О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 23 декабря 2009 года № 254 "О районном бюджете Костанайского района на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 20 апреля 2010 года № 289. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 26 апреля 2010 года № 9-14-125
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев постановление акимата Костанайского района от 19 апреля 2010 года № 196 "О внесении на утверждение сессии Костанайского районного маслихата проекта решения маслихата "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 23 декабря 2009 года № 254 "О районном бюджете Костанайского района на 2010-2012 годы", Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Костанайского района на 2010-2012 годы" от 23 декабря 2009 года № 254 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером 9-14-116, опубликовано 15 января 2010 года в районной газете "Арна") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 указанного решения:
в подпункте 1):
цифры "4048060" заменить цифрами "4206276,8";
цифры "2748060" заменить цифрами "2806276,8";
в подпункте 2):
цифры "4055265,8" заменить цифрами "4213482,6";
пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 120000,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию улицы Калинина в границах улицы Ленина и выезда на автомобильную дорогу "Костанай-Мамлютка" в поселке Затобольск в сумме 120000,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 17000,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии средних школ в сумме 4000,0 тысяч тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Тын-2010" в сумме 70000,0 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи из числа социально-защищаемых слоев населения в сумме 3320,0 тысяч тенге;
на содержание и ремонт объектов коммунальной собственности в сумме 28630,0 тысяч тенге;
на покрытие разницы в цене природного газа государственным коммунальным газоснабжающим и теплоснабжающим предприятиям в сумме 4292,8 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 254 "Қостанай ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010 жылғы 20 сәуірдегі № 289 шешімі. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 26 сәуірде № 9-14-125 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Қостанай ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 19 сәуірдегі № 196 "2010-2012 жылдарға арналған Қостанай ауданының аудандық бюджеті туралы" 2009 жылға 23 желтоқсандағы № 254 мәслихат шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу" мәслихат шешімінің жобасына Қостанай ауданы мәслихатының сессиясында бекітуге енгізу туралы" қаулысын қарап, Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Қостанай ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 254 (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-14-116 нөмірімен тіркелген, 2010 жылдың 15 қаңтарында аудандық "Арна" газетінде жарияланды) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағында:
1)-тармақшада:
"4048060" деген сандар "4206276,8" сандармен ауыстырылсын;
"2748060" деген сандар "2806276,8" сандармен ауыстырылсын;
2)-тармақшада:
"4055265,8" деген сандар "4213482,6" сандарымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2010 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
көлік инфрақұрылымын дамытуға 120000,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қостанай ауданының Затобол кентіндегі Ленин көшесі және "Қостанай-Мамлютка" автомобиль жолына шығу шекарасындағы Калинин көшесін қайта жаңартуға 120000,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 17000,0 мың теңге сомасында;
орта мектептердің химия кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтауға 4000,0 мың теңге;
"Тың-2010" облыстық спартакиадасын өткізу үшін шараларға 70000,0 мың теңге сомасында;
халықтың әлеуметтік-қорғау қабаты ішіндегі жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге 3320,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерін ұстауға және жөндеуге 28630,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық газбен жабдықтау және жылумен жабдықтау кәсіпорындарына табиғи газ бағасының айырмашылығын жабуға 4292,8 мың теңге сомасында;

на капитальный ремонт улицы Поповича в границах улицы Калинина и автомобильной дороги "Автоподъезд к городу Костанай" в поселке Затобольск в сумме 92404,0 тысячи тенге";
пункт 4-2 указанного решения изложить в новой редакции:
"4-2. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне на 2010 год в сумме 14990,0 тысяч тенге;
на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне - 171,0 тысяч тенге";
в пункте 4-10 указанного решения:
цифры "17992,0" заменить цифрами "18700,0";
дополнить указанное решение пунктами 4-17, 4-18, 4-19, 4-20 следующего содержания:
"4-17. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из областного бюджета на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 2321,0 тысяча тенге.
4-18. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов, полученных из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования на 2010 год в сумме 1563,0 тысячи тенге.

Затобол кентіндегі Калинин көшесі мен "Қостанай қаласына көлік кіреберісі" автомобиль жолының шекарасындағы Попович көшесін күрделі жөндеуге 92404,0 мың теңге сомасында";
"4-2. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 2010 жылға нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге - 14990,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге - 171,0 мың теңге көзделгені ескерілсін";
көрсетілген шешімнің 4-10-тармағында:
"17992,0" деген сандар "18700,0" сандарымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешім 4-174-184-194-20-тармақтарымен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"4-17. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2010 жылға нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге 2321,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4-18. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен алынған нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі 2010 жылға арналған мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік тапсырысты іске асыруға 1563,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

4-19. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на реконструкцию насосной станции на узле водопроводных сооружений "Центральный" поселка Затобольск Костанайского района (проектно-изыскательские работы) в сумме 1800,0 тысяч тенге.
4-20. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов, полученных из областного бюджета на строительство стадиона на 2000 мест в поселке Затобольск Костанайского района в сумме 50000,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление трансфертов в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2007 года "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы" в сумме 84789,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель внеочередной
сессии Костанайского
районного маслихата                        В. Семейкин
Секретарь Костанайского
районного маслихата                        А. Досжанов
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий обязанности
начальника государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования"
акимата Костанайского района
__________________ М. Шилина
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 апреля 2010 года № 289
Приложение 1
к решению маслихата
от 23 декабря 2009 года № 254
Районный бюджет на 2010 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

4-19. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен алынған нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі Қостанай ауданының Затобол кентінде "Центральный" су құбыры құрылысы торабының сорғы станциясын реконструкциялауға (жобалық-іздестіру жұмыстары) 1800 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4-20. 2010 жылға арналған аудандық бюджет облыстық бюджеттен алынған нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі Қостанай ауданының Затобол кентінде 2000 орынды стадион құрылысына 50000,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте трансферттер түсімі Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Заңымен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде көзделген әлеуметтік салық және жеке табыс салығының салық салу базасының өзгеруін есепке алумен бюджеттік салада еңбек ақы төлеу қорының өзгеруімен байланысты 84789,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 146 қосымшалары осы шешімнің 123 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы                   В. Семейкин
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Досжанов
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесі бастығының міндетін
атқарушы
___________________ М. Шилина
Мәслихаттың
2010 жылғы 20 сәуірдегі
№ 289 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2009 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 254 шешіміне 1-қосымша
2010 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Специфика
Атауы
1. Кірістер

840,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
600000,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
600000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
159437,0
2
Социальная помощь
141512,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141512,0
002
Программа занятости
30207,0
005
Государственная адресная социальная помощь
7190,0
006
Жилищная помощь
7128,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13299,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1412,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17982,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
42359,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4453,0
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
17482,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
17925,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
17925,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
17253,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
672,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
723943,8
1
Жилищное хозяйство
563401,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
1000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
562401,0
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
66,0
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

840,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
600000,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
600000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
159437,0
2
Әлеуметтік көмек
141512,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141512,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
30207,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7190,0
006
Тұрғын үй көмегі
7128,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13299,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1412,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
17982,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
42359,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
4453,0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
17482,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
17925,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
17925,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17253,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
672,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
723943,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
563401,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
1000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
562401,0
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
66,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу