О бюджете района на 2011-2013 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2010 года № С-35/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Шортандинского района Акмолинской области 11 января 2011 года № 1-18-124. Утратило силу - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12 апреля 2012 года № С-4/14
Сноска. Утратило силу - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2012 № С-4/14
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2011-2013 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 058 268,7 тысяч тенге,в том числе по:
налоговым поступлениям – 422 749 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 275,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 976 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 588 268,1 тысяч тенге;
2) затраты – 2 186 214,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 516 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 25 228 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 712 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 655 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов –3 655 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-156 116,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 156 116,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24.01.2011 № С-35/2 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.04.2011 № С-37/3 вводится в действие с 01.01.2011); от 10.05.2011 № С-38/2 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.06.2011 № С-39/4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 25.08.2011 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2011); от 12.10.2011 № С-43/2 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 № С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина.

2011-2013 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № С-35/2 шешімі. Ақмола облысы Шортанды ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 11 қаңтарда № 1-18-124 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2012 жылғы 12 сәуірдегі № С-4/14 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2012.04.12 № С-4/14 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының
1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға арналғаны келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 058 268,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 422 749 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 275,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 976 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 588 268,1 мың теңге;
2) шығындар – 2 186 214,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24 516 мың теңге;
соның ішінде: бюджеттік кредиттер – 25 228 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 712 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –   3 655 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 3 655 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – (- 156 116,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 156  116,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.01.24 № С-36/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан  бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.06 № С-37/3 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.05.10 № С-38/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.06.23 № С-39/4(2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.08.25 № С-41/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі);  2011.10.12 № С-43/2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 № С-44/2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Аудан бюджетінің табыстары келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
мемлекеттік баж.

2) неналоговых поступлений, в том числепоступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлении от организаций нефтяного сектора.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе поступления от продажи земли;
4) поступления трансфертов, в том числе трансферты из областного бюджета.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12.10.2011 № С-43/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
3. Учесть в бюджете района на 2011 год субвенцию в сумме 1 061 195 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете района на 2011 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
1) на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны на расходы за коммунальные услуги в сумме 449,8 тысяч тенге;
2) на капитальный ремонт детского сада Бозайгыр в сумме 65 280 тысяч тенге;
3) на капитальный ремонт средней школы № 1 поселка Шортанды в сумме 32 500 тысяч тенге;
4) на разработку проектно-сметной документации по проекту ремонта улично-дорожные сети аула Бозайгыр в сумме 1 700 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.06.2011 № С-39/4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 25.08.2011 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 № С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
5. исключен решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.08.2011 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
6. Учесть в бюджете района на 2011 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в соответствии с Государственной программой развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 8 192 тысяч тенге;

2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде жерді сатудан түсімдер;
4) трансферттердің түсімдері, соның ішінде облыстық бюджеттен трансферттер.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.10.12 № С-43/2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте 1 061 195 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.
4. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есепке алынсын:
1) Ұлы Отан Соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге 449,8 мың теңге сомасында;
2) Бозайғыр бала бақшасына күрделі жөндеу жүргізуге 65 280 мың теңге сомасында;
3) Шортанды кентіндегі № 1 орта мектепті күрделі жөндеуге 32 500 мың теңге сомасында;
4) Бозайғыр ауылында көше жолдарының желісін жөндеу жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 1 700 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.06.23 № С-39/4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.08.25 № С-41/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 № С-44/2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
5. алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.08.25 № С-41/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
6. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есепке алынсын:
1) Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға 8 192 мың теңге сомасында;

2) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в соответствии с Государственной программой развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 10 823,8 тысяч тенге;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 32 866 тысяч тенге;
4) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей в сумме 8 555 тысяч тенге;
5) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 7 812 тысяч тенге;
6) для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 2 946 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
7. Учесть в бюджете района на 2011 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
1) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений села Бектау в сумме 11 011 тысяч тенге;
2) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений в селе Андреевка и в селе Октябрьское в сумме 62 288 тысяч тенге;
3) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений и водоотведения поселка Шортанды (1 очередь) в сумме 10 800 тысяч тенге;
4) на реконструкцию площадки водозаборных сооружений и фильтровальной станции села Дамса, села Степное, поселка Научный в сумме 132 073 тысяч тенге;
5) на разработку проектно-сметной документации по проекту «Реконструкция водопроводных сетей и сооружений и водоотведения (вторая очередь) в поселке Шортанды» в сумме 11 000 тысяч тенге;
6) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 103 006,7 тысяч тенге;
7) на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 9 855,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.04.2011 № С-37/3 (вводится в действие с 01.01.2011); от 25.08.2011 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
8. Учесть в бюджете района на 2011 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 16 914 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
9. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.

2) Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде лингафонды және мультимедиялық кабинеттер ашуға 10 823,8 мың теңге сомасында;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 32 866 мың теңге сомасында;
4) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) қамтамасыз етуіне қорғаншыларына (қамқоршыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 8 555 мың теңге сомасында;»;
5) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 7 812 мың теңге сомасында;
6) мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2 946 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.11.04 № С-44/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты даму трансферттері есепке алынсын:
1) Бектау селосының су құбырлары желілерін және құрылыстарын
қайта жаңартуға 11 011 мың теңге сомасында;
2) Андреевка селосында және Октябрьское селосында су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта құруға 62 288 мың теңге сомасында;
3) Шортанды кентінің (1 кезек) су құбырлары желілерін және
құрылыстарын қайта жаңарту және су тартуға 10 800 мың теңге сомасында;
4) Дамса селосының, Степное селосының, Научный кентінің бас тоған құрылысы алаңын және сүзбе станциясын қайта жаңартуға 132 073 мың теңге сомасында;
5) «Шортанды кентінде (екінші кезек) су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта жаңарту және су тарту» жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 11 000 мың теңге сомасында;
6) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға 103 006,7 мың теңге сомасында;
7) инженерлік-коммуникациялық құрылымның құрылысына 9 855,8 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.04.06 № С-37/3 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.08.25 № С-41/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
8. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 16 914 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.11.04 № С-44/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
9. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет салаларындағы мамандарының лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары, осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың лауазымдық ақылары және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылып белгіленсін.

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 1 010 тысяч тенге.
Сноска. Сноска. Пункт 10 в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2011 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить расходы по бюджетным программам бюджета района на 2011-2013 годы в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложениям 567.
12-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме  139 914,7 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2011 года на следующие цели:
1) на установку и оплата услуг мегалайна в сумме 1 320 тысяч тенге;
2) на единовременные пособия ко Дню Победы ветеранам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным по льготам и гарантиям к
участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, труженикам тыла в сумме 1 993 тысяч тенге;
3) на оценку имущества, поступившего в коммунальную собственность района в сумме 500 тысяч тенге;
4) на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения «Шортанды Су» в сумме 16 750 тысяч тенге;
5) на геологические изыскания, топографическую съемку, государственную экспертизу и разработку проектно-сметной документации на строительство спортивного зала Жолымбетской средней школы № 2 в сумме 4 000 тысяч тенге;
6) на капитальный ремонт Новоселовской средней школы в сумме 8 510 тысяч тенге;
7) на капитальный ремонт средней школы № 2 в поселке Шортанды в сумме 24 607 тысяч тенге;
8) на текущий ремонт и приобретение оборудования для детского сада в поселке Жолымбет в сумме 4 800 тысяч тенге;
9) для проведения районной спартакиады по конно-национальным видам спорта к празднованию 20-ти летия Независимости Республики Казахстан в сумме 950 тысяч тенге;
10) для приобретения оборудования и котлов для домов культуры в поселке Шортанды и в поселке Жолымбет, на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы на капитальный ремонт Шортандинского районного дома культуры (II-очередь) и на капитальный ремонт Шортандинского районного дома культуры (II-очередь) в сумме 18 527,9 тысяч тенге;
11) на восстановление сетей уличного освещения в поселке Шортанды, селе Дамса, поселке Жолымбет в сумме 13 500 тысяч тенге;
12) на обеспечение санитарии поселка Жолымбет в сумме 500 тысяч тенге;

10. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2011 жылға 1 010 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.11.04 № С-44/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
11. 2011 жылға арналған аудан бюджетін орындау барысында секвестрленуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2011-2013 жылдарға арналған аудан бюджетінің қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстар 5, 67 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
12-1. 2011 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан жағдай бойынша 139  914, 7 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары келесі мақсаттарға бағытталсын:
1) мегалайн орнатылымына және қызметінің төлеміне 1 320 мың теңге сомасында;
2) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, тыл еңбеккерлеріне Жеңіс Күніне орай бір жолғы жәрдемақы 1 993 мың теңге сомасында;
3) ауданның коммуналдық меншігіне кірген мүлікті бағалауға 500 мың теңге сомасында;
4) «Шортанды Су» шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайтуға 16 750 мың теңге сомасында;
5) Жолымбет № 2 орта мектебінің спорт залының құрылысына жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және геологиялық ізденістер, топографиялық түсірілімге, мемлекеттік сараптамаға 4 000 мың теңге сомасында;
6) Новоселовка орта мектебін күрделі жөндеуге 8 510 мың теңге сомасында;
7) Шортанды кентіндегі № 2 орта мектебін күрделі жөндеуге 24 607 мың теңге сомасында;
8) Жолымбет кентіндегі бала бақшаны ағымдағы жөндеуге және құрылғыларды алуға 4 800 мың теңге сомасында;
9) Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігінің 20-жылдығына орай дәстүрлі ат спортының түрлері бойынша аудандық спартакиада өткізуге 950 мың теңге сомасында;
10) Шортанды кентіндегі және Жолымбет кентіндегі мәдениет үйлеріне құрылғылар мен қазандықтар алу үшін, Шортанды аудандық мәдениет үйінің (ІІ кезек) күрделі жөндеу жұмыстарына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және мемлекеттік сараптамасын жүргізуге және Шортанды аудандық мәдениет үйін күрделі жөндеуге (ІІ кезек) 18 527,9 мың теңге сомасында;
11) Шортанды кентіндегі, Дамса селосындағы, Жолымбет кентіндегі көшелік жарықтандыру желісін қалпына келтіруге 13 500 мың теңге сомасында;
12) Жолымбет кентінің санитариясын қамтамасыз етуге 500 мың теңге сомасында;

13) на содержание социального работника Новокубанского сельского округа в сумме 62 тысяч тенге.
14) на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция водопроводных сетей и сооружений и водоотведения поселка Шортанды Шортандинского района Акмолинской области» в сумме 500 тысяч тенге;
15) на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция водопроводных сетей и сооружений села Бектау Шортандинского района Акмолинской области» в сумме 505 тысяч тенге;
16) на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция водопроводных сетей и сооружений в селе Андреевка и в селе Октябрьское Шортандинского района Акмолинской области» в сумме 505 тысяч тенге;
17) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 11 252,1 тысяч тенге;
18) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы 5 487,4 тысяч тенге;
19) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 249,9 тысяч тенге;
20) на реконструкцию по проекту: «Реконструкция. Пристройка железобетонной подпорной стены с водозаборным сооружением к шлюз-затворам для обеспечения безопасности в случае возникновения аварийной ситуации на шлюз-затворах на реке Дамса Дамсинского сельского округа», в сумме 3 958,2 тысяч тенге»;
21) на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 13 123,2 тысяч тенге, в том числе в республиканский бюджет 11 787,9 тысяч тенге, в областной бюджет 1 335,3 тысяч тенге;
22) бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 8 314 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от
24.01.2011 № С-35/2 (вводится в действие с 01.01.2011); пункт 12-1 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.04.2011 № С-37/3 (вводится в действие с 01.01.2011)
12-2. Учесть в бюджете района на 2011 год целевые текущие трансферты в вышестоящий бюджет в сумме 605 тысяч тенге, в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-2 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.08.2011 № С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2011)

13) Новокубанка селолық округінің әлеуметтік қызметшісін қамтамасыз етуге 62 мың теңге сомасында.
14) «Ақмола облысы Шортанды ауданының Шортанды кентінің су құбыры желілерін және құрылыстарын қайта құру және су тарту» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге 500 мың теңге сомасында;
15) «Ақмола облысы Шортанды ауданының Бектау селосының су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта құру» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге 505 мың теңге сомасында;
16) «Ақмола облысы Шортанды ауданының Андреевка селосында және Октябрьское селосында су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта құру» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге 505 мың теңге сомасында;
17) Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруға 11 252,1 мың теңге сомасында;
18) Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына 5 487,4 мың теңге;
19) селолық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 249,9 мың теңге сомасында;
20) «Қайта құрылымдау. Дамса селолық округінің Дамса өзенінің қақпалы жапқышында апаттық жағдай туындағанда қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін, қақпалы жапқышқа су қабылдағыш ғимаратымен темір бетонды тіреуіш қабырғасын жалғастыра салу» жобасы бойынша қайта құрылымдауға 3 958,2 мың теңге сомасында;
21) пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтаруға 13 123,2 мың теңге сомасында, соның ішінде республикалық бюджетке 11 787,9 мың теңге, облыстық бюджетке 1 335,3 мың теңге;
22) селолық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 8 314 мың теңге сомасында.
Ескерту. 12-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.01.24 № С-36/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. 12-1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.04.06 № С-37/3 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
12-2. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғарғы деңгейге беруге байланысты жоғары тұрған бюджетке берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 605 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 12-2 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.08.25 № С-41/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен

12-3. Учесть в бюджете района выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов за 2011 год в сумме 0,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-3 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от  04.11.2011 № С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
13. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Шортандинского района Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        К.Балгужин
Секретарь
районного маслихата                        Г.Скирда
«СОГЛАСОВАНО»:
Аким Шортандинского района                 С.Камзебаев
Начальник государственного учреждения
«Отдел экономики и финансов»
Шортандинского района                      Е.Рысьева
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного
маслихата от 23 декабря
2010 года № С–35/2
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № С-44/2 (вводится в действие с 01.01.2011)
Бюджет района на 2011 год
Функциональная группа
Сома
Категория
Функциональная подгруппа
Класс
Администратор бюджетных программ
Подкласс
Программа
I. Доходы

12-3. Мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша 2011 жылға сыйақы төлемі аудан бюджетінде 0,6 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 12-3 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.11.04 № С-44/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
13. Осы шешім Ақмола облысының Шортанды ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы                            К.Балғожин
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Г.Скирда
«КЕЛІСІЛДІ»:
Шортанды ауданының әкімі                   С.Қамзебаев
Шортанды ауданының
«Экономика және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Е.Рысьева
2010 жылғы 23 желтоқсандағы
Ақмола облысы Шортанды
аудандық мәслихатының
№ С–35/2 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.11.04 № С-44/2 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылға арналған аудан бюджеті
Функционалдық топ
Сома
Санат
Функционалдық топша
Сынып
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Сыныпша
Бағдарлама
I. Кiрiстер