О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2009 года № 21/252 "Об областном бюджете на 2010-2012 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 6 февраля 2010 года № 22/259. Зарегистрировано Департаментом юстции Мангистауской области от 10 февраля 2010 года № 2064
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и от 7 декабря 2009 года № 219 - IV «О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы» областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2009 года № 21/252 "Об областном бюджете на 2010 - 2012 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2061, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 13 декабря 2009 года № 210) следующие изменения и дополнения:
Утвердить областной бюджет на 2010 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 56 880 023 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 26 781 256 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 031 383 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 391 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 29 129 993 тысячи тенге;
2) затраты – 56 988 465 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 286 571 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 199 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 485 571 тысяча тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 404 200 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 404 200 тысяч тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 226 071 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 226 071 тысяча тенге.
в пункте 2:
в подпункте 1):
в строке:
«Бейнеускому району» цифры «100» заменить цифрами «59,5»;
«Мангистаускому району» цифры «58,3» заменить цифрой «0».
в подпункте 2):
в строке:
«Мангистаускому району» цифры «100» заменить цифрой «0».
в подпункте 3):
в строке:
«Мангистаускому району» цифры «100» заменить цифрой «0».
в подпункте 4):
в строке:
«Мангистаускому району» цифры «100» заменить цифрой «0».
в подпункте 6):
в строке:
«Бейнеускому району» цифры «100» заменить цифрами «59,8»;
«Мангистаускому району» цифры «58,7» заменить цифрой «0»;
«городу Актау» цифры «7,3» заменить цифрами «11,4»;
«городу Жанаозен» цифры «74,5» заменить цифрами «75,7».
в пункте 3:
цифры «1 447 127» заменить цифрами «1 219 928»;

"2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/252 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010 жылғы 6 ақпандағы № 22/259 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 10 ақпанда № 2064 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы және «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 219-IV Заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1.«2010 - 2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/252 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2061 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 26 желтоқсандағы № 206-207 санында жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2010 жылға арналған облыстық бюджет 1 - қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 56 880 023 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 26 781 256 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 031 383 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 391 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 29 129 993 мың теңге;
2) шығындар – 56 988 465 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 286 571 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 199 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 485 571 мың теңге.
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 404 200 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 404 200 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 226 071 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 226 071 мың теңге.
2 - тармақта:
1) тармақшада:
мына жолдағы:
«Бейнеу ауданына» «100» саны «59,5» санымен ауыстырылсын;
«Маңғыстау ауданына» «58,3» саны» «0» санымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
мына жолдағы:
«Маңғыстау ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
мына жолдағы:
«Маңғыстау ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
мына жолда:
«Маңғыстау ауданына» «100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
мына жолда:
«Бейнеу ауданына» «100» саны «59,8» санымен ауыстырылсын;
«Маңғыстау ауданына» «58,7» саны» «0» санымен ауыстырылсын;
«Ақтау қаласына» «7,3» саны» «11,4» санымен ауыстырылсын;
«Жаңаөзен қаласына» «74,5» саны» «75,7» санымен ауыстырылсын;
3 - тармақта:
«1 447 127» саны «1 219 928» санымен ауыстырылсын;

цифры «533 819» заменить цифрами «50 000»;
цифры «354 358» заменить цифрами «610 978».
в пункте 4:
цифры «1 686 186» заменить цифрами «1 221 615»;
цифры «526 847» заменить цифрами «412 375»;
цифры «1 159 339» заменить цифрами «809 240».
дополнить пунктами 8-1, 8-2, 8-3, 8-4, 8-5, 8-6, 8-7, 8-8, 8-9, 8-10, 8-11, 8-12, 8-13, 8-14, 8-15, 8-16 следующего содержания:
8 - 1. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов в следующих размерах:
741 887 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
50 639 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
700 тысяч тенге – на приобретение оборудования для кабинетов «Самопознание»;
50 429 тысяч тенге – на обеспечение материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
174 164 тысячи тенге – на содержание вновь вводимых объектов социального обеспечения;
533 807 тысяч тенге – на закуп лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов;
114 901 тысяча тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
27 714 тысячи тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
32 886 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
70 920 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
50 370 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны к 65-летию Победы в Великой отечественной войне;
4 928 тысяч тенге – на обеспечение проезда участников и инвалидов Великой отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
45 870 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
115 687 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
240 551 тысяча тенге – на содержание центров обслуживания населения;
182 171 тысяча тенге – на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.

«533 819» саны «50 000» санымен ауыстырылсын;
«354 358» саны «610 978» санымен ауыстырылсын.
4 - тармақта:
«1 686 186» саны «1 221 615» санымен ауыстырылсын;
«526 847» саны «412 375» санымен ауыстырылсын;
«1 159 339» саны «809 240» санымен ауыстырылсын.
мынадай мазмұндағы 8-1, 8-2, 8-3, 8-4, 8-5, 8-6, 8-7, 8-8, 8-9, 8-10, 8-11, 8-12, 8-13, 8-14, 8-15, 8-16 тармақтарымен толықтырылсын:
8 - 1. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға - 741 887 мың тенге;
жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстауға - 50 639 мың тенге;
«Өзін - өзі тану» кабинеттері үшін жабдықтар сатып алуға-700 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын «Өзін - өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге - 50 429 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күтіп- ұстауға - 174 164 мың теңге;
дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық - биологиялық препараттарды сатып алуға - 533 807 мың тенге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге - 114 901 мың теңге;
медициналық - әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға - 27 714 мың теңге;
медициналық - әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға - 32 886 мың теңге;
ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 70 920 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге - 50 370 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай жол жүруін қамтамасыз етуге - 4 928 мың теңге;
ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға - 45 870 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге - 115 687 мың теңге;
халыққа қызмет көрсету орталықтарын күтіп - ұстауға - 240 551 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 182 171 мың теңге;
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомасын облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

8 - 2. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме – 2 478 800 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
8 - 3. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения в сумме – 200 000 тысяч тенге.
8 - 4. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на развитие сельского хозяйства в сумме – 39 879 тысяч тенге, в том числе:
7 500 тысяч тенге – на поддержку племенного животноводства;
19 957 тысяч тенге – на удешевление стоимости горюче - смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, по определяемым Правительством Республики Казахстан приоритетным культурам;
9 745 тысяч тенге – на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
2 677 тысяч тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
8 - 5. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены:
целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 63 918 тысяч тенге;
бюджетные кредиты бюджетам районов и городов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 452 960 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
8 - 6. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 240 950 тысяч тенге, в том числе:
102 425 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего образования;
138 525 тысяч тенге – на создание лингафонных и мулътимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.

8 - 2. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне жұмыспен қамтудың және кадрларды қайта даярлаудың өңірлік стратегиясын іске асыруға – 2 478 800 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомасын облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8 - 3. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге - 200 000 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
8 - 4. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға - 39 879 мың теңге ескерілсін, оның ішінде;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға - 7 500 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын басымдықты дақылдар бойынша көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар  -жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 19 957 мың теңге;
өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығын және сапасын арттыруды қолдауға - 9 745 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімділігін және өнімнің сапасын арттыруды субсидиялауға – 2 677 мың теңге.
8 - 5. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте:
аудандар мен қалалар бюджеттеріне ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 63 918 мың тенге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 452 960 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8 - 6. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалардың бюджеттеріне білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 240 950 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға -102 425 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 138 525 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомасын облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

8 - 7. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития профессионального и технического образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы в сумме 11 700 тысяч тенге.
8 - 8. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 1 188 656 тысяч тенге, в том числе:
1 054 902 тысячи тенге – на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
133 754 тысячи тенге – на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
8 - 9. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в сумме 107 280 тысяч тенге.
8 - 10. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления в сумме 1 594 тысячи тенге.
8 - 11. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 2 101 000 тысяча тенге, в том числе:
586 000 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
1 515 000 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно - коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
8 - 12. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены 199 000 тысяч тенге на кредитование бюджетов районов и городов по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Распределение указанной суммы кредитования бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.

8 - 7. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында кәсіптік және техникалық білім беруді дамытудың 2008-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға - 11 700 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
8 - 8. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 1 188 656 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 1 054 902 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 133 754 мың теңге.
8 - 9. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендиялардың мөлшерін ұлғайтуға - 107 280 мың теңге.
8 - 10. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде қоршаған ортаны қорғау саласында берілетін функцияларды іске асыруға -1 594 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
8 - 11. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 2 101 000 мың теңге көзделгені ескерілсін оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 586 000 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 1 515 000 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомасын аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8 - 12. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша кредит беруге - 199 000 мың теңге көзделгені ескерілсін.
Аталған кредит беру сомасын аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

8 - 13. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей полномочий местных исполнительных органов в сумме 32 764 тысячи тенге.
Распределение указанной суммы трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
8 - 14. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 18 561 301 тысяча тенге на реализацию местных инвестиционных проектов.
Распределение указанной суммы целевых трансфертов на развитие и перечень местных инвестиционных проектов определяются на основании постановления акимата области.
8 - 15. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год из бюджетов районов и городов предусмотрен возврат ранее выданных кредитов на кредитование бюджетов районов и городов по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 485 571 тысяча тенге.

8 - 13. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті басқарушы органдардың өкілеттігін беруге байланысты республикалық бюджетке 32 764 мың.теңге трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған трансферттер сомасын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8 - 14. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті инвестициялық жобаларды іске асыруға 18 561 301 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомасын бөлу және жергілікті инвестициялық жобалар тізбесі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8 - 15. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттерінен аудандар мен қалалар бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша берілген кредиттерді қайтаруға 485 571 мың теңге көзделгені ескерілсін.

8 - 16. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат в республиканский бюджет ранее выданных кредитов на кредитование по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 250 000 тысяч тенге.
в пункте 9:
цифры «510 592» заменить цифрами «408 006».
в пункте 11:
абзац 2 изложить в новой редакции:
«Распределение указанной суммы целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.»
в пункте 12:
абзац 2 изложить в новой редакции:
«Распределение указанной суммы целевых текущих трансфертов бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.»

8 - 16. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша берілген кредиттерді қайтаруға 250 000 мың теңге көзделгені ескерілсін.
9 - тармақта:
«510 592» саны «408 006» санымен ауыстырылсын.
11 - тармақта:
2 - азат жол жаңа редакцияда жазылсын:
«Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомаларын аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.»
12 - тармақта:
2 - азат жол жаңа редакцияда жазылсын:
«Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.»

24 420
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
37 720
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
38 614
015
Организация содержания служебных животных
14 384
271
Управление строительства области
114 000
003
Развитие объектов органов внутренних дел
114 000
04
Образование
8 426 490
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
55 550
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
55 550
253
Управление здравоохранения области
119 704
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
30 033
035
Материально-техническое оснащение государственных организаций
образования системы здравоохранения
7 000
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, после среднего образования
82 671
260
Управление физической культуры и спорта области
564 663
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
564 663
261
Управление образования области
3 985 335
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
40 966
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
229 334
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
12 522
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
129 433
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
157 838
008
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
192 822
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
455 194
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
53 344
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
59 758
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
18 282
014
Материально-техническое оснащение государственных органов
1 000
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
741 887
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 373 570
029
Методическая работа
13 008
032
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»

24 420
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
37 720
014
Әкімшілік тәртіппен тұткындалған адамдардыға ұстауды ұйымдастыру
38 614
015
Қызмет жануарларын ұстауды ұйымдастыру
14 384
271
Облыстың құрылыс басқармасы
114 000
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
114 000
04
Білім беру
8 426 490
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
55 550
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
55 550
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
119 704
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
30 033
035
Денсаулық сақтау жүйесінің мемлекеттік білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
7 000
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
82 671
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
564 663
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
564 663
261
Облыстың білім беру басқармасы
3 985 335
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 966
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
229 334
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
12 522
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
129 433
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
157 838
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
192 822
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
455 194
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
53 344
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық- педагогикалық консультациялық көмек көрсету
59 758
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
18 282
014
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1 000
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
741 887
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 373 570
029
Әдістемелік жұмыс
13 008
032
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бюджеттеріне "Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер

49 677
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
102 425
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
138 525
060
Подготовка и переподготовка кадров
195 200
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
20 550
271
Управление строительства области
3 701 238
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
3 240 409
015
За счет средств местного бюджета
1 616 569
037
Строительство и реконструкция объектов образования
460 829
05
Здравоохранение
12 964 346
253
Управление здравоохранения области
6 999 144
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
56 227
002
Капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
741 597
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
85 015
006
Услуги по охране материнства и детства
66 630
007
Пропаганда здорового образа жизни
64 431
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
9 364
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами
1 247 918
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
1 906 792
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
566 561
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
11 791
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
200 172
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
25 000
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
818
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
14 946
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
90 173
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
41 985
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
134 265
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами

49 677
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102 425
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
138 525
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
195 200
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансфертер
20 550
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 701 238
004
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
3 240 409
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
460 829
05
Денсаулық сақтау
12 964 346
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 999 144
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
56 227
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
741 597
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
85 015
006
Ана мен баланы қорғау
66 630
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
64 431
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
9 364
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
1 247 918
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медециналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
1 906 792
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
566 561
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
11 791
014
Халықтың жекелген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
200 172
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
25 000
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
818
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
14 946
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
90 173
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
41 985
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
134 265
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету

47 831
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
94 995
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
239 295
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
50 639
029
Областные базы спецмедснабжения
15 234
032
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений медицинских организаций здравоохранения
13 000
033
Материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения
1 266 622
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
7 843
271
Управление строительства области
5 965 202
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 965 202
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 073 992
256
Управление координации занятости и социальных программ области
835 923
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 615
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
67 152
003
Социальная поддержка инвалидов
42 452
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
64
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
118 132
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
26 625
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
308 665
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
70 920
023
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
4 928
024
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
50 370
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики

47 831
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
94 995
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
239 295
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
50 639
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
15 234
032
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
13 000
033
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
1 266 622
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
7 843
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 965 202
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 965 202
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 073 992
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
835 923
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 615
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
67 152
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
42 452
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
64
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
118 132
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
26 625
015
Мүгедектерді оңалтуды жүзеге асыратын мекемелердің (ұйымдардың) қызметтері
308 665
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
70 920
023
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің жол жүруін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 928
024
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмекті төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
50 370
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер

96 000
261
Управление образования области
231 564
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
231 564
271
Управление строительства области
6 505
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
6 505
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 252 036
271
Управление строительства области
4 326 206
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1 086 000
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 240 206
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
1 925 830
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
65 932
002
Создание информационных систем
846
004
Газификация населенных пунктов
802 852
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
529 006
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
527 194
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2 298 857
259
Управление архивов и документации области
96 862
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по управлению архивным делом
11 709
002
Обеспечение сохранности архивного фонда
81 487
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
320
007
Капитальный, текущий ремонт объектов культуры и информации в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
3 346
260
Управление физической культуры и спорта области
934 069
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма, физической культуры и спорта
27 633
003
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
22 720
004
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
872 465
011
Материально-техническое оснащение государственных органов
600
013
Регулирование туристкой деятельности
10 651
262
Управление культуры области
765 669
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры

96 000
261
Облыстың білім беру басқармасы
231 564
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
231 564
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 505
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
6 505
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 252 036
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 326 206
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 086 000
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 240 206
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 925 830
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 932
002
Ақпараттық жүйелер құру
846
004
Елдi мекендердi газдандыру
802 852
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді-мекендерді көркейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
529 006
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттер
527 194
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
2 298 857
259
Облыстың мұрағат және құжаттама басқармасы
96 862
001
Жергілікті деңгейде мұрағат ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 709
002
Мұрағат қорының сақталуын қамтамасыз ету
81 487
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
320
007
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
3 346
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
934 069
001
Дене шынықтыру және спорт басқармасының қызметін қамтамасыз ету
27 633
003
Облыстық деңгейінде спорт жарыстарын өткізу
22 720
004
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша облыстық құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
872 465
011
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
600
013
Туристік қызметті реттеу
10 651
262
Облыстық мәдениет басқармасы
765 669
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

182 171
010
Государственная поддержка племенного животноводства
45 000
011
Государственная поддержка повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур
9 745
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
2 677
020
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
19 957
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение противоэпизоотических мероприятий
3 347
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии
45 870
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
112 340
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
570 549
004
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
53 671
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
452 960
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
63 918
271
Управление строительства области
1 926 804
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
1 926 804
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
1 544 486
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
1 544 486
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
172 310
267
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
27 816
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
25 701
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
2 115
271
Управление строительства области
40 925
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
40 925
272
Управление архитектуры и градостроительства области

182 171
010
Асыл тұқымды мал шаруашылықты қолдау
45 000
011
Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігі мен сапасын арттыруды қолдау
9 745
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
2 677
020
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
19 957
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 347
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
45 870
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
112 340
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
570 549
004
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға ағымдағы нысаналы трансферттері
007
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
452 960
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
117 589
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 926 804
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
1 926 804
279
Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 544 486
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 544 486
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
172 310
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
27 816
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 701
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
2 115
271
Облыстың құрылыс басқармасы
40 925
001
Жергілікті деңгейде құрлыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 925
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы