Об установлении размера платы за содержание жилого помещения (квартиры), жилого дома (жилого здания)
Постановление Акимата города Алматы от 10 ноября 2010 года N 4/842. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 9 декабря 2010 года за N 865. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 02 июня 2013 года № 3/562
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 02.06.2013 № 3/562.
Руководствуясь статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлением Правительства Республики Казахстане от 2 сентября 1999 года № 1292 «О порядке предоставления, найма и эксплуатации жилищ из государственного жилищного фонда, находящегося в ведении местных исполнительных органов», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер платы на содержание жилого помещения (квартиры), жилого дома (жилого здания) в домах государственного жилищного фонда в размере 25 тенге за 1 квадратный метр от общей площади жилища в месяц, а также в жилых помещениях, обслуживаемых государственными коммунальными предприятиями города Алматы, осуществляющими производственно-хозяйственную деятельность в области коммунального и жилищного хозяйства в установленном законодательством порядке.
2. Утвердить прилагаемый перечень услуг (работ), учитываемых в расходах на содержание жилого помещения (квартиры).
3. Управлению жилья города Алматы в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Е. Шорманова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                   А. Есимов
Утверждено
постановлением акимата
города Алматы
10 ноября 2010 года № 4/842
Перечень работ (услуг),
учитываемых в расходах на содержание
жилого помещения (квартиры)
п\п
Наименование
Затраты
на м2
полезной
площади
(в тенге
в месяц)
1
Капитальный ремонт:
замена общедомовых инженерных сетей и элеваторных узлов;
замена кровли;
ремонт наружных стен домов;
замена подъездных дверей и фрамуг
3-55
2
Текущий ремонт:
1) содержание общих частей дома:
замена отдельных участков отмосток по периметру зданий;
герметизации стыков, заделка выбоин и трещин;
утепление промерзающих участков стен; побелка наружных стен домов;
все виды работ по устранению течи кровли (кроме полной замены);
все виды штукатурно-малярных работ во всех помещениях, кроме жилых;
заделка и ремонт перил;
замена элементов деревянных лестниц в подъездах;

Тұрғын үй-жайды (пәтерді), тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстау төлемінің мөлшерін белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 10 қарашадағы N 4/842 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2010 жылғы 9 желтоқсанда N 865 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 02 шілдедегі N 3/562 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 02.07.2013 N  3/562 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын-үй қатынастары туралы» Заңының 97 бабын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 қыркүйектегі «Жергілікті атқарушы органдардың қарамағындағы мемлекеттік тұрғын үй қорынан үй-жай беру, жалдау және пайдаланудың тәртібі туралы» № 1292 қаулысын басшылыққа ала отырып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді), тұрғын үйлерді (тұрғын ғимараттарды) күтіп-ұстау төлемі айына тұрғын үйдің жалпы алаңының 1 шаршы метріне 25 теңге болып, сондай-ақ Алматы қаласының мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындары қызмет көрсететін коммуналдық және тұрғын үй шаруашылығы саласында өндірістік қызметті жүзеге асыратын тұрғын үй-жайларына заңнамамен белгіленген тәртіппен белгіленсін.
2. Қоса беріліп отырған тұрғын үй-жайды (пәтерді) күтіп ұстау шығыстарында ескерілетін қызметтердің (жұмыстардың) тізбесі бекітілсін.
3. Алматы қаласы Тұрғын үй басқармасы заңнамамен белгіленген тәртіпте осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Шормановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және бірінші ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                    А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2010 жылғы «10» қарашадағы N 4/842
қаулысымен бекітілді
Тұрғын үй-жайды (пәтерді) күтіп-ұстау
шығыстарында ескерілетін қызметтердің (жұмыстардың)
тізбесі
р\с
Атауы
1 айға пайда-
ланатын алаңның 1 шаршы метріне шығындар (теңге)
1
Күрделі жөндеу;
Үйге ортақ инженерлік желілерін және элеваторлық тораптарын ауыстыру;
шатырды ауыстыру;
үйдің сыртқы қабырғаларын жөндеу;
кіреберіс есіктерін және фрамугтарын ауыстыру.
3-55
2
Ағымдағы жөндеу:
1) үйдің ортақ бөліктерін ұстау:
ғимарат периметрі бойынша қабырғаның кейбір учаскелерін ауыстыру;
тоғысқан жерлерін герметизациялау,қабырғада пайда болған кейбір жарықтарды жөндеу және бітеу;
қабырғалардың тоңазыған бөліктерін жылыту,
үйлердің сыртқы қабырғаларының бөліктерін әктеу;
шатырлардың су өтетін жерлерін жөндеу бойынша жұмыстардың барлық түрлері (толық ауыстырудан басқа);
үй-жайдың барлық жерлерін сылап-сырлау жұмыстарының барлық түрлері, тұрғын бөлмелерден басқа;
баспалдақтың жақтаударын жөндеу;
кіреберістегі ағаштан жасалған баспалдақтарды ауыстыру;

2) все виды работ по подготовке жилых зданий в осенне-зимний и летний периоды:
замена разбитых стекол и ремонт дверей в подъездах;
теплоизоляция трубопроводов;
очистка кровли от мусора, грязи, листьев;
очистка и дезобработка подвала (2 раза в календарный год).
2-25
3
Благоустройство:
ямочный ремонт;
посадка и полив зеленых насаждений и придомовой территории;
установка малых архитектурных форм.
2-72
4
Уборка придомовой территории;
удаление снега и наледи с пешеходных дорожек;
уборка газонов, их косьба;
подготовка и посыпка песка на тротуары в зимний период; затраты на приобретение инвентаря, спецодежды;
и другие затраты (заработная плата дворникам, в том числе социальное страхование и другие выплаты в соответствии с действующим законодательством).
3-03
5
Дежурное освещение (освещение подъездов, замена электрических ламп на 1 и последних этажах, и крыльце).
2-47
6

2)тұрғын ғимараттарды күзгі-қысқы және жазғы кезеңге дайындау бойынша барлық жұмыстар;
кіреберістегі есіктерді және сынған терезелерді ауыстыру;
құбырларды жылумен оқшаулау;
шатырлады қоқыстан, балшықтан және жапырақтардан тазарту;
подвалдарды (күнтізбелік 2 рет) тазалау және дезинфекциялық жұмыстарын жүргізу;
2-25
3
Көріктендіру; шұңқырды жөндеу;
үй маңындағы аумақтарға жасыл желектерді отырғызу және суару жұмыстары; кіші сәулет формаларын орнату.
2-72
4
Үй жанындағы аумақтарды тазарту;
жаяу жүргінші жолдарды қардан және мұздан тазарту;
газондарды тазарту, шөптерін шабу;
қысқы мерзімде тротуарларға құм дайындау және төсеу;
арнайы киімді және инвентарь сатып алуға шығындар;
басқа да шығындар (аула тазартушыларына еңбекақыларын төлеу оның ішінде әлеуметтік сақтандыру және қолданыстағы заңнамаға сәйкес басқа да төлемдер).
3-03
5
Кезекші жарықтандыру (кіреберістерді жарықтандыру, 1 және соңғы қабаттағы, және кіреберістегі электр шамдарды ауыстыру).
2-47
6

Электропитание лифтов, за исключением 1 и 2 этажей.
2-33
7
Содержание административно–управленческого персонала (заработная плата, социальное страхование, административно-хозяйственные расходы).
2-60
8
Техническое обслуживание систем отопления и элеваторных узлов:
1) по обслуживанию систем отопления:
осмотр систем отопления;
включение и отключение систем отопления (осень, весна, аварийное, режимное);
консервация систем отопления (весной);

1 және 2 қабаттарды санамағанда лифтілердің электрмен жабдықталуы
2-33
7
Әкімшілік – басқарушылық персоналды ұстау жұмыстары (еңбекақы, әлеуметтік сақтандыру, әкімшілік-шаруашылық шығындар)
2-60
8
Жылу жүйесіне және элеваторлық тораптарға техникалық қызмет көрсету:
1) жылу жүйелеріне қызмет көрсету бойынша:
жылу жүйелерін тексеру;
жылу жүйелерін қосу және ажырату;
(күзгі, көктемгі және апаттық, режимдік);
жылу жүйелерін консервациялау (көктемгі):

проверка состояния систем отопления в период консервации 1 раз в 10 дней;
регулировка систем отопления при запуске и при изменении режимов;
устранение неисправностей в системах отопления (закрепление отставших участков теплоизоляции, покровного слоя, устранение течей, в том числе в резьбовых соединениях без их замены, установка бандажей на трубы, очистка грязевиков, воздухосборников, запорно-регулирующей арматуры от накипи и солевых отложений, укрепление опор под расставшимися разводящими магистральными трубопроводами, смена прокладок, арматуры);
замена воды в системах перед отопительным сезоном;
гидравлическая опрессовка систем отопления;
наладка и включение в работу контрольно-измерительных приборов и автоматики (далее - КИПиА) и электроаппаратуры;
2) по обслуживанию элеваторных узлов ИТП (индивидуальная точка прибора):
осмотр индивидуальной точки прибора 2 раза в месяц с замером температуры, давления, коэффициента смещения;
переключение на режим горячего водоснабжения в начале и по окончании отопительного сезона, а также по режиму работы теплосети;
смена прокладок запорной и регулирующей арматуры;
очистка грязевиков, запорной и регулирующей арматуры от накипи и солевых отложений;
замена дроссельных органов (сопел, стаканов, шайб) и при необходимости их корректировка;
устранение течи;
укрепление расшатавшихся опор;
контроль, накладка, включение приборов КИПиА и электроаппаратуры.
2-71
9
Техническое обслуживание горячего и холодного водоснабжения и электроснабжения:
1) сантехническое:
прочистка канализационных стояков;
прочистка канализации в подвале;
включая выпуск до 1 колодца;
прочистка засора сантехнического оборудования (унитаз) в жилом помещении на 1 этаже;
прочистка ливневой канализации;
замена клапанов, прокладок, контргаек, сгонов, резьбы, поплавков, коронок, вентилей, гибких подводок, шаровых кранов, включая материал;
из материала собственника (нанимателя) жилого помещения (смена полотенцесушителя, смена сифонов, груш, манжет, смена смесителей, включая сварные работы, смена сантехнического оборудования, находящегося в аварийном состоянии);
регулировка смывка бачков;
устранение течи на резьбовых соединениях;
набив касальников на вентили;
заваривание свищей;
смена участков стояков холодного, горячего водоснабжения в перекрытии, включая пробивку отверстий;
смена отдельных участков трубопроводов холодного, горячего водоснабжения не более 1 метров;
смена труб чугунной канализации до 2 метров в подвальном помещении или в жилом помещении, включая смену фасонных частей (без учета стоимости материалов);
устранение течи на вентилях, задвижках в подвалах, технических этажах;
устранение посадки канализационных трубопроводов и выпусков;
откачка воды из подвальных помещений;
производство профилактического ремонта в подвале;

жылу жүйелерін консервациялау кезінде жылу жүйелерінің жағдайын 10 күнде 1 рет тексеріп отыру;
режимдерді іске қосу және өзгерту барысында жылу жүйелерін реттеу;
жылу жүйелеріндегі кішігірім ақауларды жою (іске қосылмай қалған жылумен оқшаулау, жабын қабаты учаскелерін бекіту, су ағуын тоқтату, оның ішінді құбырларды ауыстырмай-ақ, бұрандалы қосылатын жерлеріндегі суды тоқтату, құбырларға бандаждар орнату, қоқыс тазартқыш, ауа жинағыш, реттеуші арматураларды қақтан және жиналған тұздан тазарту, магистралды ажыратқыш су құбырларының астындағы тіректерді бекіту, прокадкаларды, арматураларды ауыстыру);
жүйедегі суды жылу беру маусымы алдында ауыстыру;
жылыту жүйелерін гидравликалық шаю;
БӨҚ және А-ны (бақылау өлшеу құрылғылары және автоматика) және электр аппаратурасын жөндеу және қосу;
2) ҚЖТ (құрылғының жеке точкасының) элеваторлық тораптарына қызмет көрсету бойынша:
температураны, қысымды, ығысу коэффициентін өлшеумен құрылғының жеке точкасын айына екі рет тексеру;
жылу беру мерзімі басталатын және аяқталатын кезде ыстық сумен жабдықтау режиміне және жылу жүйелері жұмысы режиміне ауыстыру;
тиектеулі және реттейтін арматураның прокладкасын ауыстыру;
ластанған, тиектеулі және реттеуші арматураны қақтан және жиналған тұздан тазарту;
дросселді органдарды (сопелдер, стакандар, шайбалар) ауыстыру, қажет болған жағдайда оларды түзету;
судың ағуын тоқтату;
босап қалған тіреулерді бекіту;
БӨҚ және А-ны (бақылау өлшеу құрылғылары және автоматика) және электр аппаратурасын бақылау, жөндеу қосу.
2-71
9
Суық және ыстық сумен жабдықтау және электрмен жабдықтау жүйесіне техникалық қызмет көрсету:
1) сантехникалық:
кәріздің тік бағаналырын тазарту;
подвалдағы канализацияны тазарту;
1-ші құдыққа дейін шығаруды қоса алғанда;
тұрғын үйдің 1 қабатындағы бітеліп қалған сантехникалық құралдарын (унитазды) тазарту;
жауын-шашын ағатын кәрізді тазарту;
материалдарды қоса алғанда клапандарды, прокладкаларды, контрагайкаларды, сгондарды, резьбаларды, поплавоктарды, короноктарды, вентилдерді икемді құралдарды, шармен жұмыс істейтін крандарды ауыстыру;
тұрғын үй иелерінің (жалданушының) материалынан (сварка жұмыстарын қоса алғанда авариялық жағдайдағы сүлгі кептіргішті, сифондарды, грушаларды, манжеттерді, смесительдерді ауыстыру, апатты жағдайдағы сантехникалық жабдықтарды ауыстыру);
ағызатын бактарды жөндеу;
резьбалық жалғаушылардағы тамшылаған суларды тоқтату;
материалдарды қоса алғанда;
сальниктерді вентильдерге қағу;
тесіктерді дәнекерлеп бітеу;
тесуді қоса алғанда суық және ыстық сумен жабдықтау;
құбырларының тік бағаналары учаскелерін ауыстыру;
1 метрден аспайтын суық және ыстық сумен жабдықтау құбырларының жекелеген учаскелерін ауыстыру;
подвалдағы немесе тұрғын үйдегі 2 метрге дейінгі шойыннан жасалған кәріз құбырларын ауыстыру (материалдар бағасын есепке алмағанда);
подвалдардағы, техникалық қабаттардағы вентильдердегі;
ысырымдағы ағатын суларды тоқтату;
кәріз құбырларындағы ақауда жөндеу;
подвалды үй-жайлардан суды сорып шығару;
подвалда профилактикалық жөндеуді жүргізу.

2) электротехническое:
выполнение временной схемы электроснабжения;
замена сгоревших предохранителей в главном распределительном щите и этажном щите; восстановление отгоревших проводников «фаза-нуль» в главном распределительном щите и этажном щите, подача напряжения и дежурное освещение;
замена выключателей дежурного освещения.
2-54
10
Техническое обслуживание общедомовых приборов водопотребления
0-80
Итого:
25-00

2) электротехникалық:
уақытша электрмен жабдықтаудың сызбасын жасау;
басты тарату қорабындағы және қабаттағы щиттегі жанып кеткен сақтандырғаштарды ауыстыру;
басты тарату қорабындағы және қабаттағы щиттегі жанып кеткен «ноль фаза» өткізгіштерді қалпына келтіру, кезекші жарықтандыруға электр энергиясын беру;
кезекші жарықтандырудың ажыратқыштарын ауыстыру.
2-54
10
Суды тұтынуды есептеудің үйге ортақ құралдарына техникалық қызмет көрсету
0-80
Барлығы:
25-00