О бюджете района на 2011-2013 годы
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2010 года № 24/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Сандыктауского района Акмолинской области 10 января 2011 года № 1-16-118. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 10 июня 2013 года № 80)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 10.06.2013 № 80).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2011-2013 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
доходы – 1644861,8 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 219420 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5073,3 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3481 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 1416887,5 тысячи тенге;
2) затраты – 1665688,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27773 тысячи тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 28960 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1187 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53099,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 53099,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 28960 тысяч тенге;
погашение займов – 12771 тысяча тенге;
использование остатков бюджетных средств – 36910,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 29/1 (вводится в действие с 01.01.2011)
2. Учесть норматив распределения доходов в бюджет района по социальному налогу – 100 %.
3. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
4. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 988994 тысячи тенге.
5. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.

2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 24/1 шешімі. Ақмола облысы Сандықтау ауданының Әділет басқармасында 2011 жылы 10 қаңтарда № 1-16-118 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 маусымдағы № 80 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 10.06.2013 №  80 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1644861,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 219420 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5073,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3481 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1416887,5 мың теңге;
2) шығындар – 1665688,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27773 мың теңге, оның ішінде;
бюджеттік кредиттер - 28960 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1187 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4500 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4500 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53099,8 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53099,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 28960 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12771 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтары – 36910,8 мың теңге;
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 29/1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. Әлеуметтік салық бойынша аудан бюджетіне кірістер бөлу нормативі - 100 % екені ескерілсін.
3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте 4 қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік несиелер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттегі облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі, 988994 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.

6. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 1187 тысяч тенге.
6-1. Учесть в бюджете района на 2011 год перечисление в областной бюджет трансфертов в сумме 574 тысячи тенге на компенсацию потерь областного бюджета в связи с упразднением ревизионной комиссии районного маслихата.
Поступление в областной бюджет указанной суммы трансфертов определяется постановлением акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 07.09.2011 № 28/6 (вводится в действие с 01.01.2011)
6-2. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен возврат в вышестоящий бюджет неиспользованных бюджетных кредитов, выданных в 2010 году для реализации мер социальной поддержки специалистам в сумме 11584 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от  04.11.2011 № 29/1 (вводится в действие с 01.01.2011)
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 956 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 29/1 (вводится в действие с 01.01.2011)
8. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2011 год, согласно приложению 6.
10. Утвердить перечень бюджетных программ аульных (сельских) округов на 2011 год, согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Сандыктауского района Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Л. Лемешевская
Секретарь
районного маслихата                        Ш. Сабержанов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Сандыктауского района                 К. Суюндиков
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и финансов Сандыктауского района»          Н. Мурашиди
Приложение 1 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 22 декабря
2010 года № 24/1
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 29/1 (вводится в действие с 01.01.2011)
Бюджет района на 2011 год
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
6
I. Доходы

6. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 1187 мың теңге сомасында бюджеттік несиелер жою қарастырылғаны ескерілсін.
6-1. 2011 жылға арналған аудан бюджетіндегі облыстық бюджеттің жоғалтуларын өтемге 574 мың теңге сомасында трансферттердің облыстық бюджетіне аудандық мәслихаттың тексеру комиссиясының қысқартылуына байланысты ақша аударымы ескерілсін.
Трансферттердің аталған сомасының облыстық бюджетке түсімі аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2011.09.07 № 28/6 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі)
6-2. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде, 2010 жылға бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттердің жоғары тұрған бюджетінен 11584 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін көзделгенін ескерсін.
Ескерту. Шешім 6-2 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 29/1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7. Ауданның 2011 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резервін 956 мың теңге сомасында бекітсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 29/1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
8. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбе бойынша ауылдық (селолық) жерлерде қызмет істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт саласының мамандарына, осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
9. 2011 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процессінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2011 жылға арналған ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім Ақмола облысы Сандықтау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       Л.Лемешевская
Аудандық мәслихат хатшысы                  Ш.Сабержанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Сандықтау ауданының әкімі                  Қ.Сүйіндіков
«Сандықтау ауданының
экономика және қаржы
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Н.Мурашиди
Сандықтау аудандық мәслихатының
2010 жылғы 22 желтоқсан
№ 24/1 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 29/1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
2011 жыл
Сома
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
6
I. Кірістер

6886
Приложение 4 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 22 декабря
2010 года № 24/1
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 29/1 (вводится в действие с 01.01.2011)
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2011 год
Наименование
Сумма
1
2
Всего
158 795,4
Целевые текущие трансферты
87 449,4
в том числе:
Отдел ветеринарии района
9 606
Проведение противоэпизоотических мероприятий
9 606
Отдел экономики и финансов района
3 518,4
Реализация мер социальной поддержки специалистов
3 518,4
Отдел образования района
66 935
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
34 327
Оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
8 192
Создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
10 824
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 170
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
7 422
Отдел занятости и социальных программ района
7 390,0
Реализация мероприятий Программы занятости 2020, в том числе:
7 390,0
частичное субсидирование заработной платы
954,0
создание центров занятости
6 436,0
Целевые трансферты на развитие
42 386,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
17 252,2
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
17 252,2
Отдел строительства района
25 133,8
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
25 133,8
Бюджетные кредиты
28 960
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
28 960
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
28 960
Приложение 5 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 22 декабря
2010 года № 24/1
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 29/1 (вводится в действие с 01.01.2011)
Целевые трансферты из областного бюджета на 2011 год
Наименование
Сумма
1
2
Всего
299 134,0
Целевые текущие трансферты
147 847,3
в том числе:
Отдел образования района
17 167,9
Капитальный ремонт объектов образования
14 467,9
Развитие лыжного спорта
2 700
Отдел занятости и социальных программ района

6886
Сандықтау аудандық
мәслихатының 2010 жылғы
22 желтоқсан № 24/1
шешіміне 4 қосымша
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 29/1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік несиелер
Атауы
Сома
1
2
Барлығы
158 795,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
87 449,4
оның iшiнде:
Ауданның ветеринария бөлімі
9 606
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
9 606
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
3 518,4
Мамандарын әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
3 518,4
Ауданның білім бөлімі
66 935
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
34 327
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру
8 192
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құру
10 824
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
6 170
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту
7 422
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 390,0
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыру, оның ішінде:
7 390,0
жалақыны ішінара субсидиялауға
954,0
жұмыспен қамту орталықтарын құруға
6 436,0
Нысаналы даму трансферттерi
42 386,0
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 252,2
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
17 252,2
Ауданның құрылыс бөлімі
25 133,8
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
25 133,8
Бюджеттік несиелер
28 960
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
28 960
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
28 960
Сандықтау аудандық
мәслихатының 2010 жылғы
22 желтоқсан № 24/1
шешіміне 5 қосымша
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 29/1 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылға арналған облыстық бюджеттен
нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
1
2
Барлығы
299 134,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
147 847,3
оның iшiнде:
Ауданның білім бөлімі
17 167,9
Бiлiм беру нысандарын күрделi жөндеу
14 467,9
Шаңғы спортын дамыту
2 700
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі