Об утверждении Правил содержания и защиты зеленых насаждений в городе Жанатас и населенных пунктах Сарысуского района
Решение маслихата Сарысуского района Жамбылской области от 24 декабря 2010 года № 46-12. Зарегистрировано Управлением юстиции Сарысуского района 25 января 2011 года за № 6-9-113. Утратило силу решением Сарысуского районного маслихата от 21 июня 2012 года № 5-13
Утратило силу решением Сарысуского районного маслихата от 21 июня 2012 года № 5-13
В соответствии с пунктом 2 статьи 3 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных правонарушениях» и подпункта 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила содержания и защиты зеленых насаждений в городе Жанатас и населенных пунктах Сарысуского района
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах Юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сесии                         Секретарь районного
районного маслихата                        маслихата
Т. Блалиев                                 М. Есмаханов
Утвержден решением Сарысуского
районного маслихата от
24 декабря 2010 года № 46-12
Правила содержания и защиты зеленых насаждений в городе Жанатас и населенных пунктах Сарысуского района 1. Общие положения
1. Настоящие Правила содержания и защиты зеленых насаждений в городе Жанатас и населенных пунктах Сарысуского района (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 3 и статьи 300 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных правонарушениях», подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и определяют порядок содержания и защиты зеленых насаждений в населенных пунктах Сарысуского района.
2. Правила распространяются на всех физических и юридических лиц независимо от форм собственности.
2. Порядок содержания и защиты зеленых насаждений в городе Жанатас и населенных пунктах Сарысуского района
3. Всем организациям, учреждениям, предприятиям (по согласованию) находящихся на территории города Жанатас и населенных пунктах Сарысуского района рекомендуется проводить работу по содержанию и защите зеленых насаждений установленных решением местного исполнительного органа.

Сарысу ауданындағы Жанатас қаласы мен елді мекендерінің аумақтарында жасыл желектерді күтіп ұстау мен қорғау Ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 46-12 Шешімі. Сарысу аудандық Әділет басқармасында 2011 жылғы 25 қаңтарында 6-9-113 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 маусымда № 5-13 шешімімен
Күші жойылды - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 маусымда № 5-13 шешімімен
«Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 8) тармақшасына, «Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексiнiң 3-бабының 2 тармағына және 300-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Сарысу ауданындағы Жаңатас қаласы мен елдi мекендерiнiң аумақтарында жасыл желектердi күтiп ұстау мен қорғау Ережесi бекітілсін.
2. Осы Шешім Әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       хатшысы
Т. Блалиев                                 М. Есмаханов
Сарысу аудандық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 46-12 шешімімен бекітілген
Сарысу ауданындағы Жаңатас қаласы мен елдi мекендерiнiң аумақтарында жасыл желектердi күтiп ұстау мен қорғау
Ережесi 1.Жалпы ережелер
1. Осы Сарысу ауданындағы Жаңатас қаласы мен елді мекендердің аумағын жасыл желектердi күтiп ұстау мен қорғау ережесi (әрi қарай - Ереже) «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына, «Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексiнiң 3-бабының 2-тармағына және 300-бабына сәйкес әзiрленген және Сарысу ауданының елдi мекендерiнде жасыл желектердi күтiп ұстау мен қорғау тәртiбiн белгiлейдi.
2. Осы Ереже меншiк түрiне қарамастан барлық жеке және заңды тұлғаларға қолданады.
2. Сарысу ауданындағы Жаңатас қаласы мен елді мекендер бойынша жасыл желектердi күтiп ұстау мен қорғау тәртiбi
3. Сарысу ауданындағы Жаңатас қаласы мен елді мекендер аумағындағы әрбiр мекеме, ұйым және кәсiпорындарға (келiсiмдерi бойынша) жергiлiктi атқарушы органның шешiмiмен белгiленген жасыл желектердi күтiп ұстау мен қорғау жұмыстарын жүргiзу ұсынылады.

4. Текущее содержание, сохранность и воспроизводство зеленых насаждений возлагается на владельцев, землепользователей, юридических и физических лиц, за которыми отведена территория:
1) на улицах перед жилыми домами от строений до тротуарной линии - кооперативы собственников квартир, владельцы жилого фонда;
2) на объектах общего пользования (парки, скверы, аллеи) и вдоль улиц до тротуарной линии - предприятия, выполняющие работы на договорной основе за счет районного бюджета.
5. Снос и пересадка зеленых насаждений, попадающих под пятно застройки, прокладки подземных коммуникаций и инженерных сетей, допускается при наличии разрешения на спил или выкорчевку зеленых насаждений.
6. При производстве работ необходимо:
1) защищать зеленые насаждения от повреждений
2) производить уход за зелеными насаждениями, в том числе:
уборку мусора, сбор сухих листьев;
прополка сорняков, косьба газонов, стрижка кустарников;
полив зеленых насаждений, газонов, цветников;
обрезку крон деревьев, вырезка сухих ветвей, ломанных веток;
ремонтные посадки деревьев и кустарников в зеленом фонде;
систематически проводить борьбу с сельскохозяйственными вредителями и болезнями, карантинными сорняками своими силами или по договорам со станциями защиты растений.
7. На территории зеленых насаждений не допускается:
1) складировать строительные материалы, землю, дрова, уголь и другие предметы;
2) засорять газоны, цветники, приствольные лунки;
3) ходить по газонам, ломать и надрезать деревья, кустарники, причинять другие механические повреждения;
4) устраивать изгороди по своему усмотрению, рвать цветы, выкапывать клубни и луковицы многолетних цветов;
5) располагать автомототранспорт на газонах и цветниках;
6) сжигать листья, выращивать овощи на газонах, прикреплять к деревьям провода, проволоку, качели, веревки, рекламу и таблички, портить садово-парковый инвентарь;
7) готовить цементный раствор или бетон на газонах и цветниках;
8) сжигать листья на территории жилой застройки, в скверах и парках.
3. Заключительные положения
8. За нарушение настоящих правил ответственность определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

4. Жасыл желектердi ағымдағы күтiп ұстауы, сақталынуы мен жаңартуы аумақ тиесiлi заңды және жеке тұлғаларға, иелерiне және жер пайдаланушыларға жүктелiнедi:
1) тұрғын үйлер алдындағы құрылыстардан бастап жаяу жол сызығына дейiн көшелерде, пәтер иелерi, кооперативтерi, тұрғын қорының иелерi;
2) жалпы пайдалану объектiлерiнде (саябақтар, тынымбақтар, саяжолдар) және жаяу жол сызығына дейiн көше бойынша аудандық бюджет есебiнен шарттық негiзде жұмысты орындайтын кәсiпорындар.
5. Құрылыстың аясына түсiп жатқан жасыл желектердi алып тастау және қайта салу, жер астындағы коммуникацияларды және инженерлiк жүйелердi жiберу жасыл желектердi жаруына немесе жер астынан алуына рұқсат болған кезде ғана жол берiледi.
6. Жұмыс жүргiзген кезде қажет:
1) жасыл желектердi бұзушылықтан қорғау;
2) жасыл желектерге күтiм көрсету, соның iшiнде:
қоқыстарды, құрғақ жапырақтарды жинау;
арамшөптердi жұлу, көгалдарды шабу, бұталарды қию;
жасыл желектерге, көгалдарға, гүлзарларға су құю;
ағаштардың жапырағын, құрғақ, сынған бұтақтарын кесу;
жасыл қордағы ағаштардың және бұтақтарды жөндеу, отырғызу;
жүйелi ауыл шарушылық зиян келтiрушiлермен және ауырулармен, карантиндiк арамшөптермен өз күшiмен немесе өсiмдiктердi қорғау станцияларымен шарт бойынша күрес жүргiзу.
7. Жасыл желектер аумағында мыналарға жол берiлмейдi:
1) құрылыс материалдарын, топырақты, ағашты, көмiрдi және басқа да заттарды жинауға;
2) көгалдарды, гүлзарларды, шұңқырлады қоқыспен толтыруға;
3) көгалдар үстiнде жүру, ағаштарды, бұтақтарды, сындыру мен кесу, басқа да механикалық бұзушылықтарды келтiруге;
4) қоршамдарды өз бетінше құруға, гүлдердi жұлуға, көп жылдық гүлдердiң түйнектерiн және бадандарын қазуға;
5) көгалдарға және гүлзарларға автокөлiктi қоюға;
6) жапырақтарды жағуға, көгалдарда көкөнiстердi өсiруге, ағаштарға сымдарды, әткеншектердi, жiптердi, жарнамаларды, және кестелердi орналастыруға, бау-бақша, саябақ құралдарын бұзуға;
7) көгалдар мен гүлзарларда цемент, бетон дайындауға;
8) тұрғын құрылыс аумағында, саябақтарда, саяжолдарда жапырақтарды жағуға.
3. Қорытынды ережелер
8. Осы Ереженi бұзғаны үшiн жауапкершiлiк Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес белгiленедi.