О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2009 года № 230 "О районном бюджете на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 21 октября 2010 года № 304. Зарегистрировано Управлением юстиции Узункольского района Костанайской области 27 октября 2010 года № 9-19-141. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Узункольского района Костанайской области от 17 апреля 2013 года № 77)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Узункольского района Костанайской области от 17.04.2013 № 77).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете на 2010-2012 годы" от 22 декабря 2009 года № 230 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-19-118, опубликовано 15 января 2010 года в газете "Нұрлы жол") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 336 838,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 287 041,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 2 311,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 987,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 046 499,1 тысяч тенге;
2) затраты – 1 353 075,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 065,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 13 343,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 278,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) – -29 302,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 302,6 тысячи тенге.";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
на укрепление материально-технической базы организаций образования – 12 000,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 2 150,0 тысяч тенге;
на социальную помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения – 1 165,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне – 876,0 тысяч тенге.";

"2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 230 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2010 жылғы 21 қазандағы № 304 шешімі. Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 қазанда № 9-19-141 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 77 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 17.04.2013 № 77 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 230 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-19-118 нөмірімен тіркелген, 2010 жылғы 15 қаңтарда "Нұрлы жол" газетінде жарияланған) мына өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 336 838,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 287 041,0 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсiмдер бойынша – 2 311,2 мың тенге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 987,0 мың тенге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 046 499,1 мың теңге;
2) шығындар – 1 353 075,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 065,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 13 343,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 278,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29 302,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 302,6 мың теңге.";
қөрсетілген шешімнің 4 тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және дамуға арналған трансферттер:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 12 000,0 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 2 150,0 мың теңге;
халықтың әлеуметтік қорғалатын топтары ішінен жастарға әлеуметтік көмекке – 1 165,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу – 876,0 мың теңге.";

пункт 4-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4-1. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
2 123,0 тысячи тенге - на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
11 830,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
5 990,0 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
70,0 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
16 957,0 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
9 189,0 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий.";
пункт 4-2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4-2. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление из республиканского бюджета:
целевых текущих трансфертов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 3 368,1 тысяч тенге;
бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 13 343,0 тысячи тенге.";
пункт 4-3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4-3. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 19 264,0 тысячи тенге, в том числе:

көрсетілген шешімнің 4-1 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
2 123,0 мың теңге – білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын "Өзін өзі тану" пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
11 830,0 мың теңге – ең төменгі күнкөріс қоржынының өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
5 990,0 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу;
70,0 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету;
16 957,0 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстауға;
9 189,0 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге.";
көрсетілген шешімнің 4-2 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-2. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен түсімдер ескерілсін:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 3 368,1 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 13 343,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 4-3 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2010 жылдарға арналған Білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 19 264,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

8 190,0 тысяч тенге – оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
11 074,0 тысячи тенге – создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.";
пункт 4-5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4-5. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступления трансфертов из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 102 845,0 тысяч тенге, в том числе:
13 413,0 тысяч тенге – на реконструкцию Ишимского группового водопровода в Узункольском районе;
84 827,0 тысяч тенге – на реконструкцию водораспределительных сетей по селу Узунколь Узункольского района;
4605,0 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации по объекту "Реконструкция водораспределительных сетей по селу Узунколь Узункольского района Костанайской области.";
приложение 1 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель
внеочередной сессии
Узункольского районного
маслихата IV созыва                        А. Козов
Секретарь
Узункольского районного
маслихата IV созыва                        В. Вербовой
СОГЛАСОВАНО:
Государственное учреждение
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Узункольского района",
начальник ________ Н. Абдрахманова
Государственное учреждение
"Отдел финансов Узункольского района",
начальник _____________ А. Сарсенова
Приложение № 1
к решению маслихата
от 21 октября 2010 года № 304
Приложение № 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2009 года № 230
Районный бюджет на 2010 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
I. Доходы

негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерде биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға – 8 190,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға 11 074,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-5 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-5. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға республикалық бюджеттен 102 845,0 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде:
Ұзынкөл ауданындағы Есіл топтық су қубырын қайта жаңартуға 13 413,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданының Ұзынкөл селосы бойынша су таратушы желілерді қайта жаңартуға 84 827,0 мың теңге;
"Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Ұзынкөл селосы бойынша су таратушы желілерді қайта жаңартуға" объектісі бойынша жобалау - сметалық құжаттама әзірлеуіне 4 605,0 мың теңге.";
жоғарыда көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
IV шақырылған Ұзынкөл аудандық
мәслихатының, кезектен тыс
сессиясының төрағасы                       А. Козов
IV шақырылған Ұзынкөл аудандық
мәслихатының хатшысы                       В. Вербовой
КЕЛІСІЛДІ:
"Ұзынкөл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттiк мекемесі, бастық
_________ Н. Абдрахманова
"Ұзынкөл ауданының қаржы
бөлімі" мемлекеттiк мекемесі,
бастық __________ А.Сарсенова
Мәслихаттың
№ 304 шешіміне № 1 қосымша
2010 жылғы 21 қазан
Мәслихаттың
№ 230 шешіміне № 1 қосымша
2009 жылғы 22 желтоқсан
2010 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кіріс