О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 28 декабря 2009 года № 162 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 21 апреля 2010 года № 177. Зарегистрировано Управлением юстиции Сарыкольского района Костанайской области 26 апреля 2010 года № 9-17-98
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и на основании подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, рассмотрев постановление акимата Сарыкольского района от 20 апреля 2010 года № 144 "О внесении изменений и дополнений в решение Сарыкольского районного маслихата от 28 декабря 2009 года № 162 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2010-2012 годы", Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Сарыкольского района на 2010-2012 годы" от 28 декабря 2009 года № 162 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-17-90, опубликовано 4 февраля 2010 года в газете "Сарыколь") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 указанного решения:
в подпункте 1):
цифры "1913695,0" заменить цифрами "1919015,0";
цифры "1502037,0" заменить цифрами "1507357,0";
в подпункте 2):
цифры "1913695,8" заменить цифрами "1921307,6";
в подпункте 5):
цифры "-16012,8" заменить цифрами "-18304,6";
в подпункте 6):
цифры "16012,8" заменить цифрами "18304,6";
в пункте 4 указанного решения:
в подпункте 2):
цифры "1721,0" заменить цифрами "2012,0";
пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат в вышестоящий бюджет целевых текущих трансфертов в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы" от 27 ноября 2007 года в сумме 44577,0 тысяч тенге";
пункт 4 указанного решения дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне – 866 тысяч тенге";

Мәслихаттың 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 162 "Сарыкөл ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерісер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2010 жылғы 21 сәуірдегі № 177 шешімі. Қостанай облысы Сарыкөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 26 сәуірде № 9-17-98 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109 бабына сәйкес және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы негізінде, Сарыкөл ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 20 сәуірдегі № 144 "Сарыкөл ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджетi туралы" аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 162 шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" қаулысын қарастырып, Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Сарыкөл ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 162 шешіміне (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-17-90 нөмірімен тіркелген, 2010 жылдың 4 ақпанында "Сарыкөл" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-тармағында:
1) тармақшасында:
"1913695,0" сандары "1919015,0" сандарына ауыстырылсын;
"1502037,0" сандары "1507357,0" сандарына ауыстырылсын;
2) тармақшасында;
"1913695,8" сандары "1921307,0" сандарына ауыстырылсын;
5)тармақшасында:
"-16012,8" сандары "-18304,6" сандарына ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
"16012,8" сандары "18304,6" сандарына ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 4-тармағында:
2) тармақшасында:
жалпы сипаттағы трансферттерді есептеуде "1721,0" сандары "2012,0" сандарына ауыстырылсын;
аталған шешімнің 3 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы Заңымен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеуде ескерілген әлеуметтік салық және жеке табыс салығының салық салу базасын өзгерту есебімен бюджеттік салада еңбек төлемі қорының өзгеруіне байланысты сомасы 44577,0 мың теңге мақсатты ағымдағы трансферттерді жоғары тұрған бюджетке қайтарылуын ескеру қарастырылған";
көрсетілген қаулының 4-тармағы мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге - 866 мың теңге";

пункт 4-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
12291,0 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
11082,0 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
2123,0 тысяч тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
3750 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
1204,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10129,0 тысяч тенге – на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
5907,0 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
57 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
14291,0 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
8702,0 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2259,0 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
13200,0 тысяч тенге – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики";
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

көрсетілген қаулының 4-1 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"4-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң мемлекеттiк мекемелерiнде физика, химия, биология бөлмелерiн оқу құралдарымен жабдықтауға – 12291,0 мың теңге;
бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң мемлекеттiк мекемелерiнде лингафондық және мультимедиялық бөлмелерiн құруға – 11082,0 мың теңге;
бiлiм берудiң мектеп жасына дейiнгi ұйымдарын, орта, техникалық және кәсiптiк ортадан кейiнгi бiлiм беру ұйымдарында, "Өзiн-өзi тану" бiлiктiлiк көтеру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге" – 2123,0 мың теңге;
білімнің мектеп жасына дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға – 3750 мың теңге;
мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi төлеуге – 1204,0 мың теңге;
күн көрiс минимумының мөлшерiнiң өсуiне байланысты 18 жасқа дейiнгi балаларға ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақыны төлеуге – 10129,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге – 5907,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруге, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге – 57 мың теңге;
ветеринария саласында жергiлiктi атқарушы органдарды ұстауға – 14291,0 мың теңге;
жануарлар iндетiне қарсы iс-шаралар өткізуге – 8702,0 мың теңге;
ауылдық халықтық пункттерiнiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау iс-шараларын жүзеге асыруға – 2259,0 мың теңге;
әлеуметтiк жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламаларын кеңейтуге – 13200,0 мың теңге";
Көрсетiлген шешiмнiң 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

500,0
014
Оказание социальной помощи
нуждающимся гражданам на дому
7418,0
016
Государственные пособия на детей до
18 лет
20629,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов
обязательными гигиеническими
средствами и предоставление услуг
специалистами жестового языка,
индивидуальными помощниками в
соответствии с индивидуальной
программой реабилитации инвалида
753,0
019
Обеспечение проезда участникам и
инвалидам Великой Отечественной
войны по странам Содружества
Независимых Государств, по
территории Республики Казахстан,
а также оплаты им и сопровождающим
их лицам расходов на питание,
проживание, проезд для участия в
праздничных мероприятиях в городах
Москва, Астана к 65-летию Победы в
Великой Отечественной войне

500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7418,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
20629,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
753,0
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету

57,0
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
6773,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
15728,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15728,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
15198,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
530,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19600,0
1
Жилищное хозяйство
1900,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1900,0
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1900,0
2
Коммунальное хозяйство
5712,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5712,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
5712,0
3
Благоустройство населенных пунктов
11988,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула(села), аульного(сельского) округа
11488,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
4561,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
4433,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
100,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2394,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
500,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
72776,0
1
Деятельность в области культуры
24961,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
24961,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
24961,0
2
Спорт
2202,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)

57,0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
6773,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
15728,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15728,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15198,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
530,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19600,0
1
Тұрғын-үй шаруашылығы
1900,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1900,0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1900,0
2
Коммуналдық шаруашылық
5712,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5712,0
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
5712,0
3
Елді-мекендерді көркейту
11988,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11488,0
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
4561,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
4433,0
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
100,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
2394,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
500,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
72776,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
24961,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
24961,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
24961,0
2
Спорт
2202,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі