О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 24 декабря 2009 года № 253 "О бюджете города Костаная на 2010-2012 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 13 января 2010 года № 265. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 25 января 2010 года № 9-1-138
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2010-2012 годы" от 24 декабря 2009 года № 253 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-1-137, опубликованное в газете "Костанай" от 7 января 2010 года) следующие изменения и дополнения:
Подпункт 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1) доходы – 14768637,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9501986,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 59014,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 507000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4700637,0 тысяч тенге;
2) затраты – 14676461,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -5544,0 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – -5544,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 34000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 34000,0 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – 63719,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -63719,4 тысяч тенге.".
Дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет 2,7 тысяч тенге;
в областной бюджет 1460,2 тысяч тенге.".
Дополнить указанное решение пунктами 5-15-2 следующего содержания:
"5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
87258,0 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
14226,0 тысяч тенге на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
5771,0 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
12074,0 тысяч тенге – на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;

Мәслихатының "Қостанай қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 253 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010 жылғы 13 қаңтардағы № 265 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 25 қаңтарда № 9-1-138 тіркелді
Қазақстан Республикасындағы "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық Мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай қалалық мәслихатының "Қостанай қаласының 2010 – 2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 253 шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 9-1-137, "Қостанай" газетінің 2010 жылғы 7 қаңтарында жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешім 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалары келесі редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 14768637,0 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 9501986,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 59014,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 507000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4700637,0 мың теңге;
2)шығыстар – 14676461,6 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредит беру – -5544,0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттерді өтеу – -5544,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 34000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 34000,0 мың теңге;
5) бюджет профициті – 63719,4 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -63719,4 мың теңге.".
Аталған шешім келесі мазмұнды 4-1 тармағымен толықтырылсын:
"4-1. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте нысаналы трансферттерді қайтару ескерілсін, олардың көлемі келесідей:
республикалық бюджетке 2,7 мың теңге;
облыстық бюджетке 1460,2 мың теңге.".
Аталған шешім келесі мазмұнды 5-1, 5-2 тармақтарымен толықтырылсын:
"5-1. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте ағымды нысаналы трансферттердің және республикалық бюджеттен дамуға арналған трансферттердің түсімі келесі көлемде қарастырылғаны ескерілсін:
87258,0 мың теңге – білімнің жаңа пайдалануға енгізіп жатқан объектілерін қамтамасыз етуге;
14226,0 мың теңге білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "Өзін-өзі тану" пәні бойынша біліктілігін арттыру институттарын оқу құралдарымен жабдықтауға;
5771,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге төлеу;
12074,0 мың теңге – ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;

87945,0 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
20543,0 тысячи тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
891,0 тысяча тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
2544,0 тысячи тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
16388,0 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
211156,0 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
868055,0 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.".
"5-2. Учесть, что в бюджете города на 2010 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в сумме 281910,0 тысяч тенге на кредитование по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства и приобретение жилья для работников 100 школ и 100 больниц.".
Пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 1809241,0 тысяч тенге, в том числе:
342059,0 тысяч тенге – за счет трансфертов из областного бюджета;
1467182,0 тысяч тенге – за счет трансфертов из республиканского бюджета.".
Пункт 7 указанного решения изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2010 год в сумме 154402,0 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции (прилагается).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 14              Д. Сейтказинов
Секретарь Костанайского
городского Маслихата                       С. Тукенов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Налоговое управление
по городу Костанаю Костанайской
области Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан"
__________ Ж. Нуржанов
13.01.2010
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
__________ Л. Кураева
13.01.2009
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
__________ Н. Дорошок
13.01.2009
Приложение 1
к решению маслихата

87945,0 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмекті төлеуге;
20543,0 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңісің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жол жүруін қамтамасыз ету;
891,0 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстауға;
2544,0 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
16388,0 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтау;
211156,0 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға;
868055,0 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға.".
"5-2. 2010 жылға арналған қала бюджетінде Тұрған үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік мөлшерлемесі бойынша 100 мектеп және 100 аурухана қызметкерлеріне арнап тұрғын үй құрылысы және сатып алуды кредиттеуге республика бюджетінен 281910,0 мың теңге сомасындағы қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.".
Аталған шешімнің 6 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6. 2010 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 1809241,0 мың теңге сомасында қаражаттар қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
342059,0 мың теңге – облыстық бюджет трансферттерінің есебінен;
1467182,0 мың теңге – республикалық бюджет трансферттері есебінен.".
Аталған шешімнің 7 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"7. Жергілікті атқарушы органның 2010 жылғы резерві 154402,0 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Аталған шешімге 1 қосымша жаңа редакцияда жазылсын (қоса беріліп отыр).
2. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 14 сайлау
округі бойынша депутаты                    Д. Сейтқазинов
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы                       С. Төкенов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы қаржы
Министрлігі Салық комитетінің
Қостанай облысының Қостанай
қаласы бойынша салық
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің төрағасы
__________ Ж. Нұржанов
13.01.2010
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________ Л. Кураева
13.01.2010
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________ Н. Дорошок
13.01.2010
Мәслихаттың