О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение маслихата Тупкараганского района от 20 декабря 2010 года № 33/198. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 января 2011 года № 11-6-128
В соответствии Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 29/331 «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2091), районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2011-2013 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 984 592 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 261 951 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 6 819 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 105 903 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов- 1 609 919 тысяч тенге;
2) затраты – 5 594 524 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43 833 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 43 833 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов- 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства -0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета- 653 765 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 653 765 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Тупкараганского района от 07.02.2011 № 34/206 (вводится в действие с 01.01.2011); от 11.04.2011 № 36/214 (вводится в действие с 01.01.2011); от 29.07.2011 № 38/223 (вводится в действие с 01.01.2011); от 12.09.2011 № 40/237 (вводится в действие с 01.01.2011); от 31.10.2011 № 41/243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.12.2011 № 42/249 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 0 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 0 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам – 0 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты – 0 процентов;

2011 - 2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түпқараған аудандық мәслихатының 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 33/198 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 13 қаңтарда № 11-6-128 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы және «2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2010 жылғы 29 қарашадағы № 357-IV Заңдарына және Маңғыстау облыстық мәслихатының «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 29/331 шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2091 болып тіркелген), аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011 - 2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін, оның ішінде 2011 жылға келесі көлемде:
1) кірістер – 4 984 592 мың теңге, оның ішінде;
салықтық түсімдер бойынша – 3 261 951 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 819 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 105 903 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 609 919 мың теңге;
2) шығындар – 5 594 524 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 43 833 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43 833 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу -0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 653 765 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 653 765 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Түпқараған аудандық мәслихатының 2011.02.07 № 34/206 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.11 № 36/214 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.29 № 38/223 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.09.12 № 40/237 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.10.31 № 41/243 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.12.08 № 42/249 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;
2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;
3) Қызметін біржолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;
4) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;

5) социальный налог – 0 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Тупкараганского района от 07.02.2011 № 34/206 (вводится в действие с 01.01.2011); от 11.04.2011 № 36/214 (вводится в действие с 01.01.2011); от 29.07.2011 № 38/223 (вводится в действие с 01.01.2011); от 31.10.2011 № 41/243 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.12.2011 № 42/249 (вводится в действие с 01.01.2011).
3.Установить на 2011 год бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет в сумме 1 547 218 тысяч тенге.
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
на ежемесячную плату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка – сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
на проведение противоэпизоотических мероприятий;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
поддержка частного предпринимательства в регионах в рамках программы «Дорожная карта бизнеса-2020».
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
на частичное субсидирование  заработной платы в рамках Программы занятости -2020;
на обеспечение деятельности центров занятости в рамках  Программы занятости -2020.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Тупкараганского района от 07.02.2011 № 34/206 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями, внесенными решением маслихата Тупкараганского района от 11.04.2011 № 36/214 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-2. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты на развитие распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
на развитие объектов водоснабжения;
на развитие, обустройство инженерно – коммуникационной инфраструктуры и на строительство или приобретение жилья.

5) Әлеуметтік салық – 0 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Түпқараған аудандық мәслихатының 2011.02.07 № 34/206 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.11 № 36/214 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.29 № 38/223 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.10.31 № 41/243 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.12.08 № 42/249 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
3. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 1 547 218 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар белгіленсін.
3-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
«Бизнестің жол картасы -2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
мектеп мұғалімдері мен мектепке дейінгі ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаттарына қосымша төлем ақының өсіміне;
жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында еңбек ақыны ішінара субсидиялауға;
жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында жұмыспен қамту орталықтарының қызметін камтамасыз етуге.
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - Түпқараған аудандық мәслихатының 2011.02.07 № 34/206 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Түпқараған аудандық мәслихатының 2011.04.11 № 36/214 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3-2. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
сумен жабдықтау объектілерін дамытуға;
инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға, тұрғын үй салуға немесе сатып алуға.

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Тупкараганского района от 07.02.2011 № 34/206 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены бюджетные кредиты распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-3 в соответствии с решением маслихата Тупкараганского района от 07.02.2011 № 34/206 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета распределение и (или) порядок которых определяются на основании постановления акимата района:
для выплаты социальной помощи обучающимся в государственных высших учебных заведениях Республики Казахстан.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-4 в соответствии с решением маслихата Тупкараганского района от 12.09.2011 № 40/237 (вводится в действие с 01.01.2011).
4. Предоставить право на назначение социальные выплаты отдельным категориям граждан, в следующих размерах:
1) ежемесячную социальную помощь в размере 1 месячного расчетного показателя - получателям государственных социальных пособий по инвалидности;
2) ежемесячную социальную помощь в размере 1 месячного расчетного показателя – детям получателей государственных пособий по потере кормильца;
3) ежемесячную жилищную помощь в размере 1-го месячного расчетного показателя - получателям государственных социальных пособий по инвалидности;
ежемесячно по вычислению на основании постановления Правительства Республики Казахстан № 2314 от 30.12.2009 года « Об утверждении правил оказания жилищной помощи;
4) ежемесячную социальную помощь в размере 5-ти месячных расчетных показателей - детям инвалидам с детства, воспитывающимся и обучающимся на дому;
5) единовременную социальную помощь в честь государственных праздников Республики Казахстан и знаменательных дат:
ко Дню Победы (9 мая):
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 100 000 тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны в том числе военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие контузии получившим при исполнении воинской обязанности в Афганистане, лицам ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС – 60 000 тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС, военнослужащие, принимавшие участие в боевых действиях на территории других государств, в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР – 50 000 тенге;

Ескерту. 3-2-тармақпен толықтырылды - Түпқараған аудандық мәслихатының 2011.02.07 № 34/206 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3-3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Ескерту. 3-3-тармақпен толықтырылды - Түпқараған аудандық мәслихатының 2011.02.07 № 34/206 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3-4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте аудан әкімінің қаулысы негізінде айқындалатын облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
жалпы білім беретін мектеп түлектерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеу үшін әлеуметтік көмек төлеуге.
Ескерту. 3-4-тармақпен толықтырылды - Түпқараған аудандық мәслихатының 2011.09.12 № 40/237 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
4.Құқық берілсін:
Азаматтардың әлеуметтік қорғалатын жекелеген санаттарына әлеуметтік көмектер төмендегідей мөлшерде белгілеуге:
1) мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға әлеуметтік көмек - ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік жәрдемақы алушылардың балаларына әлеуметтік көмек – ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3)Тұрғын үй көмегі:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 2314 30.12.2009 жылғы «Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» қаулысына сәйкес, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы ай сайын есептеу жолымен;
4) Үйден оқып және тәрбиеленетін бала кезден мүгедек балаларға әлеуметтік көмек - ай сайын 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) Қазақстан Республикасының мемлекеттік мерекелері мен атаулы күндері құрметіне әлеуметтік көмек:
9 Мамыр -Жеңіс Күні мерекесі құрметіне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 100 000 теңге;
жеңілдіктер мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға оның ішінде Ауғанстанда әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығу салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілерге, Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарынан мүгедек болған адамдарға - 60 000 мың теңге;
жеңілдіктер мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға оның ішінде Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға, бұрынғы КСР Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілерге - 50 000 теңге;

вдовам участников Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак – 40 000 тенге;
награжденных орденами и медалями за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 10000 тенге, за самоотверженный труд в тылу-10000 тенге;
другим категориям приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме вдов участников Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак) – 10 000 тенге
ко Дню Конституции Республики Казахстан:
детям получателей государственных социальных пособий по потере кормильца в размере 2-х месячных расчетных показателей;
персональным пенсионерам областного значения в размере 36-ти месячных расчетных показателей;
ко Дню пожилых людей:
одиноким пенсионерам старше 70 лет в размере 2-х месячных расчетных показателей;
ко Дню инвалидов:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до 16 лет в размере 2-х месячных расчетных показателей;
Почетным гражданам города и района – в размере 10-ти месячного  расчетного показателя.
6) социальную помощь для оплаты стоимости обучения и ежемесячную стипендию студентам от социально-защищемых слой населения, обучающимся в государственных высших учебных заведениях на основании гранта акима области.
7) единовременную материальную помощь нуждающимся гражданам, на основании их заявления, по решению местных исполнительных органов, исходя из размера нужды;
8) единовременную материальную помощь в размере 12 100 тенге на приобретение топлива специалистам государственных организаций образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах;
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Тупкараганского района от 11.04.2011 № 36/214 (вводится в действие с 01.01.2011).
5. Установить повышенные на 25 процентов оклады и тарифные ставки специалистам государственных организаций образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в сельских населенных пунктах, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. исключен решением маслихата Тупкараганского района от 08.12.2011 № 42/249 (вводится в действие с 01.01.2011).
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2011 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлеріне -40 000 теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдары жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін орден, медальдарімен марапатталған адамдарға - 10000 теңге, тылдағы жанқиярлық еңбегі үшін - 10000 теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілгендердің басқа да санаттарына (Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлерінен басқа)- 10 000 теңге;
Конституция Күні мерекесі құрметіне:
Асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушылардың балаларына - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Облыстық дәрежедегі дербес зейнеткерлерге - 36 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Дүниежүзілік қарттар Күніне:
70 жастан асқан жалғызілікті зейнеткерлерге -2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Дүниежүзілік мүгедектер Күніне:
Барлық топтағы мүгедектер мен 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға -2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Аудан мен қаланың Құрметті азаматтарына - 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
6) Жоғары оқу орындарында оқитын, облыс әкімінің гранты негізінде білім алушы халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына жататын студенттерге – жылдық оқу ақысын және ай сайынғы стипендиясын төлеуге әлеуметтік көмек;
7) Азаматтардың өтініш-арыздары бойынша берілетін біржолғы материалдық көмек - жергілікті атқарушы органдардың шешімі негізінде мұқтаждығына қарай;
8) Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс жасайтын мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет және спорт ұйымдарының қызметкерлеріне коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға бір жолғы материалдық көмек- 12 100 теңге көлемінде.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Түпқараған аудандық мәслихатының 2011.04.11 № 36/214 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
5. Ауылдық (селолық) жерлерде және кенттерде жұмыс жасайтын мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне, әлеуметтік қамтамасыз ету мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне 25% жоғары жалақы (тарифтік мөлшерлеме) белгіленсін.
6. алынып тасталды - Түпқараған аудандық мәслихатының 2011.12.08 № 42/249 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған аудандық бюджеттің даму бағдарламасының тізбесі бекітілсін.

8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета в 2011 году, согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень бюджетных программ по поселку,селам, сельским округам на 2011 год, согласно приложению 6.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                   Г.Канжан
Секретарь городского
маслихата                             А.Досанова
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения «Тупкараганский
районный отдел экономики и
финанса»
С.Кани

8. 5-қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
9. 6-қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған аудандық бюджетте кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
10. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы:                           Г.Қанжан
Аудандық мәслихат хатшысы:                 А.Досанов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Түпқараған аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы:
С. Қани

7752
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
5652
005
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
2100
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
18490
006
Функционирование районных (городских) библиотек
18490
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7300
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7300
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12400
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
12400
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16779
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
8339
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
8339
002
Создание информационных систем
0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8440
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8440
005
Создание информационных систем
0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11145
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11145
001
Услуги по реализации государственной политики  в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11145
002
Создание информационных систем
0
12
Транспорт и коммуникации
18603
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18603
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
18603
009
Строительство и реконструкция автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
0
13
Прочие
35971
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
18691
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности

7752
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5652
005
Телерадио хабарларын тарату  арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
2100
457
Ауданның  (облыстық маңызы бар қаланың ) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру  және спорт  бөлімі
18490
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
18490
456
Ауданның  (облыстық маңызы бар қаланың ) ішкі саясат бөлімі
7300
001
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыруда мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7300
002
Ақпараттық жүйелер құру
457
Ауданның  (облыстық маңызы бар қаланың ) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру  және спорт  бөлімі
12400
001
Жергілікті деңгей мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12400
002
Ақпараттық жүйелер құру
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16779
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
8339
001
Жергілікті деңгейде  ветеринария саласындағы  мемлекеттік саясатты  іске асыру  жөніндегі қызметтер
8339
002
Ақпараттық жүйелер құру
463
Ауданның  (облыстық маңызы бар қаланың ) жер қатынастары бөлімі
8440
001
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың ) аумағындаға жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8440
002
Ақпараттық жүйелер құру
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11145
466
Ауданның  (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет,қала құрылысы  және  құрылыс бөлімі
11145
001
Құрылыс , облыс қалаларының, аудандарының  және елді мекендердің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты  іске асыру  және ауданның (областық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді  қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11145
002
Ақпараттық жүйелер құру
12
Көлiк және коммуникация
18603
458
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18603
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
18603
13
Басқалар
35971
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) кәсіпкерлік  бөлімі
18691
001
Жергілікіті деңгейде кәсіпкерлікпен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

006
Развитие системы водоснабжения
014
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
009
Строительство и реконструкция автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и
переподготовки кадров
Приложение 5
решения районного маслихата
от 20 декабря 2010 года № 33/198
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестированию в процессе исполнения бюджета на 2011 год
Функциональная группа
Админи-стратор бюджет-ных прог-рамм
Программа
Наименование
4
Образование

006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
014
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
12
Көлiк және коммуникация
458
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
009
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қала және елді мекендер көшелерін салу және қайта қуру, қалалардың және елді мекендердің көшелерін өткізу
Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы
20 желтоқсандағы № 33/198 шешіміне
5-қосымша
2011 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН АУДАНДЫҚ БЮДЖЕТТІҢ ОРЫНДАЛУ БАРЫСЫНДА СЕКВЕСТРГЕ ЖАТПАЙТЫН БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАЛАР ТІЗБЕСІ
Функ-цио-нал-дық топ
Бюд-жеттік бағдар-лама-лар  әкімшісі
Бағдар-лама
Атауы
4
Бiлiм беру

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6
решения районного маслихата
от 20 декабря 2010 года № 33/198
Перечень бюджетных программ поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2011 год
Функциональная группа
Админи-стратор бюджет-ных прог-рамм
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Акшукур
001
Услуги по обеспечению деятельности акима   аула (села), аульного (сельского) округа Акшукур
023
Материально-техническое оснащение государственного органа
123
Аппарат акима поселка,  аула (села), аульного (сельского) округа Баутино
001
Услуги по обеспечению деятельности акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа Баутино
023
Материально-техническое оснащение государственного органа
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Кызылозен
001
Услуги по обеспечению деятельности акима   аула (села), аульного (сельского) округа Кызылузен
023
Материально-техническое оснащение государственного органа
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Таучик
001
Услуги по обеспечению деятельности акима   аула (села), аульного (сельского) округа Таучик
023
Материально-техническое оснащение государственного органа
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа С. Шапағатова
001
Услуги по обеспечению деятельности акима   аула (села), аульного (сельского) округа  С. Шапағатова
023
Материально-техническое оснащение государственного органа
4
Образование
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Акшукур
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
123
Аппарат акима поселка,  аула (села), аульного (сельского) округа Баутино
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Таучик
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округаС. Шапағатова
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
123
Аппарат акима поселка,  аула (села), аульного (сельского) округа Баутино
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Акшукур
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округаС. Шапағатова
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
123
Аппарат акима поселка,  аула (села), аульного (сельского) округа Баутино
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Кызылозен
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Таучик
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Акшукур
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округаС. Шапағатова
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Таучик
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Акшукур
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Кызылозен
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Таучик
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Акшукур
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
123
Аппарат акима аула (села), аульного (сельского) округа Кызылозен
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

464
Ауданның  (облыстық маңызы бар қаланың) білім  бөлімі
003
Жалпы бiлiм беру
Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы
20 желтоқсандағы № 33/198 шешіміне
6-қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджетте кенттің, ауылдың (селоның) ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функ-цио-нал-дық топ
Бюд-жеттік бағдар-лама-лар  әкімшісі
Бағдар-лама
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк  қызметтер
123
Ақшұқыр ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
001
Ақшұқыр ауылдық (селолық) округ  әкімінің қызметін  қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
023
Мемлекеттік органдарды  материалдық -техникалық жарақтандыру
123
Баутин кент, ауыл (село),ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
001
Баутин кенті (селолық) округ  әкімінің қызметін  қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
023
Мемлекеттік органдарды  материалдық -техникалық жарақтандыру
123
Қызылөзен ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
001
Қызылөзен ауылдық (селолық) округ  әкімінің қызметін  қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
023
Мемлекеттік органдарды  материалдық -техникалық жарақтандыру
123
Таушық  ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
001
Таушық  ауылдық (селолық) округ  әкімінің қызметін  қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
023
Мемлекеттік органдарды  материалдық -техникалық жарақтандыру
123
С. Шапағатов ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
001
С. Шапағатов ауылдық (селолық) округ  әкімінің қызметін  қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
023
Мемлекеттік органдарды  материалдық -техникалық жарақтандыру
4
Бiлiм беру
123
Ақшұқыр ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие  ұйымдарын қолдау
123
Баутин кент, ауыл (село),ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие  ұйымдарын қолдау
123
Таушық  ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие  ұйымдарын қолдау
123
Ақшұқыр ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
123
Баутин кент, ауыл (село),ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
123
Ақшұқыр ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
123
Баутин кент,ауыл (село),ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
123
Қызылөзен ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
123
Таушық  ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
123
Ақшұқыр ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
123
С.Шапағатов ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
123
Таушық ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
123
Ақшұқыр ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
123
Қызылөзен ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
123
Таушық  ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
123
Ақшұқыр ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
123
Қызылөзен кент,ауыл (село),ауылдық ( селолық) округ әкімінің аппараты
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру