов. Участие в
общественных кампаниях и
масштабных мероприятиях
культурного назначения.
154.
ОО «Молодежный маслихат
города Астаны».
Помощь в организации и
проведении общественных
кампаний, участие в работе
с населением и другие.
Оказание помощи в проведении
технических работ по
обработке различных
документов.
155.
ОО «Республиканская Ассоциация
Арт-терапевтов».
Участие в благоустройстве
и экологической очистке
территорий и другие.
156.
ОО «Союз художников г. Астаны
Республики Казахстан».
Оказание помощи в
проведении технических
работ по обработке
различных документов.
157.
Объединение юридических лиц
«Гражданский альянс города
Астаны».
Проведение социологических
опросов. Участие в
общественных кампаниях и
масштабных мероприятиях
культурного назначения.
158.
Городской филиал г. Астана
Республиканского государственного
казенного предприятия
«Государственный центр по выплате
пенсий Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан».
Оказание помощи в
проведении технических
работ по обработке
различных документов.
159.
Сарыаркинский районный филиал
города Астаны ОО «НДП «Нур Отан».
160.
Филиал «Нур» города Астаны ОО «НДП
«Нур Отан».
Приложение 2
к постановлению
акимата города Астаны
от 15 января 2010 года
№ 23-12п
Перечень
постановлений акимата города Астаны, признанных утратившими силу
1. Постановление акимата города Астаны от 5 января 2009 года № 23-11п "Об организации оплачиваемых общественных работ в 2009 году" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 5 февраля 2009 года за № 557, опубликовано в газетах "Астана хабары", № 29-30 от 17 и 19 марта 2009 года и "Вечерняя Астана", № 37 от 28 марта 2009 года);
2. Постановление акимата города Астаны от 31 марта 2009 года № 23-290п "О внесении изменения в постановление акимата города Астаны от 5 января 2009 года № 23-11п "Об организации оплачиваемых общественных работ в 2009 году" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 13 апреля 2009 года за № 567, опубликовано в газетах "Астана хабары", № 44 от 23 апреля 2009 года и "Вечерняя Астана", № 48 от 23 апреля 2009 года);
3. Постановление акимата города Астаны от 15 апреля 2009 года № 23-349п "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 5 января 2009 года № 23-11п "Об организации оплачиваемых общественных работ в 2009 году" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 7 мая 2009 года за № 575, опубликовано в газетах "Астана хабары", № 51 от 14 мая 2009 года и "Вечерняя Астана", № 56-57 от 14 мая 2009 года);

151
«Бриз» ПИК.
152
«Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» Халықаралық стипендиясы стипендиаттарының қауымдастығы» ҚБ.
Әртүрлі құжаттарды өңдеу жөніндегі техникалық жұмыстарды жүргізуге көмек көрсету.
153
«Астана қаласының Жастар еңбек биржасы» ҚБ
Социологиялық анықтауды жүргізу. Мәдени мақсаттағы аумақты іс шараларға және қоғамдық компанияларға қатысу.
154
«Астана қаласының жастар мәслихаты» ҚБ.
Қоғамдық науқандарды ұйымдастыру мен өткізуге көмек көрсету, халықпен жұмыстарға қатысу және басқа жұмыстар. Әртүрлі құжаттарды өңдеу жөніндегі техникалық жұмыстарды жүргізуге көмек көрсету.
155
«Арт-терапевттердің республикалық қауымдастығы» ҚБ.
Абаттандыру және аумақты экологиялық тазалауға қатысу және басқалар.
156
«Қазақстан Республикасы Астана қаласының суретшілер одағы» ҚБ.
Әртүрлі құжаттарды өңдеу жөніндегі техникалық жұмыстарды жүргізуге көмек көрсету.
157
«Астана қаласының азаматтық Альянсы» заңды тұлғалардың бірлестігі.
Социологиялық анықтауды жүргізу. Мәдени мақсаттағы аумақты іс шараларға және қоғамдық компанияларға қатысу.
158
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Астана қалалық филиалы.
Әртүрлі құжаттарды өңдеу жөніндегі техникалық жұмыстарды жүргізуге көмек көрсету.
159
«Нұр Отан» ХДП» ҚБ Астана қаласындағы Сарыарқа аудандық филиалы.
160
«Нұр Отан» ХДП» ҚБ Астана қаласындағы «Нұр» филиалы.
Астана қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 15 қаңтардағы
№ 23-12қ қаулысына
2-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің күші жойылды деп танылған қаулылар
Тізімі
1. «2009 жылғы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы № 23-11қ қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 5 ақпанда № 557 болып тіркелген, «Астана хабары» газетінің 2009 жылғы 17 және 19 наурыздағы № 29-30 нөмірлерінде және «Вечерняя Астана» газетінің 2009 жылғы 28 наурыздағы № 37 нөмірінде жарияланған);
2. «2009 жылғы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы № 23-11қ қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 31 наурыздағы № 23-290қ қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 13 сәуірде № 567 болып тіркелген, «Астана хабары» газетінің 2009 жылғы 23 сәуірдегі № 44 нөмірінде және «Вечерняя Астана» газетінің 2009 жылғы 23 сәуірдегі № 48 нөмірінде жарияланған);
3. «2009 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы № 23-11қ қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 15 сәуірдегі № 23-349қ қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 7 мамырда № 575 болып тіркелген, «Астана хабары» газетінің 2009 жылғы 14 мамырдағы № 51 нөмірінде және «Вечерняя Астана» газетінің 2009 жылғы 14 мамырдағы № 56-57 нөмірлерінде жарияланған);

4. Постановление акимата города Астаны от 15 июня 2009 года № 23-560п "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 5 января 2009 года № 23-11п "Об организации оплачиваемых общественных работ в 2009 году" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 13 июля 2009 года за № 586, опубликовано в газетах "Астана хабары", № 78-79 от 18 и 21 июля 2009 года и "Вечерняя Астана", № 85 от 18 июля 2009 года);
5. Постановление акимата города Астаны от 11 ноября 2009 года № 23-1044п "О внесении изменений в постановление акимата города Астаны от 5 января 2009 года № 23-11п "Об организации оплачиваемых общественных работ в 2009 году" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11 декабря 2009 года за № 599, опубликовано в газетах "Астана хабары", № 142 от 24 декабря 2009 года и "Вечерняя Астана", № 153 от 24 декабря 2009 года).

4. «2009 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы № 23-11қ қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 15 маусымдағы № 23-560қ қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 13 шілдеде № 586 болып тіркелген, «Астана хабары» газетінің 2009 жылғы 18 және 21 шілдедегі № 78-79 нөмірлерінде және «Вечерняя Астана» газетінің 2009 жылғы 18 шілдедегі № 85 нөмірінде жарияланған);
5. «2009 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы № 23-11қ қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 11 қарашадағы № 23-1044қ қаулысы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 11 желтоқсанда № 599 болып тіркелген, «Астана хабары» газетінің 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 142 нөмірінде және «Вечерняя Астана» газетінің 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 153 нөмірінде жарияланған).