О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления акимата Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 23 июня 2010 года № А-7/231. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 2 августа 2010 года № 3369. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 15 ноября 2012 года № А-12/541
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 15.11.2012 № А-12/541 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области «Об утверждении Правил о порядке регистрации и структуре адреса в Адресном регистре Акмолинской области» от 30 января 2007 года № А-2/31 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3214, опубликовано 15 марта 2007 года в газете «Арка Ажары» и 20 марта 2007 года в газете «Акмолинская правда») следующие изменения и дополнения:
в преамбуле:
после слов «государственном управлении» дополнить словами «и самоуправлении»;
слова «, в целях реализации решения областного маслихата от 29 сентября 2006 года № 3С-22-10 «Об утверждении Программы создания «электронного акимата» Акмолинской области на 2006-2008 годы»» исключить;
в пункте 2 слова «Нургалиева А.К.» заменить словами «Айтмухаметова К.К.»;
в Правилах о порядке регистрации и структуре адреса в Адресном регистре Акмолинской области, утвержденных вышеуказанным постановлением:
после слов «государственном управлении» дополнить словами «и самоуправлении»;
слова «и в целях реализации решения областного маслихата от 29 сентября 2006 года N 3С-22-10 «Об утверждении Программы создания «электронного акимата» Акмолинской области на 2006-2008 годы»» исключить.
2. Внести в постановление акимата Акмолинской области «Об утверждении Правил присвоения наименований и переименования составных частей населенного пункта, установления требований к присвоению порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям на территории Акмолинской области» от 30 января 2007 года № А-2/32 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3215, опубликовано 17 марта 2007 года в газете «Арка Ажары» и 6 марта 2007 года в газете «Акмолинская правда») следующие изменения и дополнения:
в преамбуле:
после слов «государственном управлении» дополнить словами «и самоуправлении»;
слова «, в целях реализации решения областного маслихата от 29 сентября 2006 года № 3С-22-10 «Об утверждении Программы создания «электронного акимата» Акмолинской области на 2006-2008 годы»» исключить;
в пункте 2 слова «Нургалиева А.К.» заменить словами «Айтмухаметова К.К.»;
в Правилах присвоения наименований и переименования составных частей населенного пункта, установления требований к присвоению порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям на территории Акмолинской области, утвержденных вышеуказанным постановлением:
после слов «государственном управлении» дополнить словами «и самоуправлении»;
слова «и в целях реализации решения областного маслихата от 29 сентября 2006 года № 3С-22-10 «Об утверждении Программы создания «электронного акимата» Акмолинской области на 2006-2008 годы»» исключить;
в главе 1, пункт 1 дополнить семнадцатым абзацем следующего содержания:
«орган жилищно-коммунального хозяйства - исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный акиматом соответствующей административно-территориальной единицы осуществлять регулирование в сфере жилищно-коммунального хозяйства;»;
в главе 2, пункт 2 дополнить подпунктом 3) следующим содержанием:

Ақмола облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 23 маусымдағы № А-7/231 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 2 тамыздағы № 3369 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 15 қарашадағы № А-12/541 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 15.11.2012 № А-12/541 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақмола облысы әкімдігінің «Ақмола облысының мекен-жайлық тіркелімінде тіркеу тәртібі және мекен-жай құрылымы туралы ережелерді бекіту туралы» 2007 жылғы 30 қаңтардағы № А-2/31 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3214 болып тіркелген, 2007 жылдың 15 наурызында «Арқа ажары» газетінде және 2007 жылдың 20 наурызында «Акмолинская правда» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
преамбулада:
«мемлекеттік басқару» сөздерінен кейін «және өзін-өзі басқару» сөздерімен толықтырылсын;
«Ақмола облысында "электрондық әкімдік" қалыптастырудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 29 қыркүйектегі № 3С-22-10 шешімін жүзеге асыру мақсатында» сөздері алынып тасталсын;
2-тармақтағы «А.Қ.Нұрғалиевке» сөздері «Қ.Қ.Айтмұхаметовке» сөздеріне ауыстырылсын;
Жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген Ақмола облысының мекен-жайлық тіркелімінде тіркеу тәртібі және мекен-жай құрылымы туралы ережелерінде:
«мемлекеттік басқару» сөздерінен кейін «және өзін-өзі басқару» сөздерімен толықтырылсын;
«Ақмола облысында "электрондық әкімдік" қалыптастырудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 29 қыркүйектегі № 3С-22-10 шешімін жүзеге асыру мақсатында» сөздері алынып тасталсын.
2. Ақмола облысы әкімдігінің «Ақмола облысы аумағындағы елді мекеннің құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау, жер учаскелеріне, ғимараттар мен имараттарға реттік нөмірлер беру талаптарын белгілеу ережелерін бекіту туралы» 2007 жылғы 30 қаңтардағы № А-2/32 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3215 болып тіркелген, 2007 жылдың 17 наурызында «Арқа ажары» газетінде және 2007 жылдың 6 наурызында «Акмолинская правда» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
преамбулада:
«мемлекеттік басқару» сөздерінен кейін «және өзін-өзі басқару» сөздерімен толықтырылсын;
«Ақмола облысында "электрондық әкімдік" қалыптастырудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 29 қыркүйектегі № 3С-22-10 шешімін жүзеге асыру мақсатында» сөздері алынып тасталсын;
2-тармақтағы «А.Қ.Нұрғалиевке» сөздері «Қ.Қ.Айтмұхаметовке» сөздеріне ауыстырылсын;
Жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген Ақмола облысы аумағындағы елді мекеннің құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау, жер учаскелеріне, ғимараттар мен имараттарға реттік нөмірлер беру талаптарын белгілеу ережелерінде:
«мемлекеттік басқару» сөздерінен кейін «және өзін-өзі басқару» сөздерімен толықтырылсын;
«Ақмола облысында "электрондық әкімдік" қалыптастырудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 29 қыркүйектегі № 3С-22-10 шешімін жүзеге асыру мақсатында» сөздері алынып тасталсын;
1-тараудың 1-тармағы он жетінші азат жолымен келесі мазмұнда толықтырылсын:
«тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық органы – тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікті реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті әкімдікпен жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган;»;
2-тараудың 2-тармағы келесі мазмұнда 3)-тармақшамен толықтырылсын:

«3) органы жилищно-коммунального хозяйства.»;
в пункте 3, четвертый, седьмой, восьмой и девятый абзацы исключить;
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. Органы жилищно-коммунального хозяйства имеют следующие полномочия:
согласовывают с органом по развитию языков текст на государственном и русском языках на типовых эскизах указателей наименований микрорайонов и улиц, указателях порядковых номеров зданий и сооружений, угловых указателей наименований улиц городов и других населенных пунктов Акмолинской области;
контролируют состояние указателей порядковых номеров зданий и сооружений, указателей наименований улиц и микрорайонов на фасадах зданий и сооружений, угловых указателей наименований улиц, устанавливаемых на перекрестках;
при выявлении фактов утраты, повреждения, механической поломки, указателей порядковых номеров зданий и сооружений, указателей наименований улиц и микрорайонов, угловых указателей наименований улиц и установлении фактов непринятия соответствующими лицами мер к замене утраченного либо поврежденного указателя принимают меры в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обеспечивают установку угловых указателей наименований улиц, а также их ремонт, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 49 параграфа 1 главы 6 настоящих Правил.»;
в главе 3 пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Присвоение наименований производится по следующим этапам:
1) орган архитектуры направляет в орган по развитию языков перечень составных частей города или другого населенного пункта, где отсутствует наименования улиц, а также перечень улиц, прекративших существование в связи со сносом находившихся на них объектов недвижимости (при их наличии) с приложением схемы пространственного расположения элемента и определением его границ;
2) орган по развитию языков вносит на рассмотрение акиматам городов областного значения, городов районного значения, акимам поселков, аулов (села), аульных (сельских) округов вопрос о присвоении наименовании и переименовании составных частей города или другого населенного пункта;
3) акимат города областного значения, аким города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа созывают сходы граждан в населенных пунктах с участием специалиста координирующего языковую политику на местах в целях присвоения наименовании и переименовании составных частей города или другого населенного пункта;
4) акимат района, города областного значения совместно с маслихатом района, города областного значения принимают решения о присвоении наименовании и переименовании составных частей города районного, областного значения;

«3) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық органдары.»;
3-тармақтың төртінші, жетінші, сегізінші және тоғызыншы азат жолдары алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы 4-1-тармағымен толықтырылсын:
«4-1. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық органдарының мынадай өкілеттіктері бар:
тілдерді дамыту органымен Ақмола облысының қалалары мен басқа елді мекендерінің көшелері көрсеткіштерінің, ғимараттар мен имараттардың реттік нөмірі көрсеткіштерінің, көше атауларының бұрыштық көрсеткіштерінің нобайын мемлекеттік және орыс тілдерінде келісуге;
ғимараттар мен имараттардың реттік нөмірі көрсеткіштерінің жағдайын, ғимараттар мен имараттардың қасбеттерінде көшелер мен шағын аудандар атауларының көрсеткіштерін, тоғысуында белгіленген көшелердің көше атауларының бұрыштық көрсеткіштерін бақылауға;
ғимараттар мен имараттардың реттік нөмірлер көрсеткіштерінің жоғалу, бұзылу, механикалық сыну деректері, көше атауларының бұрыштық көрсеткіштері анықталғанда және жоғалған немесе бұзылған көрсеткіштерді ауыстыруға тиісті тұлғалармен қабылданбаған деректер белгіленгенде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес шаралар қолдануға;
осы Ережелердің 6-тарау 1-параграфының 49-тармақшасында қарастырылған жағдайлардан басқа көше атауларының бұрыштық көрсеткіштерін қондыруды, сондай-ақ оларды жөндеуді қамтамасыз етуге.
3-тараудың 6-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
«6. Атау беру мынадай кезеңдермен жүргізіледі:
1) сәулет органы тілдерді дамыту органына қаланың немесе басқа елді мекен атаулары берілмеген, не болмаса кеңістік орналасу элементтері сызбасының қосымшасы мен атаулары ұқсас бөліктерінің тізбесін жібереді. Аталған тізбемен бірге сәулет органы сол жерлерде орналасқан жылжымайтын мүлік көшелердің тізбесін ұсынады;
2) тілдерді дамыту органы облыстық маңызы бар қалалар, аудандық маңызы бар қалалар әкімдіктеріне, кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округ әкімдеріне қалалар не басқа елді мекендер құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы мәселені қарауға енгізеді;
3) облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктері, аудандық маңызы бар қалалар, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі қалалар не басқа елді мекендер құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау мақсатында тіл саясатын үйлестіруші маманның қатысуымен елді мекендерде азаматтардың жиынтығын шақырады;
4) облыстық маңызы бар қалалар, аудандар әкімдіктері облыстық маңызы бар қалалар, аудандардың мәслихатымен бірге облыстық, аудандық маңызы бар қалалардың құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы шешімдерін қабылдайды;

5) акимы поселка, аула (села), аульного (сельского) округа принимают решения о присвоении наименовании и переименовании составных частей населенного пункта;
6) органы архитектуры издают приказ о присвоении либо изменении порядковых номеров отдельных объектов городов и других населенных пунктов.»;
пункты 24, 25 исключить;
в пункте 47:
в подпункте 2):
слово «архитектуры» заменить словами «жилищно-коммунального хозяйства»;
слова «областной и городской» заменить словами «предоставленных органами архитектуры с базы данных»;
в пункте 48:
слово «государственного» заменить словом «местного»;
в пункте 69:
слова «обязаны содержать» заменить словом «содержат»;
в пункте 70:
слова «должны быть заменены собственниками (балансодержателями)» заменить словами «заменяют собственники (балансодержатели)»;
в пункте 71:
слова «обязаны обеспечить» заменить словом «обеспечивают»;
в пункте 72:
после слов «а также» слово «решения» заменить словом «приказ»;
пункт 74 исключить.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Айтмухаметова К.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области                   С.Дьяченко

5) кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдері елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы шешімдерін қабылдайды;
6) сәулет органдары қалалар мен басқа елді мекендердің жеке нысандарына реттік нөмірлер беру не өзгерту туралы бұйрық шығарады.»;
24, 25-тармақтар алынып тасталсын;
47-тармақтың:
2)-тармақшасындағы:
«сәулет» сөзі «тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» сөздерімен ауыстырылсын;
«облыстық және қалалық» сөздері «база деректерінен сәулет органдарымен берілген» сөздерімен ауыстырылсын;
48-тармағындағы «мемлекеттік» сөзі «жергілікті» сөзімен ауыстырылсын;
69-тармақтың:
«ұстауға міндетті» сөздері «ұстайды» сөзімен ауыстырылсын;
70-тармақтың:
«меншік иелері (баланс ұстаушылар) ауыстыруы қажет» сөздері «меншік иелері (баланс ұстаушылар) ауыстырады» сөздерімен ауыстырылсын;
71-тармақтың:
«қамтамасыз етуі қажет» сөздері «қамтамасыз етеді» сөздерімен ауыстырылсын;
72-тармақтың:
«сәулет органының» сөздерінен кейін «шешімі» сөзі «бұйрығы» сөзімен ауыстырылсын;
74-тармақ алынып тасталсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.Қ.Айтмұхаметовке жүктелсін.
4. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С.Дьяченко