О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 25 декабря 2009 года № 226 "О бюджете Житикаринского района на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14 января 2010 года № 230. Зарегистрировано Управлением юстиции Житикаринского района Костанайской области 25 января 2010 года № 9-10-131
Рассмотрев постановление акимата Житикаринского района, в соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете Житикаринского района на 2010-2012 годы" от 25 декабря 2009 года № 226 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-10-130, опубликовано 7 января 2010 года в газете "Житикаринские новости") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год, в следующих объемах:
1) доходы – 2 086 116 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 101 412 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 2 168 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 113 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 978 423 тысячи тенге, в том числе целевые текущие трансферты – 219 907 тысяч тенге, целевые трансферты на развитие - 146 108 тысяч тенге, субвенции – 612 408 тысяч тенге;
2) затраты – 2 062 256,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 791 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 791 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 26 700 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 26 700 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -20 631,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 20 631,7 тысяч тенге";
пункт 2 указанного решения дополнить подпунктами 5)6)7)8)9)10)11)12)13)14)15)16)17)18)19)20) следующего содержания:
"5) 31 632 тысячи тенге – на строительство газораспределительных сетей в микрорайоне "Желтоксан" города Житикары;
6) 7 000 тысяч тенге – на строительство газораспределительных сетей в микрорайоне "Кеңсай" города Житикары;
7) 80 776 тысяч тенге – на строительство водовода из Шортандинского месторождения подземных вод для водоснабжения районного центра Житикаринского района;
8) 25 133 тысячи тенге – на строительство сетей водоснабжения микрорайона Желтоксан города Житикары;

"2010-2012 жылдарға арналған Жітіқара ауданының бюджеті туралы" 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 226 мәслихат шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2010 жылғы 14 қаңтардағы № 230 шешімі. Қостанай облысы Жітіқара ауданының Әділет басқармасында 2010 жылы 25 қаңтарда № 9-10-131 тіркелді
Жітіқара ауданы әкімдігінің қаулысын қарап, 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттiк кодексiнiң 109 бабына және Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 226 "2010-2012 жылдарға арналған Жітіқара ауданының бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-10-130 нөмірімен тіркелген, 2010 жылғы 7 қаңтарда "Житикаринские новости" газетінде жарияланған) мәслихат шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға, мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 086 116 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 101 412 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 168 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4 113 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 978 423 мың теңге, оның ішінде нысаналы ағымдағы трансферттер – 219 907 мың теңге, дамытуға арналған нысаналы трансферттер – 146 108 мың теңге, субвенциялар – 612 408 мың теңге;
2) шығындар – 2 062 256,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 791 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17 791 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 26 700 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 26 700 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -20 631,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 20 631,7 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 2 тармағы мынадай мазмұндағы 5)6)7)8)9)10)11)12)13)14)15)16)17)18)19)20) тармақшалармен толықтырылсын:
"5) Жітіқара қаласындағы "Желтоқсан" шағын ауданындағы газ үлестіру тораптарының құрылысына - 31 632 мың теңге;
6) Жітіқара қаласындағы "Кеңсай" шағын ауданындағы газ үлестіру тораптарының құрылысына - 7 000 мың теңге;
7) Жітіқара ауданының орталық ауданын жер асты суларымен жабдықтау үшін Шортанды су құбырының құрылысына - 80 776 мың теңге;
8) Жітіқара қаласындағы Желтоқсан шағын ауданында сумен қамту тораптарының құрылысына - 25 133 мың теңге;

9) 15 000 тысяч тенге – на финансирование социальных проектов в аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
1 500 тысяч тенге – село Аккарга;
1 000 тысяч тенге – село Волгоградское;
1 000 тысяч тенге – село Приречное;
1 500 тысяч тенге – село Степное;
1 000 тысяч тенге – село Тимирязево;
3 500 тысяч тенге – село Шевченковка;
1 500 тысяч тенге – село Милютинка;
1 500 тысяч тенге – аул Пригородное;
1 500 тысяч тенге – село Тургеновка Большевистского сельского округа;
1 000 тысяч тенге – село Муктиколь Муктикольского сельского округа;
10) 3 611 тысяч тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
11) 2 848 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
12) 16 645 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
13) 11 450 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
14) 112 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
15) 13 752 тысячи тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
16) 7 676 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
17) 2 511 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
18) 16 388 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
19) 22 164 тысячи тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
20) 18 000 тысяч тенге – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики";
дополнить указанное решение пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление бюджетного кредита для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 17 791 тысяча тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 2 840,7 тысяч тенге, в том числе возврат трансфертов, выделенных из республиканского бюджета – 2 837,9 тысяч тенге, из областного бюджета – 2,8 тысяч тенге.";

9) өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға - 15 000 мың теңге, оның ішінде:
1 500 мың теңге – Аққарға селосы;
1 000 мың теңге – Волгоградский селосы;
1 000 мың теңге - Приречный селосы;
1 500 мың теңге – Степной селосы;
1 000 мың теңге – Тимирязев селосы;
3 500 мың теңге – Шевченковка селосы;
1 500 мың теңге – Милютинка селосы;
1 500 мың теңге – Пригородный ауылы;
1 500 мың теңге – Большевик селолық округінің Тургеновка селосы;
1 000 мың теңге – Мүктікөл селолық округінің Мүктікөл селосы;
10) білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, "Өзін өзі тану" пәні бойынша біліктілігін арттыру институттарын оқу құралдарымен жабдықтауға - 3 611 мың теңге;
11) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 2 848 мың теңге;
12) табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларды төлеуге - 16 645 мың теңге;
13) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге біржолғы материалдық көмек төлеуге - 11 450 мың теңге;
14) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектердің жолақысын қамтамасыз етуге - 112 мың теңге;
15) жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстауға - 13 752 мың теңге;
16) эпизоотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге - 7 676 мың теңге;
17) ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 2 511 мың теңге;
18) негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға - 16 388 мың теңге;
19) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға - 22 164 мың теңге;
20) әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге - 18 000 мың теңге";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте, ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 17 791 мың теңге сомасында бюджеттік кредит түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте, 2 840,7 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қайтарылуы, оның ішінде 2 837,9 мың теңге - республикалық бюджеттен, 2,8 мың теңге - облыстық бюджеттен бөлінген, трансферттердің қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.";

приложения 123 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 и 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель
внеочередной
сессии Житикаринского
районного маслихата                        Г. Подваленчук
Секретарь
Житикаринского
районного маслихата                        Г. Алпысбаева
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Житикаринского района"
________________________ Г. Жидебаева
Приложение 1
к решению маслихата

көрсетілген шешімнің 123 және 5 қосымшалары осы шешімнің 123 және 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Жітіқара аудандық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы                   Г. Подваленчук
Жітіқара аудандық
мәслихатының хатшысы                       Г. Алпысбаева
КЕЛІСІЛГЕН:
"Жітіқара ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
__________________ Г. Жидебаева