О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 23 декабря 2009 года № 271 "О бюджете города Лисаковска на 2010-2012 годы"
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 15 января 2010 года № 286. Зарегистрировано Управлением юстиции города Лисаковска Костанайской области 25 января 2010 года № 9-4-156
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьями 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, согласно решению Костанайского областного маслихата от 11 января 2010 года № 258 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 20 декабря 2009 года № 243 "Об областном бюджете Костанайской области на 2010-2012 годы" Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата "О бюджете города Лисаковска на 2010-2012 годы" от 23 декабря 2009 года № 271 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-4-154, опубликовано 7, 14 января 2010 года в газете "Лисаковская новь") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
доходы – 1886405,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1387774,0 тысячи тенге,
неналоговым поступлениям – 5298,0 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала – 10100,0 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов – 483233,0 тысячи тенге;
затраты – 1876405,4 тысячи тенге;
чистое бюджетное кредитование – 5327,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 5327,0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 25000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 25000,0 тысяч тенге;
дефицит бюджета – - 20327,4 тысячи тенге;
финансирование дефицита бюджета - 20327,4 тысячи тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить резерв акимата города Лисаковска на 2010 год в сумме 16000,0 тысяч тенге, в том числе:
на неотложные затраты – 16000,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктами 6-1, 6-2 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" в сумме 2619,0 тысяч тенге;

"Лисаков қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 271 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 286 шешімі. Қостанай облысы Лисаков қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 25 қаңтарда № 9-4-156 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 2-бабының 4-тармағына106109-баптарына сәйкес, "Қостанай облысының 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 243 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қостанай облыстық мәслихатының 2010 жылғы 11 қаңтардағы № 258 шешіміне сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Лисаков қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" қалалық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 271 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-4-154 болып тіркелген, 2010 жылғы 7, 14 қаңтарда "Лисаковская новь" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Лисаков қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 1886405,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1387774,0 мың теңге,
салықтық емес түсімдер бойынша – 5298,0 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 10100,0 мың теңге,
трансферттер түсімдері бойынша – 483233,0 мың теңге;
шығындар – 1876405,4 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 5327,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5327,0 мың теңге;
қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 25000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 25000,0 мың теңге;
бюджет тапшылығы – - 20327,4 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру – 20327,4 мың теңге.";
4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Лисаков қаласы әкімдігінің 2010 жылға арналған резерві 16000,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
күтілмеген шығындарға – 16000,0 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 6-16-2-тармақтармен толықтырылсын:
"6-1. 2010 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және дамытуға трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын "Өзін-өзі тану" пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге 2619,0 мың теңге сомасында;

на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 3182,0 тысячи тенге, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 1115,0 тысяч тенге,
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 2067,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 16765,0 тысяч тенге;
на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 90,0 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 27600,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 3491,0 тысяча тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 628,0 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 752,0 тысячи тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 4097,0 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4097,0 тысяч тенге;
на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 23155,0 тысяч тенге, в том числе:
на капитальный ремонт систем и сетей водообеспечения и теплоснабжения с установкой приборов учета здания государственного учреждения "Октябрьская средняя школа" отдела образования города Лисаковска – 17655,0 тысяч тенге,
на капитальный ремонт внутренних сетей водоснабжения и канализации здания государственного учреждения "Октябрьская средняя школа" отдела образования акимата города Лисаковска – 5500,0 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 144230,0 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 58045,0 тысяч тенге, в том числе:
на строительство наружных сетей водопровода, канализации, связи, электроснабжения в 20 микрорайоне города Лисаковска – 38654,0 тысячи тенге,
на строительство газопровода низкого давления, закольцовки и газораспределительного пункта блочного в 20 микрорайоне города Лисаковска - 13477,0 тысяч тенге,

ең төменгi күнкөрiс мөлшерiнiң өсуiне байланысты мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек пен 18 жасқа дейiнгi балаларға ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақы төлеуге 3182,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек төлеуге – 1115,0 мың теңге,
күнкөрісі төмен отбасыларынан 18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге – 2067,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне бiржолғы материалдық көмек төлеуге 16765,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiнің жол жүруiн қамтамасыз етуге 90,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік жұмыс орындары бағдарламасын және жастар тәжірибесін кеңейтуге 27600,0 мың теңге сомасында;
ветеринария саласындағы жергiлiктi атқарушы органдардың бөлiмшелерiн ұстауға 3491,0 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы iс-шараларды жүргiзуге 628,0 мың теңге сомасында;
ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыруға 752,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға 4097,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға 4097,0 мың теңге сомасында;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге 23155,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Лисаков қаласы білім бөлімінің "Октябрь орта мектебі" мемлекеттік мекемесі ғимаратының ауыз сумен қамтамасыз ету және есептеу құралдарын орната отырып, жылумен жабдықтау жүйелерін және желілерін күрделі жөндеуге – 17655,0 мың теңге,
Лисаков қаласы әкімдігі білім бөлімінің "Октябрь орта мектебі" мемлекеттік мекемесі ғимаратының ауыз сумен жабдықтаудың ішкі желілерін және канализациясын күрделі жөндеуге – 5500,0 мың теңге;
мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйiн салуға және (немесе) сатып алуға 144230,0 мың теңге сомасында;
инженерлiк коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 58045,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Лисаков қаласының 20-шағын ауданында су құбырының сыртқы желілерін, канализациясын, байланысты, электрмен жабдықтауды салуға – 38654,0 мың теңге,
Лисаков қаласының 20-шағын ауданында төмен қысымды газ құбырын, сақиналауын және газ таратушы блокты пунктін салуға – 13477,0 мың теңге,

на газоснабжение арендного жилого дома № 17 в первом микрорайоне города Лисаковска – 5914,0 тысяч тенге.
6-2. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2010 год предусмотрен бюджетный кредит из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 5327,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению;
приложение 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель внеочередной сессии,
секретарь городского маслихата             Т. Кривошея
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Лисаковска"
______________ З. Фадеева

Лисаков қаласының бірінші шағын ауданында № 17 жалдау тұрғын үйдің газбен жабдықтауына – 5914,0 мың теңге.
6-2. 2010 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн 5327,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттiк кредит қарастырылғаны ескерiлсiн.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 2-қосымшасы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 5-қосымшасы осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның төрайымы,
қалалық мәслихатының хатшысы               Т. Кривошея
КЕЛІСІЛДІ
"Лисаков қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_______________ З. Фадеева