О городском бюджете на 2011-2013 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2010 года N 34/5. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 11 января 2011 года N 8-3-112
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением XXX сессии Карагандинского областного маслихата от 13 декабря 2010 года N 359 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 9476327 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8099556 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 16578 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 95445 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1264748 тысяч тенге;
2) затраты – 9214860 тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 455217 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 455217 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 3000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге; поступления от продажи финансовых активов государства – 3000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 190750 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 190750 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 455217 тысяч тенге;
погашение займов - 526061 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 261594 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 25.03.2011 N 37/4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.08.2011 N 41/4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 18.10.2011 N 44/4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 11.11.2011 N 45/4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.12.2011 N 46/4 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть, что полученные целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского и областного бюджетов на 2011 год в сумме 1264748 тысяч тенге предусмотрены:
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 168000 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 30830 тысяч тенге;
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 в сумме 172387 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сумме 135803 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 5409 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4096 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 149872 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 51132 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 58061 тысяч тенге;

2011-2013 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 34/5 шешімі. Қарағанды облысы Теміртау қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 11 қаңтарда N 8-3-112 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қарағанды облыстық мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы ХХХ сессиясының "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 359 шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға, оның ішінде 2011 жылға арналған қалалық бюджет осы шешімнің 12, және 3-қосымшаларына сәйкес тиістілігіне қарай, келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9476327 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8099556 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16578 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95445 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1264748 мың теңге;
2) шығындар – 9214860 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 455217 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 455217 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3000 мың теңге алу, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 3000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 190750 мың теңге алу;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 190750 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 455217 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 526061 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары – 261594 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011.03.25 N 37/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.08.10 N 41/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.18 N 44/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.11 N 45/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.12.01 N 46/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. Республикалық және облыстық бюджеттерден 2011 жылға алынған 1264748 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер мен даму трансферттері келесілерге көзделгені ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға 168000 мың теңге сомасында;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 30830 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына 172387 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 135803 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға 5409 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 4096 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 149872 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға 51132 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қамқоршыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 58061 мың теңге сомасында;

на реализацию мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы в сумме 3510 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг в сумме 6952 тысяч тенге;
на оказание мер государственной поддержки участникам Программы занятости 2020 в сумме 780 тысяч тенге;
на создание и обеспечение деятельности центра занятости в сумме 16354 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 687 тысяч тенге;
на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 5460 тысяч тенге;
на организацию пригородных и внутрирайонных пассажирских перевозок в сумме 190 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 25.03.2011 N 37/4 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 10.08.2011 N 41/4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 11.11.2011 N 45/4 (вводится в действие с 01.01.2011).
2-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2011 год полученные бюджетные кредиты на строительство и (или) приобретение жилья в сумме 434000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 25.03.2011 N 37/4 (вводится в действие с 01.01.2011).
2-2. Предусмотреть в городском бюджете на 2011 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 468 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 25.03.2011 N 37/4 (вводится в действие с 01.01.2011).
2-3. Предусмотреть в городском бюджете на 2011 год возврат полученных бюджетных кредитов на строительство и (или) приобретение жилья в сумме 455217 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 11.11.2011 N 45/4 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 01.12.2011 N 46/4 (вводится в действие с 01.01.2011).
2-4. Предусмотреть в городском бюджете на 2011 год на обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета 8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-4 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 01.12.2011 N 46/4 (вводится в действие с 01.01.2011).

Қазақстан Республикасының "Саламатты Қазақстан" Денсаулық сақтауды дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде іс-шараларды іске асыруға 3510 мың теңге сомасында;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 6952 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 780 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту орталықтарын құру және қызметін қамтамасыз етуге 16354 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 687 мың теңге сомасында;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға 5460 мың теңге сомасында;
қала маңындағы және ауданішілік жолаушылар тасымалын ұйымдастыруға 190 мың теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011.03.25 N 37/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); өзгертулер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011.08.10 N 41/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.11 N 45/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2-1. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте 434000 мың теңге сомасында алынған бюджеттік кредиттердің тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011.03.25 N 37/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2-2. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте 468 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-2 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011.03.25 N 37/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2-3. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға алынған 455217 мың теңге сомасындағы бюджеттік кредиттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 2-3 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011.11.11 N 45/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011.12.01 N 46/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2-4. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсетуге 8 мың теңге қаралсын.
Ескерту. Шешім 2-4 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011.12.01 N 46/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

3. Учесть, что объем бюджетных изъятий в областной бюджет на 2011 год установлен в сумме 1910352 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2011 год предусмотрены средства на выплату жилищной помощи населению – 7219 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2011 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 73550 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты за эксплуатационные услуги и услуги газоснабжения - 1680 тысяч тенге;
2) на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси) - 32844 тысяч тенге, в том числе:
инвалидам 1, 2, 3 групп;
детям-инвалидам до 18 лет, воспитывающимся и обучающимся на дому, или получателю государственного социального пособия на ребенка-инвалида до 18 лет (в случае если ребенок малолетний или не передвигается);
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
семьям погибших воинов–интернационалистов (получатели специального государственного пособия);
вдовам воинов, погибших (умерших), пропавших без вести в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1989 годах;
участникам боевых действий на территории других государств;
многодетным матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений);
лицам, больным туберкулезом, на период амбулаторного лечения по справкам государственного учреждения "Противотуберкулезный диспансер города Темиртау".
Для категорий граждан указанных в абзацах втором, одиннадцатом настоящего подпункта социальную помощь предоставить в виде льготного проездного билета. Для остальных категорий граждан социальную помощь за проезд предоставить в виде ежемесячной денежной компенсации;
3) на оказание материальной помощи ко Дню Победы - 16142 тысяч тенге следующим категориям граждан:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;

3. 2011 жылға облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 1910352 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2011 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында халыққа тұрғын үй көмегін төлеуге 7219 мың теңге қаражат қаралғаны ескерілсін.
5. 2011 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша - 73550 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне газбен жабдықтау және тұтыну қызметтеріне ақы төлеу үшін материалдық көмек көрсетуге - 1680 мың теңге;
2) азаматтардың жекелеген топтарына қалалық қоғамдық көліктерде жүруге (такси басқа) әлеуметтік көмек көрсетуге - 32844 мың теңге, оның ішінде:
1, 2, 3-топ мүгедектеріне;
үйде тәрбиеленетін және оқытылатын 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға немесе 18 жасқа дейінгі мүгедек бала үшін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны алатындарға (егер бала жасөспірім немесе өздігінен жүріп-тұра алмайтын жағдайда болса);
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер және олардың одақтастары құрған концлагерь, гетто және басқа да еріксіз ұстау орындарының кәмелеттік жасқа толмаған бұрынғы тұтқындарына;
қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген азаматтар мен "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталғандарға;
қаза тапқан интернационалист – жауынгерлердің отбасыларына (арнайы мемлекеттік жәрдемақыны алатындарға);
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған), хабар-ошарсыз кеткен жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне;
1986-1989 жылдары Чернобыль АЭС апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
басқа мемлекеттердің аумақтарында ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар (оның ішінде, кәмелеттік жасқа толғаннан кейін жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқып жүрген балалар - олар оқу орындарын бітірген уақытқа дейін) көп балалы аналарға;
"Теміртау қаласының туберкулезге қарсы диспансері" мемлекеттік мекемесінің анықтамасы бойынша туберкулезбен ауыратын адамдарға амбулаториялық емделу кезеңіне.
Азаматтардың осы тармақшаның екінші, он бірінші азатжолдарында көрсетілген топтары үшін әлеуметтік көмек жеңілдікпен жол жүру билеттері түрінде көрсетілсін. Азаматтардың басқа топтары үшін жол жүруге әлеуметтік көмек ай сайынғы ақшалай өтемақы түрінде белгіленсін;
3) Жеңіс күніне орай материалдық көмек көрсетуге - 16142 мың теңге келесі топтағы азаматтарға:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;

лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившимся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
участникам боевых действий на территории других государств;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1989 годах;
семьям лиц, погибших при ликвидации последствии катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связано с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне;

Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдарына, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептеледi қалаларда болған адамдарға;
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға;
екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына;
басқа мемлекеттердiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
Чернобыль АЭС апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасыларына;
Чернобыль АЭС апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынаулардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың, немесе өлiмi белгiленген тәртiппен солардың ықпалына байланысты болған мүгедектердiң, сондай-ақ азаматтардың отбасыларына;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезеңінде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасыларына;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне);
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналарына және екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне;

лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) на оказание материальной помощи в связи с увеличением цен на основные продукты питания получателям государственной адресной социальной помощи, обратившимся за назначением пособия в течение 2011 года - 2838 тысяч тенге;
5) на оказание материальной помощи ко Дню пожилых людей – 2146 тысяч тенге следующим категориям граждан, кому в 2011 году исполняется 75 лет и старше:
лицам, перечисленным в Законе Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";
инвалидам всех групп;
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденным орденами "Материнская слава" первой и второй степени;
6) на оказание материальной помощи ко Дню инвалидов – 10346 тысяч тенге следующим категориям граждан:
получателям государственных социальных пособий, специальных государственных пособий по инвалидности всех групп и детям-инвалидам;
7) на оказание государственного социального заказа по перевозке инвалидов, имеющих затруднения в передвижении – 7264 тысяч тенге;
8) на оказание государственного социального заказа, по обучению инвалидов по зрению компьютерной грамотности - 290 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 25.03.2011 N 37/4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 11.11.2011 N 45/4 (вводится в действие с 01.01.2011).
6. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2011 год по программе "Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов" - 72020 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв акимата города Темиртау на 2011 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 09.06.2011 N 39/5 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.08.2011 N 41/4 (вводится в действие с 01.01.2011) от 11.11.2011 N 45/4 (вводится в действие с 01.01.2011).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2011 год согласно приложению 4.

1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамырға дейінгі аралықта кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға;
4) негізгі азық-түлік өнімдері бағасының өсуіне байланысты 2011 жыл ішінде жәрдемақының тағайындалуына өтініш білдірген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға материалдық көмек көрсетуге - 2838 мың теңге;
5) Қарттар күні қарсаңында төменде көрсетілген 2011 жылы 75 жасқа толатын және одан үлкен азаматтардың санаттарына материалдық көмек көрсетуге – 2146 мың теңге:
Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңында көрсетілген тұлғаларға;
барлық топтағы мүгедектерге;
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ бірінші және екінші дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға;
6) Мүгедектер күні қарсаңында материалдық көмек көрсетуге азаматтардың келесі топтарына – 10346 мың теңге:
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алатын барлық топтағы мүгедектер мен мүгедек балаларға;
7) қозғалысы ауырлық туғызатын мүгедектерді тасымалдау бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 7264 мың теңге;
8) зағип мүгедектерді компьютерлік сауаттылыққа оқыту бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 290 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгертулер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011.03.25 N 37/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.11 N 45/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
6. 2011 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау" бағдарламасы бойынша - 72020 мың теңге қаралсын.
7. Теміртау қаласы әкімдігінің 2011 жылға арналған резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгертулер енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011.06.09 N 39/5 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.08.10 N 41/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.11 N 45/4 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
8. 2011 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить перечень бюджетных программ поселка Актау, финансируемых через аппарат акима поселка Актау и других администраторов городских бюджетных программ согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии,
секретарь маслихата                        А. Аркатов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования города Темиртау"
Б. Кунакаева
24 декабря 2010 года
Приложение 1
к решению 34 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 24 декабря 2010 года N 34/5
Городской бюджет на 2011 год

9. Ақтау кентінің Ақтау кенті әкімінің аппараты және қалалық бюджеттік бағдарламалардың басқа әкімшілері арқылы қаржыланатын шығындарының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы,
мәслихат хатшысы                           А. Аркатов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Б. Қонақаева
2010 жыл 24 желтоқсан
Теміртау қалалық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
34 сессиясының N 34/5 шешіміне
1-қосымша
2011 жылға арналған қалалық бюджет

25551
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
25551
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
401988
2
Социальная помощь
372743
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
295682
002
Программа занятости
57199
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
64
005
Государственная адресная социальная помощь
3975
006
Жилищная помощь
7724
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73409
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2057
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
24819
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
40783
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6608
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
79044
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
77061
012
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
77061
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
29245
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29245
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28231
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1014
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1051870
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
439400
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
439400
2
Коммунальное хозяйство
2134
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2134
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2134
3
Благоустройство населенных пунктов
610336
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

25551
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
25551
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
401988
2
Әлеуметтiк көмек
372743
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
295682
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
57199
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, «Халық қаһармандарын», Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және «Отан» орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
64
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3975
006
Тұрғын үй көмегі
7724
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73409
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2057
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
24819
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
40783
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6608
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
79044
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
77061
012
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
77061
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
29245
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29245
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28231
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1014
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1051870
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
439400
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
439400
2
Коммуналдық шаруашылық
2134
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2134
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
2134
3
Елді-мекендерді көркейту
610336
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты