О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 22 декабря 2009 года № 260 "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 15 января 2010 года № 270. Зарегистрировано Управлением юстиции Мендыкаринского района Костанайской области 26 января 2010 года № 9-15-121
В соответствии с пунктом 2 подпункта 4) статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. В решение маслихата "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2010-2012 годы" от 22 декабря 2009 года № 260 (номер в реестре государственной регистрации нормативных-правовых актов 9-15-119, опубликовано 14 января 2010 года в районной газете "Меңдіқара үні") внести следующие изменения и дополнения:
в подпункты 1), 2) пункта 1 указанного решения внести изменения следующего содержания:
"1) доходы – 1588599 тысяч тенге, в том числе по:
поступлениям трансфертов – 1278131 тысяч тенге;
2) затраты – 1588601,7 тысяч тенге";
в подпункт 5), пункта 1 указанного решения внести изменения следующего содержания:
"5) дефицит бюджета (профицит) – -2,7 тысяч тенге";
дополнить указанное решение пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в республиканский бюджет в сумме 2,7 тысяч тенге";
Пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования (на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии) 12 000 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения (реконструкция пруда с очисткой водосборной чаши села Архиповка Мендыкаринского района) – 50 000 тысяч тенге;
на социальную помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения (гранты акима) – 1 605 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Мендыкаринского района;
2513 тысяч тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
22561 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;

"Меңдіқара ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 260 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 270 шешімі. Қостанай облысы Меңдіқара ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 26 қаңтарда № 9-15-121 тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4) тармақшасына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 260 "Меңдіқара ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіміндегі тіркелген нөмірі 9-15-119, 2010 жылғы 14 қаңтарда "Меңдіқара үні" аудандық газетінде жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағының 1), 2) тармақшаларына келесі мазмұндағы өзгерістер енгізілсін:
"1) түсімдер – 1588599 мың теңге, оның ішінде:
түскен трансферттер - 1278131 мың теңге;
шығыстар - 1588601,7 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1 тармағының 5) тармақшасына келесі мазмұндағы өзгерістер енгізілсін:
"5) бюджеттік дефицит (профицит) – -2,7 мың теңге";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
"6-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте қаралған пайдаланбаған (толық пайдаланбаған) нысаналы трансферттерді 2,7 мың теңге сомасында республикалық бюджетке қайтару ескерілсін";
көрсетілген шешімнен 7 тармағы және редакцияда жазылсын:
"7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы ағымдағы трансферттер және оның ішінде мыналарды дамытуға арналған трансферттер ескерілсін:
Білім ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға (химия кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға) 12 000 мың теңге;
бөгетті қайта құруға (Меңдіқара ауданының Архипов селосында суағытқышты тазалаумен) - 50 000 мың теңге;
әлеуметтік қорғалған халықтың бұқара тобы ішінен жастарға әлеуметтік көмекке (әкім гранты) - 1605 мың теңге.
Меңдіқара ауданы әкімдігі қаулысының негізінде көрсетілген трансферттерді бөлу жүзеге асырылады;
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, "Өзін өзі тану" пәні бойынша біліктілігін арттыру институттарын оқу құралдарымен жабдықтауға 2513 мың теңге;
ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 22561 мың теңге;

9290 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
12896 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
10266 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
10800 тысяч тенге – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики:
1883 тысячи тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
109196 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения";
дополнить указанное решение пунктом 7-1, 7-2 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление из республиканского бюджета бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 13343 тысячи тенге;
7-2. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 13735 тысяч тенге, в том числе:
8194 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
5541 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования";
приложения 1, 4, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Р. Изимова
Секретарь районного маслихата               В. Леонов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Мендыкаринского района"
________________________ Г.Айсенова
14 января 2010 года
Начальник государственного учреждения
"Налоговое управление по
Мендыкаринскому району Налогового
Департамента по Костанайской области
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан"
____________________ Г. Нурахметова
14 января 2010 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 15 января 2010 года № 270
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2009 года № 260
Районный бюджет
Мендыкаринского района на 2010 год
Категория
Утвержденный
бюджет
на 2010 год
класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Доходы

Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге біржолғы материалдық көмек төлеуге 9290 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстауға 12896 мың теңге;
эпизоотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге 10266 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірбиелері бағдарламасын кеңейтуге 10800 мың теңге;
аудандық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 1883 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға 109196 мың теңге";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 7-1, 7-2 тармақтарымен толықтырылсын:
"7-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет түсімі ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттеу 13343 мың теңге мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін;
7-2. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2010 жылдарға арналған Білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 13735 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға 8194 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға 5541 мың теңге";
аталмыш шешімнің 1, 4, 6, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынаң бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            Ы. Ізімова
Аудандық мәслихаттың хатшысы                В. Леонов
КЕЛІСІЛГЕН
"Меңдіқара ауданының экономика
және бюджет жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
___________________ Г. Айсенова
14 қаңтар 2010 жыл
"Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Қостанай облысы бойынша Салық
департаментінің Меңдіқара
ауданы бойынша Салық басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________ Г. Нұрахметова
14 қаңтар 2010 жыл
Мәслихаттың
2010 жылғы 15 қаңтар
№ 270 шешіміне 1 қосымша
Мәслихаттың
2009 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 260 шешіміне 1 қосымша
2010 жылға арналған Меңдіқара ауданының бюджетті
Санат
2010 жылға
бекітілген
бюджет
Сынып
Ішкі сынып
Специфика
АТАУЫ
Кірістер