О присвоении наименований отдельным улицам и парку и переименовании некоторых улиц города Астаны
Постановление акимата города Астаны от 26 мая 2010 года № 76 и решение маслихата города Астаны от 28 мая 2010 года № 360/48-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 3 июля 2010 года № 637
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Астаны, на основании решений городской ономастической комиссии от 8 апреля 2010 года № 12 и от 25 мая 2010 года № 13 акимат города Астаны ПОСТАНОВИЛ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным постановлением акимата города Астаны от 04.12.2014 № 110-2043 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Присвоить следующие наименования:
по району "Алматы":
улице с проектным наименованием № 23-21 - улица Ахмет Байтұрсынұлы;
по району "Есиль":
улице с проектным наименованием № 30 - улица Тұрар Рысқұлов;
парку на пересечении улицы Жумабека Ташенова и проспекта Республики - парк "Ататүрік".
2. Переименовать:
по району "Алматы":
улицу Р. Кошкарбаева - в улицу генерал Сабыр Рақымов;
по району "Есиль":
улицу Шалқыма - в улицу Амман;
в жилом массиве "Шұбар":
улицу Южную - в улицу Сейітқали Меңдешев;
улицу Солнечную - в улицу Жиембет жырау;
улицу Р. Кошкарбаева - в улицу Қаратай Тұрысов;
улицу Новостроительную - в улицу Александра Княгинина;
по району "Сарыарка":
улицу Ахмета Байтұрсынова - в улицу Күләш Байсейітова.
3. Акимам районов "Алматы", "Есиль" и "Сарыарка" города Астаны, Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства города Астаны" принять необходимые меры по реализации данного постановления и решения.
4. Настоящее постановление акимата и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны                         И. Тасмагамбетов
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    Ю. Келигов
Секретарь маслихат города Астаны           В. Редкокашин

Астана қаласының жекелеген көшелеріне және саябағына атау беру және кейбір көшелерді қайта атау туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 26 мамырдағы N 76 қаулысы және мәслихатының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 360/48-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2010 жылғы 3 шілдеде нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 637 болып енгізілді
«Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы» Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңы 13-бабының 4) тармақшасына, сәйкес, Астана қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, қалалық ономастика комиссиясының 2010 жылғы 8 сәуірдегі № 12 және 2010 жылғы 25 мамырдағы № 13 шешімдері негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 04.12.2014 № 110-2043 қаулысы және мәслихатының 11.12.2014 № 312/45-V (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Төмендегі көшелерге:
«Алматы» ауданы бойынша:
жобалау атауымен № 23-21 көше - Ахмет Байтұрсынұлы көшесі деп;
«Есіл» ауданы бойынша:
жобалау атауымен № 30 көше – Тұрар Рысқұлов көшесі деп;
Жұмабек Тәшенов көшесі мен Республика даңғылы қиылысындағы саябаққа – «Ататүрік» саябағы деп атау берілсін.
2. Төмендегі көшелер:
«Алматы» ауданы бойынша:
Р. Қошқарбаев көшесі - генерал Сабыр Рақымов көшесі деп;
«Есіл» ауданы бойынша:
Шалқыма көшесі - Амман көшесі деп;
«Шұбар» тұрғын алабында:
Южный көшесі - Сейітқали Меңдешев көшесі деп;
Солнечный көшесі - Жиембет жырау көшесі деп;
Р. Қошқарбаев көшесі - Қаратай Тұрысов көшесі деп;
Новостроительный көшесі - Александр Княгинин көшесі деп;
«Сарыарқа» ауданы бойынша:
Ахмет Байтұрсынов көшесі - Күләш Байсейітова көшесі деп қайта аталсын.
3. Астана қаласы Алматы, Есіл және Сарыарқа аудандарының әкімдері, «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі осы қаулы мен шешімді іске асыру жөнінде қажетті шара қабылдасын.
4. Осы Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және мәслихатының шешімі алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі            Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
И. Тасмағамбетов                        Ю. Келигов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
В. Редкокашин