О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2010 года № 39-3. Зарегистрировано Таласским управлением юстиции 6 января 2011 года за № 6-10-115. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11 марта 2013 года № 2-2-17/388)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11.03.2013 № 2-2-17/388).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями -9, - 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей-6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям – 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 396 622 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 527 782 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 970 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 741 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 857 129 тысяч тенге;
2) затраты – 5 414 198 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 930 тысяч тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 26 749 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 819 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 43 506 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 43 506 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 22 255,0 тысяч тенге;
погашение займов – 713 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 21 964 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Таласского районного маслихата от 29.03.2011 № 41-17; 26.04.2011 № 42-2; 02.09.2011 № 45-5; 04.11.2011 № 47-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Предусмотреть объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в районный, в сумме 2 332 906 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей-18 Закона Республики Казахстан «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» от 8 июля 2005 года на 2011-2013 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, образования и культуры, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас ауданы мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы N 39-3 Шешімі. Жамбыл облысы Талас ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 6 қаңтарда № 6-10-115 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 2013 жылғы 11 наурыздағы N 2-2-17/388 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 2013 жылғы 11 наурыздағы N 2-2-17/388 хаты).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 975 – баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТTІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 396 622 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 527 782 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 970 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 741 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 4 857 129 мың теңге;
2) шығындар – 5 414 198 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 930 мың теңге, оның ішінде;
бюджеттік кредиттер – 26 749 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 819 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 43 506 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 43 506 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 22 255,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 713 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 21 964 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Талас аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 41-17; 2011.04.26 № 42-2; 2011.09.02 № 45-2; 2011.11.04 № 47-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2. 2011 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2 332 906 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабына сәйкес, 2011-2013 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықтары мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Распределение республиканских целевых текущих трансфертов, предусмотренных в районном бюджете на 2011 год, определяется постановлением акимата Таласского района:
на проведение противоэпизоотических мероприятий;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы населенных пунктов;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
на реализацию государственного заказа образования в детских дошкольных организациях;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей.
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования.
на обеспечение деятельности центров занятости.
Сноска. Пункт 4 с дополнениями и изменениями, внесенными решением Таласского районного маслихата от 29.03.2011 № 41-17; от 26.04.2011 № 42-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
5. Распределение республиканских целевых текущих трансфертов, предусмотренных в районном бюджете на 2011 год на реализацию «Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020» в рамках организации молодежной практики, определяется постановлением акимата Таласского района.
6. Распределение республиканских и областных целевых трансфертов на развитие, предусмотренных в районном бюджете на 2011 год, определяется постановлением акимата Таласского района:
на строительство и реконструкцию объектов водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов, городов;
на строительство и реконструкцию объектов образования.
развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
Сноска. Пункт 6 с дополнением, внесенным решением Таласского районного маслихата от 04.11.2011 № 47-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
7. Распределение республиканских кредитов, предусмотренных в районном бюджете на 2011 год для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы населенных пунктов на строительство (или) приобретение жилья с нулевой ставкой вознаграждения, определяется постановлением акимата Таласского района.
8. Распределение областных целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие, предусмотренных в районном бюджете на 2011 год, определяется постановлением акимата Таласского района.

4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Талас ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға.
жұмыспен қамту орталықтарын құруға.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Талас аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 41-17; 2011.04.26 № 42-2;(2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен өңірлерде «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы» шеңберінде жастар практикасын ұйымдастыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Талас ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет және облыстық бюджет қаржысы есебінен:
ауылдық (селолық) елді мекендерді, қалаларды ауыз сумен жабдықтау объектілерін салуға және реконструкциялауға;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Талас ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға;
Ескерту. 6-тармаққа толықтыру енгізілді - Талас аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 47-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттің кредиттері есебінен тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша, ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға аудандық бюджетті кредиттеуге берілетін сома Талас ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
8. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы және даму трансферттердің бөлінуі Талас ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 10 590 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Таласского районного маслихата от 02.09.2011 № 45-5; 04.11.2011 № 47-2 (вводится в действие с 01.01.2011).
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2011 год, согласно приложению – 4.
11. Утвердить в районном бюджете на 2011 год объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению – 5.

9. Аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 10 590 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Талас аудандық мәслихатының 2011.09.02 № 45-2; 2011.11.04 № 47-2 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
10. 2011 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 5 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.

12. Утвердить в районном бюджете на 2011 год бюджетные программы каждого аульного округа, согласно приложению – 6.
13. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        Секретарь маслихата
Т.Сарсенулы                                Ж.Асемов
Приложение -1
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2010 года № 39-3
Районный бюджет на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Таласского районного маслихата от 26.12.2011 № 49-17 (вводится в действие с 01.01.2011).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
1.ДОХОДЫ

12. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары 6 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім Әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Мәслихат хатшысы
Т.Сәрсенұлы                                Ж.Әсемов
Талас аудандық мәслихатының
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 39-3 шешіміне 1- қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Талас аудандық мәслихатының 2011.12.26 № 49-17 (2011 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Атауы
Ішкі сыныбы
1
2
3
1.КІРІСТЕР