Об установлении ветеринарного режима карантинной зоны на территории села Тоганас Узынкольского сельского округа с введением карантинного режима и ограничительных мероприятий
Решение акимата Егиндыкольского района Акмолинской области от 3 сентября 2010 года № А-9/176. Зарегистрировано Управлением юстиции Егиндыкольского района Акмолинской области 7 октября 2010 года № 1-8-101. Утратило силу - постановлением акимата Егиндыкольского района Акмолинской области от 4 февраля 2011 года № а-2/32
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Егиндыкольского района Акмолинской области от 04.02.2011 № а-2/32
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 10 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии», на основании представления главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора Егиндыкольского района от 1 сентября 2010 № 892 года, в целях локализации и недопущения распространения очага заболевания эмфизематозным карбункулом среди сельскохозяйственных животных в селе Тоганас Узынкольского сельского округа, акимат Егиндыкольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить ветеринарный режим карантинной зоны на территории села Тоганас Узынкольского сельского округа с введением карантинного режима и ограничительных мероприятий с 1 сентября 2010 года.
2. Утвердить план ветеринарных мероприятий по локализации и недопущению распространения очага заболевания эмфизематозным карбункулом, согласно приложения.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Шинтемирова К.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Егиндыкольского района и вводится в действие со дня опубликования.
Аким Егиндыкольского района                Б. Султанов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного учреждения
«Егиндыкольская районная территориальная
инспекция Комитета государственной
инспекции в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан»                      Ж. Жаканов
Начальник государственного учреждения
«Управление государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
по Егиндыкольскому району
Департамента комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
по Акмолинской области»                    А.Аманжолов
Утверждено
Приложение
к постановлению акимата
Егиндыкольского района
от 3 сентября 2010 года

Ұзынкөл ауылдық округі Тоғанас ауылының аумағында карантин режимін және шектеу іс-шараларын енгізе отырып карантин аймағының ветеринарлық режимін белгілеу туралы
Ақмола облысы Егіндікөл ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № А-9/176 қаулысы. Ақмола облысы Егіндікөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 7 қазанда № 1-8-101 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Егіндікөл ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 4 ақпандағы № а-2/32 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Егіндікөл ауданы әкімдігінің 2011.02.04 № а-2/32 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі «Ветеринария туралы» Заңының 10 бабына сәйкес, Егіндікөл ауданы бас мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық инспекторының 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 892 ұсынысының негізінде, Ұзынкөл ауылдық округі Тоғанас ауылында ауыл шаруашылығы жануарларының арасында эмфизематозды карбункул ауруы ошағын оқшаулау және тарауына жол бермеу мақсатында Егіндікөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап Ұзынкөл ауылдық округі Тоғанас ауылының аумағында карантин режимін және шектеу іс-шараларын енгізе отырып карантин аймағының ветеринарлық режимі белгіленсін.
2. Эмфизематозды карбункул ауруы ошағын оқшаулау және тарауына жол бермеу жөніндегі ветеринарлық іс-шаралар жоспары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ.А.Шынтеміровке жүктелсін.
4. Осы қаулы Егіндікөл ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл ауданының әкімі                  Б. Сұлтанов
КЕЛІСІЛДІ
«Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік
инспекция Комитетінің аудандық
аумақтық инспекциясы» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Ж. Жақанов
«Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлігінің Ақмола
облысы бойынша мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау комитеті
Департаментінің Егіндікөл ауданы
бойынша мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            А. Аманжолов
Бекітілген
Егіндікөл ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 3 қыркүйектегі

№ А-9/176
ПЛАН
ветеринарных мероприятий по локализации и недопущению
распространения очага заболевания эмфизематозным карбункулом
п/п
Мероприятия
Ответственные
за исполнение
Сроки
исполнения
1
2
3
4
1
Провести подворный осмотр
поголовья сельско-
хозяйственных животных
восприимчивых к
эмфизематозному
карбункулу
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор ГУ
«Егиндыкольская РТИ КГИ в
АПК МСХ РК» (по
согласованию), ГУ «УГСЭН
по Егиндыкольскому
району» (по
согласованию), аким
Узынкольского сельского
округа
В течение
карантина
2
Проводить ветеринарно-
просветительные работы
среди населения об
особенностях возбудителя
эмфизематозного
карбункула, о мерах
профилактики и ликвидации
инфекции.
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»,
аким Узынкольского
сельского округа
В течение
карантина
3
Провести вакцинацию
крупного рогатого скота в
возрасте от 3 месяцев до
4 лет в селе Тоганас
Узынкольского сельского
округа
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»
На период
карантина
4
Организовать дезинфекцию
загонов и помещений, где
содержались животные в
населенном пункте села
Тоганас Узынкольского
сельского округа
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»,
УГСЭН по Егиндыкольскому
району (по согласованию).
В течение
карантина
согласно
инструкции
5
Произвести обпашку границ
села Тоганас
Узынкольского сельского
округа, оборудовать
дезбарьер с
круглосуточным дежурством
на период карантина с
применением транспорта
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района».
На период
карантина
6
Запретить полностью
перемещение, ввоз и вывоз
на территорию села
Тоганас Узынкольского
сельского округа всех
видов животных, продуктов
животноводства (мясо,
молоко, шерсть, кожа) до
снятия карантина
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»
На период
карантина
7
Обеспечить строгое
соблюдение порядка на
территории села Тоганас
Узынкольского сельского
округа и места скопления
скота (очистка от трупов
домашних и диких
животных, обеззараживание
загрязненных участков)
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»,
УГСЭН по Егиндыкольскому
району (по согласованию).
На период
карантина
8
Обеспечить проведение на
территории села Тоганас
Узынкольского сельского
округа мероприятий по
дезинфекции и,
дезинсекции и
дератизации, согласно
инструкции и осуществлять
контроль за их качеством
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»,
УГСЭН по Егиндыкольскому
району (по согласованию).
На период
карантина
9
Своевременно уничтожить
путем сжигания трупы
животных, подозреваемых в
заболевании
эмфизематозного
карбункула и продуктов
полученных от этих
животных
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»,
аким Узынкольского
сельского округа
В течение
карантина
согласно
инструкции
10
При использовании
территории для
пастбищного содержания
скота добиться строгого
учета эпизоотической
ситуации по
эмфизематозному
карбункулу.
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»,
аким Узынкольского
сельского округа.
Постоянно
11
Добиться строгого
соблюдения владельцами
скота требований при
перегоне скота на
сезонные выпасы.
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»,
аким Узынкольского
сельского округа.
Постоянно
12
При подозрении на
заболевание
эмфизематозного
карбункула организовать
проведение термометрии
всего поголовья,
выделение в отдельные
группы животных с
клиническими признаками
(хромата, крепетирующие
отеки, высокая
температура) и обеспечить
их содержание в условиях
полной изоляции с
оказанием специфического
и симптоматического
лечения.
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»,
аким Узынкольского
сельского округа.
Постоянно
13
В случае падежа животных
с признаками,
характерными
эмфизематозному
карбункулу, обеспечить
направление
патологического материала
( кусочки мышцы и
паренхиматозные органы) с
нарочными в специально
упаковочной герметичной
таре в областной филиал
РГП ветеринарной
лаборатории.
Главный ветеринарно-
санитарный инспектор РТИ
КГИ в АПК МСХ РК (по
согласованию), ГУ «Отдел
ветеринарии
Егиндыкольского района»,
аким Узынкольского
сельского округа.
По
показаниям
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГУ – государственное учреждение
РТИ КГИ в АПК МСХ РК – районная территориальная инспекция комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
УГСЭН по Егиндыкольскому району – управление государственного санитарно – эпидемиологического надзора

№ А-9/176 қаулысына қосымша
Эмфизематозды карбункул ауруы ошағын оқшаулау және тарауына
жол бермеу жөніндегі ветеринарлық іс-шаралар
ЖОСПАРЫ
Реттік №
Іс - шаралар
Орындауға жауаптылар
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
1
Эмфизематозды карбункулға бейім ауыл шаруашылығы жануарларын аула аралап тексеру жүргізілсін
«ҚР АШМ АӨК МИК Егіндікөл ААИ» ММ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), Егіндікөл ауданы бойынша МСЭҚБ (келісім бойынша), Ұзынкөл ауылдық округінің әкімі
Карантин кезінде
2
Тұрғындар арасында эмфизематозды карбункул қоздырғышының ерекшеліктері, індеттің алдын алу және жою туралы ветеринарлық-
ағартушылық жұмыстары жүргізілсін
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ, Ұзынкөл ауылдық округінің әкімі
Карантин кезінде
3
Ұзынкөл ауылдық округінің Тоғанас ауылында 3 айдан бастап 4 жасқа дейінгі ірі қара малға вакцина егілсін
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ
Карантин кезеңінде
4
Ұзынкөл ауылдық округінің Тоғанас ауылында мал тұрған қоршаулар мен қораларды залалсыздандыру жұмыстары ұйымдастырылсын
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ, Егіндікөл ауданы бойынша МСЭҚБ (келісім бойынша)
Нұсқауға сәйкес карантин кезінде
5
Ұзынкөл ауылдық округі Тоғанас ауылының шекарасындағы жерлерді жырту, карантин кезінде көлікті қолданып тәулік бойы кезекшілікпен қоршаулар жабдықталсын
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ
Карантин кезеңінде
6
Ұзынкөл ауылдық округі Тоғанас ауылының аумағына карантин мерзімі аяқталғанша жануарлардың барлық түрін, мал шаруашылығы өнімдерін (ет, сүт, жүн, тері) әкелу және шығаруға толығымен тийым салынсын
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі
Карантин кезеңінде
7
Ұзынкөл ауылдық округі Тоғанас ауылының аумағында және малдың шоғырланған орындарында тәртіптің қатаң сақталуы қамтамасыз етілсін (үй және жабайы жануарлардың мүрделерінен тазарту, ластанған учаскелерді залалсыздандыру)
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ, Егіндікөл ауданы бойынша МСЭҚБ (келісім бойынша)
Карантин кезеңінде
8
Ұзынкөл ауылдық округі Тоғанас ауылының аумағында нұсқауға сәйкес залалсыздандыру, дәрілеу және дератизациялау жөніндегі іс-шаралардың өткізілуі қамтамасыз етілсін және олардың сапасына бақылау жасалсын
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ, Егіндікөл ауданы бойынша МСЭҚБ (келісім бойынша)
Карантин кезеңінде
9
Эмфизематозды карбункул ауруына күдік туғызатын жануарлардың мүрделері және ол жануарлардан алынған өнімдер өртеу жолымен мерзімінде жойылсын
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ, Ұзынкөл ауылдық округінің әкімі
Нұсқауға сәйкес карантин кезінде
10
Малдардың жайылымына арналған аумақты пайдалану кезінде эмфизематозды карбункул бойынша эпизоотиялық жағдайға қатаң есеп жүргізуге қол жеткізілсін
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ, Ұзынкөл ауылдық округінің әкімі
Тұрақты
11
Мал иелерінің малды кезеңдік жайылымға айдау кезінде қойылатын талаптарды қатаң орындауларына қол жеткізілсін
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ, Ұзынкөл ауылдық округінің әкімі
Тұрақты
12
Эмфизематозды карбункул ауруына күдіктену кезінде барлық мал басына термометрия жүргізу, клиникалық белгілері бар жануарлар (ақсақ, ісік, температурасы жоғары) жеке топтарға бөлінсін және оларға ерекше және симптомдық емдеу жасалып, толық оқшаулау жағдайында ұстау қамтамасыз етілсін
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ, Ұзынкөл ауылдық округінің әкімі
Тұрақты
13
Эмфизематозды карбункулға қатысты белгілері бар малдардың өлуі кезінде патологиялық материалды (бұлшық еттің кесегі және паренхиматоздық органдары) арнайы герметикалық қорапқа буып-түйіп ветеринарлық зертхана РМК облыстық филиалына қолма-қол жіберу қамтамасыз етілсін
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ бас ветеринарлық-санитарлық инспекторы (келісім бойынша), «Егіндікөл ауданының ветеринария бөлімі» ММ, Ұзынкөл ауылдық округінің әкімі
Көрсеткіштер бойынша
Ескерту: қысқартылған атауларды түсіндіру:
ММ – мемлекеттік мекеме
ҚР АШМ АӨК МИК ААИ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясы
Егіндікөл ауданы бойынша МСЭҚБ – мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы