О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение 32 сессии Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2010 года N 308. Зарегистрировано Управлением юстиции Нуринского района Карагандинской области 24 декабря 2010 года N 8-14-134
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 3263717 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 301246 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1290 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала- 3310 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2957871 тысяч тенге;
2) затраты - 3172334 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 119504 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 120543 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1039 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 28121 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28121 тысяч тенге:
поступления займов - 120543 тысяч тенге;
погашение займов - 104285 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 11863 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2011 N 333 (вводится в действие с 01.01.2011); от 11.08.2011 N 357 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.10.2011 N 380 (вводится в действие с 01.01.2011); от 16.11.2011 N 387 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.12.2011 N 395 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
4. Установить на 2011 год специалистам образования, культуры и социального обеспечения работающим в аульной (сельской) местности и имеющих право на повышенные процентов должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять процентов за счет районного бюджета (согласно перечня должностей, определенного постановлением акимата района).

2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы 32 сессиясының N 308 шешімі. Қарағанды облысы Нұра ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 24 желтоқсанда N 8-14-134 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, 2011 – 2013 жылдарға арналған аудан бюджетін бекіту, оның ішінде, 2011 жылға арналған аудандық бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3263717 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері – 301246 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1290 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3310 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2957871 мың теңге;
2) шығындар – 3172334 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119504 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 120543 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1039 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операция бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті) – алу 28121 мың теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру - 28121 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 120543 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 104285 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары – 11863 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгертулер енгізілді - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 333 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.08.11 N 357 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.10 N 380 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.16 N 387 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.12.08 N 395 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2011 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2011 жылға арналған аудандық бюджет қаражаты есебінен жиырма бес пайызға тарифтік мөлшерлеме және лауазымдық жалақысын көтеруге құқығы бар ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін білім беру, мәдениет және әлеуметтік қамтамасыз мамандарына лауазымдары (аудан әкімдігінің қаулысымен анықталған лауазымдардың тізбелеріне сәйкес).

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2011 N 333 (вводится в действие с 01.01.2011); от 22.06.2011 N 347 (вводится в действие с 01.01.2011); от 16.11.2011 N 387 (вводится в действие с 01.01.2011).
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития района на 2011 год согласно приложению 6.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, согласно приложению 7.
8. Предусмотреть в составе расходов районного бюджета средства на реализацию Закона "О местном государственном управлении и самоуправлении" согласно приложениям 832.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        С. Курманов
Секретарь районного Маслихата              Е. Туранов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник отдела экономики и
бюджетного планирования
Нуринского района
М. Мухамеджанова
22 декабря 2010 год
Приложение N 1
к решению 32 сессии районного маслихата
от 22 декабря 2010 года N 308

5. Аудан әкімдігінің резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5 тармаққа өзгертулер енгізілді - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 333 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.06.22 N 347 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.16 N 387 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
6. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2011 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын іске асырудағы қаражаты 8-32 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
9. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы                            С. Кұрманов
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Е. Тұранов
КЕЛІСІЛДІ:
Нұра ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімінің бастығы
__________________ М. Мұхамеджанова
22 желтоқсан 2010 жыл
Нұра аудандық Мәслихаттың
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
32 сессиясының N 308 шешіміне
1 қосымшасы

958
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1268
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
6
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
5
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
345
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
49
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
55
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
83
2
Неналоговые поступления
3008
01
Доходы от государственной собственности
2388
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
2028
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
2028
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
360
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
360
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
48
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
48
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
48
06
Прочие неналоговые поступления
572
1
Прочие неналоговые поступления
572
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
572
3
Поступления от продажи основного капитала
7408
03
Продажа земли и нематериальных активов
7408
1
Продажа земли
7408
01
Поступления от продажи земельных участков
7408
4
Поступления трансфертов
2095363
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
2095363
2
Трансферты из областного бюджета
2095363
01
Целевые текущие трансферты
0
02
Целевые трансферты на развитие
0
03
Субвенции
2095363
Функциональная группа
Сумма в (тыс. тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II.Затраты

958
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
1268
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
6
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
5
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
345
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
49
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
55
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
83
2
Салықтық емес түсiмдер
3008
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2388
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
2028
01
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
2028
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
360
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
360
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
48
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
48
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
48
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
572
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
572
09
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
572
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
7408
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
7408
1
Жерді сату
7408
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
7408
4
Трансферттердің түсімдері
2095363
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
2095363
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
2095363
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер
0
02
Нысаналы даму трансферттері
0
03
Субвенциялар
2095363
Функционалдық топ
сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығыстар

Сноска. Приложение 4 в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2011 N 333 (вводится в действие с 01.01.2011).
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Всего
219514
На поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
4680
На оказание мер государственной поддержки участникам Программы занятости 2020
2860
На обеспечение деятельности центров занятости
6406
На проведение противоэпизоотических мероприятий
21278
На реализацию мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов
3745
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования
12291
На создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования
11082
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей
7106
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
12580
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
14730
На реализацию мероприятий в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы
1620
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
13336
Кредиты на строительство и (или) приобретение жилья, в рамках Программы занятости 2020
107800
Приложение N 5
к решению 32 сессии районного маслихата
от 22 декабря 2010 года N 308
Целевые текущие трансферты из областного бюджета на 2011 год
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Всего
120000
На жилищно-коммунальное хозяйство
120000
Приложение N 6
к решению 32 сессии районного маслихата
от 22 декабря 2010 года N 308
Целевые трансферты на развитие на 2011 год
Сноска. Приложение 6 в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 16.11.2011 N 387 (вводится в действие с 01.01.2011).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
784260
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства
На строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
21976
На развитие,обустройство и (или ) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2011.03.29 N 333 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
219514
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
4680
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсету
2860
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
6406
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
21278
Ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
3745
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
12291
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға
11082
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
7106
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайту
12580
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
14730
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шаралар өткізу"
1620
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
13336
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға берілетін кредиттер
107800
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
32 сессиясының N 308 шешіміне
5 қосымшасы
2011 жылға арналған облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
120000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
120000
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
32 сессиясының N 308 шешіміне
6 қосымшасы
2011 жылға арналған нысаналы даму трансферттері
Ескерту. 6 қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2011.11.16 N 387 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
784260
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы
21976
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру